Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (247) < ... 242 243 244 245 246 [247] > ( Go to first unread post )
Međuljudski odnosi 101, "Take the red pill."
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Stormcrow
Posted: Jun 14 2018, 07:13 AM 1246517

El Duderino

Group: Members
Member No.: 2241

Knez Domagoj, Pagania? dry.gif Zadnji pokršteni?

Anamil
Posted: Jun 14 2018, 07:13 AM 1246518

Member No.: 1801

Svi smo mi Robin Hood

roflmao.gif

Možda bi to turistima i bilo zanimljivo, sve dok ne bi shvatili da su .... opljaćkani

Stormcrow
Posted: Jun 14 2018, 07:15 AM 1246519

El Duderino

Sir Robin from Camelot, Monty Pyhton and Holy grail

Brave sir Robin, upišao se u bitci za Badon Hill, zamalo pobjedio zlu kokoš Bristola???? sleep.gif

Edited by Stormcrow - Jun 14 2018, 07:16 AM

elrond
Posted: Jun 14 2018, 09:08 AM 1246524

Vala

Member No.: 29

QUOTE (Stormcrow @ Jun 13 2018, 04:34 PM)
Da smo manjina bilo bi 500 tv ekipa, ili cigići, ili smrdljivi migranti, ovako neće biti nikoga, osim
kad nastane blokada prometa, ali osobno mislim da treba doći do otkupljivačkih firmi i njih blokirati

daj me nemoj!!??
stvarno vjeruješ u to?
svatko se bori za sebe yes.gif kriviti manjine migrante što smo to što jesmo je van pameti.
niti manjine niti migranti niti komšije niti....nisu krivi za to što SMO SAMI SEBE POKRALI.
kap u moru je s materijalne strane gledajući šteta od razaranje srpske agresije u odnosu na ovo što su pokrali "DOMOLJUBI".
još prije šest godina, dakle puno puno prije Agrokora i svega ovog što se događalo, procijenjeno je
Grubišić: HDZ je pokrao Hrvatsku u iznosu od 80 milijardi kuna
citiram:
Ono što sam izrekao, da je vrh HDZ-a opljačkao društvenu ili državnu imovinu vezano je uz sve one afere, sve što se događa, sve što se nalazi u kaznenom postupku ili na sudu, pa i protiv same pravne osobe koja se zove HDZ- A vi dobro znate o čemu se radi, radi se o kriminalu i korupciji, počevši od Ine, HEP-a, HAC-a vojnih kamiona, Planinske, Fimi medije, Osječke televizije, Hrvatskog lista i svega ostalog, što po nekim izračunima nekih ekonomskih stručnjaka kumulirano doseže i do 80 milijardi kuna što je skoro tri četvrtine hrvatskog proračuna – pojasnio je Grubišić i dodao da to ima veze s ovrhama na način jer su ljudi osiromašeni baš zbog tih pljački pa ne mogu platiti niti televizijski pretplatu, telefonske račune i ostalo. – Jer je osiromašen, ogoljen do srži, do korjena. Ne kažem da su svi članovi HDZ-a lopovi, oni pošteni, mali ljudi koji su iz domoljublja u HDZ-u ne znam od kada već. Oni također nose križ svih ovih afera kojima je opljačkan hrvatski narod i hrvatska država. Govorio sam i o SDP-u, da je taj isti teret prebacio na leđa običnih građana, malih građana – tvrdi Grubišić. Reagirao je i predsjedavajući Nenad Stazić koji je rekao da je Sabor mjesto gdje se govori.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/grubisic-hd...rdi-kuna-457261 - www.vecernji.hr
https://www.vecernji.hr/vijesti/grubisic-hd...rdi-kuna-457261

