Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (243) < ... 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 ... > ( Go to first unread post )
Međuljudski odnosi 101, "Take the red pill."
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Stormcrow
Posted: Dec 27 2017, 09:48 AM 1245023

Noldo

Group: Members
Member No.: 2241

https://www.tportal.hr/komentatori/clanak/u...e-foto-20171226

Sramotno je da nitko ne reagira iz Hrvatskih institucija.
Ali ništa me ne čudi za naše ljigave političare, Sretan Božić Hrvatima Bunjevcima.
Žalosno je da ovo ljudi prožive na Božić, ove teme su zabranjene u hrvatskoj kažu, naravno da jesu, nitko ne voli čitati o ovome na Božić, radije ćemo pogledati neko američko sranje o djedu mrazu, prežderavanju, radije će se licemjerno brinuti o migrantima, volontirati na račun te sirotinje za CV.

Hrvatska šutnja i pognute glave učinila nas je strancima u svojoj zemlji.

elrond
Posted: Jan 28 2018, 03:42 PM 1245479

Vala

Member No.: 29

pročitah i popizd*h na nepravdu, pa da podijeli s vama,
naravno ako imate želje i volje komentirati.
fakat vlast misli da su svi ljudi retardi, insuficijentni u glavi, s debelim manjkom samopoštovanja,
i, što je najgore ustraju u tim nastojanjima.
NUDE PLAĆU, SMJEŠTAJ I HRANU, ALI RADNIKA NEMA: Ova istarska tvornica očajnički traži čak 120 zaposlenika

http://net.hr/danas/hrvatska/nude-placu-sm...20-zaposlenika/

da radnika nema!
pa nek im njihovi sinovi i kćeri rade za 4.000 kuna.
fakat su ljudi skroz naskroz prošvinklali.
i još se tomu čudom čude, što radnika nema!!?
podatci od prije dvije godine:
Strogo povjerljivo: Tajni računi hrvatske elite kod RBA Grupe
Dokument od 5. srpnja 2011. kojeg su iz Raiffeisen Grupe u Austriji uputili austrijskoj Agenciji za nadzor financijskog tržišta (FMA) na njihovo izričito traženje, otkriva koje su fizičke osobe na štednim računima kod RBA Grupe, sa danom 30. lipnja 2011. godine, imale iznose veće od milijun eura.
Ove su podatke tražili iz FMA-inog Odjela za prevenciju pranja novca i financiranja terorizma, posebnim nalogom kojeg je predstavnica Agencije Martina Andexlinger 17. lipnja 2011. uputila generalnom direktoru Raiffeisen – Landesbank Steiermark AG Markusu Mairu. Predmet naslovljen kao „Zahtjev za predaju popisa hrvatskih klijenata“, točnije odgovor na taj zahtjev kojeg je 5. srpnja 2011. godine u sjedište FMA poslao Mair, otkriva listu uglednih pripadnika hrvatske tranzicijske elite, koji su u tom trenutku na štednim računima kod RBA Grupe skrivali milijunske iznose.

Među njima su brojni saborski zastupnici, europarlamentarci, ustavni suci, gradonačelnici, ministri, tajkuni, državni dužnosnici, generali, diplomati, špijuni, predsjednički savjetnici, ali među imenovanima su i supruge Ive Sanadera i Ive Josipovića, kćer Vesne Pusić, supruga Milana Bandića, Nadana Vidoševića, te primjerice bivši šef INE.

U dokumentu su imenovani klijenti koji su na dan slanja podataka za FMA, na računima kod RBA Grupe imali pohranjene iznose, za koje mnogi od njih ne bi mogli dokazati porijeklo, ukoliko bi se iznosi s tih računa usporedili s njihovim prihodima i imovinskim karticama. Mnogi dužnosnici s popisa u to vrijeme novac s tih računa nisu naveli kao štednju ili financijska sredstva koja posjeduju u imovinskim karticama koje su ispunjavali kao državni dužnosnici, čime su očito prikrivali trag tog novca.

