Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (72) < ... 67 68 69 70 71 [72] > ( Go to first unread post )
Gospodar Prstenova, fotr/ttt/rotk
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Imrahil
Posted: Jun 19 2020, 12:22 PM 1249161

Stormcrow

Group: Members
Member No.: 264

I prije sam spominjao ovu temu.
Ne čini li vam se da je na mainstream fanovskoj bazi luk Froda Bagginsa zapostavljen u odnosu na Aragorna, Legolasa, Arwen?
Pri tome mislim na filmove, i na fan fiction.

I otkud ta popularnost Legolasa i Saurona?
Saurona se prikazuje u fanfictionu kao romantičnog negativca, i što se tiče fantasy arta, pisanog fan fictiona.
Prikazuje ga se kao Maíu Maírona kojeg zavede Morgoth.
On je samo tipa neshvaćen, to mi nije jasno.
Niti se dobro djelo može isprati lošim niti loše dobrim, tu bih se osvrnuo na napadno sivilo Georga R.R Martina, ja osobno ne mogu imati simpatije prema liku koji gurne petogodišnjaka kroz prozor.

Telperion Laurelin
Posted: Mar 5 2021, 10:34 AM 1249501

Anar kaluva tielyanna

Group: Members
Member No.: 2172

Evo ja dobila na poklon knjige u novom izdanju, sa tim urnebesnim prijevodom. Al ipak sam im se razveselila wub.gif
Samo da dodam da bi mi kod čitanja zaista trebao "rječnik" starog prijevoda, znam se izgubiti i ne mogu se sjetiti kako je to u hrvatskom "originalu" zvučalo. Međutim, na kraju knjige je englesko-hrvatski glosar (?), pa se može njime poslužiti. Iako često nemam strpljenja okretati stranice rolleyes.gif
Sve u svemu, imam nove knjige biggrin.gif

1066 replies since Jun 29 2008, 10:55 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (72) < ... 67 68 69 70 71 [72] >
Back to Knjige J.R.R. Tolkiena