Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (302) < ... 295 296 297 298 299 [300] 301 302 > ( Go to first unread post )
Međuljudski odnosi 101, "Take the red pill."
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
elrond
Posted: Nov 21 2021, 05:50 PM 1249747

Vala

Group: Members
Member No.: 29

QUOTE (Wotan @ Nov 21 2021, 10:18 AM)

Naravno, da ne bi bilo daljnjih idiotizama i umjetnog napirivanja rasprave, posebno ističem excl.gif u toj mjeri excl.gif,
jer nitko ne govori da bolest ne postoji, ili da ljudi od nje ne umiru - kao uostalom i od gotovo apsolutno svake druge virusne bolesti - ali ni izbliza u tolikoj mjeri da bi opravdalo ovu hrpu dvogodišnje nelogičnosti i apsurdnih sranja.

koja još traju i, trajat će, ne vidi im se kraj,
što dovoljno govori samo za sebe.
i, da daleko od toga da je riječ kao o svakoj drugoj virusnoj bolesti,
ako su ti prije na tjednoj bazi umrle 100 - 120 osoba,
a sad svaka dva dana umire isto toliko osoba, onda pametnim ljudima
zvone zvona na uzbunu.
onim drugim?
pa njima je ionako svejedno, nije li?
ne bih ni ja bolje sažeo od ovoga:
Jučerašnji prosvjed u Zagrebu komentirao je i prof. dr. sc. prim. Ivo Ivić, predstojnik Klinike za infektologiju KBC-a Split.

- To su za mene nerelevantne osobe, ja ih nikada ne bih niti stavio u medije. Ne znam tko njih uopće sluša i kome oni uopće nešto znače. Ja sam što se tiče toga prestao apelirati, mislim da je to postalo besmisleno. Ljudi koji su pametni su razumjeli, oni koji nisu neće razumjeti, tu jednostavno mora nešto vlast učiniti, da se ograniči učinak takvih štetočina, rekao je.
https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/prosvjed-u-...eakcije-3529535

potpisujem.
dakle, prosvjed "slobodnih ljudi" je prosvjed ŠTETOČINA.

Aldarion
Posted: Nov 21 2021, 06:09 PM 1249748

The Young Wolf

Member No.: 2014

Ako su štetočine, onda bi ih valjda trebalo i riješiti kako se rješava štetočine, ne? wub.gif
Malo podsjeća na retoriku jednog brkatog gospodina, ali sve za zdravlje!

Nego, čujte jednu moju savršenu mjeru.
Sutra idem u knjižnicu u Čakovcu, moram vratiti knjige. Dosad sam smio unutra, tamo smo i ja i knjižničar (nije da je neka gužva u knjižnicama) imali maske, a ispred radnog stola je bilo i zaštitno staklo. Sad, iako sam se cijepio, još nemam drugu dozu pa nemam ni potvrdu. Stoga će me sada knjižničar, prema vlastitim odabirom izabranim pravilima, dočekivati vani, gdje ću mu ja dati knjige, a on će meni van donijeti druge. To ćemo, naravno, raditi u puno većoj međusobnoj blizini i bez zaštitnog stakla između. Sve samo da ja slučajno ne zagazim unutar knjižnice, jer tamo očito postajem biološko oružje najveće opasnosti. To su, eto, NOVE LOGIČNE MJERE.

I sad ja ni protiv toga ne smijem ništa reći, jer inače trebam ići na COVID-odjel i ispričavati se svakom pacijentu jer sam ga ubio, da bi ovakvi "Hitleri iz našeg sokaka" bili zadovoljni.

Edited by Aldarion - Nov 21 2021, 06:17 PM

elrond
Posted: Nov 21 2021, 06:16 PM 1249749

Vala

QUOTE (Aldarion @ Nov 21 2021, 05:09 PM)
Ako su štetočine, onda bi ih valjda trebalo i riješiti kako se rješava štetočine, ne? wub.gif
Malo podsjeća na retoriku jednog brkatog gospodina, ali sve za zdravlje!

to si ti zaključio iz konteksta, ne ja.
zna se kakvu vrst štete nanose prosvjednici.
u tom smislu jesu štetočine jer čine nepopravljivu štetu u medijskom prostoru.
na TO se kontekst odnosio, a to da bi im odgovarala uloga žrtve, u to ne sumnjam.

