Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (99) < [1] 2 3 4 5 6 ... > ( Go to first unread post )
A sto je to?, pogadjanje isjecaka iz filma
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Renarion Arenimon
  Posted: May 20 2010, 08:34 PM 1106114

[. ^ » Zmaj « ^ .]

Group: Members
Member No.: 1704

Dragi moji Boardovci, evo stigao je još jedan u nizu dodataka našoj jedinoj i najdražoj dasci tongue.gif, sa zadatkom da nam učini vrijeme provedeno ovdje još ugodnijim (ako je to uopće moguće rofl.gif)

"A što je to?" - e to ćete morati otkriti sami wink.gif

... ... ...

Samo se šalim, objasnit ću lukavi.gif

Dakle, svrha ovoga topica je slijedeća. Netko (za prvi put ja biggrin.gif) mora na internetu pronaći scenu iz bilo kojeg od tri dijela LOTR-a ili Hobbita, i zatim iz te scene izrezati manji isječak (ako je prevelika slika). Taj isječak onda valja postati u ovaj topic. Ostali memberi imaju zadatak pogađati kada, gdje i što isješak predstavlja. Pod ovime se misli na lokaciju, prisutne likove, događaj te naziv filma kojem sve to pripada. Member koji prvi točno pogodi dobiva pravo da postavlja iduću sliku - naravno nakon što prethodni autor potvrdi točan odgovor. Ako se veliki broj članova potuži da je slika preteška autor isječka je dužan uz ispriku zamijeniti je novom u što kraćem roku sleep.gif. Također, ako se pobjednik ne pojavi s novom zagonetkom u razumnom roku (nekoliko dana), čast nove slike ide prvome memberu koji uleti. Najveća dopuštena dimenzija slike odgovara standardnim ograničenjima pravila foruma. Ako smatrate da je vaša slika prevelika ponudite smanjenu verziju na koju memberi mogu kliknuti da otvore originalnu sliku - iako, budući da su ovo isječci iz scena, bilo bi čudno da su preveliki huh.gif. Idealni format slike je naravno .jpg

excl.gif Kako odabrati scenu/isječak excl.gif

Isječak moze biti glava nekog lika iz filma, odredjeni dio tijela, ili čak neki prizor iz prirode.

Motivi iz prirode: Napominjem oprez pri biranju motiva iz prirode; mora biti upečatljiv, znači nikako ne neki busen trave uz cestu thumbdown.gif, već na primjer neko specifično i znamenito stablo, stijena, građevina i sl. booyah.gif. Budite svjesni činjenice da ako recimo odaberete sliku nekog tornja u Osgiliathu memberi neće moci utvrditi ništa osim lokacije, a treba smjestiti isječak u radnju. Zato je vrlo preporučljivo da prizori iz prirode imaju neke likove barem u daljini ili nešto slično po čemu je moguće odrediti kada i gdje isječak pripada innocent.gif

Portret lika: Prvenstveno se misli na glavu lika, te mali dio pozadine oko nje kako bi se ponešto olaksalo pogađanje. Također je moguće odabrati cijelu figuru, ali opet tako da ne otkriva previše. Isječci s više od jednim likom prisutnim nisu preporučljivi jer u većini slučajeva čine pogađanje prelakim lukavi.gif

Dio figure: Ovo podrazumijeva isječke koji sadrže tek određeni dio tijela nekog lika. Recimo situacija gdje se lik ne vidi u potpunosti zbog fizičke prepreke, primjerice Aragorn kako visi na konju hah.gif. Druga vrsta je namjerno uzeti dio lika, poput rukovanja i sl. Ponavljam, samo pažljivo da memberi imaju bar neke šanse za pogodak happy.gif.

