Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (563) < ... 541 542 543 544 545 [546] 547 548 549 550 551 ... > ( Go to first unread post )
Brblj 36, jer ga zasluzujete jos vise :wub:
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Telperion Laurelin
Posted: Jan 13 2018, 01:44 PM 1245258

Anar kaluva tielyanna

Group: Members
Member No.: 2172

QUOTE (Aldarion @ Jan 13 2018, 12:48 PM)

Zvučat ću kao netko iz prašnjavog 19. stoljeća, ali jedna stvar je točna - narod može biti materijalno siromašan i biti dobar, no kad mu pokradeš duhovnu sferu, kada ga ogoliš od svega onoga što ga čini narodom, tada postane gomila golih i gladnih nesretnika (govorim figurativno, ne doslovno; i oni koji stalno naglašavaju tobožnje umiranje od gladi po Hrvatskoj su neka vrsta kradljivaca, mada teže definirajuća) koji su se međusobno spremni poklati zbog dvije-tri riječi kojih više ni sami nisu svjesni. Na dobrom smo putu prema tome.

Potpisujem.

Što se tiče kradljivaca koji naglašavaju umiranje od gladi u Hrvatskoj,razlozi za naglašavanje takvih tvrdnji mogu biti i vjerovatno jesu skupljanje političkih poena ili kvazi altruizam. U principu kradu (preusmjeravaju) pažnju javnosti na sebe i zakidaju stvarne altruiste. Ili su iskreni i nepopravljivi pesimisti. U tom slučaju kradu nadu u smisao egzistencije,u bolje sutra.
"There never was much hope. Just a fool's hope."
Valjda si mislio na nešto slično.
Međutim,za mene sve ove teze i analize društva počinju i završavaju s Alfom i Omegom. Bez eshatološke dimenzije SVE izgleda kao promašaj. Zato se i ne volim upuštati u prevelika tumačenja,nekako su mi sva nepotpuna i nedostatna conf44.gif

Aldarion
Posted: Jan 13 2018, 01:46 PM 1245259

The Young Wolf

Member No.: 2014

E da, potpuno si pogodila misao. smilie.gif

elrond
Posted: Jan 13 2018, 01:55 PM 1245260

Vala

Member No.: 29

QUOTE (Aldarion @ Jan 13 2018, 11:48 AM)
Mladi ne bježe ni od domoljublja ni od bilo čega duhovne naravi.
To je hrana za ptičice koju servira Index i slični.
Morali bismo biti bogati kao Kuvajt da se netko iz takvih pobuda odluči odseliti.
A k tome, države u koje odlaze nisu, realno, u tom pogledu toliko drugačije od naše.
Osim ovoga što sam napisao, kod njih duhovna stvarnost nije pokradena i zamijenjena lažnjacima. Barem u općoj percepciji ne.

A tko bi ukrao?

Domoljublje su ukrali ratni profiteri i političke stranke koje su ga silovale kao svoj program.
Hrvatstvo su ukrali nazovi-ustaše.
Katolicizam su ukrali lažni vjernici ili vjernici iz tradicije.
Veteranstvo su ukrali šatoraši i lovci na dinastičko-braniteljske privilegije za sebe, žene i djecu.

Zvučat ću kao netko iz prašnjavog 19. stoljeća, ali jedna stvar je točna - narod može biti materijalno siromašan i biti dobar, no kad mu pokradeš duhovnu sferu, kada ga ogoliš od svega onoga što ga čini narodom, tada postane gomila golih i gladnih nesretnika (govorim figurativno, ne doslovno; i oni koji stalno naglašavaju tobožnje umiranje od gladi po Hrvatskoj su neka vrsta kradljivaca, mada teže definirajuća) koji su se međusobno spremni poklati zbog dvije-tri riječi kojih više ni sami nisu svjesni. Na dobrom smo putu prema tome.