Aldarion
Posted: Nov 21 2021, 06:28 PM 1249750

The Young Wolf

Nepopravljivu štetu u medijskom prostoru?

Sjećam se kad su u medijima najave uvođenja potvrda bez kojih se nećeš smjeti slobodno
kretati nazivali glupom desničarskom teorijom zavjere isti ti ljudi koji danas govore da je to
logična mjera i ne mogu se načuditi zašto se ljudima to ne sviđa.

Ili kad su govorili da cjepivo 100% štiti od zaraze, samo da bi sada ispalo da ne štiti ni od
respiratora, a kamoli ičega manje opasnog.

Ili kad nas se uvjeravalo da će sve biti gotovo za dva tjedna. Ili kad su mediji otišli na Cvjetni
trg na Badnjak, kako bi mogli snimati građane i maltene ih optuživati za genocid jer su se, eto,
usudili naći na otvorenom uoči najradosnijeg dana u godini, umjesto da doma bulje u ekrane.

Isti ti mediji koji su se onda našli na dodjeli Večernjakove ruže i tamo BEZ MASAKA I BEZ
RAZMAKA boravili u zatvorenom prostoru, čestitajući jedni drugima.

Da, stvarno je trebao ovaj prosvjed da bude učinjena šteta u medijskom prostoru.

Wotan
Posted: Nov 21 2021, 07:09 PM 1249751

Brenin Amra

Member No.: 2005

QUOTE (elrond @ Nov 21 2021, 05:50 PM)
koja još traju i, trajat će, ne vidi im se kraj

Da, slažem se. Mislim da si potpuno u pravu.

Da sam barem neko kozmičko polu-božanstvo, pa da mogu pucnuti prstima i učiniti cijelu Europu 100% procijepljenom. Zaista bih to volio.

Čisto da vidim što bi onda bio izgovor zašto se i nakon dvije godine djeci još uvijek krade djetinjstvo i normalno obrazovanje, a ljudima egzistencija i prijeti otkazima zbog virusa koji je od kada se pojavio ubio manje od 2% zaraženih,
a od kojih većina spada u rizičnu skupinu oslabljenih organizama, bilo nekim prijašnjim medicinskim stanjem, bilo starošću, te za koje bi visoko-rizičan bio i rinovirus.
Baš bih volio vidjeti koliko još desetaka doza bi morali primiti kroz sljedećih, ajde recimo, 5-10 godina.

QUOTE (elrond @ Nov 21 2021, 05:50 PM)
dakle, prosvjed "slobodnih ljudi" je prosvjed ŠTETOČINA.

I s ovime se slažem. 15-ak tisuća štetočina u Zagrebu, 35 u Beču, 40-ak u Bruxellesu, Rotterdam, Hag, Breda, Rim, Belfast...
Ne znam samo što ćemo sa svim tim žoharima ako se ovo nastavi još dvije godine pa te štetočine ne daj Bože postanu većina a njihovi prosvjedi još češći, posjećeniji i aktivniji.
Ne znam, brinem se iskreno... morat ćemo neke kampove otvoriti ili nešto. no.gif

Jer na kraju krajeva, ipak treba uzeti u obzir kako su sve te silne tisuće ljudi diljem Europe sve sami vjersko-politički radikali, nasilnici i crnokošuljaški jurišnici.
Evo, baš sam prije sat vremena pričao sa izvjestiteljem BBC-ja koji je prebrojao sve okupljene,
i pouzdano mogu tvrditi kako nije zabilježena prisutnost niti jednog obiteljskog čovjeka, liječnika, medicinske sestre, znanstvenika, vatrogasca, vozača Hitne pomoći...

QUOTE (elrond @ Nov 21 2021, 06:16 PM)
...a to da bi im odgovarala uloga žrtve, u to ne sumnjam.

Ovdje sam ti, moram reći, sklon potpuno vjerovati na riječ. Mislim da u cijeloj zemlji nema osobe koja bi to bolje znala.

elrond
Posted: Nov 21 2021, 07:26 PM 1249752

Vala

QUOTE (Aldarion @ Nov 21 2021, 05:28 PM)
Nepopravljivu štetu u medijskom prostoru?

