Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (161) < ... 156 157 158 159 160 [161] > ( Go to first unread post )
Serije 4, Imaginarni bez kojih stvarno ne mozemo
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Telperion Laurelin
Posted: Apr 5 2018, 02:21 PM 1245912

Anar kaluva tielyanna

Group: Members
Member No.: 2172

Gledam drugu sezonu "Stranger things" i stvarno je napeta i odlična. I gledam Poldarka al pratim ga na HRT-u,nedjeljom. Malo me iživcirao kraj posljednje odgledane epizode,smrt Francisa,jer je vjerojatno napisana da zakomplicira odnose između supružnika i osvježi ideju mogućeg ljubavnog trokuta(Ross-Demelza-Elizabeth) a_ne.gif

Wotan
Posted: Apr 5 2018, 02:37 PM 1245913

Brenin Amra

Member No.: 2005

Ma joj, kad čovjek pomisli da je napokon našao relativno dobru povijesnu seriju, eda bi se ista do kraja druge sezone pretvorila u toliku nesnosnu sapunjaru da to više nije za podnijeti.

Samo me podsjetila zašto inače ne gledam serije osim Star Trek-a.
Apsolutno svaka ima tu idiotsku tendenciju silovati nešto do iznemogolosti, te sapuničarenjem uništiti i zadnje ostatke potencijala koji je posjedovala na početku.

Mislim, ok. Priznajem, bilo je tih elemenata i u prvoj sezoni, ali rekoh nema veze.
Radnja je solidna, gluma odlična, povijesno razdoblje koje jako volim, neposredno pred Revoluciju, keltska nacionalna manjina na engleskom tlu itd.

Pomislih, mogu podnijeti malo, neće me ubiti. Međutim, nakon što sam sad odgledao cijelu drugu, te razočaran nabrzinu preletio po sinopsisu treće, nemam nikakvih problema odustati od nje potpuno.
Ni sve sestre Brontë skupa, pa ni da im se pridruži Austenica ne bi mogle iskemijati nešto ovakvo.

Nek' ide kvragu.

Voljan sam pokušati sa The Terror, pa ćemo vidjeti kamo će to odvesti, a vidim da je rađena po Simmonsu, što ne može biti loše.

K tome, čekam i drugu sezonu Taboo. Prva je bila odlična i po mome, bolesno podcijenjena.

Za Stranger Things sam čuo puno lijepih preporuka od mnogo različitih ljudi. Zar je stvarno toliko dobra?

Telperion Laurelin
Posted: Apr 5 2018, 02:47 PM 1245914

Anar kaluva tielyanna

Znači treća sezona još gora??? Baš šteta....
O "Terroru" sam čitala već i činila mi se zanimljiva. Za "Taboo" sam čula ali nemam pojma o čemu se radi. Proguglat ću malo.
Stranger things wub.gif wub.gif
Joooj,brzo sam se navukla... Ako voliš misterije, odmotavanje klupka,otkrivanje zagonetki,svakako pogledaj. I to u ruhu Sf-a i osamdesetih wub.gif
Svaka sezona ima samo 8 epizoda tako da ti neće puno trebati. Mi smo pri kraju druge....

Wotan
Posted: Apr 5 2018, 02:57 PM 1245915

Brenin Amra

QUOTE (Telperion Laurelin @ Apr 5 2018, 02:47 PM)
1. Znači treća sezona još gora??? Baš šteta....

2. Stranger things... I to u ruhu Sf-a i osamdesetih... samo 8 epizoda...

1. O bogovi, da. Na potenciju. 16k3pzb.gif

2. Malo epizoda, SF iz '80-ih... Prodano. rofl.gif

Hvala. booyah.gif

Telperion Laurelin
Posted: Apr 5 2018, 02:59 PM 1245916

Anar kaluva tielyanna

Javi dojmove!!!!

Stormcrow
Posted: Apr 6 2018, 01:35 PM 1245931

Imrahil

Member No.: 2241

Gleda li itko The Royals?
Odlična serija, preporučam. booyah.gif

elrond
Posted: Apr 9 2018, 01:37 PM 1245982

Vala

Member No.: 29

Je li možda netko gledao na Doma TV "Legende sutrašnjice 2 sezona"?
bilo kasno pa nisam obraćao pažnju, tek mi frend danas poslao
link mailom i rekao da su spašavali Tolkiena excl.gif

Legende trebaju plan za spašavanje zadnjeg dijela Koplja sudbine od Legije propasti. Dolaze u Francusku na vrhuncu Prvog svjetskog rata svjesni da moraju uništiti ovaj mistični predmet. Pomaže im vojnik po imenu John Ronald Reuel Tolkien (Jack Turner), a potraga za Kopljem vodi ih u srce rata. Također, tim mora odoljeti iskušenjima Koplja i nositi se s povratkom bivšeg člana tima.

https://domatv.dnevnik.hr/clanak/legende-su...a---509467.html

Wotan
Posted: Apr 10 2018, 11:31 AM 1246001

Brenin Amra

QUOTE (Telperion Laurelin @ Apr 5 2018, 02:59 PM)
Javi dojmove!!!!

