Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (71) < ... 66 67 68 69 70 [71] > ( Go to first unread post )
Sf & fantasy knjige, Od Forgotten realmsa do Dine
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Melkor
Posted: Feb 1 2017, 11:30 PM 1242554

29.5.1991.

Group: Members
Member No.: 2057

QUOTE (saruman @ Jan 30 2017, 08:24 PM)
Ja ću vam se svima smijat kad GRRM rikne i ostavi cliffhangere dubine Grand Canyona! hah.gif roflmao.gif

Što prije rikne, prije će neko da završi sve što je započeto :-)

Stormcrow
Posted: Feb 2 2017, 07:31 AM 1242555

Noldo

Member No.: 2241

QUOTE (saruman @ Jan 30 2017, 08:24 PM)
Ja ću vam se svima smijat kad GRRM rikne i ostavi cliffhangere dubine Grand Canyona! hah.gif roflmao.gif

Bolje bi bilo iskreno, ima dosta novih mladih pisaca.

Telperion Laurelin
Posted: Nov 30 2017, 08:25 PM 1244770

Anar kaluva tielyanna

Member No.: 2172

Prošlih mjeseci pročitala 4.dio dugo iščekivanog prijevoda Sjenovite međe,Fionavarsku tapiseriju i serijal Oksa Pollock smilie.gif
Sjenovita međa-ima zanimljivih i napetih dijelova,al ova četvrta knjiga....ne znam,možda nisam s raspletom zadovoljna. Mislim knjiga je ok s obzirom kakva mi je Fionavarska tapiserija. Htjela sam baš dat šansu G.G.Kayu jer je pomogao u uredničkom poslu C.T.,ali nekako mi je površna,nije me dovoljno zainteresirala ni radnja ni likovi.Vjerovatno sam njegov stil pisanja stalno uspoređivala s Tolkienovim,pa je ostao kratkih rukava za moj pozitivan dojam biggrin.gif
Oksu Pollock posudila u knjižnici jer stvarno volim H.Pottera. To sam čitala ljeti,onako baš zabavno štivo,osjećala sam se kao tinejdžerica (ma u biti uvijek se tako osjećam cool.gif ). Iako mi je H.P. ipak number one među čarobnjacima (mladim,naravno....ne računamo Istare) smilie.gif
Sad čitam Tolkiena,sve po redu....može neka preporuka za fantasy bez "modernih" elemenata....neka onako pristojna oldschool knjiga,trilogija?

Edited by Telperion Laurelin - Nov 30 2017, 08:28 PM

Wotan
Posted: Nov 30 2017, 09:53 PM 1244776

Hoist the Black...

Member No.: 2005

QUOTE (Telperion Laurelin @ Nov 30 2017, 08:25 PM)
može neka preporuka za fantasy bez "modernih" elemenata....neka onako pristojna oldschool knjiga,trilogija?

Kvothe! notworthy.gif

Jedna od najboljih unreliable narrator formi koju sam ikada imao prilike čitati, unutar bilo kojeg književnog žanra.

Nažalost, treći dio još nije gotov, ali prva dva su tri puta bolja i 'dovršenija' od nekih kompletno izdanih saga. A i te dvije knjige zajedno imaju oko 1700 strana, pa nije frka.
U svakom slučaju, definitivno nešto najtalentiranije što je fantasy žanr uspio ponuditi u zadnjih 10 godina.

Ako scene koje pokrivaju razdoblje koje je proveo na Sveučilištu nekome nisu nešto potpuno očaravajuće, odgovorno tvrdim da isti nije ni živ. sleep.gif rofl.gif

Telperion Laurelin
Posted: Nov 30 2017, 10:01 PM 1244777

Anar kaluva tielyanna

Super zvuči! Je li slučajno preveden? think.gif
Više naslova (preporuka) koje sam pokupila na Tolkien society-u,spominjala teti u knjižnici,al niti su prevedene a niti je ona čula za izvorni naslov na engleskom (npr."Smith of wootton major")...
Edit-evo našla sam da ima,super thnx wink.gif

Edited by Telperion Laurelin - Nov 30 2017, 10:06 PM

Wotan
Posted: Nov 30 2017, 10:15 PM 1244778

Hoist the Black...