Sjećam se kad su u medijima najave uvođenja potvrda bez kojih se nećeš smjeti slobodno
kretati nazivali glupom desničarskom teorijom zavjere isti ti ljudi koji danas govore da je to
logična mjera i ne mogu se načuditi zašto se ljudima to ne sviđa.

Ili kad su govorili da cjepivo 100% štiti od zaraze, samo da bi sada ispalo da ne štiti ni od
respiratora, a kamoli ičega manje opasnog.

Ili kad nas se uvjeravalo da će sve biti gotovo za dva tjedna. Ili kad su mediji otišli na Cvjetni
trg na Badnjak, kako bi mogli snimati građane i maltene ih optuživati za genocid jer su se, eto,
usudili naći na otvorenom uoči najradosnijeg dana u godini, umjesto da doma bulje u ekrane.

Isti ti mediji koji su se onda našli na dodjeli Večernjakove ruže i tamo BEZ MASAKA I BEZ
RAZMAKA boravili u zatvorenom prostoru, čestitajući jedni drugima.

Da, stvarno je trebao ovaj prosvjed da bude učinjena šteta u medijskom prostoru.

pa, dobro čitaš li ti što je stručnjak rekao ili se stvarno praviš lud?
(mislim da je ovo drugo i da ti jako dobro ide....),

dalje, puno toga se promijenilo tijekom ove skoro dvije godine, nažalost ne na bolje.
virus je mutirao, mi i dalje nemamo 100% rješenje pandemije, uostalom kao u cijelom svijetu.
imamo to što danas imamo, sa svim prednostima i nedostacima.
međutim, ako će primjenom epidemioloških mjera i cjepiva biti spašen i jedan ljudski život, mišljenja sam, vrijedno se potruditi.
bolje od ovog trenutačno nemamo no.gif a činjenica je da svaka dva dana umire 100-120 ljudi, što na tjednoj bazi čini 360-400 ljudi, mjesečnoj 1600 ljudi i činjenica je da su ti brojevi bili prije puno manji.
virus se mijenja, ljudi se mijenjaju...samo je za prosvjednike vrijeme stalo i ništa se ne mijenja, uključujući inteligenciju koja je zastala na otprilike nivou tople vode.
tražite dlaku u jajetu.
je li cjepivo spašava živote, sad i ovdje?
spašava.
ako je tako koji krasni čekate?
idealno cjepivo?
pa i obični andol ima nuspojave a pijete ga godinama a sad mudrujete oko cjepljenja.
fakat jeste bili i ostali ŠTETOČINE.
ono jučer a Trgu bila je mentalna dijareja štetočnika kojima su svi krivi za pandemiju koju ne žele priznati.
borimo se čim imamo, drugog nemamo a vi i po tom kenjate.
biti će još puno nelogičnosti, svega onog što proizlazi iz neznanja, ali ako to što imamo spasi i jedan ljudski život, vrijedi poslušati a ne kenjati o demokraciji.
čim je bolest nije normalno.
je li ili nije bolest ?
e, to trebate posložiti u vašim glavurdama.

Wotan
Posted: Nov 21 2021, 07:31 PM 1249753

Brenin Amra

Sad sve nešto razmišljam, ja mora da sam prolupao ko stari lonac. rofl.gif

Doslovno ni po jednoj točki ne spadam niti u jednu od ove dvije krajnosti.

Cijepljen sam, masku nosim, velika okupljanja/prosvjede/utakmice ionako izbjegavam otkad znam za sebe jer prezirem mase,
a čak sam i oženio curu koja 16 sati dnevno 'poklanja' bolesnima da bi ju neko novinarsko piskaralo moglo koristiti za svoje agende i bodove roflmao.gif
a ipak, evo me gdje se na forumu od 5 aktivnih, nakon 34 godine života i 2 godine "krize" još uvijek čudim što su ljudi ovce.

