Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (302) < ... 297 298 299 300 301 [302] > ( Go to first unread post )
Međuljudski odnosi 101, "Take the red pill."
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Aldarion
Posted: Nov 29 2021, 02:15 PM 1249784

The Young Wolf

Group: Members
Member No.: 2014

Da im je cilj bio potamaniti populaciju, napravili bi nešto smrtonosnije od ovoga.
Ja mislim da je virus - nastao prirodno ili u laboratoriju - u svijet izašao slučajno, ali da će
razni dobrano iskoristiti prilike koje je proglašena pandemija otvorila i još se dobranije
potruditi da sada stečene ovlasti zadrže što dulje.

A podjele same po sebi čak i nisu toliko nužno loše. Kod nas je to nekakvo nacionalno zajedništvo
floskula na koju se svi pozivaju. Naravno, ne mislim da zemlja doista treba biti u ratu svi protiv
svih, ali nimalo mi ne smetaju oštre suprotstavljenosti. Bolje i tako nego lažni kompromisi.

A s nekim skupinama se jednostavno ni ne želim naći na zajedničkoj strani.

Wotan
Posted: Nov 29 2021, 02:21 PM 1249785

Brenin Amra

Member No.: 2005

QUOTE (Aldarion @ Nov 29 2021, 01:08 PM)
Ne mogu više. Provjerio sam što sam htio provjeriti i to je to.
Ne mogu se  sa svojim slabašnim katoličkim intelektom nositi s nekim tko prati ne samo Index nego i Net.hr...

Ono što ja ne mogu ni za živu glavu razumijeti je kako se u isto vrijeme dok imaš sadašnjeg predsjednika države - tog dobro poznatog vjernika, bogomolju, lizača oltara, klerofašista i desničara -
koji gotovo na dnevnoj bazi svojim izjavama i javnim istupima prosvjeduje protiv mjera, u nekim oštrim-poput-britve mozgovima opet nekako sve uspjelo svesti na dobre, normalne i obrazovane ljude na jednoj strani,
i priglupe, nepovjerljive, neobrazovane desničare i vjernike na drugoj. Prikladni previd, ili?

Ali dobro, jasno je o čemu se tu radi. Napipao je puls nacije, pa jednostavno pokušava osigurati novi predsjednički mandat. Peder.

Ili - još bolje - lik je toliki sociopat da je spreman poticati 4 milijuna stanovnika na čin praktički samoubojstva (jer je očigledno kako su ljudi počeli padati kao muhe),
te riskirati da predsjedava praznom državom, samo da bi imao to zadovoljstvo tjerati kontru HDZ-u i njihovom stožeru. Mislim, važno je znati prioritete, ne?

Aldarion
Posted: Nov 30 2021, 11:32 AM 1249786

The Young Wolf

user posted image

Mmmm, da, katolici su ti koji su opsjednuti apokalipsom...

Edited by Aldarion - Nov 30 2021, 12:17 PM

elrond
Posted: Dec 6 2021, 08:22 PM 1249787

Vala

Member No.: 29

QUOTE (Aldarion @ Nov 30 2021, 10:32 AM)
Mmmm, da, katolici su ti koji su opsjednuti apokalipsom...

tako im je zapisano, samo što još nije otplesano roflmao.gif rotfl.gif

elrond
Posted: Dec 6 2021, 08:37 PM 1249788

Vala

QUOTE (Wotan @ Nov 29 2021, 01:21 PM)

Ono što ja ne mogu ni za živu glavu razumijeti je kako se u isto vrijeme dok imaš sadašnjeg predsjednika države - tog dobro poznatog vjernika, bogomolju, lizača oltara, klerofašista i desničara -
koji gotovo na dnevnoj bazi svojim izjavama i javnim istupima prosvjeduje protiv mjera, u nekim oštrim-poput-britve mozgovima opet nekako sve uspjelo svesti na dobre, normalne i obrazovane ljude na jednoj strani,
i priglupe, nepovjerljive, neobrazovane desničare i vjernike na drugoj. Prikladni previd, ili?

Ali dobro, jasno je o čemu se tu radi. Napipao je puls nacije, pa jednostavno pokušava osigurati novi predsjednički mandat. Peder.