ima djelomične istine u ovom što si napisao, barem tako mislim,
no, mislim da u mnogočemu griješiš.
mladi bježe prije svega od materijalne neimaštine, posla ima ali je bijedno plaćen ili potplaćen.
pogledaj koliki je omjer plaća u Hrvatskoj a koliki u inozemstvu.
ovdje samo gube vrijeme, htjeli bi zasnovati obitelj, najbolje za svoju djecu,
PRVO fiziološke potrebe, hrana, odjeća obuća, potom kulturne i ostale.
a jedva da se preživljava, i, tako godinama.
TO je pravi razlog.
duhovnost propovijedaju svećenici ali i političari, i, tu se ne bih složio s tobom.
KAKVI su to ljudi koji propovijedaju duhovnost i žive li sami po riječima koje propovijedaju?
ako su još na vlasti a lažu, što ćeš im?
ništa, rekao bih. a moraš trpjeti laži, pa i od toga ljudi bježe.
neki me zovu i "šejtane" i sl. prebacuju što dajem potporu indexu itd...
zašto zapravo pišem ove riječi?
Kad je netko ponosan na svoju zemlju i ljubav prema zemlji ne gradi mržnjom prema drugima i drugačijima, to je zdrava ljubav prema svome!
No nacionalistički jadnici koji bi iselili sve neistomišljenike... e, to zaudara.
možda profesionalni nacionalisti žele živjeti u Sjevernoj Koreji s kockicama, ali ja ne želim.
Ne želim zemlju u kojoj su dobrodošli samo oni koji misle kao i ja.
Kao što ne želim zemlju u kojoj dominiraju ljudi uopće ne misle.
Želim zdravu, građansku, domoljubnu, aktivnu, poduzetnu, suosjećajnu, tolerantnu zemlju građana koji će koristiti svoju glavu.I usta.
Da se zalažu za zdrave vrijednosti. Jer se moraš suprotstaviti bolesnom nacionalističkom laprdanju."
Glavna karakteristika fašizma je mržnja na nacionalnoj osnovi.
Kada kažeš "volim Hrvatsku", to je domoljublje. Kada kažeš "mrzim ne-Hrvate" ili "ne-Hrvati su gosti", to je nacionalizam.
kako se možeš osjećati kad ti prvi ljudi zemlje u kojoj si rođen, odrastao, kažu ako se ne slažeš s onim kako jest, izvoli otići iz zemlje!?
tvrdim da danas najglasniji i "najveći" Hrvati za prijašnje ex yuge su bili najžešći jugoslaveni... Zar nije mnogo hrvatskih "domoljuba" politički progonjeno, a samo su zdipili lovu? Uvijek je lakše reći da si politički nego kriminalno gonjen...
Naime ti su rasprodali i propili sve ono sto su mrski nam komunisti stvarali u pedeset godina. Sad nemamo ništa i za to krivimo komuniste.
E pa ne mogu komunisti toliko stvoriti koliko domoljub može prorajtati.
samo, kad takvo što kažeš javno, onda si državni neprijatelj, "šejtan" i sl.
mislim da će se uskoro početi otvarati nova radna mjesta yes.gif
Utjerivač domoljublja u kosti.
strahom po parlom duhovnosti tjerat će se neistomišljenici, samo je pitanje vremena...
materijalo siromašan ali dobar!?
haloooo!
nek' te rani kora kruva, mrva soli i sl.
i, od toga bježe mladi i stari, shvatite, neće i ne žele to, niti će htjeti.
od toga se ne živi osim ako nisi političar ili svećenik.

Aldarion
Posted: Jan 13 2018, 02:04 PM 1245261

The Young Wolf

Na koji način se sada ti to točno ne slažeš sa mnom, ako si napisao samo proširenje (gotovo) svake moje zapisane misli?
Je li moj način pisanja s predugačkim rečenicama problematičan pa sam teško shvatljiv u iznošenju prilično jednostavnih ideja ili je nešto drugo u pitanju? unsure.gif

Napisao sam da bismo trebali biti bogati kao Kuvajt da razlozi 'duhovne prirode' budu ono što mlade tjera na odlazak. Dakle, zaključak je trebao biti da to nisu ti razlozi, nego materijalni, odnosno nemogućnost zaposlenja ili neodgovarajući radni uvjeti.
Ne znam kako si ti uspio iskonstruirati potpuno oprečno shvaćanje istog teksta.

U komentiranje svećenika i/ili medijskih portala smo se već ranije upustili i tu sam svoj stav iznio, tako da neću ponovo otvarati tu mrtvu i nikome potrebnu temu.

Sve ostalo je samo plod nerazumijevanja mojih iznesenih teza pa sam ili spreman odgovoriti na pitanja oko pojašnjenja kojeg dijela ili, kao jedinu drugu mogućnost, pozvati na ponovo čitanje napisanog.

