Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (65) < 1 [2] 3 4 5 6 7 ... > ( Go to first unread post )
Filmska arhitektura, mjesta gradjena na temeljima knjige
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
elrond
Posted: Jul 6 2003, 11:15 AM 9953

Vala

Group: Members
Member No.: 29

pozdrav svima koji su direktno i indirektno imali učešća u stvaranju ovog topica, jer istina je da je T. "gradio" svoj svjet, poput genijalnog arhitekta, trudbenika, neimara jumpy.gif jumpy.gif ...
sam T. je rekao da "pozornica moje (Tolkienove priče) , JE OVAJ SVIJET, OVAJ U KOME MI SAD ŽIVIMO, ALI POVIJESNI PERIOD JE IMAGINARAN excl.gif
RADNJA PRIČE SMJEŠTENA JE NA SJEVEROZAPADU SREDNJE ZEMLJE ME, ŠTO JE PO ZEMLJOPISNOJ ŠIRINI EKVIVALENTNO OBALNOM PODRUČIJU EUROPE I SJEVERNOJ OBALI MEDITERANA excl.gif
dakle, u svakom slučaju, topic je sastavni dio foruma i zato za inicijatore, pokretače... booyah.gif booyah.gif appl.gif appl.gif

elrond
Posted: Jul 6 2003, 12:58 PM 9958

Vala

ruševine Osgiliatha (A.Lee)
user posted image

Valarauco ramainen
Posted: Jul 6 2003, 01:11 PM 9964

Far over Misty Mountains cold, to dungeons deep and caverns old

Group: Admin
Member No.: 8

QUOTE (elrond @ Jul 6 2003, 10:14 AM)

RADNJA PRIČE SMJEŠTENA JE NA SJEVEROZAPADU SREDNJE ZEMLJE ME, ŠTO JE PO ZEMLJOPISNOJ ŠIRINI EKVIVALENTNO OBALNOM PODRUČIJU EUROPE I SJEVERNOJ OBALI MEDITERANA excl.gif
dakle, u svakom slučaju, topic je sastavni dio foruma i zato za inicijatore, pokretače... booyah.gif booyah.gif appl.gif appl.gif

Odi na yahoo groups, u moje slike, i pogledaj onu koja se zove nekako mapa ME, europa ili sl. ne mogu se tocno sjetit - to je karta ME postavljena tocno preko karte Europe - ljudi su mjerili i proracunavali, mozes se dobro zabavit gledajuc gdje je sto. Pogotovo gdje je Hrvatska rolleyes.gif

Gospo Galadriel, da ne odgovaram jos jednom, stavit cu ovdje - nisam ti ja stavio slike Zadra, nego Antocjo. Zahvali njemu. tongue.gif

elrond
Posted: Jul 6 2003, 01:56 PM 9973

Vala

QUOTE (Valarauco ramainen @ Jul 6 2003, 12:10 PM)
QUOTE (elrond @ Jul 6 2003, 10:14 AM)

dakle, u svakom slučaju, topic je sastavni dio foruma i zato za inicijatore, pokretače... booyah.gif  booyah.gif  appl.gif  appl.gif

Odi na yahoo groups, u moje slike, i pogledaj onu koja se zove nekako mapa ME, europa ili sl. ne mogu se tocno sjetit - to je karta ME postavljena tocno preko karte Europe - ljudi su mjerili i proracunavali, mozes se dobro zabavit gledajuc gdje je sto. Pogotovo gdje je Hrvatska rolleyes.gif

Gospo Galadriel, da ne odgovaram jos jednom, stavit cu ovdje - nisam ti ja stavio slike Zadra, nego Antocjo. Zahvali njemu. tongue.gif

sve je to Ok, ali isto tak postoji hrpa podataka, koji radnju GP, "guraju" u okolicu Firenze, Italiju , Dansku, španjolci isto preklapaju karte i dokazuju da je mjesto radnje...ma znaš već, naravno portugalci im ne daju za pravo, Grci to s prijezirom i indignacijom odbacuju, jer "pouzdano" znaju pravu istinu.....i sve to je naravno točno i sl., samo je pitanje TKO je mjerio i proučavao, a što se tiče Hrvatske, nađoh na hr.rec.knjige Tolkien, podatak da je Tolkien kopirao Šenou, I.B. Mažuranić je "pomogla" oko Gujoslava, Net, je prepun....svega

