Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (13) < ... 8 9 10 11 12 [13] > ( Go to first unread post )
Serija GP, Dok čekamo seriju ...
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
elrond
Posted: Oct 15 2021, 05:03 PM 1249677

Vala

Group: Members
Member No.: 29

huh.gif otkud ti to?
mislim, imaš kakav link, potvrdu, tog što pišeš?
a da nije trač, nagađanje, patka, raca, guska...
ovako pomalo ti post liči na najavu crnog jamesa bonda rofl.gif ,
nije da imam nešto protiv da Idris Elba bude novi james bond, ali crni hobbit?
prvi glas, još samo da mi netko kaže da će žuta rasa prevladati...
e, da ovo je od žnidaršića, tko pjeva zlo ne misli, franjo majteić, abesinija i tako to...
a rekli su da će se držati tolkienovih rukopisa, crni ork, to da, crna duša boarda i to prolazi, ali crni hobbit...možda je u značenju neopranih, crnih hobitskih nogu ili što sl?
Aldarion
Izgleda da će ipak biti "u duhu ovog svijeta". Najavljen i navodno potvrđen prvi hobit crne rase, a taj glumac pak - iako sumnjam da se njega nešto oko toga pita - najavljuje još takvih slučajeva, kao i cjelokupnu multikulturalnost.

Lagao bih kad bih rekao da se ipak potajno nisam nadao da neće doći do toga, ali ne mogu reći ni da sam pretjerano iznenađen. Ne znači nužno da će zbog toga odmah sve ostalo biti smeće, ali čemu?!

Edited by elrond - Oct 15 2021, 04:03 PM

Aldarion
Posted: Oct 15 2021, 06:56 PM 1249678

The Young Wolf

Member No.: 2014

Istini za volju, do izlaska prvog trailera sve je u domeni nagađanja, s većom ili manjom preciznošću, ali zadnjih dana internet je eksplodirao oko ovoga, kako to nisi zapratio?

Nabolje da googlaš "black hobbit confirmed", ovo ovdje je samo primjer jednog od nekoliko desetaka članaka.

James Bond može biti crnac, ako žele, pošto je riječ o prvo o funkciji, potom tek o osobi. Iako, ako će biti crnac samo zato jer "mora" biti crnac, onda bolje da ga ni ne snimaju. Imamo dovoljno franšiza pretvorenih u predavanja o multikulturalnosti, različitosti i rasizmu.

Wotan
Posted: Oct 15 2021, 07:51 PM 1249679

Brenin Amra

Member No.: 2005

THE ONE RING.net

A crni hobit je navodno samo početak. Planiraju oformiti cijelu 'multi-kulti' zajednicu/pleme/štogod Međuzemlja. Pa, sretno im bilo.

Ne znam radi li se o tome da sam cijelo vrijeme (ne tako) duboko u sebi već znao da je pitanje samo dana kada će isplivati ovakva ili slična vijest,

pa je poduži proces iščekivanja jednostavno ublažio sve osjećaje, ali niti sam iznenađen, niti šokiran, niti ljut, žalostan ili razočaran. Na svoje (ne)iznenađenje, poprilično sam indiferentan.

Kao što je i rečeno, nakon cijelog niza književnih predložaka pretvorenih u 'popovanje' svisoka o socijalnoj pravdi od strane ljudi koji su godinama radili u toj industriji i nisu zucnili ni riječ jer im nije išlo u korist,

a sada se odjednom pretvorili u same Rose Parks i M. L. Kingove, poprilično mi je pun klinac svega, i jednostavno sam se okrenuo čistoći i neiskvarenosti onoga što gamad ne može izopačiti i iskoristiti za jeftine društveno-političke bodove na društvenim mrežama.

Čitam originalne tekstove i knjige, viteške romane, romantičare i prave vizionare - Sir Walter Scott, Thomas Malory, Alexandre Dumas, Tolkien, Poe, Melville, Verne, Wells, Stevenson, Stoker, A. C. Doyle...
da ne spominjem koliko ih još ima koje nikada nisam ni uzeo u ruke jer sam bio zauzet gubljenjem vremena na gledanje suvremenih svinjarija u nadi da ću naići na orginalnu, iskrenu i neiskvarenu zamisao. No more. Not now, not ever.

Ista stvar i sa filmovima/serijama. Toliko ima i legendarnih, i manje poznatih genijalnih klasika u svim žanrovima koji su mi već dugo na listi, a godinama sam ih zapostavljao, a zbog čega? Ovakvih sranja? Ma zaj*bi...

Seriju ne planiram gledati. Imam i na daleko pametnije - i još važnije - plemenitije stvari trošiti dragocjeno slobodno vrijeme. Nadam se da će se vama svidjeti i da ćete uživati.

elrond
Posted: Oct 17 2021, 11:43 AM 1249680

Vala

Member No.: 29

QUOTE (Aldarion @ Oct 15 2021, 05:56 PM)
Istini za volju, do izlaska prvog trailera sve je u domeni nagađanja, s većom ili manjom preciznošću, ali zadnjih dana internet je eksplodirao oko ovoga, kako to nisi zapratio?

Nabolje da googlaš "black hobbit confirmed", ovo ovdje je samo primjer jednog od nekoliko desetaka članaka.

James Bond može biti crnac, ako žele, pošto je riječ o prvo o funkciji, potom tek o osobi. Iako, ako će biti crnac samo zato jer "mora" biti crnac, onda bolje da ga ni ne snimaju. Imamo dovoljno franšiza pretvorenih u predavanja o multikulturalnosti, različitosti i rasizmu.

nisam zapratio, jer nisam imao vremena, RL, posao, putovanja, itd...
istina, ovakvo što nisam očekivao, mada umjetnička sloboda u kreiranju filmova i serija dopušta fluentnost a samim tim i raznoliki razvoj likova, rasa, vrsta....
tolkien jest puno prerađivao, mijenjao ne samo u likovima nego i u vrstama. ali uzeti samo dio i to dio koji se može na različite načine shvatiti i uprizoriti u seriji, to mi je "onostrano u razmišljanju", štono se kaže. Naravno, IMHO.
Seriju svakako namjeravam gledati, a tek nakon gledanja donijeti mišljenje o viđenom.
Mislim da je takvo što najpoštenije.

Edited by elrond - Oct 17 2021, 02:00 PM

Aldarion
Posted: Oct 17 2021, 05:25 PM 1249681

The Young Wolf

Member No.: 2014

A i ja ću gledati, što ću drugo. Ako ništa drugo, bit će materijala za rugalačke memeove.

184 replies since May 22 2018, 01:02 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (13) < ... 8 9 10 11 12 [13] >
Back to O filmu "Gospodar prstenova"