Edited by Aldarion - Jan 13 2018, 02:06 PM

elrond
Posted: Jan 13 2018, 02:37 PM 1245262

Vala

QUOTE (Aldarion @ Jan 13 2018, 01:04 PM)
Na koji način se sada ti to točno ne slažeš sa mnom, ako si napisao samo proširenje (gotovo) svake moje zapisane misli?
Je li moj način pisanja s predugačkim rečenicama problematičan pa sam teško shvatljiv u iznošenju prilično jednostavnih ideja ili je nešto drugo u pitanju? unsure.gif

Napisao sam da bismo trebali biti bogati kao Kuvajt da razlozi 'duhovne prirode' budu ono što mlade tjera na odlazak. Dakle, zaključak je trebao biti da to nisu ti razlozi, nego materijalni, odnosno nemogućnost zaposlenja ili neodgovarajući radni uvjeti.
Ne znam kako si ti uspio iskonstruirati potpuno oprečno shvaćanje istog teksta.

U komentiranje svećenika i/ili medijskih portala smo se već ranije upustili i tu sam svoj stav iznio, tako da neću ponovo otvarati tu mrtvu i nikome potrebnu temu.

Sve ostalo je samo plod nerazumijevanja mojih iznesenih teza pa sam ili spreman odgovoriti na pitanja oko pojašnjenja kojeg dijela ili, kao jedinu drugu mogućnost, pozvati na ponovo čitanje napisanog.

izgleda da se ne razumijemo.
htjedoh reći, kratko, obećavam biggrin.gif
da nitko, ali baš nitko ne želi ukrasti ovo što si napisao da je već ukradeno, u tome vidim naše neslaganje.
napisao si, na početku rasprave:
Aldarion
Posted: Jan 12 2018, 01:01 PM
U Hrvatskoj nisu pokradene samo materijalne stvari, u Hrvatskoj je pokradeno i domoljublje, hrvatstvo, katolicizam, ratno veteranstvo.

otvoreno ti kažem da je sve pobrojano u sferi intime pojedinca.
kako se to može ukrasti?
ili to imaš ili nemaš, ili to nosiš u sebi ili ne nosiš, nema tu neke sredine...
druga je stvar što su od vrha vlasti do svećenika koji se voze u mrcedesima, od toga
lijepo napravili više nego unosan posao pa lagodno žive na konto "bedaka".
Domoljubi koji psuju, mrze, žive nemoralno, promiču strančarenje, vole podmetanja i preuveličavanje tuđih grešaka; koji vole huškanja i produbljuju podjele, zapravo ne znaju što znači ljubav prema Domovini. Domoljublje koje se boji stati na stranu života, obitelji, morala, nikako ne može biti domoljublje. Jer nije čovjekoljublje"; napisao je Ike Mandurić.
za Đorđa Balaševića mu ne dam pravo, ali što se tiče ovih riječi mislim da je potpuno u pravu.
zato sam ti u prošlom postu i napisao ovo, (ponavljam):
KAKVI su to ljudi koji propovijedaju duhovnost i žive li sami po riječima koje propovijedaju?
ako su još na vlasti a lažu, što ćeš im?
ono što si i kakav si ne može ti NITKO uzeti, niti ukrasti excl.gif
ako je to predmet krađe, onda i tada se radi o posve drugim stvarima.

Telperion Laurelin
Posted: Jan 13 2018, 03:14 PM 1245263

Anar kaluva tielyanna

Elronde,ukratko,htio je reći da je izvrnuto značenje riječi domoljublje,ratni veteran,katolicizam....tj.nešto što je samo po sebi bilo dobro i lijepo je postalo predmet ruganja,cinizma,kužiš? Ukradena je pozitivna konotacija. Domoljublje je vrlina a tebi je npr. sinonim za nacionalizam. Ratni veteran je čovjek koji je riskirao život i zdravlje za domovinu,a danas je to sinonim za uhljeba,prevaranta....Itd.itd.
Kad malo bolje razmislim,i mediji su imali veliku ulogu u pridodavanju negativnih značenja ovim vrednotama.... veliki.gif

Edited by Telperion Laurelin - Jan 13 2018, 03:33 PM

Aldarion
Posted: Jan 13 2018, 03:14 PM 1245264

The Young Wolf

Domoljublje i ostalo nabrojano dolazi do izražaja i u javnoj sferi, a ne tek u intimnoj nutrini pojedinca. U unutrašnjost tebe samoga ti zaista ne može provaliti lopov, no može te spriječiti u manifestaciji toga što držiš u sebi prema okolini. A bez te manifestacije to nešto u tebi, ako mene pitaš, nema nikakvog smisla. Ili da se biblijski izrazim - zar ćeš zapaliti svijeću pa ju onda pokriti zdjelom ili ćeš ju staviti na svijećnjak?

