Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (570) < [1] 2 3 4 5 6 ... > ( Go to first unread post )
Brblj 36, jer ga zasluzujete jos vise :wub:
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Faramir11
Posted: Nov 22 2011, 06:51 AM 1205887

The Hobbit

Group: Members
Member No.: 485

36. brblj! bigsadeyes.gif

I'm getting old... sigh.gif

Anyway, tipkajte se boardovci! kolo.gif

Dio I.

Stricek Balrog ce vam ispricati  The Story, that really grew in telling, u svakom smislu rijeci  Pricu o rodjenju, zivotu i lako mogucoj smrti topica zvanog Brblj.

Brblj se rodio kada smo postali toliko povezani da smo morali imati mjesto gdje cemo pricati medju sobom a ne samo si odgovarati na postove vezane uz teme topica, gdje cemo jednostavno brbljati. Malo membera, malo price, razne teme... islo je neko vrijeme.

Povecao se broj membera, dosli su i oni koji ovdje nisu bili zbog Tolkiena nego im je bio usputan, dosli su i oni koji su na Boardu bili samo zbog tog Brbljanja, ljudi i ostali svih profila, odgoja, karaktera, i stvari su se promijenile. Na losije  Brblj vise nitko nije mogao kontrolirati, previse se u njega postalo, znali smo natuci po pedesetak stranica dnevno... svi mi.

Najgori moguci primjer sam napravio upravo ja, kad sam postavio rekord od 416 postova dnevno, od cega je masa bila spamanje u Brblju... ovo navodim tek toliko da ne pomislite da je upuceno samo memberima, ne, i modovi i admini ce ovo citati i zamisliti se dobro.

Ali veci problem od kolicine postova postala je njihova kvaliteta, nivo se srozao do granice nepristojnosti, Brblj nam je bio postao promenada barenja i fackanja, sa skrivenim i neskrivenim seksualnim aluzijama, uz sve manje uvazavanja i prijateljstva. Tada smo prvi put poduzeli drasticne korake i srezali to na najmanju mogucu mjeru.

I pustili da ide dalje.

SPAM kao problem se takodjer pojavio otprilike u isto vrijeme, kad bi dva ili vise membera zasjeli u Brbljanje i provodili sate u njemu hvatajuci putnike namjernike i uvlaceci ih u raznorazne besmislene spike.

Evo vam mali primjer spama...

X: Jasno je tebi sto sam mislio reci, samo to neces priznati
Y: Nije  
X: Je, je, ne izvlaci se, znam sve.
Y: Nemas pojma o nicemu
X: blink.gif
Y: Sto si sad ti htio reci s tim?
X: nista belj.gif
Y: sad se ti izvlacis
X: Nisam nimalo
Y: Jesi i jesi i ne mozes me uvjeriti da nisi
X: Ma sta bi ja tebe trebao uvjeravati u ista? mad.gif
Y: Pa u to da nisam u pravu a ja znam da jesam i ne mozes me razuvjeriti
X: Aha, TO eureka.gif

Mozda ce neki revniji memberi prepoznati obrazac prema kojemu se vodio cijeli veliki Brblj broj 24, ovaj koga smo sad zatvorili dry.gif

Zato sada otvaramo ovog, s jednom jasnom porukom svima...CEGA SVE NECE BITI U OVOM BRBLJU

1. Nece biti ovakvih gore navedenih besmislenih brbljanja koje shvaca jedino onaj tko je ukljucen u njih.
Zato jer SVI memberi citaju Brblj i kad pisemo postove u njima moramo paziti da budu zanimljivi svima. Ovo je forum.

2. Nece biti privatnih spika i aluzija razumljivih samo ucesnicima
Za te stvari imate PM ili Msn, i koristite ih kad vas netko upozori da bi se trebali prebaciti na to. Ako sudjelujete u razgovoru vise ljudi, privatne aluzije objasnite da i drugi shvate.

3. Kada u Brblju razgovarate s nekim, ne zaboravite da niste sami i ne privatizirajte stranice, opet imate pm za to...   Brblj je mjesto gdje svi mozemo biti zajedno, i zato kvotajte druge, odgovarajte svima, nikoga ne zanemarujte. Nemojte slucajno da se dogodi da neki novi member, prvi put u Brblju, ostane bez odgovora ili zanemaren

4. Prestanite stalno razgovarati o istome i na isti nacin, i istu spiku danima i danima razvlaciti o istome Izidjite iz okvira svojih uloga ( humani, elfovi, rodbinski odnosi) i malo otvorite um i prstiche i drugim stvarima... dodjite u brblj SAMO ONDA KADA TAMO IMATE NESTO ZA RECI.

5. U Brblj dolazite s TEMAMA za razgovor, pricajte o NECEMU. Besmisleno nabadanje postova i odgovori radi odgovora nisu pricanje.  
Necemo tolerirati stranice i stranice chatt postova, tko to hoce, zna gdje moze naci.

