Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (302) < ... 296 297 298 299 300 [301] 302 > ( Go to first unread post )
Međuljudski odnosi 101, "Take the red pill."
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Wotan
Posted: Nov 23 2021, 01:31 PM 1249762

Brenin Amra

Group: Members
Member No.: 2005

QUOTE (elrond @ Nov 23 2021, 12:52 PM)
a i ukupni broj stanovnika RH je upitan, dakle upitno je i to debelo onaj dio od KOLIKO posto?

Hej, Pitagora, polupani lončići. silly.gif

Aldarion
Posted: Nov 23 2021, 01:35 PM 1249763

The Young Wolf

Member No.: 2014

QUOTE (elrond @ Nov 23 2021, 12:59 PM)
danas preminulo nešto manji broj ljudi, 62.
dakle jučer 73, plus danas 62 = 135-toro ljudi preminulo u dva dana, kažu vrlo točan broj, sveukupno 10.438.
hospitaliziranih 2.591.
za sutra, ne zna se...

Hvala na informaciji, skoro sam propustio u nekoj od 10 000 informativnih emisija kojima je to
najbitnije naglasiti već 16 mjeseci.

Zamisli paniku da netko ljudima otkrije da u Hrvatskoj godišnje umre oko 50 000 ljudi.

Edited by Aldarion - Nov 23 2021, 01:36 PM

elrond
Posted: Nov 23 2021, 05:41 PM 1249764

Vala

Member No.: 29

QUOTE (Aldarion @ Nov 23 2021, 12:35 PM)

Hvala na informaciji, skoro sam propustio u nekoj od 10 000 informativnih emisija kojima je to
najbitnije naglasiti već 16 mjeseci.

Zamisli paniku da netko ljudima otkrije da u Hrvatskoj godišnje umre oko 50 000 ljudi.

mješaš ono što se nebi trebalo mješati.
point je u tome da ovaj broj ljudi koje sam ja naveo NISU MORALI UMRIJETI,
ili, bar ne svi, da su se cjepili.
ali nisu.
da su se cjepili velika većina bili bi živi.
to je razlika između života i smrti koju prosvjednici i njima slični ne priznaju.
Izvanredna presica u Splitu. Ivić: 80% umrlih nije trebalo umrijeti
"Neka prosvjednici dođu ovdje, obiteljima onih koji su preminuli i koje u crnim vrećama otpremamo na groblje"
"Više mi se gadi govoriti brojke, sve se pretvorilo samo u brojke, a to su ljudski životi. Prosvjednici neka dođu ovdje, obiteljima onih koji su preminuli i koje u crnim vrećama i limenim sanducima otpremamo na groblje. 80 posto ljudi koji su umrli nisu trebali umrijeti, to je jedina istina", rekao je Ivo Ivić.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-i...ti/2320395.aspx

pametnom dosta, prosvjednicima sve je to isto diple li ga diple u dajguze

Aldarion
Posted: Nov 23 2021, 05:47 PM 1249765

The Young Wolf

Pa određeni dio je umro i prije nego je cjepivo postalo dostupno. Ali to neće reći u medijima jer
bi se odmah tih 10 000 smanjilo, a jedva se čekalo da dođe do nekakvog takvog efektnog
broja pa da se može mahati s njim. Rado bih znao koliko je ljudi od tih 10 000 umrlih bolovalo
od drugih teških bolesti i koliko ih je zašlo u godine u kojima ljudi u Hrvatskoj uobičajeno umiru.

Da naglasim, znam i ja neke koji su se izvana činili sasvim zdravima prije korone, a sad su na
groblju, ali znao sam i za one kojima je neposredno prije korone doslovno otvaran prsni koš.
Potom se tijekom oporavka, koji je ionako bio neizvjestan, čovjek zarazio i umro. Od korone, jel?

Licitiranje brojkama je odvratan posao, ali kad se već to radi, onda bih volio da se radi na
pošten način, što ovo sada što rade nije. Kao uostalom ni skoro sve ostalo.

elrond
Posted: Nov 27 2021, 01:26 PM 1249770

Vala

QUOTE (Aldarion @ Nov 23 2021, 04:47 PM)
Pa određeni dio je umro i prije nego je cjepivo postalo dostupno. Ali to neće reći u medijima jer
bi se odmah tih 10 000 smanjilo, a jedva se čekalo da dođe do nekakvog takvog efektnog
broja pa da se može mahati s njim. Rado bih znao koliko je ljudi od tih 10 000 umrlih bolovalo
od drugih teških bolesti i koliko ih je zašlo u godine u kojima ljudi u Hrvatskoj uobičajeno umiru.

