Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (94) < [1] 2 3 4 5 6 ... > ( Go to first unread post )
likovi, bica i narodi
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
arien
Posted: May 15 2008, 02:59 PM 902892

aurë entuluva

Group: Moderator
Member No.: 155

ahem sleep.gif rasprave o svim bicima, stvarima, pojavama i likovima, slicno kao i u topicu koji su imali "valari", samo sto ovaj puta ispravljamo diskriminaciju ostalih rasa/bica/naroda za koje tamo nije bilo previse mjesta tongue.gif

postoji jedino pravilo u ovom topicu, pa se potrudite postovati ga tongue.gif

izbjegavajte se spustati na obicno prepucavanje oko toga koja (ili cija tongue.gif ) je rasa bolja tongue.gif

zasto elfovima ne raste brada? zasto cirdanu raste? veliki.gif koliko su prosjecni numenorejci visoki? tongue.gif koji su vam najdrazi valari? crazy.gif jesu li istari pogrijesili sto su se razdvojili kad su dosli u ME? tongue.gif zasto se vilenjaci i patuljci po defaultu ne podnose? lookaround.gif i sve ostalo sto vam padne na pamet

uzivajte wub.gif

Morgul Queen
Posted: May 16 2008, 02:45 PM 903301

High Plains Drifter

Group: Members
Member No.: 1788

QUOTE (arien @ May 15 2008, 02:58 PM)
zasto se vilenjaci i patuljci po defaultu ne podnose? lookaround.gif

e ovo me jako zanima puzzled.gif [SQL]

elentari
Posted: May 16 2008, 03:18 PM 903309

leptirić x3

Member No.: 752

pa nije to samo tako tongue.gif
to ima veze sa hrpom stvari koje trebamo prizvati iz davne prošlosti tongue.gif
aaaaaaali....ja se ne sjećam o čemu se radi roflmao.gif blush.gif

anyone?

Edited by elentari - May 16 2008, 04:17 PM

Ereinion Elentirmo
Posted: May 16 2008, 05:39 PM 903324

Aure entuluva!

Member No.: 1759

Mislim da je jedan razlog sto su patuljci uzrokovali propast Doriatha, ubili Thingola i jos puno drugih vilenjaka

Meneldil
Posted: May 16 2008, 05:54 PM 903329

Perfection.

Member No.: 261

QUOTE (Ereinion Elentirmo @ May 16 2008, 06:38 PM)
Mislim da je jedan razlog sto su patuljci uzrokovali propast Doriatha, ubili Thingola i jos puno drugih vilenjaka

Ili, da budemo malo opširniji, što je Thingol patuljke izvrijeđao i pokušao prevariti, pa su ga oni skratili za glavu tongue.gif Doduše, varali su i oni njega unsure.gif
Opcenito im je povijest takva roflmao.gif Vilenjaci su nastupili arogantno prema toj novoj rasi, a i patuljci su već dovoljno arogantni sami po sebi tongue.gif Loš miks sleep.gif

Valarauco ramainen
Posted: May 16 2008, 08:44 PM 903538

Far over Misty Mountains cold, to dungeons deep and caverns old

Group: Admin
Member No.: 8

Ima jos tu toga sleep.gif Vilenjacima su patuljci fizicki odbojni i neprivlacni, i govore, za njih jako odvratnim jezikm . Sjecam se kako se Legolas, cini mi se, jezio kad bi cuo Gimlijevo RRR, koje je po vilenjackim standardima prosto i grubo tongue.gif
Mislim da su elfovi patuljke vecinom smatrali zaostalim brdjanima... otprilike kao sto bi Betanci gledali na Dendarijske brdjanine da im dodju na planet roflmao.gif

ixidor
Posted: May 16 2008, 08:45 PM 903541

.

Member No.: 561

no kad im se da shansa, znaju se pokazat u vrlo lijepom svijetlu.
smilie.gif

Valarauco ramainen
Posted: May 16 2008, 08:47 PM 903547

Far over Misty Mountains cold, to dungeons deep and caverns old

Member No.: 8

Ne, nisam govorio o tome KAKVI su patuljci, nego kakvima su smatrani od napuhanaca sleep.gif
Patuljci su meni bliski po karakteru i osobinama, podsjecaju me na Imocane roflmao.gif Geni kameni wub.gif

Ereinion Elentirmo
Posted: May 16 2008, 08:48 PM 903550

Aure entuluva!

Member No.: 1759

Ja sam na strani vilenjaka. Oni su se pobunili jer su htjeli silmaril, pa ih je Thingol zaslijepljen zudnjom izvrijedao, a oni ga ubili. Ipak su oni poceli i na kraju je poginulo puno patuljaka a nisu pridobili silmaril i nauglamir koji im po meni nije pripadao. Istina da ga je Hurin uzeo iz rusevina Nargothronda, ali on je bio u Finrodovom vlasnistvu koji je bio Finarfinov sin i u rodu s Thingolom.