netko uvijek mora biti kriv za težak, tužan i nekvalitetan život pa su u tu svrhu "Najpogodniji"pobrojeni, jer, bilo bi nezgodno reći golu istinu.
to ti je ona logika, da li me potkrada četnik ili "domoljub" u čemu je razlika kada su obojica lopovi? Bar nas kradu naši, reče netko sa oltara.
zato moje pitanje iz čiste radoznalosti glasi,
protiv KOGA i s kojim CILJEVIMA mislite raditi blokadu?
otkupljivačke firme?
to mi liči na onaj pokret radnika koji su svojevremeno krivili i uništavali strojeve ne vidjevši od drveta šumu.
zar nikad ljudi naučiti neće?
PVGBN excl.gif excl.gif
para vrti gdje burgija neće.
otkupljivačke firme uvijek će ići tamo gdje mogu obrnuti i maznuti lovu, novac, profit.
ako to neće biti moguće kod vas, otići će drugdje yes.gif i raditi to isto što im zakon dopušta
i što su radili prije danas a raditi će i poslije.
zato što mogu.
a protiv koga se onda boriti kad ljuti i kleti objekti mržnje odu?
naći novog neprijatelja? mislite da će vam ruže procvasti?
to bi mislim bila najrealnija (novi neprijatelji), mogućnost.
samo što problemi neće nestati, čak štoviše postati će izražajniji, znaš kako kažu,
kuća koju i lopovi zaobilaze bit će vremenom kuća duhova.
riba smrdi od glave excl.gif a manjine migranti zasigurno nisu glava.
a i to s blokadom prometa, svakog čuda za vremena dosta, više vidim kao ispušni ventil ljudi kojima je došlo voda preko glave, pa je bitno da nešto naprave da se za njih čuje,
inače ih nitko ne zarezuje ni 0,5%, niti njih niti njihove vrednote, niti rad niti poštenje, niti tradiciju...ništa, jednostavno vidim to kao ventiliranje nagomilanih frustracija i nezadovoljstva.
bitka je to protiv samog sebe koja u konačnici rezultira porazom, nažalost.
kao što rekoh riba smrdi od glave, a glava ima MOĆ, aparat prisile, policiju i sve ono što je potrebno za uspostaviti red po bilo koju cijenu. (IMHO)

Stormcrow
Posted: Jun 14 2018, 09:50 AM 1246525

El Duderino

Uvik dipliš jedno te isto, zar SDSS nije u koaliciji s HDZ, i time izvršna vlast??
Da otkupljivačke firme prijatelju, koji uvoze smeće iz uvoza i uništavaju domaću poljoprivredu, stvarno nekad tolike gluposti nadrobiš da je to nevjerovatno.
ma koji domoljubi, svi domoljubi su bivši članovi SKH, imamo dvi frakcije HDZ-SDP , samo su promjenili kapute poslije pada Jugoslavije, i nastavili pljačku koju su započeli prije. Jebote Manolić udbaš je osnivao HDZ, o čemu mi to pričamo čovječe?
Na kraju od svađe nema smisla, ali od prosvjeda ima, treba se cijela HRvatska dignuti radi cjene goriva, blokirati promet, i to je tebi isto glupost?
Mi Hrvati smo roblje svoga kmetskog mentaliteta, amo se pobuniti, uraaa, ajmoo, i na kraju oni koji su hrabriji, odlučniji, završe na stratištu kao Matija Gubec. Kada treba poduzeti nešto tražimo izlike i nekoga koga ćemo gurnuti u vatru da se bori za nas same, na kraju će taj ispasti žrtva, bit će uništen a i dalje će se nastaviti živjeti pod čizmom.

Kip Domovine

U katedralu jedne teške noći,

uđoh tiho i priđoh do oltara,

Sa zvonika jecahu zvona stara,

htio sam duši molitvom pomoći

Kad tamo pri tamnom visokom odru,

jedna žena gledaše u daljinu,

Tri su joj boje ovile haljinu,

prepoznah crvenu, bijelu i modru.

