Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (40) < 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... > ( Go to first unread post )
Što bi bilo da je bilo, mašta na djelu
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Anamil
Posted: May 22 2008, 11:16 PM 906354

Group: Members
Member No.: 1801

Ja bi htjela i da Boromir preživi pa da onda svi zajedno slave. Samo da ne bi onda love stories krenule drugim putem? rofl.gif I ne dirajte Legolasa. cool.gif

Faramir11
Posted: May 23 2008, 01:16 PM 906555

The Hobbit

Member No.: 485

QUOTE (Anamil @ May 22 2008, 11:15 PM)
Ja bi htjela i da Boromir preživi pa da onda svi zajedno slave. Samo da ne bi onda love stories krenule drugim putem? rofl.gif I ne dirajte Legolasa. cool.gif

Boromir je Boromir. tongue.gif

Njegova zadaca je da umire. tongue.gif wub.gif

veliki.gif

Valarauco ramainen
Posted: May 23 2008, 01:21 PM 906564

Far over Misty Mountains cold, to dungeons deep and caverns old

Group: Admin
Member No.: 8

tuzno ali istinito roflmao.gif
Boromirova funkcija u cijeloj prici je tocno to... ogledni primjerak koji sluzi tome da se pokaze moc prstena yes.gif

Ereinion Elentirmo
Posted: May 23 2008, 02:19 PM 906622

Aure entuluva!

Member No.: 1759

Mozda bi bilo drugacije da je Faramir krebuo u Rivendell. On nebi tako lako pao pod Prstenovu volju, ali Boromir je inzistirao da on ide.

Ellin
Posted: May 23 2008, 03:16 PM 906633

Ithilwen

Member No.: 228

QUOTE (Ereinion Elentirmo @ May 23 2008, 03:18 PM)
Mozda bi bilo drugacije da je Faramir krebuo u Rivendell.

ah, eto rjesenja za moju nedoumicu, samo od sebe. tongue.gif naime, dobro smo pretresli temu caradhrasa, i bas sam pocela razmisljati o kojoj bismo iducoj temi mogli razglabati sto bi bilo da je bilo. yes.gif imala sam na umu dvije, a upravo je ovo sto spominjes bila jedna od njih. yes.gif pa krenimo onda u tom pravcu...

dakle: sto mislite, kako bi rat za prsten izgledao da je faramir krenuo u rivendell, a boromir ostao u minas tirithu?

razmisljajte, dajte svoju hipotezu, raspravljajte... klap.gif

elentari
Posted: May 23 2008, 06:56 PM 906684

leptirić x3

Member No.: 752

mislim da bi frodo odgađao trenutak da se odvoji od družine i onda bi se netko drugi polakomio za prstenom.....iako ne znam tko unsure.gif tongue.gif

earwen
Posted: May 23 2008, 08:34 PM 906697

TinkerBell

Member No.: 1631

Mislim da bi se Faramir htio dokopat Prstena lukavi.gif , iako ne zbog sebicnih pobuda wub.gif , nego zbog svog tateka no.gif . No ne bi nista mogao jer bi tu uvijek gandalf motrio sa oba oka bigsadeyes.gif i na kraju bi skuzio da je prsten zlo i da ga se ne moze koristiti u dobre svrhe, jer on nikad nije ni pao pod njegovu moc biggrin.gif . Samo je pitanje bi li to skuzio prije Gandalfovog pada ili poslije huh.gif . Smatram da bi i on kad- tad umro crryyy.gif , a toga bi mi bilo najvise zao cry.gif crryyy.gif

Najbitnije: bio bi jednako zgodan div294.gif i hrabar flex.gif kao i inace wub.gif hug.gif

Edited by earwen - May 23 2008, 08:37 PM

Nessa
Posted: May 23 2008, 09:08 PM 906709

Have coffe - Will travel

Member No.: 341

Pa da je Faramir išao u Rivendell mjesto Boromira mislim da ne bi bilo toliko inicijalnih komplikacija na vijecu, te mislim da bi on odmah prihvatio Aragorna kao zakonitog kralja Gondora i Arnora yes.gif Stvari bi u pocetku išle relativno glatko, ali s blizinom prstena mislim da bi se stvari pocele kvariti. Doduše pocele bi se kvariti da sam ja autor LoTR-a, ali kako je Tolkien Faramira napravio kao moralnog čistunca (da se tako izjasnim) mislim da bi družina ostala čitava i nakon Raurosa, razdvojili bi se tek nekud u Ithilienu kad bi shvatili da toliki čopor naroda ne more nezamijeceno preci granicu. yes.gif A možda bi a diversion se dogodila prije roflmao.gif U svakom slucaju bilo bi zanimljivo se usredotociti na psihološku karakterizaciju Faramira i njegove kušnje u vezi prstena.

