Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (142) < ... 137 138 139 140 141 [142] > ( Go to first unread post )
Multimedija 3, kad vam you-tube nije dosta :P
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
saruman
Posted: Nov 9 2019, 01:56 PM 1248673

The wizard

Group: Members
Member No.: 130

Mene ovo ubija nostalgijom

https://www.youtube.com/watch?v=NJVxEaGrHS4

da me nije sram, plako bi ko kišna godina, nostalgija skroz

Wotan
Posted: Nov 13 2019, 11:45 PM 1248692

Brenin Amra

Member No.: 2005

Kao što reče jednom casual prilikom Roger Scruton, da se više nikada ne sklada niti jedan glazbeni komad, ovo bi dostajalo. Za dva kraja svijeta.

Što se mene osobno tiče, kršćanstvo je zaslužilo svoje počasno mjesto već samim time što je nagnalo umjetnike na ovakvo nešto.

Jednostavno, neiskvareno i nepretenciozno; da i nema ničega drugoga, bilo bi i više nego dovoljno.

Requiem kako za raspetog Nazarećanina, tako i za umiruću europsku kulturu.

Edited by Wotan - Nov 13 2019, 11:58 PM

Wotan
Posted: Jan 4 2020, 05:16 PM 1248840

Brenin Amra

Opet u keltskom, pobunjeničkom raspoloženju. rofl.gif

I zato, jedna od najpoznatijih budnica posvećena stogodišnjoj jakobitskoj pobuni i političkom pokretu koji je za cilj imao na prijestolje Velike Britanije vratiti katoličkog kralja iz starosjedilačke dinastije Stuart.
Inače, posljednji izravni potomak - i eventualni jakobitski pretendent na prijestolje - kuće Stuart je ovaj čovjek: vojvoda Franz, čija majka nosi ime i titulu grofica Marija Drašković Trakošćanska. wub.gif

Da se danas-sutra glasa za povratak monarhije (ustavne, naravno) u našu domovinu, to bi bilo prvo glasanje na koje bih u životu izašao. Uglavnom, pjesma...

Telperion Laurelin
Posted: Jan 5 2020, 05:48 PM 1248844

Anar kaluva tielyanna

Member No.: 2172

booyah.gif
Ovaj pjev me odnese u neki drugi svijet smilie.gif

Wotan
Posted: Jan 10 2020, 02:11 AM 1248866

Brenin Amra

Nije me briga što tko misli o Thompsonu. Nije me čak briga ni što ja mislim o Thompsonu, ovo je zaista nešto posebno.

I prije sam - u razgovoru sa Spiritom - govorio kako, unatoč tome što se protivim mnogim njegovim postupcima i izjavama, album 'Bilo jednom u Hrvatskoj' ima zaista sjajnih dijelova.

Ovo je, po mome, svakako jedan od njih.

Edited by Wotan - Jan 10 2020, 02:26 AM

elrond
Posted: Jan 11 2020, 10:44 AM 1248870

Vala

Member No.: 29

a umiješa je "čiča" Thompson LOTR i Igru Prijestolja pa dobio to što jest.
"pokrstio" nakon Tolkiena GP i dodao prstohvat nevjernika Martina,
garnirao "prepoznatljivim" vokalom i fanovi u deliriju thompsonariju"...
pogledaj samo spot za "Samo je ljubav tajna dvaju svjetova"

https://www.youtube.com/watch?v=OihMDibGz1I

to ti je to yes.gif , naravno IMHO

Wotan
Posted: Feb 28 2020, 08:01 PM 1248948

Brenin Amra

Kad se ono kaže 'ne prave ih kao nekad', na ovakve filmove se misli.

Također, rukavica u lice ljudima koji zastupaju stav kako je Shakespeare precijenjen i dosadan,
te kako ne postoji takvo nešto kao što je odlična adaptacija spomenutoga.

"We few. We happy few. We band of Brothers..."
I onda, kao kruna svega, 'Non Nobis Domine'. Savršenstvo! Ništa manje! cry.gif wub.gif

Na torrente i skidajte film! Odma'! Nemojte - što bi rekao Crnković - ni časa časiti. rofl.gif

Aldarion
Posted: Feb 28 2020, 11:34 PM 1248950

The Young Wolf

Member No.: 2014

Uistinu je dobar film, slažem se. Mada ni ovaj novi o Henriku V., The King, s Timotheeom Chalametom u glavnoj ulozi, nije loš, koliko god bio inventivan po pitanju povijesne radnje.

Wotan
Posted: Apr 2 2020, 03:52 AM 1249074

Brenin Amra

Neke stvari se zaista snažno i trajno urežu u sjećanje.

Atomsko sklonište u naselju preko puta moje ulice, naša susjeda, bakina stara prijateljica razmazuje bratu i meni maslac i paštetu na kruh i kuha nam čaj na priručnom malom plameniku.

Mama, curetak od 22-i-nešto godine (pokušavam zamisliti sebe od prije 10 godina u toj situaciji i iskreno ne mogu) grli mene i buraza - dva klinca koja klinca pojma nemaju što se događa,
osim što im je fora što su van kuće u nekakvoj 'sklombi', i sve doživljavaju uglavnom kroz igru i dječje oči. Skoro ko kampiranje u zatvorenom.

A tko zna što majci prolazi glavom. Stari na terenu u osječkoj 106. brigadi u - kako saznajem sa slika poslije - iznošenim Levisicama, maskirnoj košulji i 'Tanđarom' u ruci.
Možda se vraća za koji mjesec. Možda ne.