Member No.: 2005

QUOTE (Telperion Laurelin @ Nov 30 2017, 10:01 PM)
1. Super zvuči!

2. Više naslova (preporuka) koje sam pokupila na Tolkien society-u,spominjala teti u knjižnici,al niti su prevedene a niti je ona čula za izvorni naslov na engleskom (npr."Smith of wootton major")...

1. Ma, ako ti se ne svidi, ja se iz sve snage opalim gusanom tavom po glavi.
Znači, ne poznajem te, a to tvrdim. Toliko sam uvjeren u opću privlačnost djela.

2. I to ti je prevedeno, ali u sklopu ovoga.

Telperion Laurelin
Posted: Nov 30 2017, 10:20 PM 1244779

Anar kaluva tielyanna

Ma znam,Kovač iz Velikog Lugovca. Gledam u tu knjigu upravo doma 16k3pzb.gif
Skužila sam da sam pomiješala to i popis drugih neprevedenih fantasy autora....
Ne mogu se sjetiti gdje mi je taj popis,ako ga pronađem,super.

Anamil
Posted: Dec 4 2017, 10:19 AM 1244861

Member No.: 1801

Telperion, za prijedlog knjiga imaš prvi post, a prođi nekoliko stranica unazad, znala sam staviti
primjedbu u knjizi koju sam čitala.

Prošli sam mjesec pročitala debitantski roman mlade spisateljice Vesne Kurilić: Izazov krvi.

Radnja romana događa se na području Gorskog kotara u drugoj polovici 19. stoljeća.
Neobična žena spašava mladog čovjeka kojega su napali vukovi i donosi ga u izolirano
konačište u šumi koje nakon muževe smrti vodi sama uz pomoć mlade nećakinje. U danima
koji će uslijediti, borba za preživljavanje u svijetu koji se intenzivno mijenja donosi sve
veća iskušenja za vučji čopor kojemu je gospođa Snježana na čelu.

booyah.gif preporučam, jednostavno i razumljivo napisano, bez neke filozofije, dok se čita
gotovo se mogu pred sobom predočiti pejzaši Gorskog kotara (pogotovo ako su vam dijelovi
poznati ).

user posted image

Mislim da sam već prije spomenula i Milenu Benini, koja ima dosta dobre romane, zadnje
što sam od nje pročitala je Zmajska zora -

Stara domaja je moćno mjesto.
Vještica s Manhattana koja dolazi u Istru na oporavak – to možda zvuči neobično, ali
neobični događaji tu tek počinju. Serena stiže u Pazin gdje je dočekuje mnogo toga što nije
mogla ni zamisliti, ali nad njom i cijelim krajem nadvijaju se i crni oblaci koje netko mora
zaustaviti. A taj netko će, po svemu sudeći, morati biti upravo ona. Kad joj zatreba pomoć,
morat će odlučiti kome može vjerovati. I hoće li zajedničkim snagama uspjeti dočekati
zmajsku zoru.

Jednostavno simpatična knjiga rofl.gif

user posted image

Samo na ova dva romana moglo bi se primijetiti koliko ima tema za pisanje na osnovu samo
legendi i priča, u raznim našim krajevima. Ovim romanima obuhvaćeni su Gorski kotar i
Istra, koja je prepuna legenda o štrigama, vampirima, zmajevima i sličnim bićima.
Nadam se da će netko napisati roman i o Juri Grandu jumpy.gif

Telperion Laurelin
Posted: Dec 4 2017, 01:08 PM 1244868

Anar kaluva tielyanna

Anamil,gledala sam nekoliko stranica unazad i sjećam se da je bilo riječi baš o Sjenovitoj međi i o Fionavarskoj tapiseriji,koju sam pročitala. I o G.Martinu kojeg ne volim. Istražit ću prvi post,a i ovaj Wotanov prijedlog. Thanks wink.gif

1058 replies since Jun 13 2010, 08:07 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (71) < ... 66 67 68 69 70 [71] >
Back to Ostalo