Ili - još bolje - lik je toliki sociopat da je spreman poticati 4 milijuna stanovnika na čin praktički samoubojstva (jer je očigledno kako su ljudi počeli padati kao muhe),
te riskirati da predsjedava praznom državom, samo da bi imao to zadovoljstvo tjerati kontru HDZ-u i njihovom stožeru. Mislim, važno je znati prioritete, ne?

najtočnije i najbliže istini je upravo nerazumijevanje,
za razumijevanje potrebna je objektivnost što uključuje i priznavanje vlastitih pogrješaka i propusta a ne samo tuđih, na što velika većina nije spremna,
ili, kraće, svi misle da su od boga dani, veći katolici od Pape, svi se u sve nepogrešivo razumiju,
itd, itd...
da nema jedne strane, ne bi bilo ni druge, ili,
kako ćeš znati da si pametan ako nemaš kućnog morona i idiota za usporedbu?
kad u cjelini pogledaš argumente "desnih lumena", zapravo shvatiš da im je ostalo samo "L",
kojim se kurče, kao auto-škola na cesti, pazi dok ih sretneš inače ode razum u P:M.

nacija? joj, daj molim te, ali stvarno, ne samo Milanović nego i Plenki i HDZ pa tko koga tjera da glasa za njih?
pa opet glasuju i opstaju na vlasti.
imamo točno onakvu vlast kakvu smo sami sebi većinom izabrali, izlaskom na birališta il neizlaskom, glasanjem ili ne glasanjem.
nisu pederi krivi za to no.gif , krivi smo si sami, samo što se ne želimo suočiti s činjenicama i istinom,
ili, selektivno tumačimo očito.
jaka muda napipati puls nacije koja je na aparatima rotfl.gif
samoubojstvo ako odlučite prihvatiti misiju je vrlo vrlo osobno.
ovakvom nacijom i inače mogu vladati sociopati ili njihove laternative bez vlasti koje pišu knjige hrvatski džihad i planiraju i snuju i postrojavaju paravojne formacije na sred Trga u Zagrebu.
To ti valjda nisu sociopati nego nešto drugo?
Neka institucije rade svoj posao ili neće ih biti ako ovakvim likovima dopuste da nam kroje današnjicu i sutrašnjicu.
kod prioritete, ključno je pitanje ČIJIH i KAKVIH prioriteta?(IMHO)

Aldarion
Posted: Dec 6 2021, 09:09 PM 1249789

The Young Wolf

Ma jel nam se to netko stvarno uplašio džihadlije? rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Telperion Laurelin
Posted: Dec 9 2021, 12:17 PM 1249793

Anar kaluva tielyanna

Member No.: 2172

Evo naišla na ovo pa nisam mogla odoljeti biggrin.gif
Zorane care klap.gif

Wotan
Posted: Dec 9 2021, 06:31 PM 1249794

Brenin Amra

Member No.: 2005

Da, već sam prije primjetio njegovu nedavno razvijenu sklonost - netko bi to možda nazvao konzervativno-individualističkim stajalištima -
ali meni to spada u daleko prozaičnije opisanu kategoriju jednostavnog zdravog razuma, i stvarno nisam siguran što da mislim.

Govori li - kao predsjednik države, po defaultu napokon neopterećen stranačkim dužnostima - ono što stvarno misli i osjeća jer se ova era hodanja po političkim ljuskama od jaja i njemu popela na vrh one stvari?
To zasigurno nije nemoguće, jer ako se mnogima koji su rođeni i u 90-ima to popelo na isto mjesto, onda kako bi tek (iskreno) reagirao čovjek rođen gotovo sredinom prošlog stoljeća,
koji nije navikao na ovakvo tetošenje suvremenih pomodnosti i društveno-političkih trendova kao da se radi o zlatnoj paučini, i kojega bi ono moglo krajnje živcirati i više nego nas 'internet' generacije?

S druge strane, malo je rano, ali ni vođenje kampanje za novi mandat ne treba otpisati. Na kraju krajeva, predsjednička pozicija u europskim zemljama je velikom većinom ceremonijalna dužnost,
i zašto ne reći javno ono za što znaš da će imati odličnu prođu kod velike većine građana, te eventualno postaviti temelje za novih 5 godina?
A riječi su daleko jeftinije - i često učinkovitije - od kampanjskih reklama na televiziji.

