Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (259) < ... 254 255 256 257 258 [259] > ( Go to first unread post )
Međuljudski odnosi 101, "Take the red pill."
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Stormcrow
Posted: Sep 4 2018, 08:31 AM 1247275

Paganian

Group: Members
Member No.: 2241

Meni je osobno draža zima nego ljeto. Ljeti sam stalno pos uncu, i mora mi je preko glave. Volim kad snijeg padne po vršcima planina i puhne bura, fino je spavati, a čovjek je oran raditi, dobro se obuče.
Nema komaraca, muha, kukaca, nesnosnih gužvi, glupih turista, i manje su ljudi nervozniji.

Stormcrow
Posted: Sep 5 2018, 07:19 AM 1247281

Paganian

Dnevnik luđaka:
Osobno sam se riješio nekih lažnih prijatelja koji su mi usisavali svu pozitivnu energiju.
Kad sam se riješio njih isjećam se slobodnije, lakše.
Pa me zanima jeste li bili u sličnoj situaciji, i koliko se često prostodušnost zamjeni s naivnošću?

Edited by Stormcrow - Sep 5 2018, 09:11 AM

Anamil
Posted: Sep 5 2018, 07:41 AM 1247282

Member No.: 1801

Jednom u životu sam se tako zeznula, dugo je ta prijateljica skrivala svoje pravo lice, ali kada
se otkrila, onda je to prijateljstvo jednostavno na miran način prestalo. I ne samo prijateljstvo,
bila je jedna veza, kada smo prekinuli kao da je iz mene pao kamen. To su oni ljudi kako ih
nazivaju, emocionalni vampiri. Misliš da si sretan i zadovoljan, a ono iz tebe pomalo izvuku svu
radost i poziivne osjećaje. Najgore je što nisi ni svjestan kako se to događa, jednostavno u jednom
trenutku shvatiš da te nešto guši. Dobro je ako se uspiješ brzo odmaknuti i ne gledaš unatrag.
Poznam dosta ljudi koji se nalaze u takvim situacijama, ali jednostavno nemaju snage prekinuti
sa tim.

Stormcrow
Posted: Sep 5 2018, 09:09 AM 1247285

Paganian

QUOTE (Anamil @ Sep 5 2018, 07:41 AM)
Najgore je što nisi ni svjestan kako se to događa, jednostavno u jednom
trenutku shvatiš da te nešto guši. Dobro je ako se uspiješ brzo odmaknuti i ne gledaš unatrag.
Poznam dosta ljudi koji se nalaze u takvim situacijama, ali jednostavno nemaju snage prekinuti
sa tim.

klap.gif Ni sam ne bih to mogao bolje opisati, točno to.

Jednostavno ne reagira tvoja glava ali reagira srce, npr. kad odeš na piće s takvim ljudima, poslije se osjećaš kao da si emocionalno iscrpljen.

Ja sam takve ljude otjerao od sebe, sada sam sa normalnim ljudima ali s dosta distance pratim razvoj odnosa između nas, ako primjetim ponašanje nemotivnog sociopata koji manipulacijom želi dominirati tobom, to režem u korijenu.

Malo je pravih prijatelja, i te moramo držati uza sebe.

Otkriješ pravo lice lažnog prijatelja/ice kada se suprostaviš, pogotovo kada se vjenčaš, u nevolji, u blagostanju, a pogotovo kada se kose interesi.

I glavna stvar u životu je novac, ako imaš novaca možeš biti gad, oprošteno ti je jer podmićuješ prijateljstvo. Toleriraju te jer imaju interes od tebe.

Ako te u život zadesi nevolja, nezaposlenost, bolest, svi ti žele pomoći javno glumeći kršćanina, i da okolina vidi njihovu dobrotu.

Onda s vremenom postaješ teret, ako ti pomognu onda očekuju od tebe da budeš sluga, a većinom te izbjegavaju jer nemaju interesa od tebe.

Ne žele blizu da ne bi pitao za pomoć, novac, uslugu.

Problem nastaje kada se izboriš za sebe, kada nisi ovisan o nikome, jer si sve postigao svojim radom i trudom. Onda vide sebe, kako moraju puzati po političkim oltarima, moraju se degradirati kao karakterna ljudska bića, da bi ostvarili neki uspjeh, onda te vide kao antitezu onoga što su postali, i nažalost dolazi do mržnje i zavisti.

Edited by Stormcrow - Sep 5 2018, 09:23 AM

3873 replies since Dec 21 2011, 03:31 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (259) < ... 254 255 256 257 258 [259] >
Back to Drustveni zivot Boarda