Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (12) < ... 7 8 9 10 11 [12] > ( Go to first unread post )
Serija GP, Dok čekamo seriju ...
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Aldarion
Posted: Aug 5 2021, 01:31 PM 1249633

The Young Wolf

Group: Members
Member No.: 2014

QUOTE (Telperion Laurelin @ Aug 4 2021, 07:54 PM)
Nisam opazila takve detalje na fotografiji, to si sam skužio ili pročitao?

Pročitao sam prvo komentare ispod slike na stranici gdje je objavljena. "Ajme, prikazano je i drveće." I gledam, gledam... pa gdje je drveće, evo s obje strane su nekakvi šumarci... onda sam skužio da je ispod "sunca" stablo. Kasnije potvrdio putem uređenih fotografija, doista jesu oba.

Onda bi grad na slici trebao biti Tirion. Samo da Valari, ako ih bude, ne budu prikazani kao 'bogovi' u Thoru.

Edited by Aldarion - Aug 5 2021, 01:43 PM

Aldarion
Posted: Aug 5 2021, 01:32 PM 1249634

The Young Wolf

QUOTE (Wotan @ Aug 5 2021, 01:37 AM)
Do rujna '22. više ni riječi...

*skeptičan pogled* rofl.gif

Edited by Aldarion - Aug 5 2021, 01:41 PM

Wotan
Posted: Aug 5 2021, 03:53 PM 1249635

Brenin Amra

Member No.: 2005

A dobro čuj, ako u međuvremenu 'izleti' vijest da su bili tolike seljačine koje su se u tolikoj mjeri išle uvlačiti u guzicu današnjim lobijima da su napravili, štajaznam,
transrodnog zambo Elronda sa piercingom u genitalijama, naravno da zadržavam pravo poslati ih u tri vražje matere. rofl.gif

elrond
Posted: Aug 10 2021, 01:43 PM 1249637

Vala

Member No.: 29

jedva čekam seriju crazy.gif jumpy.gif ,
i, veselim joj se.
što se pak tiče negativnih stavova prema seriji koju još nismo pogledali, dio je to
"osobnosti i šarma" kojima u ostatcima ostataka ovoga boarda ekipa ne oskudijeva.
na svu sreću ima posve oprečnih, pozitivnih mišljenja, koja su u velikom broju prevladala
među tolkienovim ljubiteljima i štiva i filma i svega vezanoh uz tolkienov svijet.

"Nova avantura počinje", piše na službenom Twitter profilu serije. U nešto manje od 24 sata, tweet ima 88 tisuća proslijeđenih tweetova, 262 tisuće reakcija i više od 50000 komentara....

dakle, ljudi unaprijed strahuju, nadaju se, ali ne osuđuju na negledano.
to se u principu ne radi jer je nekulturno, nefer i loše.
nećeš gledati seriju jer već SAD znaš da će biti loša?
ma divno. onda nemoj.
ali ne kudi konja kojeg jahao nisi.
dosad smo imali filmove ovo je serija.
daj bože da ih bude što više, a ovakivih poput vas što manje. (IMHO)

Wotan
Posted: Aug 10 2021, 06:03 PM 1249638

Brenin Amra

Zanimljive primjedbe, naročito kada se uzme u obzir da su sva tri naša komentara otkako je slika izašla uglavnom pozitivne prirode i izražavaju optimizam unatoč zadržavanju opreznog 'straha'. Apsolutno nigdje nisam vidio prijevremenih osuda.

U mom slučaju konkretno, čak sam i posebno istaknuo na kraju posta kako neću suditi knjigu po koricama, već čemo sačekati taj 22. rujna. Tako da, o čemu ti govoriš, to ni jarci svetog Ilije ne znaju.

Edit: E, da, još jedna stvar. Navođenje ni manje ni više nego fakin' 'Twitter' lajkova i komentara kao vertikale prema kojoj bi se trebala mjeriti kvaliteta bilo čega... Molim vas, uozbiljite se. To nije čak ni smiješno.