Slijedi nekoliko primjera prihvatljivih i neprihvatljivih isječaka eat.gif

Ispravna slika: Gandalf čita Balinov dnevnik u Moriji yes.gif
user posted image
Neispravna slika: po ovome se da zaključiti samo da je to oko no.gif
user posted image

Napominjem da ova dva isječka predstavljaju samo osnovni primjer. Vaše slike mogu slobodno biti dva ili tri puta veće od ovih. Također, jednostavnost slike ovisi samo o tome koliko tešku zagonetku želite zadati ostalim memberima devil.gif. Za kraj, evo nekoliko osnovnih pravila topica kojih se morate pridržavati lukavi.gif

1) Zabranjen spamm i offtopic. Smijete malo komentirati slike, ali u granicama normale.
2) Cilj igre jest smjestiti isječak u vrijeme i mjesto. Budite precizni koliko možete.
3) Slike koje apsolutno ne dolaze u obzir su one s kutija DVD-a, postera i slično. Isječak mora biti dio prave scene iz jednog od tri filma Gospodara Prstenova ili Hobbita
4) Isječak mora podlijegati pravilima opisanim u ovom uvodnom postu. Jedna stvar je zadati nekome izazov, a posve druga gotovo nemoguć zadatak
5) Kao autor topica zadržavam pravo dodatnih pravila. Ovo se odnosi eventualno na slučaj da se smisli način na koji se moze poboljšati topic - recimo nekim posebnim natjecanjem ili privremenom prilagodbom načina igre. Ako imate prijedloga javite mi se na PM.

biggrin.gif Alati za pomoć biggrin.gif

Slijedi popis alata koji će vam nesumnjivo biti korisni u ovom topicu. Za početak, vama nitko ne brani da upalite film na kompu i ručno uberete screenshot yes.gif, ali da se ne mučite previše pronašao sam uvjerljivo najbolji izvor originalnih scena iz obje priče. Samo trebate odabrati, izrezati svoj isječak u bilo kojem programu za slike (jer su uglavnom dosta velike) i uploadati te konačno postati u topic.

LOTR: The Fellowship of the Ring
LOTR: The Two Towers
LOTR: The Return of the King

Hobbit: An Unexpected Journey
Hobbit: The Desolation of Smaug
Hobbit: The Battle of the Five Armies

Slike možete uploadati na jednome od ova dva servisa:
http://imgur.com/
http://photobucket.com/

Da više ne duljim (kao da već nisam dovoljno whistling.gif), želio bih ovom prilikom zahvaliti potpori Administratora i osobno Sethu, za priliku koju su mi dali u otvaranju mog prvog topica na Boardu notworthy.gif. Također bih pozdravio svoju ex-mentoricu Ellin hug.gif i sve ostale Boardovce (kad bih počeo nabrajati ne bi bilo mjesta ni za što drugo tongue.gif) dance.gif.

12.05.2013. prvi post topica updejtan; tri linka do baze screenshotova iz filmova prebačena sa warofthering.net na imdb.com by Zmaj
30.10.2016. prvi post topica updejtan; tekst malo prepravljen, obnovljene slike iz primjera, dodana podrška za Hobbita by Zmaj

Edited by Renarion Arenimon - Oct 30 2016, 06:24 PM

Renarion Arenimon
Posted: May 20 2010, 08:36 PM 1106115

[. ^ » Zmaj « ^ .]

Da krstim topic, evo prvog isjecka biggrin.gif Nije tako tezak wink.gif

user posted image

Taurin
Posted: May 20 2010, 08:50 PM 1106119

:wub:

Member No.: 2054

Na Bilbovom partyju, bar ja tako mislim rolleyes.gif .

Renarion Arenimon
Posted: May 20 2010, 08:55 PM 1106122

[. ^ » Zmaj « ^ .]

Blizu si, ali odgovor mora biti malo precizniji. Mora se smjestiti isjecak u mjesto, vrijeme i dogadjaj. Znaci reci tko bi otprilike sve bio prisutan i sto se dogadja u tome trenutku yes.gif

Ne trebate opisivati cijelo poglavlje, ali isto tako ovdje nije dosta reci "Vecer Bilbove proslave"

Maggie Amber
Posted: May 20 2010, 09:34 PM 1106136

The DreamMaker

Member No.: 609

pa, da dodam jos nekoliko rijeci Taurininom postu.. wub.gif

Vecer Bilbove proslave, kad se Bilbo vratio kuci, nakon sto je pokazao Gandalfu prsten. (ako se ne varam unsure.gif )

Renarion Arenimon
Posted: May 20 2010, 09:36 PM 1106137

[. ^ » Zmaj « ^ .]

