Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (287) < ... 282 283 284 285 286 [287] > ( Go to first unread post )
Međuljudski odnosi 101, "Take the red pill."
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Stormcrow
Posted: May 2 2020, 02:29 PM 1249098

Često se nada rađa sred beznađa

Group: Members
Member No.: 2241

Pozdrav Tolkienovci ma di god bili.

Vratio sam se kući nakon rada u Saksoniji tj Hamburgu u sj. Njemačkoj.

2000 km puta za vrime globalne pandemije, austrijska vojska, presjedanja, pregledi, i napokon u Neretvanskoj kneževini sa svojom obitelji.

9 dana mi je prošlo samoizolacije, živimo s mojim 71 godišnjim ocem. Strogo sam se pridržavao mjera. Policija provjerava svaki dan, sada je nezgodno ne radimo niti žena niti ja. Ali sam sretan što sam ponovno sa obitelji i svojoj Hrvatskoj.

Nadam se kada ovo prođe da će me ponovno zovnuti vani, ali iskreno radije bih radio kod nas za manje novce.

Tuđina je okrutna, a i puno žugamo po Hrvatskoj i regiji općenito. Ali kod nas je ostala socijalna misao javnog zdravstva, i prava siromašnih na liječenje. Jao ti ga vani onome ko se razboli pa makar i imali osnovno zdravstveno osiguranje.

Hrvati u najtežim vremenima izdrže, i pomažu jedni drugima.

Edited by Stormcrow - May 2 2020, 02:36 PM

elrond
Posted: May 7 2020, 11:04 AM 1249100

Vala

Member No.: 29

QUOTE (Stormcrow @ May 2 2020, 01:29 PM)
Pozdrav Tolkienovci ma di god bili.

Vratio sam se kući nakon rada u Saksoniji tj Hamburgu u sj. Njemačkoj.

2000 km puta za vrime globalne pandemije, austrijska vojska, presjedanja, pregledi, i napokon u Neretvanskoj kneževini sa svojom obitelji.

9 dana mi je prošlo samoizolacije, živimo s mojim 71 godišnjim ocem. Strogo sam se pridržavao mjera. Policija provjerava svaki dan, sada je nezgodno ne radimo niti žena niti ja. Ali sam sretan što sam ponovno sa obitelji i svojoj Hrvatskoj.

Nadam se kada ovo prođe da će me ponovno zovnuti vani, ali iskreno radije bih radio kod nas za manje novce.

Tuđina je okrutna, a i puno žugamo po Hrvatskoj i regiji općenito. Ali kod nas je ostala socijalna misao javnog zdravstva, i prava siromašnih na liječenje. Jao ti ga vani onome ko se razboli pa makar i imali osnovno zdravstveno osiguranje.

Hrvati u najtežim vremenima izdrže, i pomažu jedni drugima.

