Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (303) < ... 297 298 299 300 301 [302] 303 > ( Go to first unread post )
Ostali filmovi, sve osim Lotra
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Imrahil
Posted: Dec 27 2020, 05:04 PM 1249483

Stormcrow

Group: Members
Member No.: 264

Komedija godine:Eurovision song contest
Fire saga od Will Ferella gdje su citiram: elfs gone to far roflmao.gif

Wotan
Posted: Aug 17 2021, 05:51 PM 1249668

Brenin Amra

Member No.: 2005

- Last Days in the Desert -

A ono, ja ne znam što bih mislio. conf44.gif

McGregor mi je odličan u ulozi isključivo ljudskog, ranjivog Isusa, ali nikako nemam vibru da se radi o... well, Kristu - božanskoj osobi.
S druge strane, lako moguće da to i je bio redateljev cilj. Prikazati njegovu ljudskost, ranjivost, fizičku iznemoglost uslijed pothranjenosti i udar na psihu pred kraj tih 40 dana posta i izolacije.

Film je definitivno slow-burner - što znam da nije za svakoga - ali mi se ovdje sviđa i super odgovara temi koju obrađuje.
Soundtrack je minimalistički i na trenutke pomalo uznemirujući, što je također super i dobro odgovara priči, i tako, ima OK stvari u filmu.

Ima i žestokih gluposti. Primjerice, koja je svrha ona dva turista-fotografa u zadnjoj sceni filma, to valjda ni samom redatelju nije jasno. Meni svakako nije, a vidio sam po netu da nisam ni blizu jedini.
Kolibrić mi je isto wtf trenutak. To bi, valjda, trebao biti pali anđeo osobno - kojeg je dotada većinu filma glumio također Ewan - ali mi 'odzvanja' isprazno i pomalo jeftino.

Sama centralna radnja filma. Je li se uopće dogodila i jesu li ti ljudi stvarni? Pretpostavljam da ne, već se radi o izuzetno dobro koncipiranom i vrlo kompleksnom posljednjem pokušaju kušnje u koju je uložen sav preostali trud.
Možda zato nemaju imena nitko, već pretstavljaju svojevrsne arhetipe koji bi trebali u kratkim crtama 'simulirati' tobože Njegov dosadašnji život, te ga posredno natjerati na pobunu protiv Oca?

Ne znam, volio bih čuti vaša razmišljanja ako uzmognete vremena pogledati. Meni je film recimo 6-7/10. Ni slučajno loš, ali ni blizu jednom Scorseseu i Posljednjem Kristovom Iskušenju, s kojim dijeli tematiku.

Aldarion
Posted: Aug 17 2021, 09:00 PM 1249669

The Young Wolf

Member No.: 2014

Zainteresirao si me, pogledat ću.

Wotan
Posted: Aug 23 2021, 02:03 AM 1249670

Brenin Amra

Dakle, Forrest Gump.

Gledao sam taj film sigurno jedno 2-3 puta dosada, i usuđujem se reći da sam ga tek danas prvi puta vidio.
Prelijep film. Čista, neiskvarena čarolija. Stvarno nemam prokletog pojma kako to dosada nisam nikada primjetio. Evo, zbilja ne znam...

Imao sam onaj isti osjećaj kao kad sam ko klinac prvi puta gledao starog Robin Hooda, Excalibur, Prstenovu Družinu, Shawshank i još par par filmova koji - za mene - imaju čast biti na tom posebnom popisu.

Kad smo kod toga već, 1994. godina... hm... Shawshank, Forrest, Legenda o Jeseni, Intervju s Vampirom, Ludilo kralja Georgea... vrlo dobra godina. Vrlo dobra.

Inače, film je za mene do samog kraja bio prelijepa bajka lišena bilo kakvih političkih konotacija i interpretacija, no međutim,
kada sam nakon odjavne špice išao malo istražiti uradak i vidjeti kako su ga drugi doživjeli, nemalo me iznenadilo da su ga mnogi renomirani filmski kritičari etiketirali kao tobože neko utjelovljenje konzervativnih mokrih snova.