A sad, možda je moj izraz krađa bio nespretan pa je stvorio drugačiju percepciju problema nego sam namjeravao. Možda bi bolje bilo napisati zagađenje. No, ako ja danas javno ne mogu sebe označiti kao domoljuba kako ne bih bio automatski povezan s glasnim pojedincima s plinskim bocama u šatoru pred Ministarstvom branitelja ili krezubim pedesetogodišnjacima u crnim majicama ili se nazvati katolikom bez da na sebe navučem ogromno brdo predrasuda čije su širenje drugi skrivili, onda ja smatram da su to domoljublje i taj katolicizam od mene ukradeni.

Edited by Aldarion - Jan 13 2018, 03:17 PM

elrond
Posted: Jan 13 2018, 03:52 PM 1245266

Vala

QUOTE (Telperion Laurelin @ Jan 13 2018, 02:14 PM)
Elronde,ukratko,htio je reći da je izvrnuto značenje riječi domoljublje,ratni veteran,katolicizam....tj.nešto što je samo po sebi bilo dobro i lijepo je postalo predmet ruganja,cinizma,kužiš? Ukradena je pozitivna konotacija. Domoljublje je vrlina a tebi je npr. sinonim za nacionalizam. Ratni veteran je čovjek koji je riskirao život i zdravlje za domovinu,a danas je to sinonim za uhljeba,prevaranta....Itd.itd.
Kad malo bolje razmislim,i mediji su imali veliku ulogu u pridodavanju negativnih značenja ovim vrednotama.... veliki.gif

bar da je Aldarion stavio pod navodnike "pokradeni", rasprava bi krenula u posve drugom smjeru...

mediji? ne kažem da su posve bezgriješni, ali s druge strane,
da nemaju o čemu pisati, ne bi ni pisali, zar ne?
danas je skoro pa nemoguće staviti pod kontrolu medije, internet osim naravno ako ne živiš u Sjevernoj Koreji,
što bi, mislim, mnogima na vlasti itekako odgovaralo rofl.gif

elrond
Posted: Jan 13 2018, 04:13 PM 1245268

Vala

QUOTE (Aldarion @ Jan 13 2018, 02:14 PM)
Domoljublje i ostalo nabrojano dolazi do izražaja i u javnoj sferi, a ne tek u intimnoj nutrini pojedinca. U unutrašnjost tebe samoga ti zaista ne može provaliti lopov, no može te spriječiti u manifestaciji toga što držiš u sebi prema okolini. A bez te manifestacije to nešto u tebi, ako mene pitaš, nema nikakvog smisla. Ili da se biblijski izrazim - zar ćeš zapaliti svijeću pa ju onda pokriti zdjelom ili ćeš ju staviti na svijećnjak?

A sad, možda je moj izraz krađa bio nespretan pa je stvorio drugačiju percepciju problema nego sam namjeravao. Možda bi bolje bilo napisati zagađenje. No, ako ja danas javno ne mogu sebe označiti kao domoljuba kako ne bih bio automatski povezan s glasnim pojedincima s plinskim bocama u šatoru pred Ministarstvom branitelja ili krezubim pedesetogodišnjacima u crnim majicama ili se nazvati katolikom bez da na sebe navučem ogromno brdo predrasuda čije su širenje drugi skrivili, onda ja smatram da su to domoljublje i taj katolicizam od mene ukradeni.

1. da, u tom i jest problem.
sustav vrijednosti koji nastoji kompletno društvo poravnati po "svojim vrijednostima", a onda se čudom čude kad dođe do problema takvih o kojima raspravljamo.
granice tvojih (i mojih) sloboda omeđene su slobodama drugih ljudi.
ako ih narušiš u ime "viših ideala", ode društvo u 3 lijepe p.m. ili dobiješ diktaturu.
vrijednosti kojima govorimo trebale su ostati bez javnih manifestacija jer su se izrodile i kontaminirane su.
to ne znači da se tih vrijednosti treba stidjeti ili nijekati, baš naprotiv one se podrazumijevaju.
to je otprilke, kao da ideš javno dokazivati da si ljudsko biće sa svim pravima i obvezama...
kakav je to danas izražaj? i, do čega je doveo, i kamo nas vodi?
zar ne vidiš da je poticanje i pozivanje na taj izražaj predmet itekakve manipulacije?
mislim da je to pogrešno.
kažu, primjerice, da je nasilje što alternativa "duginih boja" javno nastupa.
što posredno javno nameću svoje vrijednosti onima kojima je takvo što neprihvatljivo.
ima na neki način bar za njih istine u tome, za mene,
ovi barem šire dugine boje, ljubav i veselje, za razliku od ekipe koja širi crnilo, nož, žicu...neusporedivo....