E hvala ti do neba i nazad. Serija je zaista vrhunska! Sinoć sam pogledao zadnju epizodu prve sezone, i nešto tako dobro dugo nisam pogledao, zbilja i bez pretjerivanja.
Ok, istina je da ja baš ni ne gledam serije previše, pa možda i nisam najbolje mjerilo za kvalitetu istih, ali meni je ovo bilo strava dobro. notworthy.gif
Geek supkultura, D&D kontekst, lagani Goonies feeling koji prožima njihovu ekipu, S. King, Vangelis, Jarre, ma sve, sve na svijetu... veliki.gif

I završni proizvod sastavljen na takav način da cjelina (koliko god brojne bile komponente od kojih se sastoji) nikada ne ostavlja dojam trivijalizacije ili silovanja koncepta.
Sve je onako prirodno, da se tako izrazim, ako ti je jasno na što ciljam. Nijedan sastojak ili referenca nisu uključeni, eto, tek reda radi. Samo zato da se spomenu jer su bitni za oblikovanje dojma '80-ih.

Svaka ima svoju svrhu, mjesto i funkciju. Genijalno i hvala još jednom. booyah.gif

Telperion Laurelin
Posted: Apr 10 2018, 12:33 PM 1246002

Anar kaluva tielyanna

Baš mi je drago jumpy.gif
Mene je serija začarala,pa i po danu razmišljam o Demogorgonima,a i sanjala sam nešto iz serije.... silly.gif
Meni se isto baš svidjela i glazba i nerdy likovi,i reference na kultne filmove,kao i njihovi međusobni odnosi itd....
Uglavnom sinoć odgledali 9.epizodu druge sezone,koja mi je jednako dobra,i sad treba čekati treću..... rolleyes.gif
Ja još uvijek imam neka neodgovorena pitanja o Upside down svijetu,al valjda ću dobiti odgovore u daljnjim epizodama.

Wotan
Posted: Apr 16 2018, 11:47 AM 1246132

Brenin Amra

QUOTE (Aldarion @ Apr 16 2018, 10:38 AM)
Knock, knock! We're not in. Brother cardinals...

Osjetio sam potrebu ponovo istaknuti ovo. Uvijek se naježim. wub.gif

Da, zainteresirao si me za seriju kada si mi poslao jedan njegov citat, pa rekoh, ajd baš da pogledam. Ugodno sam se iznenadio. Zaista je odlična. Možda mrvicu premelodramatična za moj ukus, ali zbog ostalih pozitivnih aspekata sam bio i više nego voljan zanemariti ono što smatram nedostacima.

Naravno, suvišno je i naglasiti da ju ne gledamo istim očima, ali me svejedno iznenadilo koliko mi se lik uvukao pod kožu, da tako kažem, što je zapravo najvjerojatnije poslijedica genijalne Lawove glume.

Ali nisam zapravo iznenađen. Nekako mi se čini kako nam je ukorijenjeno u genima da su nakon 'susreta' i upoznavanja sa krajnje beskompromisnim ličnostima moguća samo dva rezultata.
Ili će nam se bezgranično gaditi i sama pomisao na njih, ili ćemo im se (čak pomalo i protiv volje) diviti zbog osjećaja poštovanja koje izazivaju.

K tome, humor u onim awkward scenama je zaista neprocjenjiv. Susret s gay kardinalom i njegov izraz lica dok poseže za onom tipkom je nešto najsmješnije što sam u skorije vrijeme vidio. A tek reakcija na izgovor koji je časna smislila...

Zatim susret s Patrijarhom koji kroz humor sugerira i propagira vrlo istinit stav kako si njih dvojica zapravo nemaju što reći.

Pa kad se obrati premijerki koja umalo da ne doživi orgazam gledajući ga. Rekoh, a daj me nemoj... roflmao.gif

Sve u svemu, good stuff. booyah.gif

Aldarion
Posted: Apr 16 2018, 12:48 PM 1246141

The Young Wolf

Member No.: 2014

Drago mi je što ti se svidjela i što si uočio baš navedene elemente.

Meni je posebno efektivna ona scena govora s balkona Bazilike tijekom sna.
Kada krene s uobičajenim floskulama o tome kako je crkvena hijerarhija zaboravila na male pa svi plješću. Pa ide sve liberalnije i liberalnije, od masturbacije do pobačaja. A publika sve tiša i tiša, dok časne ne počnu plakati od užasa.

Točno scena za sjesti i malo razmisliti o liberalizaciji. Ne samo Crkve, nego i čitavog društva.

Za one koji nisu gledali, a možda ih zanima o čemu je stvar:
Papin govor

Stormcrow
Posted: Apr 22 2018, 03:16 PM 1246165

Imrahil

Member No.: 2241

Jel itko prati seriju Strain, kakva je?
Nakanio bi se gledat

Anamil
Posted: May 3 2018, 01:25 PM 1246218

Member No.: 1801

Gleda li tko Sluškinjinu priču. Da li se isplati pogledati sada unatrag, ili mogu bez toga unsure.gif
Ulovila sam nekih 15-ak minuta i s obzirom da se o toj seriji trenutno puno piše, imam osjećaj
kao da sam odgledala skoro sve. Još jedna futuristička serija za ustrašiti ljude ili....

Wotan
Posted: May 9 2018, 08:44 PM 1246263

Brenin Amra

Witcher - Netflix

A čuj, bože dragi, ako naprave sranje od nečega što ima potencijal biti jedna od najkvalitetnijih i najzrelijih fantasy adaptacija i time do daljnjega onemoguće snimanje poštenog remake-a,
uvijek se može ponoviti Charlie Hebdo. Što sad, nećemo pravit' frku, ne? conf44.gif

2413 replies since Jun 18 2010, 07:47 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (161) < ... 156 157 158 159 160 [161] >
Back to Ostalo