Da naglasim, znam i ja neke koji su se izvana činili sasvim zdravima prije korone, a sad su na
groblju, ali znao sam i za one kojima je neposredno prije korone doslovno otvaran prsni koš.
Potom se tijekom oporavka, koji je ionako bio neizvjestan, čovjek zarazio i umro. Od korone, jel?

Licitiranje brojkama je odvratan posao, ali kad se već to radi, onda bih volio da se radi na
pošten način, što ovo sada što rade nije. Kao uostalom ni skoro sve ostalo.

rofl.gif je, baš je tako,
a otkad smo ti napisao prethodni post, (od tvojih zaokruženo 10.000) dakle od prije četiri dana preminule su još 644 osobe.
i, to je bez današnjih preminulih!
uvijek i svugdje možeš naći nekoji uporišni argument koji prilagođeno podupire uvjerenje nevjerovanja nikom i nikad pa ni tad.
i tu vidim osnovni problem.
nevjerovanje.
nevjerovanje liječnicima, stručnjacima epidemiolozima i sl.
danas ti svakoja fukara dozvoljava biti sebi veći znalac od struke, svi se u sve razumiju,
a kad malo zagrebeš po površini goli prdež, ništa s ničim.
i, takvi osnivaju na Trgu paravojsku, prijete i što sve ne, ne samo prije nego i danas i ubuduće.
imaš vjernike, svećenike i časne sestre koji ne vjeruju preporukama Pape,
imaš neostvarene desničarske funjare koji se po Trgu žvale s prosvjednicima, pred kamerama,
imaš jednostavno spodobe koje su osnovale kult nevjerovanja nikom ništa i nigdje,
a da im postaviš pitanje koliko su se puta cjepili do svoje osme godine i za to bi izokrenuli i našli "argumente".
i, takvim "osobama" uzalud je podastrijeti sve dokumente svijeta, sve dokaze, svu struku...
sve uzalud, jer znaju oni svoje i svi su u krivu samo su oni u pravu.
tako im je lakše, valjda živjeti sami sa sobom,
drugima nimalo nije lako živjeti s takvima, ali u svoj svojoj sebičnosti, egoizmu drugi takvima nisu ni važni.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/ceta-dr...ra/2321220.aspx

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-su-...ca/2320459.aspx

Edited by elrond - Nov 27 2021, 12:31 PM

Aldarion
Posted: Nov 27 2021, 05:39 PM 1249771

The Young Wolf

U međuvremenu u Europu iz Afrike stigao i novi soj virusa.
Tko li ga je mogao prenijeti, kad su u avion smjele samo cijepljene osobe s
famoznim i iznimno učinkovitim COVID-potvrdama... innocent.gif

Plus, baš ništa što sam napisao tvoja replika nije opovrgnula, samo je nastavljena tutnjava o
nekakvom nevjerovanju. Trebam li se učlaniti u nekakvu Koronašku Crkvu da dokažem da
vjerujem u postojanje korone ili što? Pošto se cijepio prvom dozom zasad jesam, to je valjda
kao krštenje, a druga će onda biti kao sakrament potvrde, ili?

Što se papine preporuke tiče (kakav li si katolik postao!), ona i dalje podrazumijeva dobrovoljnost,
što je HBK više puta naglasila. Ako ćeš se pozivati na Crkvu, barem imaj dovoljno obraza da to
napraviš dosljedno. Jedva čekam sljedeću papinu izjavu o pobačaju, da vidim koliko će onda biti papista.
(Iako, nakon debakla s Bidenom, ta bi izjava odjeknula kao pucanj iz pištolja usred topničke baraže...)

Edited by Aldarion - Nov 27 2021, 06:29 PM

elrond
Posted: Nov 28 2021, 11:59 AM 1249772

Vala

QUOTE (Aldarion @ Nov 27 2021, 04:39 PM)
U međuvremenu u Europu iz Afrike stigao i novi soj virusa.
Tko li ga je mogao prenijeti, kad su u avion smjele samo cijepljene osobe s
famoznim i iznimno učinkovitim COVID-potvrdama...  innocent.gif

Plus, baš ništa što sam napisao tvoja replika nije opovrgnula, samo je nastavljena tutnjava o
nekakvom nevjerovanju. Trebam li se učlaniti u nekakvu Koronašku Crkvu da dokažem da
vjerujem u postojanje korone ili što? Pošto se cijepio prvom dozom zasad jesam, to je valjda
kao krštenje, a druga će onda biti kao sakrament potvrde, ili?