I reče mi tiho: moli se sinko

Nad nama pletu neke čudne niti,

Hrvat je opet tako teško biti…

A. G. Matoš-ognjištar i katotaliban

elrond
Posted: Jun 14 2018, 10:32 AM 1246526

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Jun 14 2018, 08:50 AM)
Uvik dipliš jedno te isto, zar SDSS nije u koaliciji s HDZ, i time izvršna vlast??
Da otkupljivačke firme prijatelju, koji uvoze smeće iz uvoza i uništavaju domaću poljoprivredu, stvarno nekad tolike gluposti nadrobiš da je to nevjerovatno.
ma koji domoljubi, svi domoljubi su bivši članovi SKH, imamo dvi frakcije HDZ-SDP , samo su promjenili kapute poslije pada Jugoslavije, i nastavili pljačku koju su započeli prije. Jebote Manolić udbaš je osnivao HDZ, o čemu mi to pričamo čovječe?
Na kraju od svađe nema smisla, ali od prosvjeda ima, treba se cijela HRvatska dignuti radi cjene goriva, blokirati promet, i to je tebi isto glupost?
Mi Hrvati smo roblje svoga kmetskog mentaliteta, amo se pobuniti, uraaa, ajmoo, i na kraju oni koji su hrabriji, odlučniji, završe na stratištu kao Matija Gubec. Kada treba poduzeti nešto tražimo izlike i nekoga koga ćemo gurnuti u vatru da se bori za nas same, na kraju će taj ispasti žrtva, bit će uništen a i dalje će se nastaviti živjeti pod čizmom.

govorio si o manjinama, SDSS zasigurno nije jedina manjina, mislio sam na manjine općenito a ti očito na srpsku manjinu.
za tebe gluposti, ali očito razmišljamo u posve drugačijim relacijama.
uvozili su, uvoze i uvoziti će, to ne možeš zaustaviti, i, realnost je da kupce boli briga u većini slučajeva čije je, jer nemaju dovoljno novca plaćati preskupu domaću proizvodnju, pa
makar im narasli repovi od kineskog bijelog luka.
jeftinije je dostupno, domaće je skupo - nedostupno, kraj priče.
pričao tom kako hrvatska poljoprivreda i seljaki hrane državu i gospodu već podavno nema temelja osnova, uništila je konkurencija.
o prosvjedu, brinuti će se vlast i prosvjednici, ostalima puca kajla za blokadu u Hrvatskoj, tako to funkcionira,
koga svrbi taj se češe.
tko će ti dignuti cijelu Hrvatsku? stvarno!!?
ne mislim da je glupost, razumijem shvaćam i podupirem, ali mislim da je NEREALNO, danas u ovim okolnostima takve kakve jesu, nema snage koja će ujediniti cijelu Hrvatsku, nažalost.

Stormcrow
Posted: Jun 14 2018, 10:52 AM 1246527

El Duderino

I to je žalost teška, ti si pametna čovjek, elokventan, i da se baciš u političke vode ja bih te podržao. Ali pošten čovjek ne može se prodati gospodarskim lčobijima koji plaća političke kampanje, nismo mi za političare jer imamo INTEGRITET stari moj, lopovi prodaju poštenje , dileri vladaju ulicama, nepismeni govore o visokom obrazovanju, to je naša silovana Hrvatska.
U IRSKOJ je vladavina zakona, poštuje se radnik, ovdje ponizuju radnog čovjeka, ponizuju ga radnim uvjetima, ponizuju ga s plaćom, i onda kukaju kako nema radnika, sram vas bilo poslodavci, sram vas bilo političari, govorite od emografskoj obnovi dok svoju djecu šaljete na školovanje u inozemstvo, ljudi bježe od vas, sram bilo svih naših političara, gospodarstvenika, novinara.

STARA PJESMA

O, ta uska varoš, o ti uski ljudi,
O, taj puk što dnevno veći slijepac biva,
O, te šuplje glave, o, te šuplje grudi,
Pa ta svakidašnja glupa perspektiva!
Čemu iskren razum koji zdravo sudi,
Čemu polet duše i srce koje sniva,
Čemu žar, slobodu i pravdu kada žudi,
Usred kukavica čemu krepost diva?
Među narodima mi Hrvati sada
Jesmo zadnji, robovi bez vlasti,
Osuđeni pasti i propasti bez časti.
Domovino moja, tvoje sunce pada,
Ni umrijeti za te Hrvat snage nema,
Dok nam stranac, majko, tihu propast sprema.