E sad, slobodno me zovite jeftinim reakcionistom sa perverznim osjećajem za zadovoljštinu, ali grom me udario sad i odmah ako mi film sad nije još i draži.
Mislim, ako nisi u stanju pogledati ovakav film bez da ti odmah na um padaju kojekakve - bilo negativne, bilo pozitivne - političke implikacije, onda si lijepo odi spremi metak u neki vitalni organ i zdravo đaci.

Ja sam bez problema pogledao Green Book dva puta, neizmjerno uživao u svakoj minuti, i isto tako bez problema u njemu odmah vidio i ljudskost,
i toplinu, i neiskvarenost, a ne crnačko-homoseksualnu-lijevo-liberalnu-komunjara holivudsku propagandu. Toliko...

Wotan
Posted: Oct 22 2021, 05:04 PM 1249682

Brenin Amra

2 solidna epska filma u 2 tjedna. Oba u (hvala bogu, gotovo praznome) kinu, što je puno značilo.

The Last Duel

Ridley Scottov srednjovjekovni ep kao stvoren za MeToo eru, što ne bi išlo na jetru ni upola toliko jako da je film snimljen prije 15-ak godina dok je to mogla biti relativno originalna i thought-provoking tema.
Danas, međutim, kada se svaka super-talentirana, polu-talentirana i potpuno netalentirana svraka uvlači u guzicu holivudskom lobiju i pomodarskim trendovima obrađujući tu temu,
taj aspekt priče - koliko god ovdje bio solidno pokriven - odzvanja šuplje i već barem 10 puta viđeno.

To je ono manje dobro.

S druge strane, film je prelijep. Ali stvarno prelijep. Kostimi, viteška oprema, izbor glumaca (minus Affleck rofl.gif) i lokaliteta, atmosfera, akcijske scene, ma sve, sve...

Naslovni okršaj protagonista mora biti valjda najbolje i najrealnije prikazan viteški dvoboj u povijesti filma, i ne, ne radi se samo o tome da je tehnologija jako napredovala,
pa je moguće snimiti nešto što se nije moglo prije 20-30 godina, već i maštovitost, epika, imerzivnost, napetost, the whole nine yards.

Zaboravite svinjarije iz njegovog Robin Hooda gdje Katica juriša na bojnom pastuhu, u muškoj viteškoj opremi i lamata mačem kao da je ispala iz Xene. Ovdje se potrudio prikazati kako je to zaista moglo izgledati,
te u kolikoj se stvarnoj prednosti (i nedostatku) mogao naći prekaljeni ratnik koji ima 'kila' nositi punu vitešku bojnu opremu. Bez puno spoilera, posebno me se dojmila scena okršaja u Škotskoj, protiv strijelaca. Relativno kratka, ali vrlo dojmljiva.

Zbilja, Ridley me jako ugodno iznenadio. Nisam mislio da u devetom desetljeću života još uvijek ima u sebi ovako nešto. Definitivna preporuka, i ako je ikako moguće, na kino platnu.

Dune

Eh, da... dobra stara, dugo očekivana, godinama sanjana i nikada do punog potencijala ekranizirana.

Nažalost, iako treba napomenuti da se radi o ekranizaciji samo prve polovice knjige, ni izvrsnom Villeneuveu, definitivno jednom od najtalentiranijih redatelja danas nije uspjelo učinkovito prenijeti suptilne nijanse odnosa velikih sila svemira Dine,
što me poslije gledanja dovelo do razmišljanja o izjavi Jodorowskog kako Dinu uopće nije moguće adekvatno prenijeti na filmski medij. Inače nisam ni najmanje fan Jodorowskog, ali pitam se nije li to ipak potpuna istina?