Molim nekog lingvistu da mi definira apsurd. Ajde, beži bre. rofl.gif

elrond
Posted: Nov 21 2021, 07:40 PM 1249754

Vala

QUOTE (Wotan @ Nov 21 2021, 06:09 PM)

Čisto da vidim što bi onda bio izgovor zašto se i nakon dvije godine djeci još uvijek krade djetinjstvo i normalno obrazovanje, a ljudima egzistencija i prijeti otkazima zbog virusa koji je od kada se pojavio ubio manje od 2% zaraženih,
a od kojih većina spada u rizičnu skupinu oslabljenih organizama, bilo nekim prijašnjim medicinskim stanjem, bilo starošću, te za koje bi visoko-rizičan bio i rinovirus.
Baš bih volio vidjeti koliko još desetaka doza bi morali primiti kroz sljedećih, ajde recimo, 5-10 godina.

to ti je temeljno pitanje, samo što se kao što je navedeno brojke preminulih ne slažu.
koliko je pandemija ubila ljudi?
u Hrvatskoj dosad 10.303 čovjeka,
danas preminulo 60, od tog broja 46 preminulih je necjepljenih.
struka kaže ovako:
Liječnica: Nećemo imati gdje s hitnim pacijentima ako brojke nastave rasti
Index Vijesti
Prije 8 minuta
citat:
Poslala poruku svima koji se protiv mjerama
Ima i poruku za sve one koji se protive mjerama.

"Samo neka zamisle što kada se dogodi da netko iz njihove obitelji zatreba hitnu pomoć, a nemamo ih kuda smjestiti. To su problemi zbog kojih mi stalno govorimo da se treba boriti protiv korone, da se treba cijepiti i da je to jedini sigurni način zaštite jer čak i ovi koji su cijepljeni, a prošlo im je šest mjeseci pa se zaraze – kod njih se razvije lakši oblik koji ne zahtijeva hospitalizaciju, nisu oni ti koji zauzimaju mjesti nego se u velikoj većini rad o onima koji nisu uopće cijepljeni ili nisu preboljeli covid."

Osvrnula se i na veliki prosvjed protiv covid-potvrda i mjera koji se jučer održao u Zagrebu.

"Taj prosvjed me užasno razljutio, nisam mogla vjerovati svojim očima i ušima što se tamo događa, tko su ti ljudi, čime razmišljaju, kakve bi im brojke trebalo pokazati da bi shvatili da se radi o ozbiljnom problemu koji nas sve jednako ugrožava. Žali Bože trošiti riječi na takvo nešto", kazala je i rekla da se nada da će policija odraditi svoj posao.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/lijecni...ti/2320001.aspx

radi se o borbi za ljudske živote, a ti o ukradenom djetinjstvu!
NIKAD se nećemo razumjeti, kako si bako?
cjepam drva sinko, po tom sistemu

elrond
Posted: Nov 21 2021, 07:42 PM 1249755

Vala

QUOTE (Wotan @ Nov 21 2021, 06:31 PM)

a ipak, evo me gdje se na forumu od 5 aktivnih, nakon 34 godine života i 2 godine "krize" još uvijek čudim što su ljudi ovce.

a ti nabavi frulicu i dipli budnice i davorije booyah.gif
to ti dobro dođe u ovo tužno vrijeme, a i ovce vole takav muzički izražaj.
dokazano.

Wotan
Posted: Nov 21 2021, 07:52 PM 1249756

Brenin Amra

QUOTE (elrond @ Nov 21 2021, 07:40 PM)
QUOTE (Wotan @ Nov 21 2021, 06:09 PM)

to ti je temeljno pitanje, samo što se kao što je navedeno brojke preminulih ne slažu.
koliko je pandemija ubila ljudi?
u Hrvatskoj dosad 10.303 čovjeka

Erm, ako može kratko za kraj - čisto iz znatiželje - s čime se brojke preminulih ne slažu?
Jer ono, po osnovama matematike, 10.303 je koliko posto od 570.380? Ili 5.15 mil. od 257 mil.?

Što se tiče apela liječnice iz tvog posta, kao što rekoh, svesrdno se slažem s njom.
Doduše, imam svoje razloge, al' ono, manje bitno. Važno da se slažemo. I ja bih volio da se svi cijepe. Iskreno to govorim.

A što se tiče toga što ćemo sa bolničkim krevetima ako bude gore, ne bih brinuo o tome previše.
Mislim, možda će i biti gore, ali samo do sljedeće turističke sezone ili nekakvih izbora, kada će brojevi početi misteriozno i naglo opadati, tak' da ono.

