Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (71) < ... 65 66 67 68 69 [70] 71 > ( Go to first unread post )
[[ J. R. R. Tolkien ]], *John Ronald Reuel Tolkien*
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Stormcrow
Posted: Nov 27 2017, 02:12 PM 1244678

Dunadan

Group: Members
Member No.: 2241

Postoji li ijedan biografski igrani film o životu J.R.R Tolkiena?
Ima o J.K Rowling i odličan je, ali postoji li ijedan o Tolkienu a da nije dokumentarac? unsure.gif

Često se nada rađa sred beznađa Meštre sleep.gif

Edited by Stormcrow - Nov 27 2017, 02:14 PM

Wotan
Posted: Nov 27 2017, 02:17 PM 1244679

Gwynbleidd

Member No.: 2005

QUOTE (elrond @ Nov 27 2017, 01:42 PM)
1. napisao sam između ostalih foruma, ali, nebitno, ako ti je tako lakše, samo napred...

2. ma nisam to rekao, još manje mislio no.gif ,

1. Ma jesi, jesi, napisao si. Nema uopće priče. Samo što nikako ne uspijevam naći gdje spominješ primjere tih 'ostalih' toliko Tolkien-aktivnih, nespecijaliziranih foruma.

Sve što vidim su oni koji u imenu nose aluziju na Tolkiena, a istinugovoreći, pregledavam sad statistike ova četiri koja si postao, i čak ni tu ne vidim aktivnosti koliko bi se očekivalo od međunarodnog foruma.
Izuzev 6-7 imena koja cirkularno iskaču u vidokrug, ne vidim ni tamo neku 'rulju'. Štoviše, jedva da su išta bolji od nas petero, šestero ovdje. A oni su međunarodni, dok smo mi lokalno orijentirani.
A ni intenzitet nije neznam koliko veći. Zapravo, neki od njih od '12. pa naovamo jedva da imaju pedeset postova sveskupa. conf44.gif

2.
...dakle, ozbiljno postanje tamo, zezancija dok je ima ovdje )IMHO.

Iskrene isprike, u tom slučaju. Mora da je do mog manjkavog tumačenja. rofl.gif

Aldarion
Posted: Nov 27 2017, 02:40 PM 1244680

The Young Wolf

Member No.: 2014

QUOTE (Stormcrow @ Nov 27 2017, 02:12 PM)
Postoji li ijedan biografski igrani film o životu J.R.R Tolkiena?

Upravo je u izradi.
Znam da je Nicholas Hault u ulozi mladog Tolkiena, ali ne mogu se sjetiti imena filma.

Aha, evo i link s fotografijama nekih scena.

Da se uključim još malo u priču o trenutnoj popularnosti Tolkiena:
Ne znam je li i vaš dojam takav, ali priča o pokretanju LOTR tematske serije (one spomenute Amazonove, jel) uopće mi nije podigla neku prašinu u okolini, a čak mogu reći da sam okružen ljudima koji Tolkiena prilično vole i filmski, pa i književno. Određene stranice na Facebooku par puta prenijele neku vijest i to je bilo sve. Sjećam se kako je bilo za Hobita kad je došla vijest da se počinje snimati pa je ovo dosta neobično.

Edited by Aldarion - Nov 27 2017, 02:44 PM

elrond
Posted: Nov 27 2017, 04:28 PM 1244681

Vala

Member No.: 29

QUOTE (Wotan @ Nov 27 2017, 01:17 PM)

1. Ma jesi, jesi, napisao si. Nema uopće priče. Samo što nikako ne uspijevam naći gdje spominješ primjere tih 'ostalih' toliko Tolkien-aktivnih, nespecijaliziranih foruma.

Sve što vidim su oni koji u imenu nose aluziju na Tolkiena, a istinugovoreći, pregledavam sad statistike ova četiri koja si postao, i čak ni tu ne vidim aktivnosti koliko bi se očekivalo od međunarodnog foruma.
Izuzev 6-7 imena koja cirkularno iskaču u vidokrug, ne vidim ni tamo neku 'rulju'. Štoviše, jedva da su išta bolji od nas petero, šestero ovdje. A oni su međunarodni, dok smo mi lokalno orijentirani.
A ni intenzitet nije neznam koliko veći. Zapravo, neki od njih od '12. pa naovamo jedva da imaju pedeset postova sveskupa.  conf44.gif

Iskrene isprike, u tom slučaju. Mora da je do mog manjkavog tumačenja.  rofl.gif

to je zato i stoga što me svuda po net-u ima gdje je tolkien.
ovi primjeri su ono najbliže što sam uzeo, štono kažu pri ruci i kliku.
ne znači da su jedini...ponekad se uključim u raspravu ni ne gledajući koji je board,
jednostavno, nebitno mi je, bar taj segment.
u zadnje vrijeme sve više sam na councilofelrond...ali, nema pravila,
ma koliko ti takvo što ludo zvučalo.