Na popisu se tako nalazi Đurđa Adlešič s iznosom od 2.895.000,00 eura; novoizabrana ustavna sutkinja Ingrid Antičević Marinović s iznosom od 1.407.800,00 eura; raniji ustavni sudac Mato Arlović s iznosom od 1.000.670,00 eura; supruga zagrebačkog gradonačelnika Vesna Bandić s iznosom od 4.098.400,00 eura; bivši HDZ-ov rizničar i šef Carine Mladen Barišić s iznosom od 6.300.800,00 eura; Vesna Čačić s iznosom od 1.480.030,00 eura; Ivan Čehok s iznosom od 5.631.500,00 eura; Anto Đapić s iznosom od 2.831.400,00 eura. Izlistan je i račun bivšeg HDZ-ovog predsjednika Sabora Žarka Domljana s iznosom od 3.765.000,00 eura; zatim račun bivšeg predsjednika Uprave INE Tomislava Dragičevića s iznosom od 1.691.250,00 eura; te račun HDZ-ovog mesara i bivšeg saborskog zastupnika Stjepana Fiolića s iznosom od 2.194.000,00 eura.

Na ovoj tajnoj listi vlasnika milijunskih računa kod RBA Grupe u Austriji našli su se i Stipe Gabrić, s iznosom od 4.933.210,00 eura; saborski zastupnik HDSSB-a Branimir Glavaš s iznosom od 4.541.900,00 eura; Zoran Gobac s iznosom od 2.377.000,00 eura; Ana Hanžeković, kćer kralja ovrha s iznosom od 9.710.000,00 eura; supruga bivšeg HDZ-ovog ministra i saborskog zastupnika Andrije Hebranga, Danijela Hebrang s iznosom od 2.758.000,00 eura; kontroverzni tajkun Tomislav Horvatinčić s iznosom od 3.184.100,00 eura; čelnik policijskog sindikata u MUP-u Dubravko Jagić s iznosom od 1.463.000,00 eura; Tomislav Jakić s iznosom od 1.070.500,00 eura; bivši HDZ-ov ministar, saborski zastupnik i glavni tajkin Ivan Jarnjak s iznosom od 1.663.500,00 eura; te Sanaderov tajkun Robert Ježić, s iznosom od 2.970.000,00 eura.

U dokumentu se navodi i račun bivše prve dame, supruge Ive Josipovića, Tatjane Josipović s iznosom od 1.641.000,00. zanimljivo je da usporedbom podataka u imovinskoj kartici Ive Josipovića, bivši predsjednik nigdje u imovinskim karticama, niti onoj iz 2011. kao niti kasnijim, nije naveo ovu „štednju“ svoje supruge.

Izlistan je i račun riječkog tajkuna Joze Kalema s iznosom od 2.861.000,00 eura; račun Tuđmanovog unuka Dejana Košutića s iznosom od 3.183.000,00 eura; račun bivšeg šefa HBOR-a Antona Kovačeva s iznosom od 1.697.000,00 eura; te račun odbjeglog tajkuna Miroslava Kutle s iznosom od 7.490.000,00 eura.

Zanimljivo je da se na ovom popisu našla i bivša državna revizorica i revizorica pretvorbe i privatizacije Šima Krasić, s računom na kojem se nalazi iznos od 1.506.000,00 eura.

Tu je i general Mate Laušić s računom na iznos od 2.090.500,00 eura; Budimir Lončar s računom na iznos od 1.943.900,00 eura; bivši SDP-ov ministar i saborski zastupnik Šime Lučin s računom na iznos od 1.376.000,00 eura; sin Zdravka Mamića Mario Mamić s računom na iznos od 8.279.000,00 eura; bivši šef Podravke Darko Marinac s iznosom od 1.160.000,00 eura; Bianca Matković s iznosom od 1.370.000,00 eura; katolički tajkun Marinko Mikulić s iznosom od 4.590.000,00 eura; pulski gradonačelnik i šef IDS-a Boris Miletić s iznosom od 1.915.300,00 eura; te bivši čelnik tzv. Herceg Bosne Jadranko Prlić s iznosom od 4.964.000,00 eura.