o, Stormy, drago mi je da si dobro, nadam se da je i obitelj o.k.
pandemija je svugdje, samo je pitanje kako se tko nosi s njom?
a to je čisto subjektivno i da stvar bude gora ovisno o puno vanjskih faktora koji su isto tako, da stvar bude gora podložni manipulacijama.
to, da ako ostaneš u RH budeš radio za male novce ili nikako, to je ovdje konstanta, nažalost.
hrvatski patent, radiš a da malo ili nimalo budeš plaćen, ili potplaćen,
kako danas u vrijeme boleštine (tko još radi), tako i bez boleštine već desetljećima.
zato ljudi i bježe van RH, a vlast se čudom čudi zašto ljudi odlaze kad je njima tako doooooovrooo i tako vole svoju Hrvatsku,
naprosto žive od svoje ljubavi prema RH,
naši su političari čudo neviđeno, profesionalni domoljubni ljubavnici.
jer su plaćeni za svoju ljubav. i to jako dobro plaćeni.
gledajući iz mog konteksta više voli Hrvatsku onaj tko plaća poreze namete i tlake i koji se ne slaže s politikanstvima od profesionalnih domoljuba koji prodaju muda pod bubrege pod krinikom solidarnosti i ušteda.
kako možeš nazvati uštedom ako uzmeš zarađeno iz tuđeg novčanika?
krajnji cinizam!
nema se love! uzmite Crkvi, povlaštenim mirovincima, raznoraznim agencijama uhljebima itd. pa će novca i preteći BIT ĆE GA VIŠKA.
Je, tuđina je okrutna, ali u tuđini za ovo što rade naši političari, odavno bi bili iza rešetaka,
bez pardona, obzira i sućuti.
ovdje rade što ih volja. nekažnjeno. zakon iznad zakona.
imam rodbinu u Austriji dok im traje radni odnos imaju kompletnu zdravstvenu zaštitu,
bez puno kompliciranja, "paket sve u jedan".
i, brinu se o radnicima, samim tim što radiš vrijediš, što se za sve u RH nažalost ne može reći.
za ostale zemlje nisam gledao ali za ovo znam.
ovo zadnje ne bih ni komentirao, moja su iskustva posve drukčija a pouzdano živim u RH,
jedan drugog utopili bi u "žici vode",
tako kad mi netko počne govoriti o solidarnosti i da u ime solidarnosti trebam još i uvijek još, još izdvojiti, okrenem se i pobjegnem, ne od njega nego od sebe, da ga na licu mjesta
ne nabijem u crnu zemlju. Iz solidarnosti.
svako dobro tebi i obitelji, ali u puno stvari imamo različita životna iskustva.

Edited by elrond - May 7 2020, 10:05 AM

Stormcrow
Posted: May 7 2020, 03:02 PM 1249101

Često se nada rađa sred beznađa

Member No.: 2241

A imamo ista iskustva viruj mi, opet me moji za***li.
A šta da ti kažem stari moj, glavno da je tvoja obitelj dobro, i ti i svi memberi.
Moram ostati pozitivan, tražiti posao, jer imam obitelj.
Obećali su mi kad se digne proizvodnja da će me vratiti u Njemačku, nadam se da hoće.
Više bi volio naći posao blizu kuće, dojadilo mi ići od kuće, od moje Dalmacije, od 18 godine stalno sam drugdje.
A Bože moj, ali radit se mora, idemo naprid.

Slažemo su u svemu, predaspodjeli novca, kao katoliku mi smeta što pojedinci u Crkvi stavljaju novac ispred postulata Evanđelja, trguju nekretninama, primaju plaću, financiraju svoje obitelji. Govorim o pojedincima ne Crkvi. Crkva je duh Isusove riječi a ne arhitektura, banka, poduzetnici u klupama.

Agencije, uhljebi, sindikati, udruge za ova, ona prava, gotak mi je okus u ustima kada te parazite spominjem.
Da ne govorim o strvinarskim medijima, pravnicima, poduzetnicima, načelnicima općina, gongovima, tongovima, pekno, mekno.

Za mene udruge: kulturne, političke, i razne ine.. predstavljaju trening kamp potomaka partijske buržoazije koji su i u Jugoslaviji bili sve samo ne socijalisti.

Pozdrav sirotinji, bolesnima, zapostavljenima, invalidima, obespravljenima, beskućnicima, radnicima, seljacima, ribarima, pravim braniteljima, poniženima, otuđenima, neka vam zvijezde obasjavaju puteve braćo i sestre.

Edited by Stormcrow - May 7 2020, 03:03 PM

elrond
Posted: May 13 2020, 09:30 AM 1249104

Vala

Member No.: 29

A imamo ista iskustva viruj mi, opet me moji za***li.

a tko će koga, nego svoj svoga, tako je po cijeloj RH, nažalost.

A šta da ti kažem stari moj, glavno da je tvoja obitelj dobro, i ti i svi memberi.
Moram ostati pozitivan, tražiti posao, jer imam obitelj.

je, hvala Bogu, zasad sam i ja i obitelj dobro, što želim svima nama i vama.