Na neke njegove izjave (a tu spada i ovaj tvoj video) o pandemiji, migrantima, itd. je dijete u meni nekoliko puta gotovo zapljeskalo, prije nago je uzde ponovno preuzeo razumni dio uma koji se zapitao kako bi se ponašao,
što bi činio i govorio da je slučajno on još uvijek na čelu SDP-a kao premijer države, i da je on 'prisiljen' provoditi trenutnu europsku politiku po pitanju COVID-a.
Bi li svejedno bio ovako buntovan (čitaj, razuman), ili bi također bio prisiljen gutati sranja od međunarodne zajednice i hvaliti sjajan cordon bleu?

Iskreno nemam pojma, te si stvarno ne bih želio dopustiti da naivno budem pretjerano oduševljen bilo čime što kaže bilo tko iz političkog miljea.
No svakako - kako rekoh već - i on je ljudsko biće, i nimalo ne isključujem mogućnost da mu je stvarno pun klinac PC kulture. Ne znam...

elrond
Posted: Dec 10 2021, 11:02 AM 1249795

Vala

QUOTE (Aldarion @ Dec 6 2021, 08:09 PM)
Ma jel nam se to netko stvarno uplašio džihadlije? rofl.gif rofl.gif rofl.gif

to ti je kao u prometu, možeš biti odličan, super vozač,
a naletiš na džihadista, pa gledaš travicu kako raste odozdola.
zagovaraju teror, nasilje za postizanje ciljeva.
ponavljam, nadam se da će institucije društva odraditi svoj dio,
pa nek se postrojavaju u Remetincu.

elrond
Posted: Dec 10 2021, 11:15 AM 1249796

Vala

QUOTE (Wotan @ Dec 9 2021, 05:31 PM)
Da, već sam prije primjetio njegovu nedavno razvijenu sklonost - netko bi to možda nazvao konzervativno-individualističkim stajalištima -
ali meni to spada u daleko prozaičnije opisanu kategoriju jednostavnog zdravog razuma, i stvarno nisam siguran što da mislim.

Govori li - kao predsjednik države, po defaultu napokon neopterećen stranačkim dužnostima - ono što stvarno misli i osjeća jer se ova era hodanja po političkim ljuskama od jaja i njemu popela na vrh one stvari?
To zasigurno nije nemoguće, jer ako se mnogima koji su rođeni i u 90-ima to popelo na isto mjesto, onda kako bi tek (iskreno) reagirao čovjek rođen gotovo sredinom prošlog stoljeća,
koji nije navikao na ovakvo tetošenje suvremenih pomodnosti i društveno-političkih trendova kao da se radi o zlatnoj paučini, i kojega bi ono moglo krajnje živcirati i više nego nas 'internet' generacije?

S druge strane, malo je rano, ali ni vođenje kampanje za novi mandat ne treba otpisati. Na kraju krajeva, predsjednička pozicija u europskim zemljama je velikom većinom ceremonijalna dužnost,
i zašto ne reći javno ono za što znaš da će imati odličnu prođu kod velike većine građana, te eventualno postaviti temelje za novih 5 godina?
A riječi su daleko jeftinije - i često učinkovitije - od kampanjskih reklama na televiziji.

Na neke njegove izjave (a tu spada i ovaj tvoj video) o pandemiji, migrantima, itd. je dijete u meni nekoliko puta gotovo zapljeskalo, prije nago je uzde ponovno preuzeo razumni dio uma koji se zapitao kako bi se ponašao,
što bi činio i govorio da je slučajno on još uvijek na čelu SDP-a kao premijer države, i da je on 'prisiljen' provoditi trenutnu europsku politiku po pitanju COVID-a.
Bi li svejedno bio ovako buntovan (čitaj, razuman), ili bi također bio prisiljen gutati sranja od međunarodne zajednice i hvaliti sjajan cordon bleu?

Iskreno nemam pojma, te si stvarno ne bih želio dopustiti da naivno budem pretjerano oduševljen bilo čime što kaže bilo tko iz političkog miljea.
No svakako - kako rekoh već - i on je ljudsko biće, i nimalo ne isključujem mogućnost da mu je stvarno pun klinac PC kulture. Ne znam...

