Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (79) < [1] 2 3 4 5 6 ... > ( Go to first unread post )
Glazba u LotR-u i Hobit-u, rasprava o soundtracku
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Ellin
Posted: Oct 3 2006, 03:07 PM 618610

Ithilwen

Group: Members
Member No.: 228

Glazba u Lotr filmovima predstavlja jedan od vaznijih dijelova i bez nje oni ne bi bili ono sto jesu.
U ovom topicu ce se raspravljati o soundtracku, koliko ga volimo i zasto, i koliko ga ne volimo i zasto....
Topic "Zvucni zapisi iz filmova, soundtrackova..." ce ostati kao poseban, i sluzit ce samo da se u njega, na jednom mjestu, mogu stavljati isječci i klipovi. U ovom novootvorenom topicu "Glazba u LotR-u", RAZGOVARAT cemo o tome.

hug.gif

Uruk-hai
Posted: Oct 3 2006, 11:24 PM 618858

Man with a condition..without pills

Member No.: 72

.....opet ja moram nešto reć....a šta ćeš kad sam na forumu u ovaj cajt... mislim da gosponu maestru Shoreu treba osigurat da se doživotno i zagrobno može bavit muziciranjem te da se moraju izdat memoari sa snimanja i zgrnut neka lova... biggrin.gif ...ne, zbilja čovjeku je potreban neki spomenik...dajte ljudi neke novce da se to izgradi... tongue.gif

(žirp račun možete podići kod admina)

Númellóte
Posted: Oct 4 2006, 09:47 AM 618944

Tolkien's army

Group: Moderator
Member No.: 566

QUOTE (Ellin @ Oct 3 2006, 03:06 PM)

U ovom topicu ce se raspravljati o soundtracku, koliko ga volimo i zasto, i koliko ga ne volimo i zasto....

Da mi je vidjeti one koji ga ne vole..... mad.gif sleep.gif

Uglavnom sjećam se da sam drugi dan poslije filma odmah išla u dućan i kupila soundtrack wub.gif Za svaki slučaj odmah sam ga preslušala dvaput i navečer prije spavanja još jednom blush.gif I tako sam ga barem svaki dan po jedanput slušala, a onda sam ga malo stavila u stranu jer sam mislila da će mi se ilizat silly.gif silly.gif Sva ta razigranost u hobbitonu pa dramatičnost u Moriji i ona uzvišenost u Rivendellu i Lórienu, tako je dočarano fantastičnom muzikom da nemam riječi. wub.gif wub.gif wow.gif
Gospon Shore je genijalac nad genijalcima wub.gif i ak treba prva sam u redu za plaćanje za spomenik tongue.gif biggrin.gif

Edited by Númellotë - Oct 4 2006, 09:48 AM

Nessa
Posted: Oct 4 2006, 02:20 PM 619038

Have coffe - Will travel

Member No.: 341

Ngh silly.gif sad me Nume podsjetila na moje plasenje covjeka u Dancing Bearu kad sam 3 miseca prije filma isla pitat imaju li soundtrack od FOTR-a ph34r.gif Nisam ni znala kakav ce bit film, ali sam vec znala da hocu muziku iz tog filma i zapravo sam imala neki pritajen osjecaj da ce glazba bit vrhunska kao sto je i bila yes.gif wub.gif Isto je bilo za 2 soundtrack, tu sam kupila oni fansy sa bonus trackom, isto prije TTT-a i sicam se da sam ga slusala prije premijere TTT wub.gif kad je u Dalmaciji nestalo struje ph34r.gif Bas je bilo nekako jezivo, slusat soundtrack na discmanu pri svjetlosti petrolejke. ph34r.gif Osjecas se kao da si zapeo u LOTR wub.gif

Uruk-hai
Posted: Oct 5 2006, 11:47 PM 619939

...ja mislim da je u FOTR EE-u napravljena jedna golema greška tj. propust...enyu su spomenuli samo u deset sekundi...may it be mi je obilježila 2001/2002....a tek glas u Anironu....treba izaći i FOTR EE koji bi uz enyin dio imao još pola sata do sat filmskog materijala..... tongue.gif

Valarauco ramainen
Posted: Oct 6 2006, 12:12 AM 619947

Far over Misty Mountains cold, to dungeons deep and caverns old

Group: Admin
Member No.: 8

Moram napisati koja mi je definitivno najbolja stvar u sva tri soundtracka.... wub.gif

Napad Enta na Isengard ( ne znam kako se zove stvar)... i ta ista tema upotrijebljena u Helm's deepu kad se cuje ono Look at my coming, at fifth day, at dawn, look to the East, malo prije Forth Eorlingas wub.gif

