Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (550) < ... 545 546 547 548 549 [550] > ( Go to first unread post )
Brblj 36, jer ga zasluzujete jos vise :wub:
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
elrond
Posted: Jan 15 2018, 04:49 PM 1245332

Vala

Group: Members
Member No.: 29

PORTAL ŽELJKE MARKIĆ NAM PORUČUJE DA KUĆNI LJUBIMCI NISU DIO OBITELJI: Ekipa na društvenim mrežama uzvratila na najbolji način
Portal Željke Markić ima nove neprijatelje. Prilično iznenađujuće, Narod.hr ovaj se put okomio na kućne ljubimce. U prilično bizarnom komentaru se izvjesna Anela Todorić žali da ‘osim istospolnih zajednica, muškarac, žena i pas u krevetu, slike su koje sve češće gledamo na našim televizorima’.
Ukratko, nova zvijezda Markićkinog portala smatra da životinja ne bi trebala biti član obitelji te da joj je mjesto izvan kuće.
“Nekad su ljudi živjeli s ljudima, a životinje sa životinjama, a sve u božjoj prirodi”, piše Todorić.
Teško nam je prepričati baš cijelu kolumnu pa smo izvukli zaključak koji je vjerojatno i najurnebesniji dio teksta.
“Čovjekova tvrdnja da je životinja bolja od nekih ljudi, zapravo nam potvrđuje i jasno pokazuje koliko se suvremeni čovjek odmakao od Boga i čovjeka, te stvorio neku vlastitu duhovnost po kojoj životinja ima vrijednosti čovjeka. Svjedok sam vremena u kojem se više ne čudi, što životinje spavaju s ljudima, voze se u autosjedalicama, nose ljudsku odjeću i odazivaju se na ljudska imena, a nerođenu djecu se ubija. Moram se pitati: Zašto sve rijeđe viđam očeve i majke s kolicima za djecu, a sve češće naljepnice na autima: Psi u autu? Floskule: Pas je član moje obitelji i prije će ti pomoći pas nego čovjek…su medikamenti za savjest. Isto kao i ono čime se autore ovakvih tekstova proglašava mrziteljima životinja. Krivo odgojena savjest nikad ne prigovara. Možda bi na koncu, demografska slika bila drugačija i ove godine, da se broji sve što se naziva bebama, ali eto hvala Bogu, još uvijek u našoj domovini, broje se samo ljudi”, zaključuje autorica.
Očekivano, kolumna Anele Todorić izazvala je lavinu reakcija na društvenim mrežama. Ekipa se počela masovno fotografirati sa svojim kućnim ljubimcima i snimke objavljivati na Facebooku i Twitteru kako bi pokazali da su i oni članovi njihove obitelji i da im to nitko ne može oduzeti.

http://net.hr/danas/hrvatska/portal-zeljke...i-moguci-nacin/

da komentiram?
bolje ne, koga interesira nek čita,
ali ljudi moji,
što joj je to trebalo!?

Stormcrow
Posted: Jan 15 2018, 06:00 PM 1245333

Noldo

Member No.: 2241

Nevjerovatno čime se vi ljudi zamarate, meni je to nevjerovatno, iskreno kako ljudi mogu biti povodljivi svemu što serviraju mediji.
Očito udruge, moraju opravdati silne novce koje dobiju.

elrond
Posted: Jan 15 2018, 06:17 PM 1245334

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Jan 15 2018, 05:00 PM)
Nevjerovatno čime se vi ljudi zamarate, meni je to nevjerovatno, iskreno kako ljudi mogu biti povodljivi svemu što serviraju mediji.
Očito udruge, moraju opravdati silne novce koje dobiju.

da, i pri tom napadaju sve ono što je ljudima bitno,
uključujući i kućne ljubimce.
šutnja znači odobravanje.
ovo ne odobravam no.gif , ZATO postam.

Edited by elrond - Jan 16 2018, 05:57 AM

Telperion Laurelin
Posted: Jan 15 2018, 08:03 PM 1245335

Anar kaluva tielyanna

Member No.: 2172

Moram samo istaknuti da je za mene Alojzije Stepinac blaženik. Vidim da si i njega kritizirao, između ostalih. A on je meni u srcu wub.gif
Koliko god ne želim više raspravljati o ovoj temi,morala sam samo još to napisati. Znači, čovjek je bio pravedan, i bio je mučenik. I pomogao je kome god je mogao.
The end.