Edited by Wotan - Nov 21 2021, 08:41 PM

Aldarion
Posted: Nov 23 2021, 10:22 AM 1249757

The Young Wolf

Evo, u Čakovcu razmatraju testiranje posjetitelja bolnice koji imaju COVID-potvrde, dakle cijepljeni su objema dozama.

Tko bi rekao da će dokument koji služi ograničavanju ulaska u nekoliko (doduše, ključnih, ali i dalje nekoliko) zgrada, dok odmah po izlasku iz njih možeš raditi što hoćeš s kim hoćeš i gdje hoćeš, ispasti beskoristan.

Pogotovo u kombinaciji s takvim cjepivom. Ali da, VIRUS JE MUTIRAO - odgovor na sve promašaje.

elrond
Posted: Nov 23 2021, 12:52 PM 1249758

Vala

QUOTE (Wotan @ Nov 21 2021, 06:52 PM)

Erm, ako može kratko za kraj - čisto iz znatiželje - s čime se brojke preminulih ne slažu?
Jer ono, po osnovama matematike, 10.303 je koliko posto od 570.380? Ili 5.15 mil. od 257 mil.?

Što se tiče apela liječnice iz tvog posta, kao što rekoh, svesrdno se slažem s njom.
Doduše, imam svoje razloge, al' ono, manje bitno. Važno da se slažemo. I ja bih volio da se svi cijepe. Iskreno to govorim.

A što se tiče toga što ćemo sa bolničkim krevetima ako bude gore, ne bih brinuo o tome previše.
Mislim, možda će i biti gore, ali samo do sljedeće turističke sezone ili nekakvih izbora, kada će brojevi početi misteriozno i naglo opadati, tak' da ono.

s ničim.
u tom jest poenta.
u prirodi je pandemije da se broj oboljelih, preminulih multiplicira.
primjerice kad smo prekjučer postali broj preminulih bio je 10.303, jučer 73 preminula više...o tom smo prije postali.
hospitaliziranih 2.583, na respiratoru 324, a respirator odokativno znači za polovicu ovog broja pa naviše gledanje travice kako raste - odozdo.
a i ukupni broj stanovnika RH je upitan, dakle upitno je i to debelo onaj dio od KOLIKO posto?
ljudi su odabrali prirodnu selekciju, kao u srednjem vijeku za vrijeme kuge, koga zahvati, zahvati,
tko umre, umrijet će, dragi Bog ih štiti i sl.
brojke preminulih će rasti i to nepravilno što ni jedna matematika ne može točno utvrditi....

elrond
Posted: Nov 23 2021, 12:55 PM 1249759

Vala

QUOTE (Aldarion @ Nov 23 2021, 09:22 AM)
Ali da, VIRUS JE MUTIRAO - odgovor na sve promašaje.

da, zapravo, kao što je jedini odgovor koji trenutačno ima čovječanstvo na pandemiju - cijepljenje.

elrond
Posted: Nov 23 2021, 12:59 PM 1249760

Vala

danas preminulo nešto manji broj ljudi, 62.
dakle jučer 73, plus danas 62 = 135-toro ljudi preminulo u dva dana, kažu vrlo točan broj, sveukupno 10.438.
hospitaliziranih 2.591.
za sutra, ne zna se...

Aldarion
Posted: Nov 23 2021, 01:26 PM 1249761

The Young Wolf

Gledam skup komentara na jednom portalu. Neki novinar prvi put javno izrazio skepsu oko
djelotvornosti neke od mjera, odnosno podršku onima koji tvrde da su nedjelotvorne. Kažu
njegovi 'prijatelji-novinari' sljedeće:

A: ______, ti ovo podržavaš?
B: A, izgleda. sad.gif Odu ljudi samo tako.
C: Očito. Meni je prije dva mjeseca rekao da se ne želi cijepiti.
D: C, ja upravi mičem _______ s popisa prijatelja.
E: A, meni je on bio ekstra simpatičan. Još se nekako nadam povratku...

Sad ovaj razgovor preslikajte u sljedeću situaciju.
Nalazite se u Sovjetskom Savezu, u nekoj od ruskih birtija, a godina je 1938.
______ je upravo ispričao vic o drugu Staljinu.

4527 replies since Dec 21 2011, 03:31 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (302) < ... 295 296 297 298 299 [300] 301 302 >
Back to Drustveni zivot Boarda