Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (171) < 1 [2] 3 4 5 6 7 ... > ( Go to first unread post )
testovi, ispiti, zadaće, mature, diplomski 7, does the suffering ever end? :drama:
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Taurin
Posted: Jun 8 2010, 01:46 PM 1109131

:wub:

Group: Members
Member No.: 2054

Sretno, držim ti fige booyah.gif .

Imrahil
Posted: Jun 8 2010, 06:03 PM 1109175

Nevermore

Member No.: 264

bonk.gif Imam učit gomilu zakona, prokletstvo nisam ja odvjetnik starac.gif
Nikako se natjerat, sve zbrkano....

Aragorn-Elessar
Posted: Jun 8 2010, 06:26 PM 1109180

don Quijote

Member No.: 1632

ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa biggrin.gif jumpy.gif
tooooooooooooooo luuuud.gif

khm... sleep.gif
5 iz testa iz njemačkog. biggrin.gif
Sad mi je prosjek za 5... nadam se da će se (ne)ostvarivi san nekako ostvariti.
scared.gif

Captain Spirit
Posted: Jun 8 2010, 09:04 PM 1109211

القدس

Member No.: 650

"http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/06/...08/0626006.html

Studenti upali na sjednicu senata i prekinuli ju

cool.gif cool.gif cool.gif

zašto?

zato jer po novom modelu školovanja osoba s medicinskog koja prolazi s dva i položi sve ispite neće platiti ništa. osoba koja prolazi s 5 i ne položi jedan jedini ispit od 5 ects bodova plaća 950 kn po ects bodu

živjela hrvatska!" kvoutam sebe iz međuljudskih

Captain Spirit
Posted: Jun 8 2010, 09:05 PM 1109212

القدس

QUOTE (Anduril Ulair @ Jun 8 2010, 07:53 PM)
Meni je zao, ali ne slazem se sa ovime...

Trebalo bi najvaznije PRVO poloziti ispit, a tek onda gledati prosjek...

I kako 950 kuna po bodu???
Zar on onda ne spada u onu skupinu koja linearno placa studij, a ne sve, jer iznad 43 boda placas linearno, a tek ispod sve...

Oprosti, nakon svog onog prodavanja magle prošle godine o ne znam kakvoj "izvrsnosti" koja je bila glavni argument protiv besplatnog školstva, ovakav zakon je u najmanju ruku licemjeran i bezobrazan.

A zakon ide ovako- tko položi iznad 42 boda plaća razliku od svog broja bodova do 60 svaki bod određeni cifru novca. Cifru određuje fakultet, tj okvirno je određeno da bi na humanističkim faksovima ona trebala biti 350 kn po bodu a na medicini 950, za ostale ne znam...ali ispod 300 nije nigdje... svi koji ne polože 60 bodova(ili više, hej ko ti je kriv što si ih upisao), plaćaju svaki pojedini bod bez obzira na ocjenu koju su dobili...

Tulkas Andhrimnirson
Posted: Jun 8 2010, 09:09 PM 1109215

The Deserter

Member No.: 256

QUOTE (Tulkas Andhrimnirson @ Jun 8 2010, 08:57 PM)
Problem je koliko vidim samo u tome da se ne inzistira i na ocjeni.

Pa trebali su vam onda uvjete stavit da i polazete i da ih dobro polazete  conf44.gif

Sorry ali Amarie polaze sve svoje ispite redovno, a prosjek svih ispita od prve godine joj je 4.55.
Sorry ali ako moze ona, mogu i ostali, kad vec ocete da vam drzava placa obrazovanje, i zaradite ga trudom.  conf44.gif

QUOTE (Lady Gladden @ Jun 8 2010, 09:40 PM)
Sorry, ali nemres jednu osobu uzeti kao mjerilo za sve ostale. biggrin.gif al ok, ja se u to necu petljati je r zapravo nis ne kuzim s tom bolonjom i bodovima i ostalo

QUOTE (Tulkas Andhrimnirson @ Jun 8 2010, 09:44 PM)
A nemru ni svi ostali imati drzavnu potporu za studiranje.
Sorry ali znam barem 5-6 ljudi koji studiraju a nemaju sta trazit na fax-u, (gle cuda ima takvih i na boardu) bolje nek idu na baustelu.
Ali ako ce im roditelji to placat mene se ne tiche, ako cu im pak ja to placat iz poreza itekako me se tiche  conf44.gif

tongue.gif

Captain Spirit
Posted: Jun 8 2010, 09:17 PM 1109218

القدس

Za takve koji misle studirati vječno proslavljena bolonja ima metode eliminacije i bez da plaćaju...