Da budemo načisto, film je vizualno strašno dojmljiv, glumci su (oni koji su uopće uspjeli dobiti spomena vrijednu minutažu) napravili izvrstan posao, a pri tome bih svakako izdvojio Fergusonicu kao Paulovu majku,
Isaaca kao vojvodu, pa i samog Timothéeja kao Paula, koji je sasvim uredno uspio utjeloviti tinejđera rastrganog između polu-dječje čudljivosti, raspojasanih hormona i shvaćanja potrebe da pod hitno što prije odraste.

S druge strane, onaj krajnje simpatični, ali isto tako krajnje netalentirani Momoa u ulozi Duncana Idahoa je promašaj epskih proporcija, ali ok. Lik je, kako rekoh, dosta likeable, pa mu se može oprostiti. rofl.gif

E sad, što zapravo ne štima sa filmom, osim spomenutog nedostatka suptilnih političkih previranja i odnosa? Teško je zapravo točno prenijeti, a naročito ako netko nije pročitao originalni književni predložak,
ali uistinu malo toga uopće funkcionira. Nema napetosti, nema iščekivanja uslijed neminovnog napada koji se doslovno može opipati kako u knjizi, pa tako i u Lynchevoj verziji iz '84.

Scene se kao po nekoj matematičkoj šabloni samo slažu jedna na drugu, poput lego kocaka, pa iako narativno imaju potpunog smisla, strašno im nedostaje emocionalni udar.
Likovi se pojavlju i nestaju/umiru, u međuvremenu proživljavajući najneobičnije trenutke koji ponekad usmjeravaju životne puteve čitavih civilizacija i svemirskih sustava, a da o tome ne dobijemo ni najmanjeg dojma.

Niti sam osjetio snažni poriv da za nekoga navijam, da se sa nekime poistovjetim, da nekoga prezirem, da za nekime žalim... jednostavno je sve previše plošno i jednodimenzionalno.
Nema ni ključne narkotički snovolike atmosfere i pseudo-mistike koju je Lynch - vjerojatno jer je gotovo isto tolika 'munjara' kao i Herbert - u vrlo dobroj mjeri uspio uhvatiti u staroj verziji.

Kažem, teško je zapravo precizno prenijeti što fali, ali film bih svejedno preporučio, jer radi se o jako dugo iščekivanoj ekranizaciji jedne od najčitanijih i najutjecajnijih soft SF knjiga ikada napisanih
(uz Simmonsov Hyperion Cantos, moj osobni favorit u tom žanru), a i ako ništa drugo, ponavljam, film je izuzetno impresivan i jako lijepo snimljen, a glavne uloge je užitak gledati u radu.

Vjerujem da nisam presamouvjeren u svoj stav kada kažem kako će ljudima koji su čitali i uživali u knjizi odmah biti jasno na što sam točno ciljao nabrajajući ove nedostatke.

E da, umalo zaboravih, a izuzetno je važno za formiranje dojma o frakcijama.

Riječi kojima film počinje su iako u principu istinite, KRAJNJE odbojne i POTPUNO promašene u duhu, jer dočaravaju Fremene u maniri hipersenzibilnih američkih manjina koje cmizdre, i cvile, i vape da ih se promatra kao ugnjetavane žrtve,
umjesto kao hrpu brutalnih, beskompromisnih, elitnih mamojebačkih Mudžahedina-Talibana koji generacijama strpljivo i pedantno u tajnosti rade na Velikom Planu, kakvima bi trebali biti opisani.

Al' ono, Hollywood i njegove SJW agende. Navikli smo. Toliko.

Aldarion
Posted: Oct 22 2021, 06:39 PM 1249683

The Young Wolf

Evo ti jedno iznenađenje u vezi prvog filma. roflmao.gif

Baš dobro što si se osvrnuo na njih, planiram ih pogledati što prije.