Edited by Wotan - Aug 10 2021, 07:16 PM

Aldarion
Posted: Aug 11 2021, 10:58 AM 1249639

The Young Wolf

Da je Hobit ispao normalno i da su trendovi u snimanju takvog tipa serija normalni, ne bih bio zabrinut. Ne vidim potrebe da nečemu plješćem kao Sjevernokorejanac Partiji samo zato što se pravi po Tolkienovom predlošku.

elrond
Posted: Aug 11 2021, 11:20 AM 1249641

Vala

QUOTE (Wotan @ Aug 10 2021, 05:03 PM)
Zanimljive primjedbe, naročito kada se uzme u obzir da su sva tri naša komentara otkako je slika izašla uglavnom pozitivne prirode i izražavaju optimizam unatoč zadržavanju opreznog 'straha'. Apsolutno nigdje nisam vidio prijevremenih osuda.

indeed roflmao.gif rofl.gif
doista "prštite" svevalarskim optimizmom i ufanjem rotfl.gif
doista, od koga je, i, više nego što je za očekivati booyah.gif

Edited by elrond - Aug 11 2021, 10:22 AM

Wotan
Posted: Aug 11 2021, 11:56 AM 1249643

Brenin Amra

Jebiga, šteta je što nismo opet u 2000. godini. Ono je bilo prelijepo vrijeme za iščekivati Tolkien ekranizacije. Čisto, i nevino, i neiskvareno.
Nisi se morao bojati da će pomodarski vikend-salonski "politički aktivisti" usrati i zagaditi svaku dobru ideju i ubiti joj duh u ime "socijalne pravde".
Danas moraš, pa otale i skepticizam. Jeb'ga, tako je kako je. conf44.gif

No da, ok, svakako se slažem da je 'prštanje' presnažan opis za razinu optimizma koju smo generalno iskazali, ali kao što čovjek reče,
kada se već 10-ak godina bez pardona doslovno ko u Egzorcistu riga prvoklasna bljuvotina po svakom iole kvalitetnom književnom predlošku i ekranizaciji,
onda je zadržati neku pretjerano visoku razinu optimizma i veselja znak ne samo beskrajne naivnosti, već i djetinjeg bezumlja.

Kao u stilu, koliko se puta netko mora opeći da shvati da je vatra vrela, ili, štono bi rekli Ameri; fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me.
Osim što mi trenutno nismo na once i twice, već na daleko većem broju.

Ako išta, poučen iskustvom smatram da je razina iskazanog optimizma - barem u mom slučaju - i pretjerana, koliko god nekome drugome bila nedovoljna.

Da ne pričam da sam otkako je slika izašla prokrstario netom uzduž i popreko čitajući komentare i očekivanja drugih ljudi,
te uvidjeh da taj optimizam nije ni blizu tako jednoglasan i na visokoj razini. Ni blizu.

Štoviše, kakvih negativnih komentara i predviđanja sam se načitao, to je Bože me sačuvaj.
Tako da smatram da sam još uvijek debelo u umjerenom pojasu, budući da, kako rekoh, ne planiram dalje "suditi" do 22. rujna 2022. A tad ćemo vidjeti što ćemo vidjeti.

Edited by Wotan - Aug 11 2021, 12:44 PM

Telperion Laurelin
Posted: Aug 11 2021, 12:17 PM 1249644

Anar kaluva tielyanna

Member No.: 2172

QUOTE (Wotan @ Aug 11 2021, 11:56 AM)

Štoviše, kakvih negativnih komentara i predviđanja sam se načitao, to je Bože me sačuvaj.