elrond
Posted: Jul 6 2003, 02:25 PM 9977

Vala

user posted image

elrond
Posted: Jul 6 2003, 02:42 PM 9978

Vala

orthanc (Brdo Očnjak)
user posted image

elrond
Posted: Jul 6 2003, 03:01 PM 9980

Vala

za ovo nađoh da je bila inspiracija za two towers
user posted image
user posted image

ovo je u Birminghamu, Sarehole
user posted image

Edited by elrond - Jul 6 2003, 02:09 PM

Ružica
Posted: Jul 6 2003, 07:55 PM 10001

Shield Bearer

Member No.: 54

QUOTE (Valarauco ramainen @ Jul 4 2003, 10:14 PM)
- meni je Osgilliath bio malo previse stiroporan, a vama?

Da u potpunosti se slažem, sva sreća što kad ga bombardiraju ne lete komadići stiropora na sve strane

Ružica
Posted: Jul 6 2003, 07:57 PM 10002

Shield Bearer

QUOTE (Galadriel @ Jul 5 2003, 10:23 AM)
Hobbiton smile.gif

P.S.
Ovo bi trebalo razgaliti srce Ruzicino rolleyes.gif

user posted image

A slobode i poplave sječanja wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Danke!

Ružica
Posted: Jul 6 2003, 08:00 PM 10003

Shield Bearer

QUOTE (Valarauco ramainen @ Jul 5 2003, 10:32 PM)

Bas popodne, predveceer zapravo, gledam s balkona ona brda iznad Sv.Nedelje. Okrenuta su prema zapadu, i na samom hrptu je par kuca, sumarci i velike livade. Iza njih olujno, sivocrno nebo, a taj vrh blista pod suncem tako nevjerojatnom zelenom bojom da nisam mogao prestat gledat. Otprilike ko ona najbljestavija nijansa iz Hobbitona na pocetku filma.

Jao to me nesto strasno podsjeća na nešto. dok sam ovo čitala pred očima sam vidjela Boromira koji je zamijenio mjesti s Frodom u Rivendellu, znate ona slika gdje ga gleda s balkona! yes.gif

Ružica
Posted: Jul 6 2003, 08:05 PM 10005

Shield Bearer

QUOTE (elrond @ Jul 6 2003, 02:24 PM)
user posted image

Za ovo doista moras imati špičaste živce. Ajde vas lijepo molim Dajte za dusu, majstore Vale, jednoj hobitanki, stavite tu kartu na Forum Plese!

Ružica
Posted: Jul 6 2003, 08:37 PM 10009

Shield Bearer

Evo malo:user posted image

Valarauco ramainen
Posted: Jul 6 2003, 10:09 PM 10012

user posted image

booyah.gif

Valarauco ramainen
Posted: Jul 6 2003, 10:15 PM 10013

mad.gif Neda mi!!!! Probat cu malo drugacije...

user posted image

Ma sto je ovo? Nije se vidjela u topicu, a sad kad replyjam, vidim je dolje kao zadnji post! ohmy.gif Svejedno cu staviti i ovo, pa ako se obje ne vide normalno, mozda uspijete sa reply.... puzzled.gif

luthien
Posted: Jul 7 2003, 05:58 AM 10020

tuathaDEdanan

Member No.: 31

ljudi, moram vam nekaj rec. neznam dal ste primjetili kako postajemo picajzle i samo kritiziramo kada gorovtimo detaljno o nekom dijelu filma, bilo likovima ili scenariju ili u ovom sucaju Osg. ??? A kad govorimo u cjelini svi cmoljamo kako je film suuuper...dajte, ajmo se sabrati eureka.gif

Mene je Osg. odusevio conf44.gif , neznam zasto se vama ne svida. znamo da je star, prastar...i od cega su drugo gradili nego od kamena? Minas T je FENOMENALNO napravljen. Tek sam 3 put gledajuci FOTR skontala u detalj onu scenu kad Gandalf prolazi njime i ide citat one spise... kak je divno i predivno napravljen... wub.gif meni, ozbiljna konkurencija i rivendellu. Bitno je to da je svaki dio ME napravljen vjerodostojno i doveden do max savrsenstva te kulture. Tako imamo rivendell koji nemoze bit ljepsi, Lothlorien koji nemre bit ljepsi, Shire... A Osg i Minas odisu starinom, povjesti i to velicanstvenom...nekaj divnoga wub.gif

969 replies since Jul 3 2003, 09:22 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (65) < 1 [2] 3 4 5 6 7 ... >
Back to O filmu "Gospodar prstenova"