Wotan
Posted: Oct 24 2021, 06:10 PM 1249684

Brenin Amra

Ja pobogu ne mogu vjerovati da je The Last Duel tako epski flopao na blagajnama.

100 mil. dolara za snimanje, i još barem pola tog iznosa za marketing, a vraćeno zasada tek nešto malo više od 11 mil. sa predviđanjem kako neće preći 13.

Mislim, kužim da smo u koroni, i da je izašao novi Bond, i sve mi je jasno, ali za ime svijeta, pa ovo mora biti najbolje što je Scott izbacio doslovno desetljećima unazad.

Tri Robin Hooda, Covenanta i Prometeja zajedno se još uvijek ne bi približili ovom filmu. Koji vrag? Prečudno...

Wotan
Posted: Oct 26 2021, 04:22 PM 1249685

Brenin Amra

Jao, ne mogu izdržati. Evo - bez spoilera - mali teaser od pola minute iz Dine. Savršenstvo!

Jedan od jako malobrojnih trenutaka gdje je Villeneuve u sridu pogodio onaj pravi, onostrani čudni duh predloška.
A ironično je to što je scena potpuno njegov proizvod, te joj u knjizi nema ni traga.

Kao što je napisao jedan od komentatora, scena od par sekundi ti kaže apsolutno sve što ikada trebaš znati o Sardaukarima.

Izvrsno! Strašno moćno. Dobre slušalice na uši i gledaj.

Aldarion
Posted: Oct 26 2021, 11:49 PM 1249686

The Young Wolf

Pogledao sam večeras film.

Vidim kvalitetu u njemu, ali ne mogu reći da me se posebno dojmio radnjom. Valjda mi nedostaje kontekst iz knjiga. Chalamet je ipak bio i više nego izvrstan, kao i obično.

I da, ta scena s vojnicima je bila izuzetno bizarna, na najbolji način.

Wotan
Posted: Oct 27 2021, 06:41 PM 1249687

Brenin Amra

QUOTE (Aldarion @ Oct 26 2021, 11:49 PM)
...ali ne mogu reći da me se posebno dojmio radnjom.

To je zato jer se ono što nam je servirano može tek u najokvirnije definiranom smislu nazvati radnjom.

Kako je to lijepo sažeo netko ne netu, radnja je:
Harkonneni napuštaju Arrakis.
Atreidi dolaze.
Car i Harkonneni rade urotu protiv njih.
Paul i Jessica završe u pustinji.
Paul ima vizije.
Nalete na Fremene.
Kraj.

Ni kako, ni zašto, ni motivacije likova, frakcija, političkih intriga... ničega.

Naravno, sve super funkcionira ako u glavi imaš sve te nijanse od čitanja, pa automatski i podsvjesno nadopunjuješ praznine,
ali netko kome je ovo prvi susret sa tim monumentalnim djelom, tome ne samo da neće biti jasno koji se vrag i zašto događa u filmu,
nego neće uopće shvaćati kako je djelo sa tako elementarnim zapletom i nepamtljivom, stoput viđenom pričom uspjelo steći takav legendarni, fanatični status među ljubiteljima F/SF-a.

Ne sjećam se jesmo li ikada pričali o tome već, ali ti si čitao Dinu, jel?

Edit: U ostalim vijestima, drugi dio u listopadu 2023. rofl.gif
Ali ajde, nadam se da će barem donekle popuniti rupčage iz prvog dijela.
Bolje da nisam ni gledao dok ne izađu oba. 16k3pzb.gif

Edited by Wotan - Oct 27 2021, 07:14 PM

Aldarion
Posted: Oct 27 2021, 09:08 PM 1249688

The Young Wolf

Nisam čitao, ali zainteresiran sam. Jedino mi je početni minus što odmah znam da ima šest knjiga (i još neke dodatke koje je napisao sin, ako sam dobro shvatio), tako da je to unaprijed označeno kao velika investicija, prvo vremenska, a onda i novčana ako odlučim kupiti. Naravno, ako mi se prvih 100 stranica svidi, onda ću na kraju još i žaliti što ima tako 'malo'.