Upravo to. Vidjela sam i You tube videa na ovu tematiku koliko hoćeš, mi smo veći optimisti wink.gif

elrond
Posted: Aug 11 2021, 01:22 PM 1249645

Vala

Space...final frontier.
Najbolje mjesto za "bivše ljubavi".
Pošalješ i zaboraviš.
Pošalješ ih u nekoliko velikih brodova, jer doživjet će havariju...
tako i ovo, primjenjivost dokazana.
što se vatre tiče, dobar sluga, zao gospodar yes.gif
da je svojevremeno nije bilo, vjerojatno ovaj razgovor ne bi bio vođen. no.gif
kritika?
ovisi o osobi i osobnosti.
Uvijek, pa tako i sad, i na boardu i na internetu...bilo gdje.
onda je zadržati neku pretjerano visoku razinu optimizma i veselja znak ne samo beskrajne naivnosti, već i djetinjeg bezumlja.

u ovome se, gle čuda, razilazimo, čak, dapače, suprotnog sam mišljenja,
pretjerano velika razina optimizma i veselja nije znak naivnosti i dječijeg bezumlja nego naprosto nužnost koja ti čini život onakvim kakvim jest,
osobito, u tolkienovu svijetu.
(razgovor froda i sama o pričama koje budu ispričane...).
koliko puta se treba opeći?
onoliko koliko je potrebno da se napravi ekranizacija vjerna knjigama.
bez pokušaja i pogrešaka i vjerovanja u dobar ishod nema niti ekranizacije.
bilo koje ekranizacije.
kao mladi pred prvu bračnu noć, strepe i iščkeuju, no, vremenom biva bolje roflmao.gif
nikad nisam bio katastrofičar, osobito što se tolkiena tiče,
nisam to ni u RL,
stoga su mi katastrofična predviđanja tamni oblaci na horizontu na koje nastojim ne misliti,
jer želim uživati u vremenu koje mi je dano, suncu, životu i tolkienu.
kad susretnem padavičare i katastrofičare, zaobilazim u velikim ampltudama,
kako u RL tako i na internetu, pa nek žive u svojim hororima kako znaju i umiju.
tako, da čim mi počne negativno balamuditi, prekinem čitanje, jer uvijek će se naći njima toliko neophodna doza jezovitosti da je primjene na unaprijed negledanu seriju.
zato, vjerujem i nadam se da će serija biti super.
i, to svih 5 sezona.
a možda bude snimljena i još koja sezona, materijala u tolkiena ima i više nego dovoljno....

Aldarion
Posted: Aug 11 2021, 02:48 PM 1249647

The Young Wolf

Ne bih baš najskuplju seriju u povijesti snimanja serija nazvao "pokušajem i pogreškom". Znaju oni jako dobro što rade, samo je pitanje hoće li to biti u Tolkienovom duhu ili u, da se izrazim biblijski, "duhu ovoga svijeta".

Aldarion
Posted: Aug 11 2021, 02:49 PM 1249648

The Young Wolf

QUOTE (elrond @ Aug 11 2021, 01:22 PM)
nikad nisam bio katastrofičar, osobito što se tolkiena tiče,
nisam to ni u RL

Joj. innocent.gif

elrond
Posted: Aug 11 2021, 03:36 PM 1249649

Vala

ajde, dobro, nastojim to ne biti,
druga je stvar, koliko mi to uspijeva roflmao.gif

elrond
Posted: Aug 11 2021, 03:38 PM 1249650

Vala

QUOTE (Aldarion @ Aug 11 2021, 01:48 PM)
Ne bih baš najskuplju seriju u povijesti snimanja serija nazvao "pokušajem i pogreškom". Znaju oni jako dobro što rade, samo je pitanje hoće li to biti u Tolkienovom duhu ili u, da se izrazim biblijski, "duhu ovoga svijeta".

ovo ne vjerujem no.gif ,
prevelika je lova u igri da naprave takav šlamperaj no.gif
(i, to punih 5 sezona!?... no.gif

178 replies since May 22 2018, 01:02 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (12) < ... 7 8 9 10 11 [12] >
Back to O filmu "Gospodar prstenova"