To je apsolutno tocan odgovor klap.gif Isjecak predstavlja razgovor izmedju Gandalfa i Bilba o Prstenu, precizno onaj dio kad se Gandalf taman negdje planirao nadviti na jadnog hobita hah.gif

Maggie ti si na redu za sliku biggrin.gif (ili prepusti Taurin ako zelis, meni je svejedno dok god netko pogodi yes.gif)

Edited by Renarion Arenimon - May 20 2010, 10:37 PM

Maggie Amber
Posted: May 20 2010, 09:47 PM 1106145

The DreamMaker

evo, posto sam sad ja online, saljem slikicu, tako da igra moze ici dalje sleep.gif

user posted image

Renarion Arenimon
Posted: May 20 2010, 09:49 PM 1106148

[. ^ » Zmaj « ^ .]

Mozda malo prelako za pogodit tongue.gif Svejedno, ja se necu mijesati zasad. Isjecak zadovoljava sve kriterije, ali slobodno malo teze slike stavite od ovog.

Za pocetak je dobro wink.gif Nek se uigramo malo

Ajmo pogadjajte dance.gif

Edited by Renarion Arenimon - May 20 2010, 11:50 PM

Taurin
Posted: May 21 2010, 10:05 AM 1106206

Kada je dao Frodu prsten, te sada kreću na put

Maggie Amber
Posted: May 21 2010, 12:19 PM 1106219

The DreamMaker

Taurin, ti si sljedeca sleep.gif hug.gif
(ubuduce, napisi jos nekoliko rijeci vise, tako da bude malo preciznije yes.gif )

Taurin
Posted: May 21 2010, 12:20 PM 1106220

user posted image

biggrin.gif , Dobro hug.gif .

Anamil
Posted: May 21 2010, 12:37 PM 1106224

Member No.: 1801

Arwen odlzi u Sive luke, i zastane i u mašti ugleda onaj prizor sa sinom i prosijedim Aragornom

Valarauco ramainen
Posted: May 21 2010, 04:47 PM 1106264

Far over Misty Mountains cold, to dungeons deep and caverns old

Group: Admin
Member No.: 8

wow.gif impressed wow.gif

odlicno, temeljito, studiozno i promisljeno poslozen topic, i jako dobro vodjen klap.gif

zahvaljujem, renarion sleep.gif

Renarion Arenimon
Posted: May 21 2010, 05:31 PM 1106268

[. ^ » Zmaj « ^ .]

Valarauco hvala na pohvali blush.gif. Puna 2 sata sam pripremao materijal i smisljao uvodni tekst da ispadne sto je moguce savrsenije biggrin.gif. Na kraju mi je samo drago sto je Board dobio takav odlican dodatak a ja vlastiti topic.

@ Anamil: Iako sam ja poprilicno siguran da si u pravu, red je pricekati Taurin da sluzbeno odobri yes.gif. Ako se ne pojavi do sutra u ovo doba tada cu morati osobno pogurnuti stvari lukavi.gif

Taurin
Posted: May 22 2010, 09:34 AM 1106304

QUOTE (Anamil @ May 21 2010, 12:37 PM)
Arwen odlzi u Sive luke, i zastane i u mašti ugleda onaj prizor sa sinom i prosijedim Aragornom

Bingo eureka.gif ,

oprostite što malo kasno odgovaram ali nisam imala mogućnosti da dođem vidjet dal mi je netko stavio točan odgovor, neće se ponoviti biggrin.gif .

1473 replies since May 20 2010, 08:34 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (99) < [1] 2 3 4 5 6 ... >
Back to O filmu "Gospodar prstenova"