6. Ako vam je dosadno, idite igrati sah, nemojte sjediti u Brblju i cekati da vam bilo tko naleti i onda pitati i postati bilo sto samo da se prica. Brblj nije topic u kojem se obitava i čeka zrtve da ulete na bilo kakvo pricanje, ma koliko bilo besmisleno i nezanimljivo svima koji to moraju citati. To se takodjer racuna kao spam.

Sada se pokusajmo malo zamisliti i prepoznati sebe i svoje postanje u ovim gore navedenim tockama... i kad uspijemo u tome, a hocemo, potrudimo se da se to ubuduce izbjegava

Moramo svi naci mjeru i obuzdati se, prestati nabijati 5 - 10 stranica svoga klepetanja, i usmjeriti se na kvalitetu onoga sto govorimo.

Predlazem da za probu pocetak ovog Brblja napunimo onakvim postovima kakvi bi u njemu i inace trebali biti, tako da novi koji dolaze vide na primjeru kako to ide. Dugorocno je to isplativije nego svakom novom posebno objasnjavat sto je spam i sto ne smije... jer ako u Brblju ne nauci spamat, od nas, nece ni grijesiti.

Dakle, MI dajemo primjer eureka.gif

Sve ovo ne znaci da se Brblj ikako mijenja, znaci samo da postaje u prosjeku kvalitetniji i zabavniji hug.gif I da ce u njemu i dalje biti kratkih postova, zezanja, besmislenih postova i svega sto je bilo, samo puno manje, i ne toliko da zatrpa u njemu svaku mogucnost pravog Razgovora

Dio II.

PRAVILA:
- spamanje, privatne spike koje nitko ne kuzi, odgovaranje jednim smajlijem, nabijanje postova bez ikakvog smisla i privatiziranje topica je najstroze zabranjeno excl.gif
to je zapravo jedino* pravilo sleep.gif

Kako ce stvar funkcionirati? drama.gif
- bilo tko od membera moze predloziti nekoliko tema (u ovaj topic, ili PMom moderatoru) sleep.gif od Angmarskih tratincica do chudnovatih krugova u snijegu na Zirak-zigilu sleep.gif
- popis tema se stavlja na pocetak ovog topica cool.gif i prva po redu se bolda u topicu sleep.gif
- kada se tema ispuca, zamjenjuje se sljedecom flex.gif

to je sve conf44.gif tongue.gif

TEME:

- najbolji/gori likovi iz knjiga/filmova/pjesama/opera itd blahblah.gif
- kakva bi bila reakcija vaseg susjeda da mu kazete da ste elf?
- Tolkien u RLu;
- Faramir, najsavrsenije bice svemira
- Faramir, najposteniji admin
- Reakcija vaseg susjeda da mu kazete da se selite, a da novi
susjed postaje Faramir the Hobbit.

* ova pravila se nadovezuju na Boardovska Opca Pravila pionir.gif

Vazno. excl.gif
Sto se tice lexi-a, dozvoljeno je tj. bolje reci pravilnije je da se stavljaju u razmaku od nekoliko dana, iz razloga da svi mogu odgovorit na njega i da brblj ne postane samo jedan veliki skup lexi-a. sleep.gif

Opca pravila o regulaciji znanja i ponasanja u kriznim i manje kriznim kao i u normalnim i ekstra normalnim pa cak i toliko normalnim situacijama da to vec prelazi granice razuma. sleep.gif

To je novi zakon ili skraceno: OPORZIPUKIMKKIUNIENPCITNSDTVPGR. sleep.gif

1. Svatko mora najmanje 1 put u 500 str. upotrijebit jumpy.gif smajl. sleep.gif
2. Rijec Hobbit i Faramir kao i Pippin trebale bi biti spomenute najmanje 3 puta u pozitivnom kontekstu i 3 puta u negativnom sleep.gif
3. Svako vrijedjanje drugog membera strogo kaznjivo. sleep.gif
4. Svako nepostivanje mene kao kralja nosi restrikcije i takva osoba bit ce pod posebnim povecalom moje nemilosrdne policije. sleep.gif
5. Svaki spam zabranjen do daljenjga osim ako ja osobno kao kralj u njemu ne sudjelujem ili ga necim ne potaknem, onaj tko pogrijesi i zaspama morat ce jedan dan provesti sa onim Celebornom iz filma. ajme.gif sleep.gif
6. Ne preporucuju se one emotion postovi. sleep.gif
7.Sto se tice lexi-a, dozvoljeno je tj. bolje reci pravilnije je da se stavljaju u razmaku od nekoliko dana, iz razloga da svi mogu odgovorit na njega i da brblj ne postane samo jedan veliki skup lexi-a. sleep.gif
8. Zakon stupa na snagu sad, dana 22.11.2011. u 6:50. sleep.gif

Uzivajte u novih 500 stranica moje vladavine. wub.gif thankyou.gif

Topic posvecen jednoj posebnoj Hobbitici....kisswub.gif

Don't worry, be Hobbit. wub.gif

Edited by Faramir11 - Nov 22 2011, 07:51 AM

DarkMayhem
Posted: Nov 22 2011, 08:08 AM 1205888

Polishing my golden throne.