Sad bih od većih serijala htio prvi Witchera probati pa ću onda vidjeti ide li i Dina. Čak i dobro da dolazi tek 2023., taman stignem uputiti se. rofl.gif

Wotan
Posted: Oct 27 2021, 10:09 PM 1249689

Brenin Amra

Što se Dine tiče, količina nije nikakav problem, a evo i zašto.
Za početak, ovo sinovo i Andersonovo sranje (prequele, sequele, interludeove) možeš - čak štoviše, TREBAŠ excl.gif - slobodno u potpunosti ignorirati.
Jer vjeruj, ovdje se ne radi o situaciji kao što imamo sa Tolkienom i njegovim sinom. Ovo je situacija gdje se otac okreće u grobu.

Malo se raspitaj među ljudima koji vole Dinu i jamčim ti kako će ti 9 od njih 10 reći da netalentiranije, nezanimljivije i lošije napisano
(da ne spominjem POTPUNO promašeno duhom) muzenje franšize nikada nisu čitali. Doslovno štivo za 13-godišnjake koji tek otkrivaju književnost,
i to pod uvjetom da nisu pročitali ni poglavlje originalnog djela.

Ako trebaš neki referentni primjer, zamisli usporedbu Boormanovog Excalibura iz '81. i Ritchievog King Arthur: Legend of the Sword iz 2017.
S time da tome još dodaš ideju da ovaj drugi film sam sebe shvaća ozbiljno poput smrti.

Što se tiče prave Dine, Frank nije računao na toliki uspjeh kada ju je pisao, što znači da je prva knjiga zamišljena i savršeno funkcionira kao zasebna cjelina,
pa sve i da ne odlučiš čitati dalje (što mnogi fanovi i jesu napravili, budući da što dalje ide, sve se manje radi o nekoj specifičnoj radnji, te franšiza sve više postaje tek setting za Herbertovu filozofiju),
nećeš ništa izgubiti. Također, svaka knjiga poslije prve i dalje zadržava taj stil cjeline. Herbert je pametno uvidjeo da je tako najbolje.

Mislim, još uvijek je dobro, samo ne tako dobro kao originalna knjiga, te postaje jako zahtjevno i traži da baš budeš uživljen u svijet.
Tako da bih ti ja u najboljoj vjeri savjetovao da je pročitaš sada, i zatim ponovno za 2 godine, netom prije 2. dijela filma.
Jer zaista, to je pravi primjer knjige koja najbolje funkcionira nakon što si joj dao vremena da 'odradi' svoje, a zatim još jednom ponovio gradivo.

'Witcher' serijal su meni bili bačeni novci, nažalost. To će me naučiti pameti za ubuduće.

Mislim, super zabavno štivo za ubiti vrijeme ako baš nemam što pametnije raditi, i Geralt je - o čemu sam već više puta pisao - zakon lik,
ali nema tu ni 'd' od one dubine i moralnih dilema koju su uspjeli uhvatiti tvorci igre, a naročito 3. dijela.
Znam da je to nešto što se zaista rijetko čuje (ja zapravo nisam nikada to doživio još), ali u ovom slučaju je stvarno tako. Meni barem, jel.

Toliko ti ja mogu savjetovati, sa najboljom namjerom. booyah.gif

Aldarion
Posted: Oct 29 2021, 07:12 PM 1249690

The Young Wolf

Da, za Witchera sam i mislio da bi bolje bilo posuđivati ga u knjižnici, nego kupovati - jednom kada pročitam te knjige, nekako sumnjam da ću ih kasnije opet uzimati u ruke, nasumično otvarati i uživati u pojedinim odlomcima, kao što još i sada radim s Tolkienom. Niti Martinovu Igru prijestolja i nastavke doslovno nisam taknuo otkad sam ih pročitao - jesu spektakularni dok ih prvi put čitaš i doista se može progutati stotinjak stranica dnevno, ali nemaju taj povratni efekt.