Što se papine preporuke tiče (kakav li si katolik postao!), ona i dalje podrazumijeva dobrovoljnost,
što je HBK više puta naglasila. Ako ćeš se pozivati na Crkvu, barem imaj dovoljno obraza da to
napraviš dosljedno. Jedva čekam sljedeću papinu izjavu o pobačaju, da vidim koliko će onda biti papista.
(Iako, nakon debakla s Bidenom, ta bi izjava odjeknula kao pucanj iz pištolja usred topničke baraže...)

1. neznanje, pa pretpostavljanje.
da novi soj virusa i bit će toga još više i više i više, upravo zbog necjepljenja, kao što je rečeno:

MINISTAR ZDRAVSTVA
Beroš za pojavu omikrona okrivio necijepljene: ‘Nije kasno za zaokret, pametniji smo od toga, cijepimo se‘
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/be...imo-se-15125625

OMIKRON VARIJANTA KORONA VIRUSA
Šta znamo o Omikronu, novoj varijanti korone iz Afrike
Gdje se već pojavio Omikron, šta čini varijantu toliko opasnom, kako je mogla da nastane i kako se može spriječiti širenje - evo nekoliko odgovora.
isprika na ekavici, ali tko želi shvatit će...
Kako je nastala nova varijanta virusa?

Čini se da se veliki broj mutacija u varijanti Omirkon akumulirao u jednom jedinom potezu, kod jedne osobe, što, prema prof. Fransoa Baluku, direktoru UCL Genetics Institute, sugeriše da se varijanta razvila tokom hronične infekcije kod osobe sa oslabljenim imunološkim sistemom - vjerovatno neliječenog pacijenta oboljelog od Side odnosno AIDS-a.
Gdje je registrovana nova varijanta?

Nova varijanta Omikron je prvi put registrovana 11. novembra 2021. godine u Bocvani, odnosno sjeverno od Južne Afrike.

Nova varijanta je sada takođe otkrivena u Južnoj Africi, naročito u oblasti Gauteng oko Johanesburga i Pretorije, gdje je incidencija trenutno 1200 zaraženih na 100 000. Naučnici pretpostavljaju da se u do 90 posto novih slučajeva u Gautengu radi o Omikronu. Takođe je moguće da se nova varijanta već proširila na osam drugih provincija u Južnoj Africi....
Koliko je opasna nova varijanta?

Ova nova varijanta zabrinjava istraživače jer ima "ekstremno veliki broj mutacija", odnosno 32 mutacije u spajk-proteinu. Poređemja radi: veoma zarazna Delta varijanta ima osam mutacija.

Sam broj mutacija ne govori ništa o opasnosti varijante. Ali zbog velikog broja mutacija, imune ćelije se teže bore - dolazi do takozvanog bjekstva od imuniteta - pa i vakcine postaju manje efikasne.

Nova varijanta ne mora da izaziva teži oblik kovida, ali virus može još brže da se širi i tako preoptereti zdravstveni sistem.

https://www.dw.com/bs/%C5%A1ta-znamo-o-omik...rike/a-59959813

dakle, kao što je poznato u Africi je mali broj cijepljenih, na čemu vjerojatno prosvjednici i antivakseri zavide, pa je zbog slabe procijepljenosti nastao novi soj, omikron koji i dalje mutira...
kako je preseno a imaju covid potvrde?
vjerojatno postoji mali milion mogućnosti, a dovoljno je da jedna prođe ispod radara.

2 tutnjava o nekakvom nevjerovanju!? roflmao.gif
dobar
booyah.gif
ne selektivno čitati, odgovarao sam u kontekstu, a odgovor je bio da ti govoriš stalno o posljedicama i opet i ponovno a ja ti pokušavam dati odgovor o uzrocima posljedica.
naravno da papina preporuka podrazumijeva dobrovoljnost, tako je koliko se sjećam bilo u velikoj većini puta, zato i jest Papa, ali moramo uvijek i svaki, ali baš svaki puta biti veći katolici od Pape.
znamo mi bolje, mi smo pametni jel da?
jeste da ne kažem što, ali pametni niste sigurno.
nepovjerljivi dakako, ali nepovjerenje kao i papina preporuka kao i stavovi i preporuke HZJZ jesu da se potpomogne ljudima kao svjesnim bićima da slobodnom voljom donesemo odluku o cijepljenju.
okačimo se o dobrovoljnost pa tumačimo kako nam odgovara.
kakva bi tebe dosljednost zadovoljila? s tumačenjem bez tumačenja, citiranjem bez ili s tumačenjem (čijim!!??)?
to je u konačnici nebitno, zadovolji se sam, dosljedno ili manje dosljedno, biraj.
moj obraz je čist da čišći ne može biti, isto kao i moja savjest, ali što se tvog obraza tiče,
rekao bih zadrži se na njemu, a tuđe obraze i svoje procjene zadrži za sebe.
bolje da ne znaš što mislim o TVOM obrazu.
ponavljam činjenica je da prosvjednici jesu najveći nevjernici, ne vjeruju stožeru ne vjeruju HZJZ, preporuku tumače kako kome padne grah i ovisno kako tko tumači i "pojašnjava", a i "tumačenja" su toliki kretenizam da je to teško opisati.