Member No.: 2080

First post tongue.gif

Meena
Posted: Nov 22 2011, 09:14 AM 1205890

Much that once was, is lost,for none now live who remember it

Member No.: 933

QUOTE (Meneldil @ Nov 22 2011, 03:33 AM)
Sol ne pomaže kod svježih domaćih sa tvrdom ljuskom, svejedno može biti sizifovski posao no.gif

samo domaća i koristim, bilo s tvrđom il mekšom ljuskom cool.gif i pomaže, kao što kaže Mač, treba se više soli staviti biggrin.gif

Gwalchmai ap Lot
Posted: Nov 22 2011, 09:34 AM 1205892

Why is everyone in the Kingdom white?

Member No.: 2087

Ja zamislim crtu koja po ljusci najkraćim mogućim putem povezuje vrh i dno jajeta. (znam da takvih crta ima beskonačno mnogo, ali ja se koncentriram na jednu) Nakon toga pritisnem ljusku po toj crti tako da cijela crta ispuca. Male komadiće s crte pokupim, a ostatak skinem u jednom potezu.

Dobro, ne zamišljam baš svaki put crtu, ali princip ostaje isti.

Captain Spirit
Posted: Nov 22 2011, 12:10 PM 1205911

القدس

Member No.: 650

VAAAAAAAAAAAAAAL, DONESI MI STARE BRBLJE, METALE I MEĐULJUDSKE!!!!!!!!!!!!!!!

Aldarion
Posted: Nov 22 2011, 02:02 PM 1205922

The Young Wolf

Member No.: 2014

opet na 1. stranici smilie.gif
novi brblj. wub.gif

Gwalchmai ap Lot
Posted: Nov 22 2011, 02:20 PM 1205924

Why is everyone in the Kingdom white?

Member No.: 2087

QUOTE (Aldarion @ Nov 22 2011, 02:02 PM)
novi brblj. wub.gif

A ja već pomislio da smo ov izbjegli prenošenjem teme iz prošlog Brblja.

Ali, s obzirom na to da nismo....Novi Brblj! jumpy.gif veliki.gif

Galad
Posted: Nov 22 2011, 03:30 PM 1205933

It's Just a Game

Member No.: 75

Oh Blessed providence! jumpy.gif

lady undomiel
Posted: Nov 22 2011, 03:32 PM 1205935

Ranger of the North

Member No.: 2129

prvi topic kojeg ću moći pratiti od njegovog otvorenja wub.gif

Tulkas Andhrimnirson
Posted: Nov 22 2011, 03:43 PM 1205937

The Deserter

Member No.: 256

Blago tebi ako ces moci pratit brblj. Ima nas koji smo tu godinama pa nam nije poslo za rukom roflmao.gif

Elven
Posted: Nov 22 2011, 06:38 PM 1205960

I fear a cage

Member No.: 981

Samo da javim - bio kod Vala - ŽIV SAM još uvijek!
Val, veliki.gif hug.gif

sholky
Posted: Nov 22 2011, 06:47 PM 1205961

Maia

Member No.: 98

QUOTE (Elven @ Nov 22 2011, 07:38 PM)
Samo da javim - bio kod Vala - ŽIV SAM još uvijek!
Val, veliki.gif hug.gif

Slusao sam nedavno o nekim otrovnim gljivama kod kojih se prvi simptomi javljaju nakon 12 sati...

Qupo
Posted: Nov 22 2011, 06:48 PM 1205962

"Puny God."

Member No.: 2089

U novu brblju sa slikicom.
user posted image

Upravo ispratila majku.
Ide na koncert Sade. sigh.gif

Elven
Posted: Nov 22 2011, 07:01 PM 1205963

I fear a cage

Member No.: 981

QUOTE (sholky @ Nov 22 2011, 06:47 PM)
Slusao sam nedavno o nekim otrovnim gljivama kod kojih se prvi simptomi javljaju nakon 12 sati...

Pa čuj, konzumirali smo smeđe kapi iz neobičnih bočica u kombinaciji sa strujom, putem plinovite inhalacije, te nazdravili zlatnožutim jakim napitkom izvrsne domaće proizvodnje, dok se Pafi oprezno smucao radeći misteriozne krugove oko kravice koja "gurka". thud.gif

Tako da....gljiva se ne bojim! tongue.gif

Aldarion
Posted: Nov 22 2011, 07:04 PM 1205965

The Young Wolf

Member No.: 2014

QUOTE (DarkMayhem @ Nov 22 2011, 04:07 PM)
ps. postanje u brblj ne radi  luuuud.gif

to moram sprobat biggrin.gif
grr..sada radi već

Edited by Aldarion - Nov 22 2011, 07:04 PM

8546 replies since Nov 22 2011, 06:51 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (570) < [1] 2 3 4 5 6 ... >
Back to Drustveni zivot Boarda