Izgleda mi čudno i ne-vojnički. Kasnije ga pitam o tome. Razumije moje dječje "razočaranje" i smije se.
Kaže, u tom trenutku nema davno kako je tek počelo, sine. Prave, pune uniforme i Kalašnjikovi za dragovoljce će doći nešto kasnije.

Scena natrag u skloništu, stara lije krokodilske suze. Zašto? Netko je odnekale iz torbe 'iskopao' bateriju i uključio mali tranzistor.
Nakon uobičajenih utješnih, polu-informiranih izvještaja i vijesti, 'urednik' pušta pjesmu...

Wotan
Posted: Jun 5 2020, 05:28 PM 1249137

Brenin Amra

Zar nije zanimljivo kako se neke stvari izgube, ali se to ne primjeti odmah - možda čak ni za godinu dana - već je potrebno neko duže vrijeme,
ali prije ili kasnije se shvati i prepozna trenutak kada je svijet bio lišen nečega što je vrijedilo zadržati.

Primjerice, uvijek se sjetim koliko smo kao klinci bili 'nezadovoljni' jer je bilo relativno teško nabaviti dobru glazbu, pa kad netko nabavi, čekati da presnimi ovaj, pa onaj,
pa onda preslušavaš i po trideset puta cijeli album, dok se sve ne provari i ne sjedne na svoje mjesto.

Kolike smo sretne budale bili kada se pojavilo globalno internet piratstvo i uzelo maha, ajme meni.
Jao, sad će biti gomila odlične glazbe. Sad mogu skinuti što hoću. Sad su diskografske kuće zastarjele, svatko sa malo jačim računalom i miksetom može izdati album i raširiti ga online.
Jao, slobodna umjetnost! Hipijana svuda, dolje kapitalizam! Kak' će bit' super!

I bilo je. Kratko vrijeme.

A što imaš od svega toga danas? Bez truda, entuzijazma i predanosti si sa dva pritiska tipke otvaraš dveri tržišta prezasićenog abnormalnom gomilom samoprozvanih umjetnika osrednjosti,
milijardu novih izdanja svaka dva mjeseca u bilo kojem žanru, tako da nemaš ni volje ni vremena prosijavati sav taj šljunak zbog onih par bisera koje ćeš time eventualno uloviti.

Do istog datuma slijedeće godine se nitko više ni ne sjeća onog "super-mega-hita" koji je tobože obilježio svijet glazbene umjetnosti i pjevat će ga se i za trideset godina kao da je 'Noći u Bijelom Satenu',
a umjetnici koji bi u sebi eventualno i imali novi 'Sound of Silence', 'Dust in the Wind', 'Boat on the River', 'Whiter Shade of Pale', 'Shine on You Crazy Diamond' i slično bivaju krajnje obeshrabreni.

Duh ljepote i umjetnosti u potpunosti zagađen i potučen globalnom mašinerijom i hiper-štancanjem jeftinoće sa pokretne trake.

Da, svjestan sam da u jednu ruku besramno sentimentalno romantiziram prošlost, ali to ne znači da ne govorim istinu.
Sad je kasno, ali sada vatreno zavidim onima koji su živjeli u neka prošla, "ograničena" vremena, ali su zauzvrat imali privilegiju biti suvremenici ovakvih stvari.

Anamil
Posted: Jun 9 2020, 01:29 PM 1249142

Member No.: 1801

QUOTE (Wotan @ Jun 5 2020, 05:28 PM)

Sad je kasno, ali sada vatreno zavidim onima koji su živjeli u neka prošla, "ograničena" vremena, ali su zauzvrat imali privilegiju biti suvremenici ovakvih stvari.

... Gramofonske ploče i tulumi uz alkohol koji su mogli kupiti i maloljetnici, a isto tako i cigarete rofl.gif još su nas roditelji slali sa bocama piva i "kupi usput dvije kutije cigareta"...
... diskači u kojima si mogao dim rezati jer pušenje nije bilo zabranjeno, a većina njih nije imala sređen požarni izlaz ....
.... traženje signala na raznim pozicijama u sobi i slušanje najnovijih hitova na radio Luxemburgu i sličnim stanicama...
... onaj koji je imao kazetofon sa prostorom za dvije kazete bio je faca ....
.... nisam frajer nego faca ...
... tapkaroši pred kinom sa kartama za najnoviji hit film .... kada društvo zaključi da si u kinu u kojm se prikazujmo najnoviji film Richard Gerea roflmao.gif
... posjet drugom kraju grada kada je u tvojem redukcija struje ...
... nestašice kave i deterdženta ....
... bonovi za gorivo ... par-nepar ....
... Kulušić .... Lap ... Palah .....
... Crno bijeli svijet i Neprilagođeni, Lijepe žene prolaze kroz grad ...

... nećemo dalje ...
ph34r.gif

elrond
Posted: Jul 13 2020, 02:09 PM 1249362

Vala

Member No.: 29

https://www.youtube.com/watch?v=UTFec_mrD-c...eature=emb_logo
Diggiloo Diggiley
[CODE]https://youtu.be/UTFec_mrD-c

Edited by elrond - Jul 13 2020, 01:15 PM

Wotan
Posted: Nov 21 2020, 06:36 PM 1249464

Brenin Amra

Mislim da u cijeloj povijesti televizije postoji tek nekolicina primjera gdje je uvodna pjesma ovoliko savršeno uhvatila duh serije/sezone i njezinih likova,
kao što postoji i tek nekolicina primjera gdje je glavni glumac ovako nenormalno karizmatičan i genijalan u svom zanatu.

2127 replies since Jun 16 2010, 04:11 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (142) < ... 137 138 139 140 141 [142] >
Back to Ostalo