Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (84) < [1] 2 3 4 5 6 ... > ( Go to first unread post )
Najdrazi lik u LOTR-u, Rasprava i mišljenja o likovima
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Elbereth
Posted: Oct 3 2006, 04:04 PM 618643

*

Group: Members
Member No.: 423

Bio je poll o najdrazim likovima u filmovima i to vise pollova i svi pollovi su propali zbog par stvari.
Sada nam je cilj otvoriti jedinstveni topic u kojem ce se postati o svim likovima iz sva tri filma.
Takodjer i dalje mozete govoriti koji lik vam je najdrazi, ali uvjet je da napisete zasto vam je taj lik najdrazi.

Postanje o likovima kao sto je bilo dosad se nece tolerirati i molila bih vas da odsad pazite na to... znaci nema postova od par rijeci i wubova. Poneki moze proci, ali ne cijele stranice toga.
Takodjer u ovaj topic mozete postati o glumcima koji su glumili u filmovima i ostavljat dojmove koje ste stekli: dal vam je Christopher Lee vjerno odglumio Sarumana, bolje ili losije i ostale varijacije...

Uzivajte hug.gif booyah.gif

arien
Posted: Oct 5 2006, 12:53 AM 619330

aurë entuluva

Group: Moderator
Member No.: 155

najdrazi lik u lotru jumpy.gif najdrazi lik u jednini ili mnozini? div294.gif tongue.gif nja, nije vazno roflmao.gif

uglavnom, pokusala sam se sjetiti nekih, pa idemo redom tongue.gif

Pippin wub.gif veliki.gif da, da... tongue.gif znam da je hobbit, i da je smotan i zbunjen, ali ono... wub.gif genijalan je wub.gif sjecam se da mi je postao jedan od najdrazih likova nakon "what about breakfast" scene tongue.gif

Gandalf notworthy.gif veliki.gif ali samo onaj iz FotRa, ne volim Gandalfa iz TTTa i RotKa doh.gif stvari mu idu od ruke doh.gif ne moze to tako tongue.gif
i Saruman bigsadeyes.gif shocking2.gif wow.gif ona Caradhras scena je nesto savrseno veliki.gif bigsadeyes.gif

Strider flex.gif sleep.gif Aragorn je prevelika faca, ali Strider koji pije pivo po krchmama je ok sleep.gif

Gollum div294.gif tongue.gif u prvom djelu mi je bio samo nesto maglovito (ne)poznato tongue.gif nakon knjiga mi je bio jedan od malo boljih likova sleep.gif ali tek nakon TTT-a i Gollum's songa je postao nesto vrijedno sazaljenja veliki.gif sad.gif tragican lik, sve u svemu... sleep.gif tongue.gif

Eowyn veliki.gif notworthy.gif wub.gif zena je genijalna veliki.gif notworthy.gif DEAAAATH! user posted image eto, da je rodjena u Lorienu, ne bi bilo problema s prerusavanjem, mogla bi proci za elfa bolje od mnogih drugih sleep.gif tongue.gif

nja, tu se zaustavljam sleep.gif makar nisam spomenula ni zasto je Denethor legenda, zasto su enti u Isengardu tako dobri, zasto volim Faramira s palachinkama, zasto crni jahaci zasluzuju poseban post sa puno notworthy smajlija, itd, itd... wacko.gif tongue.gif

Elbereth
Posted: Oct 5 2006, 12:02 PM 619449

*

Member No.: 423

Meni su najdrazi Galadriel i Legolas. I Pippin mi je jako drag.

Galadriel zbog njene mudrosti, ljepote, moci, zbog njene dobrote... I bas mi je super ispala u filmu, Cate Blanchett je po meni bila pravi odabir. wub.gif

Legolas zato jer je vilenjak, i on je takodjer pametan, lijep, snazan i hrabar... wub.gif I on je zapravo ispao i puno ljepse nego sto sam zamisljala elfove u knjizi. wub.gif

Pippina volim zato jer je smijesan, nespretan, sladak i jako mi je drag. Kao sto Arien kaze, smotan je i zbunjen ali zbog toga mi je jos simpaticniji. wub.gif

Edit: Kako ja Mach napisao da se ne smijemo samo slozit s nekim, ja cu samo ovdje jos dodat da se potpuno slazem s onim sto je Evenstar napisala o Legolasu nekoliko postova nize...