da, trebao si napisati zagađenje, i, to bi bio posve adekvatan izraz.
javno nastupanje je rekao bih "batina s dva kraja", gdje su bile te i takve osobe koje imaju potrebu danas za sebe reći da su domoljubi onda kad su
trebali javno nastupiti protiv "udruge ljubitelja plinskih boca", koja je prijetila zatvaranjem prometa po Zagrebu,
gdje je ta ekipa i danas kad to isto rade "domoljubi" pred HTV-om, Rojs prijeti podizanjem šatora blokiranjem televizije, gdje su domoljubi kad treba javno izreći osudu jednoumlja pred televizijom kad se traži skidanje filmova s televizije. gdje su, gdje je tu i Crkva...!?
onda nije valjda bilo potrebe za javnim označavanjem domoljublja.
danas, očito ima.
svi danas šute, od vlasti, policija do Crkve.
ako javno nastupaš imaš i određene moralne obveze, ne ide to selektivno,
barem mislim (IMHO).
što je urađeno i što se radi protiv "zagađivača" ili kradljivaca moralnih vrjednota, kad već o tome govorimo?
ako ih se ne zaustavi, zagađivat će i krasti i dalje....ma kojim to imenom nazivali.
dodano:
poticaj za skidanje svih onih filmova koji bi mogli potencijalo ugroziti domoljublje:
(da, i "Gospodar Prstenova" je među njima rofl.gif )

UKLJUČITE SE I VI
HRT-u JE TAKO DOBRO KRENULO DA BI BILA ŠTETA KADA BI SAD PRESTALI: Net.hr savjetuje javnoj TV koje još filmove treba zabraniti

http://net.hr/danas/hrvatska/hrt-u-je-tako...reba-zabraniti/

Edited by elrond - Jan 13 2018, 03:41 PM

Stormcrow
Posted: Jan 13 2018, 07:21 PM 1245269

Noldo

Member No.: 2241

zjev.gif

Kako se osjećate poslije Božićnih praznika?
Svi govore o siječanskoj depresiji, osobno mislim da je to glupost. Zna li itko još načina kako uspavati bebu osim nosanja, kolica, upomoć
crryyy.gif

Aldarion
Posted: Jan 13 2018, 08:38 PM 1245270

The Young Wolf

Spomen šutnje onih koji smatraju da je domoljublje zagađeno, a ništa nisu napravili za njegovu obranu i borbu protiv zagađivača je pošten argument, mora se priznati.
Iako je, naravno, tu problem što većina ljudi koja želi biti normalna nema vremena ni resursa svakodnevno stajati na braniku neke ideje, dok ovi koji zagađuju najčešće imaju i vremena i resursa napretek, tako da pozicije nisu baš potpuno iste.
I meni je često bilo krivo što 'pravi branitelji' nisu ustali protiv 'šatoraša' i došli na jedan veliki protu-prosvjed, čisto iz razloga što bi reakciju Glogoškoga i ostalih koji su trubili da imaju podršku većine, bilo izuzetno zadovoljavajuće vidjeti.
No, protiv glasne i neugodne manjine, jednom kada se propne, izuzetno je teško biti djelatan, a njoj je potrebno i izuzetno kratko vrijeme da napravi svoje pa da čitava stvar bude svršena negativno.

No, o dijelu o manifestaciji se ne mogu složiti, čak ni uzimajući u obzir gore spomenuti argument.
Prvenstveno zato što oni koji smatraju neku ideju zagađenom tu ideju ne koriste čitavo vrijeme (simbolički govoreći - ne mašu čitavo vrijeme zastavom) da bi mogli na svaki pokušaj zagađivanja vršiti javne manifestacije, već u određenim trenutcima, kada za to osjete potrebu, požele deklarirati se nekim ili nečim i onda budu spriječeni u tome od onih koji, kako sam spomenuo, imaju i vremena i resursa čitavo se vrijeme baviti time pa su postali svojevrsni "diktatori-vlasnici". Također završe i poniženi od onih koji bi trebali biti na njihovoj strani, a koji pod utjecajem onoga što su zagađivači napravili od neke ideje, sve njezine sljedbenike smatraju istovjetnima zagađivačima. Nešto u stilu onoga što je Telperion spomenula - domoljublje odjednom u njihovim očima postane radikalni nacionalizam bez sposobnosti razlikovanja kvazi-ustaše i iskrenog domoljuba.

