Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (232) < [1] 2 3 4 5 6 ... > ( Go to first unread post )
Međuljudski odnosi 101, "Take the red pill."
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Captain Spirit
Posted: Dec 21 2011, 03:31 PM 1209090

القدس

Group: Members
Member No.: 650

Draga moja bića, evo novih međuljudskih. Pošto je naš vrli Capo di tutti capi izabrao baš mene da otvorim novo izdanje ovog topica, potrudit ću se napisati decentan uvod.

Osnovna pravila, vjerujem, već svi znate: zabranjeno je vrijeđanje po svim osnovama, a zabranjeni su također spam i offtopic. Potrudite se poštivati ovih nekoliko jednostavnih pravila i učinite svima nama život jednostavnijim.

And now for something completely different crazy.gif

Ovo će služiti kao uvod onima koji nisu pretjerano upoznati s međuljudskima, a i nama starijima bi bilo dobro da se podsjetimo

Međuljudski su nastali kao topic u kojem će se raspravljati o, jel, međuljudskim odnosima. 16k3pzb.gif

No čudno je koliko se taj jednostavan pojam s vremenom pretvorio u nešto ogromno. Bića su shvatila da u tu kategoriju spadaju i raznorazne društveno-humanističke discipline. Pa su se tu počele razvijati rasprave koje imaju pozadinu u sociologiji, psihologiji, antropologiji i ostalim povezanim znanostima. To je za sobom vuklo i druge raprave, a zanimljivo je za primjetiti kako su omiljene baš one koje su bile zabranjivane, micane i izbjegavane: rasprave o religiji i politici.

Pred nekoliko godina na boardu je postao cijeli jedan podforum religija, a i topic politika. Premještanjem boarda na drugi server, religije su nestale a politika je u jeku skandala vezanih uz nju izbrisana. Tako da su se sve te rasprave prebacile u međuljudske. Admini i moderatori će vam i dan danas reći da rasprave o politici na boardu nisu poželjne, ali u biti su jako česte. Poanta je samo u tome da se mi ne koljemo oko ustaša i partizana nego naše rasprave pokrivaju neopisivo šira polja.

Analize međunarodnih odnosa, prosvjedi, američki imperijalizam, rasprave o ratovima...sve su to bile rasprave izrazito političke prirode u međuljudskima. Naravno, u to se automatski veže i ekonomija, sociologija i štajaznam štasvene, pa nastane cijeli džumbus u kojem se memberi i sami pogube rofl.gif

No, the bottom line je da su međuljudski odnosi topic na kojem možete učiti, svoje znanje dovesti na test i vidjeti kako vaša stajališta stoje kada im se suprotstave ona suprotna. Ponekada će rasprava biti zagrijana, ponekada će frcati iskre, ponekada će i oni najsmireniji poluditi ( a kamoli mi koji smo nervozni i koji skačemo na sve rofl.gif ), ali na kraju dana, to je samo znak da vam je do nečeg stalo. Kao što je stalo i onome s druge strane. Nema durenja, nema ljutnje, samo želja da se sazna više i napreduje u osobnom smislu.

Ako vas šta zanima, pitajte, ako u nešto sumnjate, izrazite svoju sumnju. Ako ne znate zašto se dečki stalno zezaju na račun žena u kuhinji, ako mislite da je neoliberalizam zakon, ako niste sigurni jesu li u pravu Izrael ili Palestina (a u pravu je Palestina, dakako sleep.gif ) ovo je topic za vas.

Ne slušajte one membere koji pričaju o “onim dosadnim filozofima iz međuljudskih” sleep.gif mi znamo znanje flex.gif

I par savjeta za bolje snalaženje u raspravama:

- “Information is not knowledge.” - Albert Einstein

- ”Statistics are like bikinis. What they reveal is suggestive, but what they conceal is vital.” Aaron Levenstein

- Ne ulazite u ad hominem rasprave. I dok ja osobno smatram da je itekako bitno s kim pričaš, a ne samo o čemu pričaš, treba to iskoristiti pametno.

- Kada uđete u raspravu sa Sholkyem, napravite pauzu, skuhajte si čaj, popušite cigaru ako pušite, sjednite se u udobnu stolicu i tek onda nastavite dalje.

- Koliko god puno znali o nekoj temi, vjerojatno postoji još 1000 puta toliko informacija i bar 5 drukčijih mišljenja od vašeg.

- Nikad, ALI NIKAD, ne govorite iz glave bez da ste prije toga proučili temu bar do neke osnovne mjere. I to sa svih onih gorenavedenih 5 gledišta.

- Dobro se zabavite.

"Fasten your seat belt Dorothy, 'cause Kansas is going bye-bye."

Valarauco ramainen
Posted: Dec 21 2011, 03:33 PM 1209091

Far over Misty Mountains cold, to dungeons deep and caverns old

Group: Admin
Member No.: 8

wub.gif

Galad
Posted: Dec 22 2011, 06:34 PM 1209270

It's Just a Game

Member No.: 75

Sredimo te gadne prosvjednike!