Edited by Elbereth - Oct 6 2006, 06:53 PM

Beregond Ancalimon
Posted: Oct 5 2006, 12:52 PM 619490

Member No.: 601

Klasa Izvan Konkurencije - Gandalf i Saruman cool.gif enuf said, mislim da su ta dvojica pobjegla iz knjige doslovce tongue.gif

Klasa Vulgaris -

Aragorn - mrak lik yes.gif mozda malo preuzviseni u nekim trenucima ali u svakom slucaju jedan od onih naj
Boromir - da da da... nije po opisu onakav kao iz knjige ali gluma i samo utjelovljenje.... najbolji od svih wub.gif
Theoden - jos jedan od glavnih favorita yes.gif ne mogu konkretizirat zasto bas on ali nekako mi je predocio vrlo dobro onog iz knjige conf44.gif
Merry - u odnosu na Pippina djeluje mi manje vrckavo i odraslije za hobita yes.gif Mislim da se dobro snasao.
Faramir - ako zanemarim one tulave izmjene njegovog lika, djeluje mi stvarno ok yes.gif

Lady Gladden
Posted: Oct 5 2006, 02:32 PM 619564

...leading lady...

Member No.: 78

jao, ovo je tesko... doh.gif

khm, ajmo ovako (nije redom, sve ih jednako volim cry.gif):

Strider wub.gif ono sto je sunchica napisala... totalna faca, prljavi granicar koji pusi lulu u zabacenom kutku birtije i pije pivu... wub.gif a usput i zariba nazgule i ispadne totalno kul, ma kaj kul, kralj... smokin.gif (btw. kad sam citala, zaljubila sam se u taj lik blush.gif )

Gandalf nema vece face od njega... wub.gif mudar, dobar sa svima, lamata sa stapom, svada se sa Sarumanom, dere se na Bilba, ganja Balroga... wub.gif i onda se vrati... wub.gif cry.gif

Merry i Pippin wub.gif puknuti dvojac, iskreni prijatelji koji su uciniti sve jedan za drugoga uz dobru zafrkanciju... cry.gif

Galadriel hladna, a opet osjecajna... prekrasna, a opet smirena... ma... wub.gif mudra i genijalna... kad narastem, zelim biti ona... yes.gif

Saruman nemam drugog komentara osim. Christopher Lee JE Saruman... booyah.gif

Gollum fantastican lik... neopisivo mi ga je zao... no.gif toliko ga je taj Prsten unistio da vise ni sam nije znao tko je bio... i zivi samo za njega... precioussss.... lukavi.gif sad.gif

Eowyn prava zena... koja se bori za sebe, za svoju ljubav, za svoju samostalnost... covjek od krvi i mesa... DEATH!!!!

Evenstar
  Posted: Oct 6 2006, 01:35 PM 620150

:In Contact:

Member No.: 121

Evenstar
Svjesna sam da mnogi ju ne vole jer im je pre 'mlaka' u filmu, petlja se di joj nije mjesto po knjizi i sl.
Medjutim mene se vrlo dojmila zbog svoje skromnosti, ljubavi, odanosti, gracioznosti, dobroti i osjecajnosti!

Elessar
Iako je klišejasto, ali on ima sve odlike koje muškarac po meni treba imati, od fizickih do psihickih hihi.
Drag mi je jer je hrabar, vjeran, uporan, nepokolebljiv, pravedan i nenametljiv!

Legolas
Meni je on krasan, utjelovljenje osobe koju bih voljela imati kraj sebe. Kod njega mi je naj wow to koliko je dobar prijatelj.
Znaci prijateljstvo, umjerenost, diskretnost, pouzdanost, emotivnost i duhovitost!

imladris
Posted: Oct 6 2006, 02:16 PM 620160

Charade

Member No.: 633

Aragorn -zbog ponosa,casti i hrabrosti,svaki put kad ga se sjetim izaziva mi divljenje... wub.gif Snazan karakter,pametan,zgodan- every woman's dream wub.gif

Gollum znam da je bad guy ali tako mi ga je milo... :cry:on jadan nije za nista kriv,svi su ga iskoristili,prevarili,napustili...on mi je najtuzniji lik u filmu, sve lose sto mu se moglo dogodit i je mu se dogodilo, i zato mi je simpatican jer je unatoc svemu na neki nacin dobrica blush.gif

Faramir ali za njegov lik u filmu je po meni jako bitna EE jer puno vise o njemu govori i bolje ga karakterizira... On mi je pojam casti uz Aragorna...Uvijek u sjeni starijeg brata,cinia je sve za ljubav prema obitelji i svojim ljudima, a da mu nikad nisu priznate zasluge za to cry.gif