Mislim da se čak i uz krivnju nečije pasivnosti svejedno treba stati na stranu iskrenog sljedbenika neke ideje, a ne ga poticati da sa svojim manifestiranjem i dalje ostane u sjeni i time omogući daljnje širenje generalizacije i zagađenja. Nije li to upravo taj željeni trenutak njegovog glasa protiv zagađivača?

Dodatno: svaki sustav vrijednosti nastoji čitavo društvo poravnati po svojim vrijednostima. Bez obzira radilo se o kršćanstvu kao nečemu starom ili o "toleranciji" kao novom sustavu. I sasvim je prirodno da se svaki sustav manifestira u javnosti jer upravo zbog toga i jest sustav. Stvar je samo u načinu manifestacije i načinu provedbe tog poravnavanja društva. Opet - bez obzira radilo se o homoseksualcu kojemu je razbijena glava "jer se ne uklapa" ili o kršćaninu čija je pekarska radionica propala jer su dvije lezbijke ciljano tražile nekoga tko će im odbiti ispeći tortu zbog svojih uvjerenja da ga mogu upropastiti tužbom u ime kršenja načela jednakosti i tolerancije. Kad već spominješ razlikovanje između "duginih" i "crnih".

Edited by Aldarion - Jan 13 2018, 08:51 PM

Telperion Laurelin
Posted: Jan 13 2018, 08:58 PM 1245271

Anar kaluva tielyanna

QUOTE (Stormcrow @ Jan 13 2018, 07:21 PM)
zjev.gif

Svi govore o siječanskoj depresiji, osobno mislim da je to glupost. Zna li itko još načina kako uspavati bebu osim nosanja, kolica, upomoć
crryyy.gif

Meni je pomoglo da to uspavljivanje i općenito vrijeme kad beba ide spavati (bilo poslijepodne,bilo navečer) bude svaki dan u isti sat. Tako da beba prepozna male rituale pred spavanje. Isto tako,dojenje i duda bi bili od pomoći,onda nekakva dekica ili platnena gaza koju bi beba mogla gužvati i micati. Što se tiče mojih prijatelja,jedna npr.skače po lopti držeći bebu,jedna ima onu anatomsku ležaljku osjetljivu na dodir (koja se sama njiše)itd.
Ja osobno sam navečer dobro nahranila bebu tako da spava što duže do sljedećeg obroka. Moja sestra bi znala dodati u bocu adaptiranog mlijeka žlicu keksolina kako bi se dijete najelo pred spavanje.
Al ima dana kad ne pomaže ništa....suosjećam no.gif

Edited by Telperion Laurelin - Jan 13 2018, 08:58 PM

elrond
Posted: Jan 14 2018, 01:22 PM 1245272

Vala

QUOTE (Aldarion @ Jan 13 2018, 07:38 PM)
Spomen šutnje onih koji smatraju da je domoljublje zagađeno, a ništa nisu napravili za njegovu obranu i borbu protiv zagađivača je pošten argument, mora se priznati.
Iako je, naravno, tu problem što većina ljudi koja želi biti normalna nema vremena ni resursa svakodnevno stajati na braniku neke ideje, dok ovi koji zagađuju najčešće imaju i vremena i resursa napretek, tako da pozicije nisu baš potpuno iste.
I meni je često bilo krivo što 'pravi branitelji' nisu ustali protiv 'šatoraša' i došli na jedan veliki protu-prosvjed, čisto iz razloga što bi reakciju Glogoškoga i ostalih koji su trubili da imaju podršku većine, bilo izuzetno zadovoljavajuće vidjeti.
No, protiv glasne i neugodne manjine, jednom kada se propne, izuzetno je teško biti djelatan, a njoj je potrebno i izuzetno kratko vrijeme da napravi svoje pa da čitava stvar bude svršena negativno.