I poslije nje Beacons wub.gif

I na trecem mjestu onaj dio u Fotru dok Frodo stoji s prstenom u ruci kod camaca i sjeca se Gandalfa, malo prije nego sto ce pogurnut camac wub.gif

joj cry.gif

Anuviel
Posted: Oct 6 2006, 12:30 AM 619957

fazno pomaknuta elfica

Member No.: 15

ja se smrznem kad se sjetim Nazgulski napad na Gondor...kad se obrusavaju na grad...definitivno u top 3 spada...beaconsi wub.gif wub.gif wub.gif Moria...i danas kad cujem taj dio, placem ko ljuta godina cry.gif nesto predivno wub.gif

Uruk-hai
Posted: Oct 6 2006, 12:32 AM 619958

QUOTE (Valarauco ramainen @ Oct 6 2006, 01:12 AM)

Napad Enta na Isengard ( ne znam kako se zove stvar)... i ta ista tema upotrijebljena u Helm's deepu kad se cuje ono Look at my coming, at fifth day, at dawn, look to the East, malo prije Forth Eorlingas wub.gif

....znam na koju pjesmu misliš....mali se zove Ben del Maestro i pjeva u marševima...mali ima deset godina ja mislim...

Uruk-hai
Posted: Oct 6 2006, 12:34 AM 619959

....inače mali pjeva i u ROTKu u pjesmi Minas tirith....damn, ljubomoran sam na malog...kad će u pubertet...

Valarauco ramainen
Posted: Oct 6 2006, 12:35 AM 619961

Ajme, Moria, nju sam zaboravio... onaj dio kada se onaj kamen obrusava, kad Aragorn i Frodo moraju preskociti i kad se ubaci onaj muski zbor thud.gif

Inace, citao sam dosta davnu jednu kritiku Shoreovog soundtracka ( sve sam zaboravio, ofkors doh.gif ) i u njoj je opisana razlika izmedju obicnog, prosjecnog soundtracka i ovoga sto je on napravio...

Prosjecan soundtrack ima jednu ili dvije teme koje vrti na odredjenim dijelovima ili likovima, i osttak je nazovimo to ambijentalna glazba koja samo potcrtava ton koji film u tom trenutku ima... mislim da su nabrojili da Shoreov soundtrack ima 15 tema bigsadeyes.gif
Kako mi je zao sto to nisam sacuvao i preveo crryyy.gif

Ima hobitsku temu, temu Rivendella, Loriena, Rohansku da i ne spominjem,mordor, sarumanovu s onim udaranjem po nakovnjima, gondorsku s francuskim rogovima, cini mi se da su mu cak i Haradrimi odvojeni... i to je samo ono sto ovako napamet mogu nabrojat i to bez razmisljanja wub.gif

Taj soundtrack je fenomen, i to svi znaju wub.gif

Valarauco ramainen
Posted: Oct 6 2006, 12:36 AM 619962

QUOTE (Uruk-hai @ Oct 6 2006, 01:33 AM)
....inače mali pjeva i u ROTKu u pjesmi Minas tirith....damn, ljubomoran sam na malog...kad će u pubertet...

E, a ona flauta kad se Sam i Frodo uspinju uz Mount Doom? cry.gifwub.gif sad se najezim kad se toga sjetim thud.gif

Anuviel
Posted: Oct 6 2006, 12:39 AM 619964

fazno pomaknuta elfica

Member No.: 15

QUOTE (Valarauco ramainen @ Oct 6 2006, 01:34 AM)
Ajme, Moria, nju sam zaboravio... onaj dio kada se onaj kamen obrusava, kad Aragorn i Frodo moraju preskociti i kad se ubaci onaj muski zbor thud.gif

da i taj dio...ali onaj kad ih gandalf uvede u onu ogromnu dvoranu pa kad rasvjetli stapom mithril u njoj...i onda cujes iz pozadine pocinje prelazit u jaku nana nananana nananananana nanana nnnnnnnnaaaaaa nannanananananaaaaaaaa wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif joooooj nemrem to ovak s na opisat...to se mora cut wub.gif wub.gif wub.gif

Valarauco ramainen
Posted: Oct 6 2006, 12:41 AM 619967

shocking2.gif ne, ne trebamo cut shocking2.gif

Uruk-hai
Posted: Oct 6 2006, 12:42 AM 619969

QUOTE (Valarauco ramainen @ Oct 6 2006, 01:35 AM)
QUOTE (Uruk-hai @ Oct 6 2006, 01:33 AM)

E, a ona flauta kad se Sam i Frodo uspinju uz Mount Doom? cry.gifwub.gif sad se najezim kad se toga sjetim thud.gif

...flauta wub.gif the black gates open wub.gif .....flauta je donijela shire na planinu... yes.gif

Uruk-hai
Posted: Oct 6 2006, 12:44 AM 619970

.....a tek viggo na krunidbi...to je pjesma koja mi je najjači solo ROTKa...i onda riječi "My friends, you bound to no one" i kad svi kleknu pred hobite... crryyy.gif crryyy.gif

1183 replies since Oct 3 2006, 03:07 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (79) < [1] 2 3 4 5 6 ... >
Back to O filmu "Gospodar prstenova"