A.G. MATOŠ

Edited by Stormcrow - Jun 14 2018, 10:52 AM

elrond
Posted: Jun 14 2018, 11:18 AM 1246528

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Jun 14 2018, 09:52 AM)
I to je žalost teška, ti si pametna čovjek, elokventan, i da se baciš u političke vode ja bih te podržao. Ali pošten čovjek ne može se prodati gospodarskim lčobijima koji plaća političke kampanje, nismo mi za političare jer imamo INTEGRITET stari moj, lopovi prodaju poštenje , dileri vladaju ulicama, nepismeni govore o visokom obrazovanju, to je naša silovana Hrvatska.
U IRSKOJ je vladavina zakona, poštuje se radnik, ovdje ponizuju radnog čovjeka, ponizuju ga radnim uvjetima, ponizuju ga s plaćom, i onda kukaju kako nema radnika, sram vas bilo poslodavci, sram vas bilo političari, govorite od emografskoj obnovi dok svoju djecu šaljete na školovanje u inozemstvo, ljudi bježe od vas, sram bilo svih naših političara, gospodarstvenika, novinara.

danas, u Hrvatskoj politika jer prostitutka, a ne znanost u službi i za čovjeka.
Tolkien je rekao da moć kvari ljude, a apsolutna moć kvari apsolutno. yes.gif
takvih poput mene koji vole svoju domovinu, svoju obitelj, ljude općenito ima jako puno, ali nažalost ne u hrvatskoj politici, jer vrijednosti rada, poštenja, pravednosti već
poodavno ne žive u onima koji bi takve vrijednosti trebali živjeti.
jednostavno, nemamo šanse, a tu uvijek i onaj faktor, koji muči i Papu, jesam li dostojan, hoću li biti dostojan služiti domovini i njezinim ljudima?
takve dileme ne muče naše političare roflmao.gif , no ponekad humanost, čovjekoljublje i dobre namjere nisu dovoljne za izazove koji se postavljaju pred tobom.
lako se boriti s neprijateljem, s današnjim političarima teško, gotovo nemoguće, pustili su svoj otrov svugdje, metastazirali, zatrovali vene Arde,
zato ljudi odlaze, vole svoju domovinu, plaču u sebi i odlaze tražeći dom svugdje samo ne tamo gdje su rođeni.
TO je prokletstvo Hrvata koje smo sami sebi "složili".
poštujući tuđina, poštujemo sebe excl.gif
znamo što smo, tko smo, ali ne smijemo mrziti migrante, manjine...drukčije od nas,
ne zbog njih, nego zbog sebe.
našao sam na internetu čalanak o nacionalizmu, citiram:
- Ja vama neću preporučiti da se iselite, iako bi se bez vas lakše disalo.Naime, vi zaudarate. Vaš nacionalizam smrdi. Baš zaudara.Vaše shvaćanje svake kritike kao nekog protudržavnog čina zaudara. Zaudara na neka prošla vremena.Zaudara i vaše osuđivanje svakog tko je drugačiji.Zaudara i nepismenost jer koliko se ponosite svojom Rvatskom, izgleda da je nemoguće naučiti bar osnove pismenosti.S druge strane, domoljublje ne zaudara.Ono je zdravo.Kad je netko ponosan na svoju zemlju i ljubav prema zemlji ne gradi mržnjom prema drugima i drugačijima, to je zdrava ljubav prema svome!No nacionalistički jadnici koji bi iselili sve neistomišljenike... e, to zaudara.Unatoč tome što bi se bez toga lakše disalo, i dalje vas ne tjerao iz zemlje jer možda vi želite živjeti u Sjevernoj Koreji s kockicama, ali ja ne želim.Ne želim zemlju u kojoj su dobrodošli samo oni koji misle kao i ja. Kao što ne želim zemlju u kojoj dominiraju ljudi uopće ne misle. Poput vas.Želim zdravu, građansku, domoljubnu, aktivnu, poduzetnu, suosjećajnu, tolerantnu zemlju građana koji će koristiti svoju glavu.I usta. Da se zalažu za zdrave vrijednosti.Jer se moraš suprotstaviti bolesnom nacionalističkom laprdanju."
to je ono što tjera mlade iz Hrvatske, neće živjeti u mržnji, neće se razmnožavati poput životinja u mržnji...jednostavno žele živjeti kao ljudi.
naša sranja moramo rješavati između sebe a ne druge kriviti za ono što u sebi znamo da smo sami sebi krivi.
mislim da razuman jesam, ali samoubojica nisam, zato se zasad klonim politike....da ne ne zaprlja i uništi kao što jest i sama prljava i samodeskruktivna.
dodano:
(IMHO) yes.gif
da, znam, ustašoidima je index ko mahanje crvenom krpom, ali budimo realni, ako ih se nitko ne boji, tko će glasati za njih?
ma, nema šanse slobodnom voljom, dno, dna!
https://www.index.hr/magazin/clanak/bruno-s...ama/996960.aspx