No, o dijelu o manifestaciji se ne mogu složiti, čak ni uzimajući u obzir gore spomenuti argument.
Prvenstveno zato što oni koji smatraju neku ideju zagađenom tu ideju ne koriste čitavo vrijeme (simbolički govoreći - ne mašu čitavo vrijeme zastavom) da bi mogli na svaki pokušaj zagađivanja vršiti javne manifestacije, već u određenim trenutcima, kada za to osjete potrebu, požele deklarirati se nekim ili nečim i onda budu spriječeni u tome od onih koji, kako sam spomenuo, imaju i vremena i resursa čitavo se vrijeme baviti time pa su postali svojevrsni "diktatori-vlasnici". Također završe i poniženi od onih koji bi trebali biti na njihovoj strani, a koji pod utjecajem onoga što su zagađivači napravili od neke ideje, sve njezine sljedbenike smatraju istovjetnima zagađivačima. Nešto u stilu onoga što je Telperion spomenula - domoljublje odjednom u njihovim očima postane radikalni nacionalizam bez sposobnosti razlikovanja kvazi-ustaše i iskrenog domoljuba.

Mislim da se čak i uz krivnju nečije pasivnosti svejedno treba stati na stranu iskrenog sljedbenika neke ideje, a ne ga poticati da sa svojim manifestacijom i dalje ostane u sjeni i time omogući daljnje širenje generalizacije i zagađenja. Nije li to upravo taj željeni trenutak njegovog glasa protiv zagađivača?

Dodatno: svaki sustav vrijednosti nastoji čitavo društvo poravnati po svojim vrijednostima. Bez obzira radilo se o kršćanstvu kao nečemu starom ili o "toleranciji" kao novom sustavu. I sasvim je prirodno da se svaki sustav manifestira u javnosti jer upravo zbog toga i jest sustav. Stvar je samo u načinu manifestacije i načinu provedbe tog poravnavanja društva. Opet - bez obzira radilo se o homoseksualcu kojemu je razbijena glava "jer se ne uklapa" ili o kršćaninu čija je pekarska radionica propala jer su dvije lezbijke ciljano tražile nekoga tko će im odbiti ispeći tortu zbog svojih uvjerenja da ga mogu upropastiti tužbom u ime kršenja načela jednakosti i tolerancije. Kad već spominješ razlikovanje između "duginih" i "crnih".

da, spomen šutnje ali i neselektivnosti u zaštiti čovjeka i njegovih prava koja mu pripadaju samim time što je čovjek excl.gif
koji su na vlasti ti imaju pristup resursima koji drugi nemaju,
ali, pojednostavljeno, "što je dozvoljeno jupiteru nije dozvoljeno volovima",
svi smo po zakonu isti samo što su oni bliži vlasti jednakiji.
oni koji bi trebali biti na braniku ideja čovjekoljublja nemaju vremena!?
ljudi, tu se sad obraćam ne samo tebi mada tebi dajem odgovor na post, shvaćate li i čujete kako to apsurdno zvuči!!
onaj koji šuti, taj se slaže!
i, kraj priče.
ta "glasna i neugodna manjina", privatizirala je cijeli domovinski rat,
samo oni su se borili, samo oni brane interese barnitelja, oni su Hrvatska,
imaju Hrvatsku!, to je njihovo, a što je njihovo imaju pravo raditi s državom što hoće.
to ti je ta logika koja dovodi do ovog postanja i neslaganja.

2 malo o neslaganju.
rekao bih, koga briga?!? rat je završio zato provociraju.
normalan čovjek ne otkriva toplu vodu niti ima potrebu dokazivanja očitog, t.j.
domoljublja, moralnih vrijednosti i svega onoga što oni koji pozivaju na obranu kršćanskih vrijednosti pozivaju da je ugroženo.
time jednostavno SEBI daju na važnosti,
ONI su branitelji, ONI brane moralne vrijednosti, ONI, ONI, ONI, pa opet ONI, da nema poticanja na frustrirajuću potrebu javnog istupanja u obrani
kršćanskih vrijednosti, NITKO se ne bi ni okrenuo na njihovu silnu POTREBU za ljubavlju javnosti...kao templari, ako feudalizam jer IMAJU HRVATSKU.
ljudi su indeferentini za NJIHOVOM POTREBOM ZA JAVNIM NASTUPOM,
boli ih ki*ta, pa idu ako ne ide milom ide strahom, t.j. silom,
a silom ide onda ako je nešto svima bitno ugroženo i tako, kružni tijek prometa....
spominješ manifestaciju?
dobro, onda analiziraj kakve su doista te manifestacije!?
je li i ovo jedna od manifestacija u nastojanju da se poput slonova u staklani Hrvatska poravna po njihovom:
PLJUŠTE REAKCIJE
PORTAL ŽELJKE MARKIĆ NAM PORUČUJE DA KUĆNI LJUBIMCI NISU DIO OBITELJI: Ekipa na društvenim mrežama uzvratila na najbolji način