Ako je s Dinom tako, nju bih čak i mogao kupiti, tu glavnu knjigu, pa onda mogu posuđivati nastavke ako me baš tako uhvati. Čitucnuo sam ponešto o katoličkim utjecajima na Herberta i njegovo djelo pa me to više zainteresiralo.

Jesi li možda čitao prijevode ili samo izvornik? Ne vjerujem da je išta zeznuto kao Crnkovićev LOTR, ali bolje provjeriti!

Na kraju, za Witcher 3 te potpuno razumijem, nedavno sam odigrao cijelog.

Wotan
Posted: Oct 30 2021, 04:37 AM 1249691

Brenin Amra

QUOTE (Aldarion @ Oct 29 2021, 07:12 PM)
1. Ako je s Dinom tako, nju bih čak i mogao kupiti, tu glavnu knjigu...

2. Čitucnuo sam ponešto o katoličkim utjecajima na Herberta i njegovo djelo pa me to više zainteresiralo.

3. Jesi li možda čitao prijevode ili samo izvornik? Ne vjerujem da je išta zeznuto kao Crnkovićev LOTR, ali bolje provjeriti!

4. Na kraju, za Witcher 3 te potpuno razumijem, nedavno sam odigrao cijelog.

U jebemti, sad kad se raspišem... isprike unaprijed.

1. Mnogima je. Ja sam svakako jedan od njih. Jedino što je velika razlika to što sam za Tolkiena i razgovor o njemu uvijek spreman
(doslovno je dovoljno da netko od vas sa Boarda spomene neku zanimljivu teoriju, ili da moj vjenčani kum pita da mu objasnim nešto iz HoME, ili da netko iz obitelji pita nešto u vezi filmova što im nema smisla, ili da je jesen vani),
i odmah se sve vrati, i odmah mogu uzeti bilo koju random Tolkienovu knjigu i jednostavno početi čitati in media res. Sa Dinom to ne mogu. Moram biti u raspoloženju, a tako i treba biti.

Tolkien nije nipošto jednostavan i prostodušan. Daleko od toga. Vrlo je slojevit i kompleksan. Ali je kompleksan na jedan svoj poseban - usuđujem se reći, čisti i nevini - način,
dok je Herbert izrazito kompleksan na jedan... well, potpuno drugačiji način.

2. O religijama i vjerskim utjecajima u Herbertovim knjigama se može napisati zasebna knjiga. Neću ti puno kvariti doživljaj i spoilati, ali evo ti tri primjera iz Narančaste Katoličke Biblije, čisto da naslutiš duh.

- Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind.
- Thou shalt not disfigure the soul.
- Thou shall not suffer a witch to live.

Primjeti treću zapovijed i zapitaj se zašto je u Herbertovom svemiru, 10,191. godine poslije Krista ovakva direktiva toliko relevantna da se nalazi u jednom od najvažnijih svetih spisa poznatog svemira.
Budući da je djelo SF, vjerski aspekti su uglavnom lišeni duhovnosti i mistike (iako su naravno prožeti krajnje religijskim žargonom), te predstavljeni kroz prizmu antropologije, Logike, političke manipulacije i utilitarizma,
odnosno samoočuvanja vrste i sprječavanja da se ponovno dovedemo do stagnacije, a zatim i na rub izumiranja stvaranjem umjetne inteligencije.