Edited by elrond - Jun 14 2018, 01:27 PM

Stormcrow
Posted: Jun 14 2018, 07:21 PM 1246529

El Duderino

Bruno Šimleša i fejsbuk ratnici poput njega su klauni prve klase. Ja govorim o klasnoj borbi, a index hr navodi stalno srpske medije gdje u udarnom terminu Karleuša promovira necjepljenje djece. Dobro stari jel ti to mene koji ne volim index srb. upravo nazove ustašoidom?Pa di će ti duša?Ozbiljno stari pa zar stvarno? Cccc

Edited by Stormcrow - Jun 14 2018, 07:22 PM

elrond
Posted: Jun 15 2018, 09:48 AM 1246531

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Jun 14 2018, 06:21 PM)
Bruno Šimleša i fejsbuk ratnici poput njega su klauni prve klase. Ja govorim o klasnoj borbi, a index hr navodi stalno srpske medije gdje u udarnom terminu Karleuša promovira necjepljenje djece. Dobro stari jel ti to mene koji ne volim index srb. upravo nazove ustašoidom?Pa di će ti duša?Ozbiljno stari pa zar stvarno? Cccc

a kam se "rivlješ"? roflmao.gif
uvijek odgovaram na situaciju, nikad na osobu, toliko puta rekoh, ali zalud.
naravno, izuzetak su direktna, osobna pitanja na koja osobno i odgovaram.
iskreno, što se tvoga stava prema indexu tiče, rekoh da ga ne podupirem jer niti smatram index.hr srpskim, niti mi je ikad palo na pamet bilo koji elektronički medij etiketirati.
jednostavno, prihvaćam ih takve kakve jesu, i da, čitam ih yes.gif
ima puno kvalitetnog.
dio teksta koji spominješ doista se odnosi na ortodoksne čitatelje koji index.hr etiketiraju
neprijateljskim, četnički, koji se otvoreno deklariraju ustašama, pljuju po neistomišljenicima,
dijele čitatelje i ljude općenito na prijatelje (istomišljenike) i neprijatelje (neistomišljenike),
...ma znaš već, da ne ponavljam.
kratko rečeno, htjeli to ili ne htjeli priznati takve osobe jesu krivci (i, njihova "ljubav" spram poravnjanja države i svijeta po svom), za seobu mladih ljudi.
u stvarnosti, ne poznajem te, znam te samo preko tvojih postova i to je jedina istina yes.gif
što si, kakav si uistinu to je osobna razina a u to nastojim ne ulaziti,
koliko mi takvo što uspijeva ili ne, druga je priča, ali bar se trudim.
o ustaošoidima sm već davno rekao svoje mišljenje, nema svrhe ponavljati.
index.hr prema broju posjeta čita ogroman broj što stalnih, što povremenih posjetitelja,
a reakcije mrzitelja portala govore prije svega o njima samima,
znaš onu za "dobrim se konjem (portalom) praši".
ako pogledaš broj posjeta na indexu.hr i desničarskim portalima, sve biva jasnim, vjerodostojnom čak rofl.gif