http://net.hr/danas/hrvatska/portal-zeljke...i-moguci-nacin/

kako ne shvaćaš? izmanipulirani ste. izmanipulirani smo.
i, to je to.
svi nam se smiju zbog nastojanja da cijeli svijet "poravnamo" po svom,
što smo veći katolici i od samog pape!
to ti je jedina istina, za one koje žele takvo što uopće čuti.(IMHO)
da svaki sustav ima vrijednosti, ali postoji nešto što se zove i slobodna volja, što je puno, puno starije od sustava.
vidiš, politički sustav i njegove vrijednosti su roba s ograničenim rokom trajanja, a Hrvatska je domovina i svih onih koji ne misle kao vladajući,
niti će ikad misliti.
to sam već jednom rekao, opet ponavljam.
manifestacije sustava koje nastoji poravnati cijelo društvo po svome već SAD su nasilne, tek korak od krajnje nasilnih.
što se tiče, ovog zadnjeg što spominješ, mislim da se SVI trebamo podsjetiti zakona, Ustava RH,''Sabor jest i mora biti lučonoša domoljublja, ljubavi prema temeljnim vrijednostima hrvatskog naroda, njegovoj povijesti, tradiciji, njegovanju obitelji, vjeri, hrvatskom jeziku, kulturi, prema svemu onome što nas čini takvima kakvi jesmo i po čemu se razlikujemo od drugih, ali istodobno i svih prava i vrijednosti onih koji nisu Hrvati, ali su hrvatski građani. Poštivanje drugih i različitih, a osobito onih koji su u manjini pa time osjetljiviji i ranjiviji i jamčenje njihovih prava jedna je od odlika demokracije i pravednog društva pa je i to važna zadaća ovog Sabora.
imamo europoske zakone, samo nemamo europsku provedbu zakona koju imaju uređene države excl.gif

Edited by elrond - Jan 14 2018, 12:29 PM

Telperion Laurelin
Posted: Jan 14 2018, 01:31 PM 1245273

Anar kaluva tielyanna

Željka Markić izrazila svoje mišljenje o kućnim ljubimcima. Big deal tongue.gif
Ona misli da nisu dio obitelji,ti misliš da jesu. Ne znam što je sporno. Što tebe točno ugrožava? Sloboda mišljenja?

Stormcrow
Posted: Jan 14 2018, 01:41 PM 1245274

Noldo

Member No.: 2241

QUOTE (Telperion Laurelin @ Jan 13 2018, 08:58 PM)
QUOTE (Stormcrow @ Jan 13 2018, 07:21 PM)
zjev.gif

crryyy.gif

Meni je pomoglo da to uspavljivanje i općenito vrijeme kad beba ide spavati (bilo poslijepodne,bilo navečer) bude svaki dan u isti sat. Tako da beba prepozna male rituale pred spavanje. Isto tako,dojenje i duda bi bili od pomoći,onda nekakva dekica ili platnena gaza koju bi beba mogla gužvati i micati. Što se tiče mojih prijatelja,jedna npr.skače po lopti držeći bebu,jedna ima onu anatomsku ležaljku osjetljivu na dodir (koja se sama njiše)itd.
Ja osobno sam navečer dobro nahranila bebu tako da spava što duže do sljedećeg obroka. Moja sestra bi znala dodati u bocu adaptiranog mlijeka žlicu keksolina kako bi se dijete najelo pred spavanje.
Al ima dana kad ne pomaže ništa....suosjećam no.gif

Koristimo kolica za uspavljivanje, ili pjevamo dok leži na nama.
Dojenje je spas, zdravo je i lakše ga uspavano.

P.S

Što se tiče elronda najzanimljivi su mi oni koji se busaju za pravo da svatko ima svoje mišljenje, ali jedino je njihovo mišljenje relevantno, svojom agresivnošću prikrivaju strah.

Briga mene za kako se zove ona markić, tuka koja ima interes od budala, niti me iskreno briga za parazitske udruge, naučio sam u životu da,se treba paziti onih koji viču da su žrtve, i treba se paziti moralnih vertikala, horizontala, svima bi poručio jedan iskreni, duboki BLEEEE

Edited by Stormcrow - Jan 14 2018, 01:45 PM

8433 replies since Nov 22 2011, 06:51 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (563) < ... 541 542 543 544 545 [546] 547 548 549 550 551 ... >
Back to Drustveni zivot Boarda