Čitajući Dinu, vrlo je važno uvijek imati čvrsto na umu da je djelo proizvod '60-ih godina 20. stoljeća. Ne da će ti ijednom tijekom čitanja biti 'dopušteno' da to zaboraviš.
Pobogu, temelj cijele ekonomije ogromnog međuzvjezdanog Carstva i poluga kojom se održava odnos frakcija je super-snažni narkotik koji širi svijest. silly.gif
Osim socijalnih revolucija, anti-ratnih prosvjeda, ekstenzivnog eksperimentiranja sa halucinogenim narkoticima i "širenjem percepcija",
Zapad je tek otkrio istočnjačku filozofiju, vjerske običaje, meditacije, yogu, borilačke vještine, itd. Eksponencijalno raste svijest o našem utjecaju na okoliš, pa je i ekologija iznimno važan aspekt u Dini.

U osnovi, radi se o punokrvnom proizvodu svoga vremena. Ali također treba uvijek imati na umu da je to sve tada još novo i u povojima.
Neistraženo, polu-shvaćeno, obavijeno misticizmom i romantizmom. Kao rezultat, nije iskvareno i pomodarski kao danas, i tu se pri čitanju osjeti sva razlika.

3. Oboje. Hrvatski prijevod nije baš sjajan, i snažno odiše atmosferom tek prilagođenog srpskog - barem ono izdanje koje sam ja čitao - ali siguran sam da su otada izdali nova i poboljšana izdanja, naročito s obzirom na najavu filma.
Preporučam izvornik. Ima dosta suptilnih i teško prevodivih nijansi, kao i uvijek uostalom. Plus, i jedno posebno, malo lingvističko iznenađenje. Znat ćeš na što mislim. biggrin.gif
Za kraj, znaj ovo; ako budeš imao osjećaj da čitaš nečiji snovoliki psihodelični trip, a nisi u životu zapalio ni joint, ne brini i samo uživaj, jer uhvatio si duh Dine. rofl.gif

4. Aaaaaa! Zbilja?! Vrhunski! Uvijek sam nekako dobivao dojam da nisi baš tip za video-igre (a vjerojatnije objašnjenje je bilo da nisi imao vremena ni disati od faksa, a ne igrati igre rofl.gif),
i bilo mi baš krivo, jer sam bio 100% siguran da bi ti se W3 svidio, i sad mi je baš drago što mi se slutnja potvrdila. booyah.gif

Mislim, nikako ne spadam u onu zaluđenu skupinu gamera koji briju na iluzije da se radi o adaptaciji neke visoke književnosti, ili da se općenito radi o nekom vrhunskom obliku umjetnosti,
ali za jedan tako relativno 'mlad' - ali iznimno utjecajan - medij koji još uvijek pronalazi svoje mjesto pod suncem, moje skromno mišljenje je kako je Witcher 3 veliki korak naprijed. Plus, prokleto je zabavno. rofl.gif

Edited by Wotan - Oct 30 2021, 05:02 AM

Aldarion
Posted: Oct 31 2021, 01:18 PM 1249692

The Young Wolf

Uvjerio si me, naručio sam izvornik. Hvala na raspisivanju, cijenim uloženo vrijeme! Jako me sad zanima to 'lingvističko iznenađenje', a i ostalo izgleda kao da bi me zaista moglo uvući. Nisam siguran da sam dosad čitao nešto što bi doista bio pravi SF.

Witchera ranije nisam igrao ponaprije zbog starog laptopa, a ne toliko zbog nedostatka vremena. Ta ipak sam studirao povijest! Mada, ajde, sigurno je pomoglo da budem bolji što nije bilo takve distrakcije. A na početku je doista i bila - nekoliko sati u komadu (znam da pravim gejmerima to zvuči kao ništa posebno, hah), onda sam se kasnije ipak ustabilio.

Završetak me iznenadio svojim nailaskom i stvarno ostavio neku prazninu, što je obično znak da je nešto bilo stvarno jako dobro.

Poprilično me sad zanima i, sada već i nešto stariji, Red Dead Redepmtion, ali to će već pričekati neku novu navalu volje.

4543 replies since Jun 15 2010, 09:00 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (303) < ... 297 298 299 300 301 [302] 303 >
Back to Ostalo