Edited by Telperion Laurelin - Jan 15 2018, 08:06 PM

Stormcrow
Posted: Jan 15 2018, 08:21 PM 1245336

Noldo

I za mene je Stepinac blaženik i mučenik.
Elronde prijatelju bez komentara, nije ti to trebalo.

elrond
Posted: Jan 16 2018, 06:58 AM 1245341

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Jan 15 2018, 07:21 PM)
I za mene je Stepinac blaženik i mučenik.
Elronde prijatelju bez komentara, nije ti to trebalo.

o.k. onda bez svih njih.

Stormcrow
Posted: Jan 16 2018, 08:24 AM 1245344

Noldo

Umrla Dolores Riordan iz Cranberriesa no.gif

Anamil
Posted: Jan 16 2018, 08:40 AM 1245346

Member No.: 1801

Mediji su oni koji zapale vatru i pobjegnu yes.gif a mi se ulovimo kao ribe na udicu. I onda
danima se piše i govori samo o jednoj temi o kojoj mediji i žele da se govori. Pravi opijum
za narod. Ustvari, rijetko koji medij je nezavisan od svih, uglavnom pišu po željama politike i kriminala.
Mediji su izvrsni za upravljanje masom. Pogledaj samo koliko rasprave, a šo se postiglo? Ništa.
Ali ljudi se ispucaju i voda mirno i dalje teče ispod mosta. Svaki članak mora se dobro promisliti
jer pitanje što stoji iza njega. Više ne vjerujem niti jednom mediju, ni novinama, ni tv-u, više
ne niti na internetu, jer se tu pak može podvaliti svašta.

Stormcrow
Posted: Jan 16 2018, 09:09 AM 1245347

Noldo

Nemam dalje što reći, sve je rečeno

elrond
Posted: Jan 16 2018, 05:46 PM 1245354

Vala

povjerenje je "zaguljen" pojam.
danas, nitko ne vjeruje političarima, a kad to kažem onda vjerujem u to što govorim,
problem je u tome što vjerovali ili ne,
sustav i država se održava strahom ili još bolje manipulacijom straha.
zato se i političari toliko boje i upinju staviti medije pod kontrolu,
osobito htv, mada, IMHO, izbjegavam gledati televiziju koja je predmet režimskih spletki.
primjerice, povjerenje u školu je minimalno, profesori su jadna sirotinja a učenici idu u školu zato da dobiju papir a ne kako bi nešto naučili.
Rezultat je činjenica da djed koji je bio u ustašama ima
veći utjecaj na unuka nego škola u kojoj se uči o tome tko su i što su bile ustaše.
točnije, profesori, naime, nisu osobe vrijedne poštovanja kako je bilo u vrijeme djedova i očeva,
koje te mogu naučiti mnogim stvarima, profesori su sirotinja koja stoji između tebe i željenog papira a škola služi kako bi
se učenici izvještili u vještinama potrebnim za uspjeh u Hrvata: laganju, korupciji i bezobrazluku.
to je danas činjenično stanje. (IMHO)
danas nitko nikom ne vjeruje, osim kad mora rofl.gif a to onda više nije povjerenje nego nasilje.
i, čemu i komu i za koga kurikularna reforma kad se mladi iseliše da se u većini slučajeva ne vraćaju (osim za godišnji i Božić)?
možete mi spočitatvati što god hoćete, ali za saborske zastupnike i njihov nivo komunikacije još sam uvije i francuska i bečka škola i građanski odgoj, zahedno (IMHO).

Stormcrow
Posted: Jan 17 2018, 08:03 AM 1245366

Noldo

Moj did je bio ustaša, preko njega su partizani švercali hranu kad je stražario.
Naime glavni u partizanima je bio njegov prvi rođak, koji je imao čak ulicu u Zagrebu kao NOB borac.
Moj did je bio meni moralni, ljudiski, uzor, da bio je ustaša ali sam nije volio NDH, a ni Jugoslaviju bio je karakter.
Nek je pomagao partizanima , bio je u Kninu u zatvoru gdje je pretučen i dobio dizenteriju od "oslobodioca", a izvučen je od strane rodbine u partizanima, direktivom izravno od Tite, jer didov rođak je nosio ranjenog Titu u bitci na Neretvi.