Edited by elrond - Nov 28 2021, 11:19 AM

elrond
Posted: Nov 28 2021, 03:54 PM 1249774

Vala

evo još jedne od "izglednih teorija, koja sve objašnjava" rofl.gif roflmao.gif rotfl.gif

Dolazak apokalipse je u srcu kršćanstva. Zato katolibani divljaju u pandemiji
Bit će skoro propast svijeta...
Isus najavio virus...
....Pa je, kao što znate, Biblija odavno prorekla i ovu pandemiju SARS-CoV-2 virusa. I Isus je jasno rekao - toliko jasno da su ljudi to shvatili tek 2020. godine - da će s pandemijom započeti završna predstava. Jest malo zbunjujuće što tekst u Evanđeljima govori zapravo o ratovima, gladi i potresima kao znacima kraja. Ali, mora da je Isus zapravo mislio na virus, samo treba duboko razumjeti što tamo piše....
....predviđanje apokalipse se nastavilo. Katolici su je sa zebnjom čekali 1000. godine, adventisti je najavili za 1844., Jehovini svjedoci za 1914. (pa se obradovali kad je počeo Prvi svjetski rat). Sjećam se kad su me neki fanatici (neuspješno) uvjeravali da Isus dolazi 1997. godine, a jedan od suvremenih prodavača magle (istine radi, nije katolik) veli da bi Isus trebao doći do 2027.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/dolazak...ijesti_ostalo_d

Kralju, Care booyah.gif sve je jasno i logično rotfl.gif rotfl.gif rotfl.gif

Aldarion
Posted: Nov 28 2021, 04:15 PM 1249775

The Young Wolf

Aha, da, to je onaj isti Index koji je prije nekoliko dana uzdigao nadbiskupa Uzinića na pijedestal
i pokušao ga iskoristiti da dio nepovjerljivih katolika uvjeri u cijepljenje.
Drago mi je da ipak pokazuju pravo lice. S ovakvim tekstovima privući će puuuuuuuno ljudi.

P. S. Katotalibani ne vjeruju da je virus opasan kako se prikazuje, pa je nelogično da misle da
je upravo korona nekakav predznak apokalipse. Ali neka si se ti nasmijao, makar i na silu.

I još k tome od svih medija se nečijoj percepciji apokalipse
ruga onaj koji tjedno objavi barem jednu najavu nestanka
čovječanstva u paklu klimatskih promjena. roflmao.gif

A to prenese jedan Elrond koji u vlastitoj sjeni vidi prijetnju od uspona fašizma i sličnih bajki. rofl.gif

Edited by Aldarion - Nov 29 2021, 12:21 AM

elrond
Posted: Nov 29 2021, 11:33 AM 1249776

Vala

QUOTE (Aldarion @ Nov 28 2021, 03:15 PM)
Aha, da, to je onaj isti Index koji je prije nekoliko dana uzdigao nadbiskupa Uzinića na pijedestal
i pokušao ga iskoristiti da dio nepovjerljivih katolika uvjeri u cijepljenje.
Drago mi je da ipak pokazuju pravo lice. S ovakvim tekstovima privući će puuuuuuuno ljudi.

P. S. Katotalibani ne vjeruju da je virus opasan kako se prikazuje, pa je nelogično da misle da
je upravo korona nekakav predznak apokalipse. Ali neka si se ti nasmijao, makar i na silu.

I još k tome od svih medija se nečijoj percepciji apokalipse
ruga onaj koji tjedno objavi barem jednu najavu nestanka
čovječanstva u paklu klimatskih promjena. roflmao.gif

A to prenese jedan Elrond koji u vlastitoj sjeni vidi prijetnju od uspona fašizma i sličnih bajki. rofl.gif

1. Index. koliko čitam Index prati jako puno čitatelja,
a koliko će ih još privući, osobito takvih poput tebe nije bitno.
Za tvoju informaciju pratim i net.hr, i tportal i monitor.hr i još puno portala koje sam naveo (nedavno) citirajući ih.
Ne pratim Laudato, (nude se u svim paketima televizija besplatno pa ih moraš naučiti obilaziti što je jako teško...) narod.hr i slične, mada povremeno dakle tu i tamo naluknem čisto zbog količine gluposti kojima pauperiziranom puku peru mozak.