Zanimljivo je da se na popisu nalazi i bivši šef Mesićevog ureda, diplomat i pomoćnik ministra vanjskih poslova Amir Muharemi s iznosom od 2.041.000,00 eura; riječki gradonačelnik Vojko Obersnel s iznosom od 2.534.000,00 eura; bivši Tuđmanov savjetnik Ivić Pašalić s iznosom od 4.091.000,00 eura; bivši savjetnik za nacionalnu sigurnost Ive Josipovića Saša Perković s iznosom od 3.580.000,00 eura; te bivši SDP-ov ministar vanjskih poslova, saborski zastupnik i europarlamentarac Tonino Picula s iznosom od 4.791.000,00 eura.

Na popisu se našao i račun danas pokojne Mirjane Pukanić s iznosom od 7.081.000,00 eura; bivšeg HDZ-ovog ministra Jure Radića s iznosom od 3.773.400,00 eura; Smiljana Reljića s iznosom od 1.772.000,00 eura; te Vesne Škare Ožbolt s iznosom od 1.571.000,00 eura.

Tajni dokument navodi i račun Milorada Pupovca na iznos od 2.638.000,00 eura; ali i račun koji glasi na kćer bivše HNS-ove ministrice vanjskih poslova i saborske zastupnice Vesne Pusić Dainu Pusić na iznos od 4.179.900,00 eura; te Borislava Škegre na iznos od 2.759.000,00 eura; te bivšeg HDZ-ovog ministra i nekadašnjeg HDZ-ovog čelnika INE Davora Šterna na iznos od 5.855.000,00 eura.

Izlistan je i račun Sanaderove surpuge Mirjane Sanader na iznos od 7.266.000,00 eura; račun Davora Šukera na iznos od 5.370.000,00 eura; račun europarlamentarke Dubravke Šujice na iznos od 1.726.600 eura; račune Ine Vidošević na iznos od 4.563.000,00 eura; kao i račun bivše SDP-ove saborske zastupnice Dragice Zgrebec na iznos od 1.558.000,00 eura.

Na popisu se nalazi ukupno 186 osoba, s ukupnim iznosom na računima kod RBA Grupe u visini od 543 milijuna eura.

Dokument: Domagoj Margetić; nije dopušteno koristiti bez suglasnosti
* stavovi autora u kolumni su njegovi osobni stavovi i ne podudaraju se nužno sa stavovima redakcije portala SEEbiz

http://www.seebiz.eu/strogo-povjerljivo-ta...rupe/ar-137459/

i još se ČUDE da radnika nema, ono, zašto ih nema, da rade od jutra do sutra za neredovitu plaću, od 4.000 kuna
(i, bez plaće može se plakati...)

mnoge, "domoljube" a ne normalne ljude, zanima Kako ćemo sad u rat (vojnu) protiv Slovenaca (Alpskih Srba), a vojsku domoljuba još nemamo?

neće nitko raditi za bakšiš, neće nitko u ime viših ideja i domoljublja
nagrnuti u vojarne kao u Sjevernoj Koreji!?
poludio narod, ili sam poludio ja, jer o tim temama negovori se nigdje osim kad se mora a to znači u Saboru i na državnoj televiziji,
ako je tko kojim slučajem još prati.
čisto ludilo(IMHO)

Edited by elrond - Jan 28 2018, 02:43 PM

Stormcrow
Posted: Jan 30 2018, 02:27 PM 1245490

Noldo

Sram ih bilo, stari moj ja radim za 3700 kuna, ali ne plaćam stanarinu pa me to izvlači, i porodiljno, ali ako se žena ne zaposli, navjerovatnije idem vani, nažalost.

Treba od nečeg živjeti, možeš ti upozoravati koga hoćeš, kod nas su ljudi ovce, sve se ovo zna, nepotizam, uhljebništvo, ali kmetovi šute, a oni koji govore na***u.