studij traje 5 godina, tebi se ne da, pa odlučiš studirat malo duže, OP!!! e nema, studiraš najduže 7, znači po još jedna dodatna na prediplomskom i diplomsko, jer budimo realni, svakome se može DOGODITI, ponavljam, dogoditi, a ne konstantno događati da okinu nešto i eto ti rješenja...a nakon što ispušiš svojih 7 godina, onda gubiš pravo na studiranje...

a da ne pričam o UN-ovim konvencijama i hrvatskom ustavu koje propagiraju besplatno školstvo, to je već prožvakano milijardu puta a o socijalno osjetljivoj državi neću jer sam na rubu, znojim se od muke, živčan sam i učim za ispit...

sindenis
Posted: Jun 8 2010, 09:22 PM 1109219

odrasli pilich

Member No.: 1587

Pa svi su dobili besplatno skolstvo. Upises fax, ukoliko bas nemas para 100% dobivas dom, prva godina ti je besplatna, a moze se lako dobiti i neka stipendija. I eto-besplatno skolstvo. E sad, ako se ti za***avas tu godinu, pa ti ostane ispit - dva, zaradi preko ljeta i plati si ga. I ovak ne ucis, a posao preko sc-a nije tesko naci.

Padanje godine se NE DOGODI, to se dogadja cijeli semestar kad nista ne radis /radis nedovoljno.

Tulkas Andhrimnirson
Posted: Jun 8 2010, 09:24 PM 1109220

The Deserter

I eto neka godisnje slucajno okine tisucu studenata, po skolarini od 6 000 kuna to je 6 000 000 kuna poreznickog novca zato sto se nekom slucajno dogodilo da se nije brinio o jedinoj stvari o kojoj treba vodit racuna: da redovito studira. conf44.gif

Ako ti imas pametnija posla nego ucit i redovito polagat ispite, brate mili siguran sam da ima i drzava pametnija ulaganja conf44.gif

EDIT: Da se odma i na Sindenis osvrnem:
Moja poanta upravo.
Ako ucis proci ces, sigurno. Mozda ces morat vise ucit nego netko drugi ali proci ces.
Ako ucis ko kreten i ne prodes, to ti treba biti dovoljan hint. Mislim, ne zelim nikog vrijedat ali nemaju svi ni mozga za diplomu. conf44.gif

Edited by Tulkas Andhrimnirson - Jun 8 2010, 10:26 PM

Captain Spirit
Posted: Jun 8 2010, 09:27 PM 1109221

القدس

QUOTE (sindenis @ Jun 8 2010, 09:22 PM)
Pa svi su dobili besplatno skolstvo. Upises fax, ukoliko bas nemas para 100% dobivas dom, prva godina ti je besplatna, a moze se lako dobiti i neka stipendija. I eto-besplatno skolstvo. E sad, ako se ti za***avas tu godinu, pa ti ostane ispit - dva, zaradi preko ljeta i plati si ga. I ovak ne ucis, a posao preko sc-a nije tesko naci.

Padanje godine se NE DOGODI, to se dogadja cijeli semestar kad nista ne radis /radis nedovoljno.

To nije besplatno školstvo. To je "Besplatno-ako-se-snađeš" školstvo... A ako se ne varam, u rezoluciji i ustavu ne piše u fine printu "*Ako se snađeš"

I btw možeš ti studirati i godinu više ako ti ostane neki predmet koji ti je uvjet...ne moraš biti ljenčina, dovoljno ti je da ti se dogodi, ko što se mojoj prijateljici na pravu dogodilo da ti se netko zamjeri na nekom bijesnom predmetu tipa Rimsko pravo pa da cijelu godinu slušaš opet samo to...i to ti je ona jedna godina plus...samo za jedan kolegij...

Tulkas Andhrimnirson
Posted: Jun 8 2010, 09:30 PM 1109222

The Deserter

E to sto su profesori krelci ne znaci da treba mjenjat sustav, nego profesore conf44.gif

sindenis
Posted: Jun 8 2010, 09:32 PM 1109223

odrasli pilich

QUOTE (Tulkas Andhrimnirson @ Jun 8 2010, 10:24 PM)
I eto neka godisnje slucajno okine tisucu studenata, po skolarini od 6 000 kuna to je 6 000 000 kuna poreznickog novca zato sto se nekom slucajno dogodilo da se nije brinio o jedinoj stvari o kojoj treba vodit racuna: da redovito studira.  conf44.gif

Ako ti imas pametnija posla nego ucit i redovito polagat ispite, brate mili siguran sam da ima i drzava pametnija ulaganja  conf44.gif

Napokon da se i mi oko neceg slazemo tongue.gif

sindenis
Posted: Jun 8 2010, 09:37 PM 1109225

odrasli pilich

QUOTE (Spiritfall @ Jun 8 2010, 10:27 PM)
To nije besplatno školstvo. To je "Besplatno-ako-se-snađeš" školstvo... A ako se ne varam, u rezoluciji i ustavu ne piše u fine printu "*Ako se snađeš"

I btw možeš ti studirati i godinu više ako ti ostane neki predmet koji ti je uvjet...ne moraš biti ljenčina, dovoljno ti je da ti se dogodi, ko što se mojoj prijateljici na pravu dogodilo da ti se netko zamjeri na nekom bijesnom predmetu tipa Rimsko pravo pa da cijelu godinu slušaš opet samo to...i to ti je ona jedna godina plus...samo za jedan kolegij...