Baš im dobro ide. Sad napokon mogu napunit sve te silne "kampove za izbjeglice". Sve je stvar dobrog ekonomiziranja.
Bravo dečki, samo hrabro naprijed, neće vam valjda prokleti hipiji govorit što su ljudske slobode! Protestiranje je za curice i komunjare, bljeh.. yuk.gif

user posted image

Captain Spirit
Posted: Dec 22 2011, 09:36 PM 1209321

القدس

e moj Galade, i Isus je bio komunjara rofl.gif

ja se valjam već 10 minuta od smijeha, ovo je tako dobro rotfl.gif

i istinito sleep.gif

Tulkas Andhrimnirson
Posted: Dec 23 2011, 09:37 AM 1209407

The Deserter

Member No.: 256

Klik 16k3pzb.gif

Slični incidenti znaju se dogoditi s prvim snijegom pa su, dodaje, već bili u pripravnosti.

Sta pada im IQ zajedno sa vanjskom temperaturom?

Captain Spirit
Posted: Dec 23 2011, 10:57 AM 1209410

القدس

Strojari 16k3pzb.gif

Tulkas Andhrimnirson
  Posted: Dec 23 2011, 12:40 PM 1209421

The Deserter

Nemoj da kazem seki Miriel sta si reko...

Edited by Tulkas Andhrimnirson - Dec 23 2011, 12:40 PM

Captain Spirit
Posted: Dec 23 2011, 12:54 PM 1209423

القدس

ne znam di je i šta je Miriel studirala/išla u srednju, al ja sam živio 2 godine kraj srednje strojarske u Zagrebu i bez sumnje mogu reći da veću hrpetinu nekulturne i bezobrazne stoke bez ikakvih osnova kućnog odgoja nisam na jednom mjestu vidio...

vjerujem da će se Imladris složiti samnom

Tulkas Andhrimnirson
Posted: Dec 23 2011, 12:57 PM 1209424

The Deserter

'Twas a joke. Miriel je bila jedna od 3 cure u strojarskoj. Jedina koja nije imala brkove roflmao.gif

Captain Spirit
Posted: Dec 23 2011, 03:19 PM 1209436

القدس

QUOTE (Tulkas Andhrimnirson @ Dec 23 2011, 01:57 PM)
'Twas a joke. Miriel je bila jedna od 3 cure u strojarskoj. Jedina koja nije imala brkove roflmao.gif

jadna Miriel sad.gif

Captain Spirit
Posted: Dec 23 2011, 06:01 PM 1209483

القدس

Ja idem večeras vani s ekipom pa da bude nečeg za čitat kad se vratim.

Jeste li za smrtnu kaznu: da ili ne?

objašnjenja dobrodošla.

Fire away.

Lady Gladden
Posted: Dec 23 2011, 06:05 PM 1209484

...leading lady...

Member No.: 78

ne. jednostavno jer smatram da bi to doslo kao ''spas''. ja bi to na teski fizikalni rad ili u neki brutalni sektor zatvora gdje bi se ostali zatvorenici svaki dan na razne nacine ''bavili'' osobom koja bi bila osudena na smrtnu. pa nek pati svaki dan. grozno, ali za, npr. predofile, silovatelje, sadisticke serijske ubojice i ine nemam ni trunke empatije.

Anduril Ulair
Posted: Dec 23 2011, 06:30 PM 1209492

Le Chef

Member No.: 110

QUOTE (Lady Gladden @ Dec 23 2011, 07:05 PM)
ne. jednostavno jer smatram da bi to doslo kao ''spas''. ja bi to na teski fizikalni rad ili u neki brutalni sektor zatvora gdje bi se ostali zatvorenici svaki dan na razne nacine ''bavili'' osobom koja bi bila osudena na smrtnu. pa nek pati svaki dan. grozno, ali za, npr. predofile, silovatelje, sadisticke serijske ubojice i ine nemam ni trunke empatije.

Slazem se s ovime, iako nemam moralnih problema sa smrtnom kaznom...

Bez problema bih to podrzao sa moralne strane, ali to je prelagan izlaz...

Lady Gladden
Posted: Dec 23 2011, 06:30 PM 1209493

...leading lady...

Member No.: 78

upravo to, imamo isto misljenje yes.gif

Anduril Ulair
Posted: Dec 23 2011, 06:36 PM 1209494

Le Chef

Member No.: 110

QUOTE (Lady Gladden @ Dec 23 2011, 07:30 PM)
upravo to, imamo isto misljenje yes.gif

Ali ja bi recimo bio mrvicu okrutniji div294.gif

Zasluznog bih osudio na "laznu" smrtnu kaznu, a da to on ne zna...

Dakle, on misli da ide na smrtnu kaznu, iscekuje ju, zivcira se, pomiri se s time i onda ga se posjedne na stolicu, spusti prekidac, i ugasi se svjetlo i kaze mu se vidimo se sljedeci put, ovaj put si postedjen biggrin.gif

3465 replies since Dec 21 2011, 03:31 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (232) < [1] 2 3 4 5 6 ... >
Back to Drustveni zivot Boarda