Meneldil
Posted: May 16 2008, 10:35 PM 903656

Perfection.

Member No.: 261

QUOTE (Valarauco ramainen @ May 16 2008, 09:43 PM)
Ima jos tu toga sleep.gif Vilenjacima su patuljci fizicki odbojni i neprivlacni, i govore, za njih jako odvratnim jezikm . Sjecam se kako se Legolas, cini mi se, jezio kad bi cuo Gimlijevo RRR, koje je po vilenjackim standardima prosto i grubo tongue.gif
Mislim da su elfovi patuljke vecinom smatrali zaostalim brdjanima... otprilike kao sto bi Betanci gledali na Dendarijske brdjanine da im dodju na planet roflmao.gif

Pa i napisao sam da su patuljci bili arogonatni prema njima yes.gif
No mislim da je i patuljacka tvrdoglavost imala udjela u pocecima netrpeljivosti tongue.gif

Nessa
Posted: May 16 2008, 10:39 PM 903659

Have coffe - Will travel

Member No.: 341

Mislim da je problem kod obje rase bio što su bile preponosne yes.gif Nitko nije htio popustit ni milimetra da ne izgube nešto od svog dragocijenog ponosa rolleyes.gif Men in general... Da su samo uspili progucat ponos i sist i pricat ka normalne osobe mislim da bi tu bilo materijala za puno kvalitetnih prijateljstava kao što je bilo Legolasovo i Gimlijevo yes.gif Mislim ako su oni mogli preć preko svih razlika i predrasuda zašto ne bi i ostali mogli.

Faramir11
Posted: May 17 2008, 01:22 PM 903775

The Hobbit

Member No.: 485

Jedno pravilo zapamtite: Vilenjaci su uvijek krivi. roflmao.gif

Da obje rase su preponosne, a i Vilenjacima je smetalo sto nisu bili
prvorodjeni kako im je "obecano". roflmao.gif Patuljci su tvrdoglavi,
a Elfovi imaju predrasude prema patuljcima cim su ih prvi put vidjeli,
jednostvno se nisu nasli. tongue.gif I zanimaju ih skroz suprotne stvari i
zive skroz razlicitim nacinima zivota. tongue.gif

A evo sta je Iluvatar rekao Auleu kad su patuljci stvoreni: "..ali cesto ce medju tvojom i mojom djecom biti nesloge, jer jedne sam posvojo, a druge ipak odabrao."

veliki.gif

Edited by Faramir11 - May 17 2008, 01:28 PM

Seth
Posted: May 17 2008, 01:26 PM 903778

When in doubt, set
something on fire.

Member No.: 557

QUOTE (Faramir11 @ May 17 2008, 02:21 PM)
Jedno pravilo zapamtite: Vilenjaci su uvijek krivi. roflmao.gif

Osim kad nisu sleep.gif Onda krivica ide na hobbite sleep.gif

A mrzili su se jer su bili razliciti, njegovali su drugacije vrijednosti i vecinu vremena nisu ni imali volje komunicirati jedni s drugima, a Legolas i Gimli su se sprijateljili posto su bili primorani provoditi dosta vremena jedan u tudoj prisutnosti.

Nessa
Posted: May 17 2008, 01:28 PM 903779

Have coffe - Will travel

Member No.: 341

Ali Noldori i patuljci su imali makar jednu zajednicki stvar: volili su radit metalne stvarcice yes.gif (bogovi ovo je zvucalo kinky roflmao.gif ), a uostalom i patuljci i vilenjaci su voljeli lijepe predmete i đinđe, pa nemojmo govoriti da nisu imali ništa zajednicko jer jesu. Samo su svima glave i nosovi bili previše u oblacima, a noge premalo na zemlji da bi to shvatili.

Faramir11
Posted: May 17 2008, 01:36 PM 903784

The Hobbit

Member No.: 485

QUOTE (Nessa @ May 17 2008, 01:27 PM)
A uostalom i patuljci i vilenjaci su voljeli lijepe predmete i đinđe, pa nemojmo govoriti da nisu imali ništa zajednicko jer jesu. Samo su svima glave i nosovi bili previše u oblacima, a noge premalo na zemlji da bi to shvatili.

Samo sta su vilenjaci voljeli ovakve đinđe:

user posted image

A patuljci pak ovakve:

user posted image

biggrin.gif biggrin.gif wub.gif

1395 replies since May 15 2008, 02:59 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (94) < [1] 2 3 4 5 6 ... >
Back to Knjige J.R.R. Tolkiena