Obećali su mi kad se digne proizvodnja da će me vratiti u Njemačku, nadam se da hoće.
Više bi volio naći posao blizu kuće, dojadilo mi ići od kuće, od moje Dalmacije, od 18 godine stalno sam drugdje.
A Bože moj, ali radit se mora, idemo naprid.

prvo, želim ti da ti se želje i ostvare, ali,
poučen iskustvom, nemoj samo čekati, UVIJEK imaj alternaciju,
"plan B", kako bismo rekli, da ne bi bilo po onoj staroj,
"obećanje, ludom radovanje", pri tom ne mislim da si lud,
ali vjerovati u potpunosti nekom na riječ, kad je neizvjesno sutra, a kamoli za mjesec ili dva,
i, kad ljudi olako daju obećanja...
uglavnom, nebih ti to u cijelosti preporučio, da nebi bilo ona univerzalan,
"bit ćemo u kontaktu..." previše sam puta takvo što čuo.

Slažemo su u svemu, predaspodjeli novca, kao katoliku mi smeta što pojedinci u Crkvi stavljaju novac ispred postulata Evanđelja, trguju nekretninama, primaju plaću, financiraju svoje obitelji. Govorim o pojedincima ne Crkvi. Crkva je duh Isusove riječi a ne arhitektura, banka, poduzetnici u klupama.

u stvarnosti znamo kao to funkcionira, nažalost, idu izbori a to znači da će još puno ljudi
ostati bez posla, a o ovom o čemu postamo nitko se neće usuditi ni zucnuti.

Agencije, uhljebi, sindikati, udruge za ova, ona prava, gotak mi je okus u ustima kada te parazite spominjem.
Da ne govorim o strvinarskim medijima, pravnicima, poduzetnicima, načelnicima općina, gongovima, tongovima, pekno, mekno.

Za mene udruge: kulturne, političke, i razne ine.. predstavljaju trening kamp potomaka partijske buržoazije koji su i u Jugoslaviji bili sve samo ne socijalisti.

mediji jesu diskutabilne kvalitete, ali da nije njih, svi ovi što si pobrojao, sve udruge,
lijepo bi i u miru živjeli i množili se i, dakako uzimali sve više i više novca.
a ministri bi pauperiziranoj raji tumačili da nema love.
pa i nema je, treba sve te uhljebe, aparatčike i poslušnike zbrinuti, nahraniti i platiti,
a to nije malo.
sindikate bi ostavio. takve kavi jesu sa svim nedostacima ipak kontriraju vlasti koja
nemilice grabi po plaćama i pravima radnika i onda to cinično nazivaju uštedama.
kako mogu nazvati uštedom ako uzmem od tvoje plaće, tvog zarađenog od tvog djeteta,
ako ti uzmem božićnicu i onda ti kažem sretan Božić!
uzmem ti jubilarku koju si zaradio godinama radeći zato što ne želim uzeti tim istim udrugama, povlaštenim mirovinašima, divindeašima koji beru dividende a uzimaju državnu pomoć i sl....?
znaš, ljudi imaju za te aktivnosti narodne izraze koji nikako nisu ušteda" i "solidarnost".
moja baba, jako mudra žena kaže da za vrijeme bivše Jugoslavije nije bilo 80% tih udruga i
krvopija koje si pobrojao, tako da su to nokomponirane krvopije koje s propalim režimom od prije 25 i više godina nema veze. TO smo sami sebi napravili i još uvijek radimo,
bez namjere ukidanja mada nam ukidanje nitko ne brani već godinama.

Pozdrav sirotinji, bolesnima, zapostavljenima, invalidima, obespravljenima, beskućnicima, radnicima, seljacima, ribarima, pravim braniteljima, poniženima, otuđenima, neka vam zvijezde obasjavaju puteve braćo i sestre.

nažalost takvih je svakim danom sve više, a vlast je svakim danom sve uspješnija roflmao.gif
ali, da, zaslužuju pozdrav samim tim što su ljudska bića, stoga moj pozdrav svima njima.

4293 replies since Dec 21 2011, 03:31 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (287) < ... 282 283 284 285 286 [287] >
Back to Drustveni zivot Boarda