Naveo si našu usranu ELITU, svih političkih boja, domoljuba, ljevičara, manjinaca, a svima je zajedničko minimalno milijun eura na računu.
Koja vojna, za koga, nabijem i njih i vojsku, i državu, počne li se puškarat prvi dezertiram vani sa obitelji.

Nek šalju svoju djecu, Čokolinda repetira kalaš i odmah svi u vojsku, ma nemoj.
Jakovu bi valjalo u vojsku doduše, da izgubi koju kilu.

Kad sam pred poslodavcem jednom bio povjerenik radnika, ja budala tražio veću plaću za radnike, ja na sastanku sam, ovi nisu došli, ja na***ao , ovi ušutili, otada sam se opametio, samo gledam sebe i svoj posao.
Tako nam i treba , stoka sitnog zuba, i nismo ništa drugo, zaslužili.
Zato ti je džabe govoriti o tome Meštre, ljudima si dosadan ko i ja, a svi bi piškit ću kakit ću, prosim lepo, daj mi mrvice sa stola, razumiš?

Edited by Stormcrow - Jan 30 2018, 02:35 PM

elrond
Posted: Feb 2 2018, 05:12 PM 1245504

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Jan 30 2018, 01:27 PM)
Sram ih bilo, stari moj ja radim za 3700 kuna, ali ne plaćam stanarinu pa me to izvlači, i porodiljno, ali ako se žena ne zaposli, navjerovatnije idem vani, nažalost.

Treba od nečeg živjeti, možeš ti upozoravati koga hoćeš, kod nas su ljudi ovce, sve se ovo zna, nepotizam, uhljebništvo, ali kmetovi šute, a oni koji govore na***u.

Naveo si našu usranu ELITU, svih političkih boja, domoljuba, ljevičara, manjinaca, a svima je zajedničko minimalno milijun eura na računu.
Koja vojna, za koga, nabijem i njih i vojsku, i državu, počne li se puškarat prvi dezertiram vani sa obitelji.

Nek šalju svoju djecu, Čokolinda repetira kalaš i odmah svi u vojsku, ma nemoj.
Jakovu bi valjalo u vojsku doduše, da izgubi koju kilu.

Kad sam pred poslodavcem jednom bio povjerenik radnika, ja budala tražio veću plaću za radnike, ja na sastanku sam, ovi nisu došli, ja na***ao , ovi ušutili, otada sam se opametio, samo gledam sebe i svoj posao.
Tako nam i treba , stoka sitnog zuba, i nismo ništa drugo, zaslužili.
Zato ti je džabe govoriti o tome Meštre, ljudima si dosadan ko i ja, a svi bi piškit ću kakit ću, prosim lepo, daj mi mrvice sa stola, razumiš?

a da vidiš, vrhunac agitpropa!?
tu istu večer kad sam pisao post, išla reportaža o nasmijanim i zadovoljnim radnicima na "katedrali duha", iliti htv kolo.gif rofl.gif roflmao.gif ,
radnica u tvornici srdela, nasmijana, zadovoljna, sa svojim 4.000 kunitja redovitog primanja, što ima uopće posao excl.gif
Kriste, Bože!!vlast sanja sjevernu koreju!! to im je ideal, to je sigurno!

a koja je realnost?
realnost je ovo:
( za mrzitelje indexa, zobići...za ostale koje mrze vjerodostojnog big brothera,
pa odvojite vrijeme i pročitajte,
to je recept za instaliranje, postavljanje "podobnih" kadrova koji jamče opsatanak na vlasti:

Ovako se zapošljava u MUP-u: Turistički komunikolog i učitelj postali inspektori za eksplozive