elrond
Posted: Jun 15 2018, 11:33 AM 1246537

Vala

ogledan primjerak današnje slike i prilike "domoljuba", moralne vertikale čiju se ljubav ne odbija:
NAKON PROSPAVANE NOĆI U PRITVORU, MAMIĆ STAO PRED SUTKINJU: ‘Ponosni sam državljanin BiH, ne želim izručenje Hrvatskoj’
https://net.hr/danas/hrvatska/mamic-uskoro-...ucen-hrvatskoj/

a svojedobno se hvalio poznanstvom s predsjednicom, tražio jugokomuniste,
crvene kmere, optuživao, prijetio, upirao prstom tko je a tko nije Hrvat,
brojio krvna zrnca... dok je krao u Hrvatskoj onda je bio Hrvatina a sada mu je BiH domovina, pravi hrvatski vitez, nema što.

a ovo je način kako se obračunavati s neistomišljenicima:
STRAVA I UŽAS
PROCURILE UZNEMIRUJUĆE FOTOGRAFIJE: Modrić dobio zastrašujuće poruke, kapetanu prijete klanjem i vješanjem

https://net.hr/sport/procurile-sokantne-fot...em-i-vjesanjem/

tko će glavu stavljati na panj u sukobu s ovakvim izrazima domoljublja?
i, onda se čudom čudimo što ljudi odlaze?

Edited by elrond - Jun 15 2018, 10:41 AM

Stormcrow
Posted: Jun 15 2018, 12:22 PM 1246538

El Duderino

Ma čitam ja index hr. ja sam ti čudan svat, to mi je najbolji poltar, ali ne volim ih jer su ksenofobni, i isključivi.
Ali ima kolumni koje pogađaju u sridu, ah domoljubi , prije su bili jugoslaveni, sad hrvatine, kako god puše za interes, promjena kaputa je kod Hrvata pravilo ne iznimka.
Pošteni ljudi kao mi nemaju mjesta u Hrvatskoj, rad i poštenje smatraju se naivnim i glupim, to mi dokazuju na poslu svaki dan, licemjerni domoljubi katolici, koji pravdaju svoje zlo svaki dan ispred oltara, kaljajući vjeru mojih didova.

Edited by Stormcrow - Jun 15 2018, 12:22 PM

elrond
Posted: Jun 15 2018, 12:43 PM 1246539

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Jun 15 2018, 11:22 AM)
Ma čitam ja index hr. ja sam ti čudan svat, to mi je najbolji poltar, ali ne volim ih jer su ksenofobni, i isključivi.
Ali ima kolumni koje pogađaju u sridu, ah domoljubi , prije su bili jugoslaveni, sad hrvatine, kako god puše za interes, promjena kaputa je kod Hrvata pravilo ne iznimka.
Pošteni ljudi kao mi nemaju mjesta u Hrvatskoj, rad i poštenje smatraju se naivnim i glupim, to mi dokazuju na poslu svaki dan, licemjerni domoljubi katolici, koji pravdaju svoje zlo svaki dan ispred oltara, kaljajući vjeru mojih didova.

da, isto kao i ja "bujicu" rotfl.gif
baš me zanima što će biti dalje s Mamićem? biti će zanimljivo pratiti razvoj događaja i koga će sve opet okriviti?
teško mogu hrvatske nogometaše doživjeti kao jugoudbaše, ali opet nije svjedno što Mamić kaže,
Kolinda o svemu šuti kao da Mamića ne pozna i tako to....
Jadan Mamić. Teško mu je u ovim trenutcima:)
jadan čo'ek! Nije navik'o na zatvor.
Ak mu je Bujanec dofurao drogicu zna se što je morao dati za protuuslugu:)

3702 replies since Dec 21 2011, 03:31 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (247) < ... 242 243 244 245 246 [247] >
Back to Drustveni zivot Boarda