ma što si opsjednut s Milanovićem?!?
stavovi mu ovise o temi o kojoj govori, a govori to što misli.
otud nedoumice, rijetka je to osobina u naših političara, i, to mislim bez obzira na sve treba poštivati.
ne ulazim u pojedinosti, izrečene riječi koje osciliraju od desnice do ljevice i natrag,
govorim o cjelini.
gledajući na Milanovića, na Plenkovića i ostale, gledam na njih kao na
serijske kreštalice, svjetske prvakeuskličnih rečenica i razjapljenih usta, koji se od s(h)ituacije do s(h)ituacije nadglasavaju.
Mislim da Milanoviću nije prioritet novi mandat, bar ne zasad, jer da je ne bi svakom rekao svoje, i u unutrašnjoj i vanjskoj politici.
hoću reći, nisu to izrečeni stavovi koji privlače birače i mandate.
Milanović u politici izjavama u javnosti, ponekad briljira, a ponekad posve kontra,
dobar troskok je teško izvesti u politici, a dobar odjeb u troskoku još i teže, osobito to važi u politici, tako da mi se zasad čini da Milanović izgara polagano.
previše istine, previše neprijatelja, mlade nade političkog kretenizma ko morski psi kruže oko njega, tako nekako.
Ne gledam u Milanoviću moralnog diva koji drugima navlači luđačku košulju, nego jednostavno osobu koja je funkcijom zaštićena i može reći šo doista misli.
Drugi nisu, nažalost u toj poziciji, koji mu istovremeno dok ga psuju zavide na slobodi izrečene riječi. opet kažem ne ulazeći u sadržaj tih riječi.
Milanović je zasad osoba koja govori o svemu što misli. (IMHO).

elrond
Posted: Dec 19 2021, 04:37 PM 1249803

Vala

Marin Miletić uspio uvući "GP" u referendum, ali ozbiljno luuuud.gif

Miletić očajnički pokušava spasiti referendum, uspoređuje ga s Gospodarom prstenova
https://objektivno.hr/miletic-ocajnicki-pok...rstenova-109881

U novoj objavi na Facebooku referendum je usporedio s Gospodarom prstenova te potrebom da se uzme prsten moći Plenkoviću, a ljudima je poručio da “nemaju pravo ostati mlaki” jer se može biti “ili studen ili vruć”.

Miletićevu objavu, uz koju je priložio i video iz Gospodara prstenova, prenosimo u cijelosti.

“Dolazi mi slika Golluma, moć ga je iznakazila. Želimo uzeti taj prsten moći Plenkoviću”...."

Marine, Marine kažeš da si fan Tolkiena a onda toliku glupost lupiš i ostaneš živ luuuud.gif

Tolkien nas uči da moć kvari ljude, a apsolutna moć kvari apsolutno.
ima potrebu i želi uzeti moć (Prsten), Plenkoviću!!?
a što bi ta ista moć njemu napravila, kako bi ga unakazila?
Marine ne priželjkuj takvo što, rijetki imaju snagu moć odbiti a svi bi moć htjeli, željeli i žude za njom.
Mislim da moć već negativno djeluje na tebe, inače ne bi takvo što tražio i govorio.
Ljudi su osobito, kaže Tolkien osjetljivi na moć Prstena Jedinoga,
stoga svakom kome želiš da ima moć, želiš zlo iz jednostavnog razloga što je čovjek.
kažeš, citiram:
Najvažnije je imati srce, čisto srce i hrabrost da znaš kako moraš istrčati neprijatelju ususret. A onda što će biti? Nije to ni važno. Ti se nisi skrivao po rupama i u dalekom zaleđu čekao u sigurnosti da oluja prođe.
Marine, itekako je VAŽNO što će biti poslije!! excl.gif excl.gif
jer ako ne znamo što će biti poslije, onda ČEMU, Marine!?
zar opet za neko vrijeme isto ponavljati ili još gore.
Svrha daje snagu oduprijeti se želji za moći, a koja je ovdje svrha, kalif nakon kalifa?
Kažeš da si ljubitelj Tolkiena, rekao bih da si upisao parcijalu. (IMHO)

Aldarion
Posted: Dec 19 2021, 05:56 PM 1249804

The Young Wolf

I hate to be that guy, ali... ovdje nema nijednog Marina. unsure.gif

elrond
Posted: Dec 20 2021, 05:22 PM 1249805

Vala

QUOTE (Aldarion @ Dec 19 2021, 04:56 PM)
I hate to be that guy, ali... ovdje nema nijednog Marina. unsure.gif

jesi siguran?, ali ono, baš siguran da nema nijednog Marina!? roflmao.gif rotfl.gif

4527 replies since Dec 21 2011, 03:31 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (302) < ... 297 298 299 300 301 [302] >
Back to Drustveni zivot Boarda