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?cat...esti&id=1022686

po istom "receptu", postavljaju je i instaliraju vodeći ljudi u cijeloj Republici Hrvatskoj!
to svi znaju, ali o tome se šuti.
ZATO i samo ZATO je ovako kako nam jest.
sami smo si krivi, što im dopustimo da nam rade to što rade.
bolje nismo ni zaslužili.
i, da, vidim mudrost u tvojim riječima yes.gif excl.gif
istinu govoriš, i, nemam tu što dodati a što je još gore ni oduzeti.
ZATO mladi ljudi bježe iz Hrvatske,
svakom pametnom jasno je da se tu i sad ne može ništa napraviti, osim,
pjevati "Jedan život malo je...!!!" kolo.gif
ne nasjedajte na domljubno diplenje, Republika Hrvatska je STVARNO, ali STVARNO NJIHOVA, a ne ljudi koji žive u njoj excl.gif
i to se neće i ne može izmjeniti, jer nitko ne mrzi svoje glasače kao ovi koji su glasači izabrali.(IMHO)

Stormcrow
Posted: Feb 2 2018, 06:08 PM 1245505

Noldo

Handraju nas krvnički a mi se smiješimo.
Daj stoki krmiva, i oštri.

elrond
Posted: Feb 4 2018, 01:24 PM 1245507

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Feb 2 2018, 05:08 PM)
Handraju nas krvnički a mi se smiješimo.
Daj stoki krmiva, i oštri.

Što bi rekli Rusi: "Htjeli smo najbolje a ispalo kao i uvijek!" roflmao.gif

elrond
Posted: Feb 4 2018, 02:59 PM 1245512

Vala

user posted image

grozno! fuj i nitko da reagira
i to u sred stoljeća!

Edited by elrond - Feb 4 2018, 11:43 PM

Stormcrow
Posted: Feb 5 2018, 01:55 PM 1245542

Noldo

Dotle Ramljak isplaćuje grdnu lovu savjetnicima za šta?
Zakačio sam se nekim frendovima krajoljubima zakačio oko toga, čuj kažu a struka se ne cjeni, treba im isplatiti?
Koja struka, za koji rad, savjet ZA ŠTO?

elrond
Posted: Feb 5 2018, 05:54 PM 1245548

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Feb 5 2018, 12:55 PM)
Dotle Ramljak isplaćuje grdnu lovu savjetnicima za šta?
Zakačio sam se nekim frendovima krajoljubima zakačio oko toga, čuj kažu a struka se ne cjeni, treba im isplatiti?
Koja struka, za koji rad, savjet ZA ŠTO?

a bit će da ti savjeti zlata vrijede
u odnosu na to koliko plaćaju radnike u neposrednoj proizvodnji.
teško da bismo mogli bez tih savjeta.
načisto bismo propali silly.gif

Stormcrow
Posted: Feb 6 2018, 11:06 AM 1245578

Noldo

Ma kod nas teče med i mlijeko, pogotovo kad ljudi kupuju litar mlijeka i 10 grama meda da namažu na kruh za ručak, i tako cijeli tjedan. silly.gif

Edited by Stormcrow - Feb 6 2018, 11:07 AM

Stormcrow
Posted: Feb 12 2018, 11:40 AM 1245636

Noldo

My Webpage

Samo bih dodao izreku:

Verzija teksta zapisana na monolitu New England Holocaust Memoriala u Bostonu

Prvo su došli po komuniste,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio komunist.

Zatim su došli po Židove,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio Židov.

Zatim su došli po sindikaliste,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio sindikalist.

Zatim su došli po katolike,
a ja se nisam pobunio
jer sam bio protestant.

Zatim su došli po mene,
a do tada više nije bilo nikoga
da se pobuni.

Edited by Stormcrow - Feb 12 2018, 12:02 PM

elrond
Posted: Feb 12 2018, 04:55 PM 1245646

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Feb 12 2018, 10:40 AM)
My Webpage

Samo bih dodao izreku:

Verzija teksta zapisana na monolitu New England Holocaust Memoriala u Bostonu

Prvo su došli po komuniste,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio komunist.

Zatim su došli po Židove,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio Židov.

Zatim su došli po sindikaliste,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio sindikalist.

Zatim su došli po katolike,
a ja se nisam pobunio
jer sam bio protestant.