A ne bi li trebalo nagraditi onda bar one studente koji sve daju u jednoj godini i imaju dobar prosjek? Hm... da, imaju nagradu-besplatno skolstvo.

Gle, nisam dozivjela da se neki profesor namjerio na nekoga (socijalni rad je na pravu i imamo zajednicke prof. i predmete). To su price za roditelje i one koji vjeruju u njih. Kriterij na ispitu je znanje. Pa da, dogodi se da je prof lose volje i da je stozi nego inace, ali gle cuda - i dalje ima studenta koji dobiju 5.

Captain Spirit
Posted: Jun 8 2010, 09:39 PM 1109226

القدس

no pusti to, želim ti ispričati jednu priču, ne toliko nerealnu...

Imaš dvoje mladića, jedan je Boris iz Zagreba...Borisov otac ima para i ugledan je doktor u zagrebačkoj bolnici. Boris se pred 4 godine upisao na medicinski fakultet, ne preko veze nego jer je htio dokazati da može sam...no u međuvremenu, malo se zagubio te je počeo prolaziti sa osrednjim ocjenama, ali nekako je sve prošao...ostavio je tu i tamo ispit ili dva, al neka, ima se para...

Drugi mladić je, ajmo reć Nikola, iz Smiljana cool.gif Nikolina majka je umrla pred koju godinu a otac mu je invalid koji živi s mizernom penzijom ali nikola je po uzoru na svog djeda uvijek htio biti doktor i uvijek je htio biti vrhunski stručnjak...I pronašao nikola dom, ima par stipendija, mizernih al pomažu bar nekako, životari, jede jedan put dnevno u menzi, ne izlazi van nego uči...ima izvrsne ocjene...tu i tamo koja četvorka...ali na četvrtoj godini se nikoli otac ozbiljno razbolio i mali se mora vratiti doma, nema ko oca uzdržavati...sva sreća pa je na kolokvijima dao većinu ispita ali ostala su mu dva, jedan nosi 3, drugi 5 ects bodova, što je skoro 8 000 kuna koje nikola mora platiti jer ih ne može položiti, brine se za oca...a nema para niodkuda...a stari nema ni medicinsko jer se sve daje nikoli u zagreb da bi mali postao netko i nešto...

Boris će biti osrednji doktor. Platit će si studij bez problema.

Nikola je mogao biti vrhunski doktor. Neće završiti studij jer nema novaca.

To je budućnost hrvatskog školstva...primjer je možda pretjeran al ne misli da se ne događa...

Captain Spirit
Posted: Jun 8 2010, 09:40 PM 1109227

القدس

QUOTE (sindenis @ Jun 8 2010, 09:37 PM)
QUOTE (Spiritfall @ Jun 8 2010, 10:27 PM)

I btw možeš ti studirati i godinu više ako ti ostane neki predmet koji ti je uvjet...ne moraš biti ljenčina, dovoljno ti je da ti se dogodi, ko što se mojoj prijateljici na pravu dogodilo da ti se netko zamjeri na nekom  bijesnom predmetu tipa Rimsko pravo pa da cijelu godinu slušaš opet samo to...i to ti je ona jedna godina plus...samo za jedan kolegij...

A ne bi li trebalo nagraditi onda bar one studente koji sve daju u jednoj godini i imaju dobar prosjek? Hm... da, imaju nagradu-besplatno skolstvo.

Gle, nisam dozivjela da se neki profesor namjerio na nekoga (socijalni rad je na pravu i imamo zajednicke prof. i predmete). To su price za roditelje i one koji vjeruju u njih. Kriterij na ispitu je znanje. Pa da, dogodi se da je prof lose volje i da je stozi nego inace, ali gle cuda - i dalje ima studenta koji dobiju 5.

Cura studira u Rijeci i zaista je dobar student. Jedan od onih koje bi se nazvalo uzornima. Znam ju jako dobro. A besplatno školstvo prema zakonu ne bi trebalo biti nagrada nego pravo.

2553 replies since Jun 5 2010, 02:14 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (171) < 1 [2] 3 4 5 6 7 ... >
Back to Drustveni zivot Boarda