Zato ne volim ako spominješ kad je nekome did Ustaša da je to zločin, jer ne znaš obiteljsku povijest, ni povijest običnih ljudi.

I da moj did je imao veliki utjecaj na mene pa šta?

Ne ponovilo se ne daj Bože, kaos i tama tih dana, očito nekome odgovaraju podjele jer tako mogu krasti i varati, pogotovo političari i tehno menadžeri.

Edited by Stormcrow - Jan 17 2018, 11:05 AM

elrond
Posted: Jan 17 2018, 07:06 PM 1245374

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Jan 17 2018, 07:03 AM)
Moj did je bio ustaša, preko njega su partizani švercali hranu kad je stražario.
Naime glavni u partizanima je bio njegov prvi rođak, koji je imao čak ulicu u Zagrebu kao NOB borac.
Moj did je bio meni moralni, ljudiski, uzor, da bio je ustaša ali sam nije volio NDH, a ni Jugoslaviju bio je karakter.
Nek je pomagao partizanima , bio je u Kninu u zatvoru gdje je pretučen i dobio dizenteriju od "oslobodioca", a izvučen je od strane rodbine u partizanima, direktivom izravno od Tite, jer didov rođak je nosio ranjenog Titu u bitci na Neretvi.

Zato ne volim ako spominješ kad je nekome did Ustaša da je to zločin, jer ne znaš obiteljsku povijest, ni povijest običnih ljudi.

I da moj did je imao veliki utjecaj na mene pa šta?

Ne ponovilo se ne daj Bože, kaos i tama tih dana, očito nekome odgovaraju podjele jer tako mogu krasti i varati, pogotovo političari i tehno menadžeri.

a koga ti zapravo braniš, svog djeda, svoju obitelj ili Ustaše?
nisi jedini koji ima ono što opisuješ u obitelji.
kad sam pisao, pisao sam protiv ustaša a ne protiv tvog dide, da ne bude zabune.
činjenica je da su ustaše i partizani išli po kućama i kog su uhvatili imao je izbor,
metak u čelo ili ustaša ili partizan ili u nekim slučajevima domobran,
samo što domobrani nisu tako žestoko klali i ubijali.
istina se mislim treba i mora znati, ne zbog tebe, ne zbog mene nego zbog generacija koje dolaze.
Pavelić je bio psihijatrijski slučaj. Kako drukčije objasniti konc logore i rasne zakone da nije bio retard?
NDH je bila njemačka marioneta.U Zagrebu je bilo više Njemaca nego ustaša.
Borba sa ustašama znači borbu sa njemačkom vojskom.Tito je bio gerila. Slabo naoružana i loše opremljena sastavljena od boraca amatera.
Danas je općepoznato da ustašoid devedesetus vulgaris kao i starija im ustaška braća najviše mrze Židove, Srbe i Rome. Ne i njihovu imovinu.
znaš onu narodnu?
"Pavelić je odnio zlato, Zagorec dragulje, Sanader novce, a narodu ostala - bižuterija..."
u ustavu RH piše da je RH sljednica antifašističke i socijalističke republike Hrvatske a ne Pavelićeve NDH.Ustav je na prvom mjestu.
tako bi trebalo biti a mislim da u praksi tako nije.
ZATO pišem a ne zbog progona tvog dide ili nesretnika koje je ratni vihor za drugog sv. rata odnio na jednu ili drugu stranu.
Problem je u tome što je vlast dopustila da "ustaški zloduh kao ideologija izađe iz boce",
i, sad je to nemoguće vratiti.
pišem zbog sadašnjosti i budućnosti a ne prošlosti, nabijanja krivnje,
ili jednostavno pišem zbog istine.

Edited by elrond - Jan 17 2018, 06:08 PM

Aldarion
Posted: Jan 17 2018, 08:01 PM 1245375

The Young Wolf

Member No.: 2014

Što nisu ustaše bili dobrovoljci, dok je službena vojska u koju se mobiliziralo obično muško stanovništvo bilo hrvatsko domobranstvo?

Mislim, svakako je element prisile mogao biti prisutan tijekom pritisaka da se "učlani" u ustašku vojnicu, ali nekako mi je ovakav poredak ostao u mislima.

8247 replies since Nov 22 2011, 06:51 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (550) < ... 545 546 547 548 549 [550] >
Back to Drustveni zivot Boarda