Edited by imladris - Oct 6 2006, 02:16 PM

Anduril Ulair
Posted: Oct 6 2006, 02:38 PM 620169

Le Chef

Member No.: 110

Evo sad gledam ttt...

u izborima ljepote uvijek sam stavljao Eowyn na zadnje mjesto, ali sada se polako premisljam...

ona je prelijepa dok je u Edorasu i dok nosi haljinu...
ali cim pocne izigravati ratnicu, vise nema nista od ljepote u njoj, bar meni...
pusti sad na stranu feminizam i borbu za zenska prava, ja samo kazem kada mi je ljepsa tongue.gif

Beregond Ancalimon
Posted: Oct 6 2006, 02:50 PM 620175

Member No.: 601

u TTTu je definitivno bolja meni osobno nego u RotKu yes.gif U prvom djelu zadrzava svoju zenstvenost i stvarno izgleda ok. U RotK-u je ispala nekako dernjavo doh.gif wannabe xena ili nest slicnog conf44.gif Ok, trebala je biti Dernhelm rolleyes.gif ali trebali su nesto fancy napraviti kad skine kacigu pred WiKijem rotfl.gif recimo zabacivat kosu naokolo tongue.gif

upravo to sam i ja zelio reci tongue.gif
iskoristavam tvoj post da ne bude spam tongue.gif
jer samo napisati da se slazem s tobom je strogo zabranjeno od rekostrunkcije tongue.gif

Edited by Anduril - Oct 6 2006, 03:58 PM

Tinúviel
Posted: Oct 6 2006, 05:18 PM 620251

Still in love

Member No.: 548

Omiljeni likovi.... hmmm... svi osim orka i Sarumana. tongue.gif

Aragorn wub.gif - najnajnajljepsi, najhrabriji human s dugom mokrom kosicom i slatkim okicama. wub.gif A real king. sleep.gif

Boromir wub.gif wub.gif - naljepsi mrtvac u LOTR-u. Enough said. sleep.gif

Galadriel- ima "ono nesto". Hladna ali ostavlja dojam i nije je moguce zaboraviti. sleep.gif

Eowyn- najbolji zenski lik. klap.gif Zena ratnica. Ne boji se uprljati ruke i ne cmizdri. notworthy.gif

Arwen- nije kao Eowyn, ali je graciozna, blaga. Djeluje tako smireno da je dovoljan pogled na njezinu sliku i ne trebaju nam sedativi ni psihic. tongue.gif

I jos nesto... Frodo- onaj mali Elijah Wood je kriv sto mi se ne svidja. Jezim se od njegovih ociju. scared.gif

elrond
Posted: Oct 6 2006, 06:27 PM 620301

Vala

Member No.: 29

elrond, dakako, zbog isprofiliranog stava prema humanima:).

Epidammo
Posted: Oct 6 2006, 10:27 PM 620525

Shield Bearer

Member No.: 664

najdrazi lik mi je nesumnjivo aragorn jer ocrtava velikog kralja sto svojom snagom ustaje i vraca se pobjedonosno na svoj veliki tron. predstavlja snagu. smilie.gif

moram da spomenem i veselog i pipina koji su u svemu detinje bezbjedni. smilie.gif

Tinúviel
Posted: Oct 7 2006, 01:07 PM 620722

Still in love

Member No.: 548

QUOTE (elrond @ Oct 6 2006, 07:26 PM)

slap.gif
Zaboravila sam njega. Lord of Rivendell wub.gif
Ima hipnotizirajuci pogled i Hugo ga je super portretirao wub.gif Ali ipak mi se ne svidja sto ima tu dozu ogorcenosti prema ljudima. a_ne.gif
Makar ima nesto drugaciju osobnost u filmu negu u knjizi. Koliko sam cula... rolleyes.gif

rían
Posted: Oct 7 2006, 01:15 PM 620731

nesto kao gordan

Member No.: 638

QUOTE (elrond @ Oct 6 2006, 06:26 PM)

pa to ne kužim....pa on je half-human huh.gif

luthien
Posted: Oct 7 2006, 03:54 PM 620792

tuathaDEdanan

Member No.: 31

Galadriel - Njen lik navlaci te gotovo na idolopoklonstvo. Najupecatljiviji mi je

Aragorn - bome najljepsi tongue.gif

Gandalf - on je sve. Tpolina ljubavi koja tece iz srca i rasplinjuje me kada ga vidim. On je sigurnost i put

1257 replies since Oct 3 2006, 04:04 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (84) < [1] 2 3 4 5 6 ... >
Back to O filmu "Gospodar prstenova"