Nivinia
Posted: May 25 2008, 10:11 PM 907361

Shield Bearer

Member No.: 616

da li mislite da bi se faramir složio da prođu kroz cirith ungol?? to me nekak kopka. mislim da bi po tom pitanju bila neka svađa (naravno pod pretpostavkom da je družina čitava u Ithilienu, makar neznam kojim putem bi čitava družina došla u Ithilien, ko zna gdje bi ih Aragorn vodio i što bi još doživjeli.) uglavnom. znam da Faramir nije bio baš oduševljen kad se Frodo izjasnio kojim putem ide, pa..

saruman
Posted: May 25 2008, 10:11 PM 907362

The wizard

Member No.: 130

Mozda bi isli u mordor sa straznje strane? unsure.gif

Nessa
Posted: May 25 2008, 10:12 PM 907364

Have coffe - Will travel

Member No.: 341

QUOTE (saruman @ May 25 2008, 11:10 PM)
Mozda bi isli u mordor sa straznje strane? unsure.gif

To bi predugo trajalo i plus sigurno bi ih vidjeli, tako da to baš nije neka opcija no.gif da su krenuli ranije možda bi to čak i upalilo, ali opet bi bilo previše rizika.

Nivinia
Posted: May 25 2008, 10:15 PM 907366

Shield Bearer

Member No.: 616

hahahah. ha. dobra tongue.gif

pa bar bi se rastali il neš.. a ko zna dal bi naišli na Golluma, pa je to opet zeznuto. na kraju krajeva ne bi uništili Prsten, vjerojatno. znaci družina se morala raspast na vrijeme da Frodo i Sam uzmu Golluma za vodica.

Anamil
Posted: May 27 2008, 08:38 AM 907865

Member No.: 1801

Mislim da se Faramir ne bi polakomio za Prstenom, jer je i inače shvatio što je osnova cijelog rata. Lako moguće da bi se on žrtvovao na putu da spasi Froda. U svakom slučaju Frodo i Sam su se morali odvojiti. E sada se postavlja pitanje: što bi Boromir uradio da je sreo Froda tamo gdje ga je sreo Faramir. puzzled.gif
A zašto netko mora poginuti? crryyy.gif Uvijek netko mora biti mrtvi heroj. Neka je Boromir i bio lakom na Prsten, on je ipak imao dobru dušu i bio je pravi ratnik. ph34r.gif
A možda bi i Faramir pobjegao sa Frodom i Samom, pa bi zajedno lutali pustopoljinama u potrazi za Mordorom. tongue.gif

Eruanna Greenleaf
Posted: May 27 2008, 09:35 AM 907901

Death from above

Member No.: 962

Mah, da je Boromir igdje sreo Frodeka, desilo bi se isto sto i na Amon henu roflmao.gif whistling.gif ... Onda bi Frodo jadan uteko a Sam za njim... Jest da bi im onda put bio loaksi, ako racunamo da su se od ostatka druzine rastali u Ithilienu... u svakom slucaju, naletili bi na Golluma negdje ili bi on 'slucajno' naletio na njih... Onda bi Mandos vec siznuo i Feanora vratio medju 'zive' i onda bi nekim neshvacenim povodom Feanor krenuo na Golluma i death.gif i tako bi Frodek i Sam kidnuli skroz duboko u Mordor... Onda bi Frodek postao umoran, Sam bi ga nosio ali za odvracanje/dozivanje Ocne paznje bi tu posluzio Feanor koji bi onako lagano uletio u Mordor, klao sve ispred sebe, napravio masakr u Mordoru... Sauron bi se toliko veliki.gif uplasio Feanora da bi se od straha skamenio i tako bi njegova moc bila slabija i Frodi bi bilo lakse bacit prsten i on bi bacio prsten a onda bi se pojavio Feanor koji je htjeo prsten... No dobro... kasnije bi svi hvalili i slavili Feanora, hobiti bi opet pali u zaborav i eto... Noldori rulaju... innocent.gif crazy.gif

(tu imamo i Mandosovo prorocanstvo ali necemo o njemu)

*al ga ja znam izmjenit sudbinu*

elrond
Posted: May 27 2008, 11:11 AM 907950

Vala

Member No.: 29

QUOTE (Anamil @ May 27 2008, 08:37 AM)
E sada se postavlja pitanje: što bi Boromir uradio da je sreo Froda tamo gdje ga je sreo Faramir. puzzled.gif

ono što je i inače učinio, posegnuo za Prstenom, tu baš mjesto susreta nebi igralo veliku ulogu, jer bis Boromirove namjere ostale iste,
iskoristiti Prsten u borbi protiv Neprijatelja.

587 replies since May 14 2008, 11:12 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (40) < 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... >
Back to Knjige J.R.R. Tolkiena