2 ne smijem se na silu, otkuda ti to!? dok sam čitao citirani članak smijao sam se zato što mi je bio smiješan.
da, Katolibani vjeruju da ćemo svi jednom umrijeti pa prodaju muda pod bubrege o zajedničkom čoporativnom umiranju kao individualnom činu boljitka u konačnici.

3. ja da jednom tjedno najavljujem apokalipsu!? Teško bogami no.gif
no, da ima onih koji takvo što prakticiraju, istina je ima ih a u ovo vrijeme boleštine i umiranja rastu poput gljive nakon kiše.

4. jedan elrond!?!?
što, zar ima na boardu više elronda?
što se tiče nedavnog postrojavanja na Trgu crnokošuljaša, a radi se o citiram:
Radi se o mladim muškarcima, njih oko čak dvije tisuće, a dobar dio njih odjeven je u crno i dere se: "U boj, u boj, za narod svoj" te "Ne damo im djecu". Marširali su od Tomislavca do Trga bana Josipa Jelačića. U pozadini, kako se može čuti na videosnimci, odjekuje melodija pjesme Mi smo garda Hrvatska.

Usred glavnog grada netko, u ovom slučaju očito oni bliski stranci HSP 1891 i Dobroslavu Paragi, postrojio je grupu ljudi koju naziva dragovoljačkom bojnom.
kraj citata.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-su-...ca/2320459.aspx
sve momci ponaizbor, lica lišena inteligencije, ali žedna krvi, očito.
kako bi takve dvije tisućice tipova znane ideologije u centru Zagreba, TI nazvao?
desni intelektualci s pravom mišljenja i dozvolom utjerivanja ideologije na manje miroljubljiv način?
fakat, alo ono fakat, znaš lupiti žestoke gluposti i floskule koje s RL nemaju veze (IMHO).

Aldarion
Posted: Nov 29 2021, 01:08 PM 1249777

The Young Wolf

Ne mogu više. Provjerio sam što sam htio provjeriti i to je to.
Ne mogu se sa svojim slabašnim katoličkim intelektom nositi s nekim tko prati ne samo Index nego i Net.hr...

elrond
Posted: Nov 29 2021, 01:21 PM 1249778

Vala

QUOTE (Aldarion @ Nov 29 2021, 12:08 PM)
Ne mogu više. Provjerio sam što sam htio provjeriti i to je to.
Ne mogu se sa svojim slabašnim katoličkim intelektom nositi s nekim tko prati ne samo Index nego i Net.hr...

teška je to bila borba rofl.gif

elrond
Posted: Nov 29 2021, 01:47 PM 1249780

Vala

ovo puno toga objašnjava,
zašto nema bolesti u školama i zašto nema nastave online.
KAOS U ŠKOLI Djeca na nastavu dolaze bolesna, nitko ih ne testira; jedna učiteljica nedavno umrla
https://prigorski.hr/kaos-u-skoli-djeca-na-...-nedavno-umrla/

e, sad, ne znam kakva je situacija u školama i mjestima gdje vi živite,
ali ovo sam postavio čisto zbog prebacivanja čestog citiranja index.hr

Aldarion
Posted: Nov 29 2021, 02:01 PM 1249782

The Young Wolf

Normalni roditelj šmrkavo dijete neće poslati u školu, bez obzira imalo koronu, gripu ili običnu
prehladu. Jasno u tekstu piše da je riječ o romskoj populaciji tako da... optužite me za rasizam,
ali mislim da je nemoguće na takvoj školi praviti primjere za čitavu Hrvatsku.

Anamil
Posted: Nov 29 2021, 02:11 PM 1249783

Member No.: 1801

Mislim da su i ovdje uspjeli podijeliti ljude.
Divide ed impera
Dijelimo se na sve i svašta, iduće je možda na one koji jedu ili ne jedu piletinu.
Ja imam teoriju o tome kako je došao taj virus, naravno teorija urote biggrin.gif ali s obzirom na to što su neki od moćnih ljudi izjavili, želi se smanjiti broj populacije na ovom planetu koji se Zemljom zove. A i stari i nemoćni im pogotovo smetaju.
Pa ubijte glasnika, ali stvarno mi je dosta da se svugdje priča samo o tome. Uspjeli su da ljude usmjere na jedan problem, i tako se ne vide drugi problemi koji se dešavaju svugdje, u cijelom svijetu.

4527 replies since Dec 21 2011, 03:31 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (302) < ... 296 297 298 299 300 [301] 302 >
Back to Drustveni zivot Boarda