Zatim su došli po mene,
a do tada više nije bilo nikoga
da se pobuni.

pastor Martin Niemöller yes.gif

https://hr.wikipedia.org/wiki/Prvo_su_do%C5......#cite_note-2

primjenjivo i danas možda više nego ikad prije, rekao bih. ph34r.gif

Stormcrow
Posted: Feb 13 2018, 12:37 PM 1245653

Noldo

Noam Chomsky koji kaže: “Fašizam prošlog stoljeća nema ništa s današnjom desnicom... Razlike su radikalne. Tridesetih godina prošloga stoljeća nacisti su zavladali Njemačkom, fašizam se ustoličio u Italiji pa su nastali posvuda snažni antifašistički pokreti. Danas postoje neki prijeteći procesi, no to nije usporedivo s fašizmom.” Prema Chomskom, upravo su antife u SAD-u najveći saveznici Trumpa jer su radništvo i njihove probleme gurnuli na stranu Trumpa, dok se oni bore za LGBT-prava i prava vegetarijanaca i feministica, poput nesretne i poražene Hillary.

U domovini fašizma, Italiji, istog je mišljenja najistaknutiji neomarksist, autor knjige jasnog naslova “Dobrodošao Marx. Ponovno rođenje revolucionarne misli”, Diego Fusaro. Prema Fusaru, antifašizam u odsutnosti fašizma jest velika prijevara: “Antifašizam je bio razumljiv u vremenu Gramscija ili Gobettija, odnosno kada je fašizam bio na životu, današnji antifašizam više od sedamdeset godina od poraza nacifašizma jest u funkciji novoj jednoumlja zvanog politička korektnost”, pri čemu se događa perverzna fuzija između ljevice i fanatizma globalnog kapitala koji proizvodi “socijalne nepravde, nezaposlenost, bijedu, divlje privatizacije i deregulaciju tržišta rada” koja pogađa radničke mase. Pored takve antifašističke ljevice koja je borbu za prava radnika zamijenila borbom za homoseksualna prava, koja je klasnu borbu zamijenila rodnom teorijom i borbom za seksualne slobode na matrici dokonih i bogatih feministica, radnička klasa s pravom bježi Trumpu, Le Penovoj i Orbanu, suverenistima koji nisu fašisti, već političari koji su detektirali pravi problem, ma koliko vam bili antipatični.

A antifašisti su samo skupina lunatika, kako je upozorio Žižek, fetišista koji stvarnost (sukob rada i kapitala) zamračuju svojim dizanjem moralnih panika uz kompleks moralne superiornosti. Današnji antifašisti uvreda su svim onim hrabrim ljudima koji su, dok je fašizam haračio, digli svoj glas i oružje riskirajući život, dočim ovi uvaljeni u dobro plaćene fotelje, stranke i nevladine udruge šire moralnu paniku nad utvarom koju sami dozivaju, a onda se nude, u pauzi između kavijara i boce skupog vina, kao rješenje problema koji ne postoji. Današnji antifašisti uvreda su svim ljevičarima koji su stoljećima radili teško i mučno kako bi zaštitili radnike, povećali im prava, dočim ovi današnji štite kapital, a radnika su zamijenili homoseksualcem.

AJAJAJ streljati Chomskog i Fusara, Žižeka i autora članka Ivicu Šolu odmah na prijeki sud, cccccc smokin.gif

Edited by Stormcrow - Feb 13 2018, 12:51 PM

Aldarion
Posted: Feb 13 2018, 02:07 PM 1245654

The Young Wolf

Member No.: 2014

Ajme, ovo je tako dobro ukratko sročeno!
Je li to sve skupa neki citat iz nekog članka ili su posljednja dva odlomka sastavljena od tvojih rečenica?

Stormcrow
Posted: Feb 13 2018, 02:34 PM 1245655

Noldo

Jok, ma kakvi moje, članak Ivice Šole u Globusu.
Nećete me linčovati, no pasaran belj.gif

3633 replies since Dec 21 2011, 03:31 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (243) < ... 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 ... >
Back to Drustveni zivot Boarda