ovisi o gledištu ili stajalištu.
onaj tko traži taj i pronađe, onaj tko ne traži, niti neće.
znaš kako se kaže, mišljenje svatko ima.... cool.gif

Edited by elrond - Nov 27 2017, 03:29 PM

Wotan
Posted: Nov 28 2017, 02:12 AM 1244695

Gwynbleidd

Member No.: 2005

QUOTE (Aldarion @ Nov 27 2017, 02:40 PM)
Da se uključim još malo u priču o trenutnoj popularnosti Tolkiena:
Ne znam je li i vaš dojam takav, ali priča o pokretanju LOTR tematske serije (one spomenute Amazonove, jel) uopće mi nije podigla neku prašinu u okolini, a čak mogu reći da sam okružen ljudima koji Tolkiena prilično vole i filmski, pa i književno. Određene stranice na Facebooku par puta prenijele neku vijest i to je bilo sve. Sjećam se kako je bilo za Hobita kad je došla vijest da se počinje snimati pa je ovo dosta neobično.

Zapravo i nije posebno neobično.
LotR je odavno prerastao u franšizu, a sa franšizama je uvijek ovakav slučaj kakav si opisao.

Entuzijazam je obrnuto proporcionalan količini izdanog materijala. A izdano ga je pun klinac i sto.

Od premijere Prstenove Družine naovamo ti je izašlo 25 samo video igara smještenih u Međuzemlje.
Pobogu, čak je i Lego, jedan od najmoćnijih svjetskih brandova upetljao svoje prste u to. rofl.gif
A gdje su još društvene igre, kartaške igre, akcijske figure, poznate pop zvijezde koje snimaju pjesme na temu, neslužbeni i amaterski mini filmski uratci, Halloween kostimi, mjuzikli, parodije, crtani filmovi, puzzle, kalendari, posteri...
Da zaključim, jel znaš što je hidra? rofl.gif

I onda, pored svega toga, imaš sam izvor. 6 službenih blockbustera u trajanju od preko 20 sati, a u pripremi još jedan visokobudžetni film, te sada serija koja će, ako zaživi, zasigurno imati barem tri sezone, ako ne i daleko više.

Bilo bi nerealno očekivati da hiper visoka razina oduševljenja i iščekivanja kakva je bila nakon izlaska Družine traje u kontinuitetu toliko dugo, čak i bez pretjerane zasićenosti tržišta materijom.

Da, uzbuđenje zaista je bilo na visokom stupnju uoči Hobbita, ali (ne znam koliko se ti sjećaš toga) trebao si iskusiti opću atmosferu ludila nakon izlaska prvog filma.
Ovo sa Hobbitom je bilo nula, vjeruj mi. Doslovno je vladala masovna histerija tijekom čekanja da drugi nastavak dođe u kina. rofl.gif

Stormcrow
Posted: Nov 28 2017, 07:26 AM 1244697

Dunadan

QUOTE (Wotan @ Nov 28 2017, 02:12 AM)

Da, uzbuđenje zaista je bilo na visokom stupnju uoči Hobbita, ali (ne znam koliko se ti sjećaš toga) trebao si iskusiti opću atmosferu ludila nakon izlaska prvog filma.
Ovo sa Hobbitom je bilo nula, vjeruj mi. Doslovno je vladala masovna histerija tijekom čekanja da drugi nastavak dođe u kina. rofl.gif

Kako se sjećam, 2002, 2003,2004, 2003 sam čekao 4 sata da dobijem kartu za Dvije kule. A prvi dio se sjećam pretpremijere, nije bilo toliko, ali poslije na premijeri to je bila histerija, 2002 godina, premijera Prstenove družine nakon toliko godina čekanja, skupljanja novinskih članaka, predivno iskustvo. biggrin.gif

elrond
Posted: Nov 28 2017, 10:43 AM 1244700

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Nov 28 2017, 06:26 AM)
Kako se sjećam, 2002, 2003,2004, 2003 sam čekao 4 sata da dobijem kartu za Dvije kule. A prvi dio se sjećam pretpremijere, nije bilo toliko, ali poslije na premijeri to je bila histerija, 2002 godina, premijera Prstenove družine nakon toliko godina čekanja, skupljanja novinskih članaka, predivno iskustvo. biggrin.gif

negdje, doma u dokumentima, još uvijek čuvam iskaznicu-karticu za maraton GP, u kinu, onu s aragornovim likom, lijepe su to uspomene wub.gif

Stormcrow
Posted: Nov 28 2017, 01:39 PM 1244704

Dunadan

Jesu, jbga tada sam bio 1 godina faksa, bila je legendarna, malo se učilo, puno se pilo, a šlag na torti je bila premijera Prstenove družine.
To su bili dani ponosa i slave. happycry.gif

Edited by Stormcrow - Nov 28 2017, 01:40 PM

Aldarion
Posted: Nov 28 2017, 04:32 PM 1244709

The Young Wolf

Joj, nezgodna je tema to spominjanje nekadašnjeg uzbuđenja.
Ne mogu si oprostiti još ni sada što sam odbio ići gledati ROTK u kino kad me otac nagovarao.
Za prijašnje sam dijelove tada još bio premlad (sjećam se da sam se bojao orkova pa nisam ni bio neki fan filma tada; ne - nemojte mi sada ići računati godine da biste vidjeli koliko sam dugo bio na predjetinjoj razini svijesti, haha), a ovo je bila prilika onda i ja sam ju propustio.

Inače dobra analiza, Wotane. Nisam o tome dosad razmišljao na takav način, ali sada kada gledam, zaista i jest tako.

Telperion Laurelin
Posted: Nov 28 2017, 04:58 PM 1244710

Anar kaluva tielyanna

Member No.: 2172

Možda je još rano. Kad procure detalji o radnji,likovima,castingu,moglo bi doći do većeg zanimanja javnosti. Najvjerovatnije ne do stupnja "Lotr groznice",ali evo recimo upola manja. Kako mediji budu više pratili razvoj događaja,rast će i interes gledatelja.Ja se nadam većoj popularnosti od Igara prijestolja.... smilie.gif

Stormcrow
Posted: Nov 30 2017, 07:47 PM 1244767

Dunadan

Na što je doslo da djela na bazi Tolkiena se mjere sa Georgeom Martinom ( rr sam namjerno izbacio). no.gif

Aldarion
Posted: Nov 30 2017, 08:41 PM 1244772

The Young Wolf

Svaka stvar na svijetu je usporediva sa svakom drugom stvari na svijetu.
Sama činjenica da su to dvije različite stvari temelj je usporedbe.
Tako da ne vidim ništa loše u tome.

Obojica autora imaju neke odlične stvari i obojica su 'planetarno' popularni.
Meni se primjerice pretjerana seksualiziranost kod Martina ne sviđa (mada je to blisko realnosti, sviđalo se to nama ili ne; o tome možda drugom prilikom), a kod Tolkiena pak mi nedostaju neki praktični podatci o 'državnom funkcioniranju' koji bi me jako zanimali.

To je samo početna usporedba koja pokazuje koliko je stvari zapravo moguće sučeliti između njih dvojice.

Stormcrow
Posted: Dec 6 2017, 12:54 PM 1244911

Dunadan

Nemojte misliti da nisam bio Martinov fan, pa pratim samo forum Song of Ice and fire od 2004. godine zaboga 13 godina shocking2.gif .
Ali da jednu stvar stavimo načistac; George R.R. Martin je pordao prava za tv seriju bez da je završio Pjesmu Leda i Vatre.
Imam osjećaj da je postao neka vrsta književnog štanda na derneku, da prodaje dok god može.
Ali zato pate nastavci; ja sam više zamantao iščekivajući Winds of Winter. bigsadeyes.gif

O seriji ne želim trošiti ni riječi, ali knjiga, evo mojih nedoumica:

Aegon Blackfyre
Grejoyovi
High Sparrow
Jonovo uskrsnuće i nepotrebnost njegove smrti
Mellisandre
Varys i Illyrio
Stannis

Kod Tolkiena imamo objašnjeno porijeklo, nema praznih hodova u priči, čovjek nije robovao populizmu kao Martin, možda su problem fanovi i fan fictioni.
Mislim da se nitko ne bi Tolkienu usudio predložiti fan fiction?

sleep.gif

Edited by Stormcrow - Dec 6 2017, 01:06 PM

elrond
Posted: Feb 21 2018, 11:30 AM 1245742

Vala

2. rujna 2043. godine End of UK Copyright of Tolkien's works.
razvoj događaja nakon toga datuma?
u kapitalizmu je vrijeme novac, moje je mišljenje da se neće toliko čekati
s daljom masovnom komercijalizacijom Tolkienova djela.
kako doživljavate sadašnju situaciju i kakava je vaša prognoza daljeg razvoja događaja?

Aldarion
Posted: Feb 21 2018, 04:52 PM 1245746

The Young Wolf

Hm, ako se zaista bude toliko dugo čekalo, onda bi moglo pomalo već to proći, uvjetno rečeno, manje zapaženo. Ako ne bude tako ili ako se pravna barijera ukloni prije, moglo bi doći ili do proizvodnje gomile smeća s tolkienovskim predznakom koje će originalnu ljepotu djela prekriti debelim slojem blata. Ipak, možda naredna vremena donesu neku novu kvalitetu u pristup adaptacijama književnih djela. Poučen Hobbitom i trenutnim hollywoodskim popularnim izdanjima, nisam baš zadovoljan sadašnjim stanjem, a bojim se ni optimističan za ovo narednih desetak godina. Nakon toga, tko zna.

1061 replies since May 1 2004, 11:22 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (71) < ... 65 66 67 68 69 [70] 71 >
Back to Knjige J.R.R. Tolkiena