Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (290) < ... 285 286 287 288 289 [290] > ( Go to first unread post )
Ostali filmovi, sve osim Lotra
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Telperion Laurelin
Posted: Aug 5 2018, 07:48 PM 1247034

Anar kaluva tielyanna

Group: Members
Member No.: 2172

QUOTE (Anamil @ Aug 5 2018, 07:13 PM)
Ready player One  booyah.gif preporuka, zabavno ali i upozoravajuće kako bi mogao život skrenuti.

Kula Tmine, po romanu Stephena Kinga, fantasy/SF. Idris Elba i Mathew McConnaughey, izvrstan, akcija,
preokreti, i naravno nemoguće situacije, ali to je SF.

Prvi sam preporučila na vrhu ove stranice, bio mi je baš simpatičan. Drugi sam gledala čim je izašao. Bio mi je dobar, ali nije me oduševio. Al isplati se pogledati booyah.gif

Edited by Telperion Laurelin - Aug 5 2018, 07:50 PM

Wotan
Posted: Aug 5 2018, 08:09 PM 1247035

Gwynbleidd

Member No.: 2005

Prema njegovim vlastitim riječima (i svemu ostalome) Kingova inspiracija za Rolanda:

LINK 1

LINK 2

A što nam se PC Hollywood (uz autorov blagoslov, treba istaknuti) pobrinuo da dobijemo:

LINK 3

I da, zapravo JE važno tko ga glumi, budući da zapravo JE bitno da Roland bude bijelac.
Bitno je i za priču, bitno je za narativnu dinamiku, bitno je za Rolandov ljubavni život, te općenito za njegov odnos sa jednom od najvažnijih heroina sage.

Koja ga, usput budi rečeno, u knjizi zove nadimkom 'white boy'.

Ali dobro, navikli smo na holivudske dvojake standarde kada su takve stvari u pitanju.

Zato me nije nimalo briga ako ću ispasti baš jako pakostan kada kažem kako mi je iznimno drago što je film bio popljuvan i od kritike i publike.

Anamil
Posted: Aug 6 2018, 07:29 AM 1247036

Member No.: 1801

Black Panther, tipičan Marvelovska akcija, sa humorom i puno događanja booyah.gif Kao što je
netko već ovdje spomenuo, Afrička kultura ukomponirana sa tehnologijom. One čuvarice su zakon,
kako je na početku filma onaj rekao: dvije Grace Jones sa kopljima rofl.gif
Moguće da nas u Marvelu čekaju ovakvi filmovi, Thor je već bio, Black Panther i Dr. Stange
također, Cpt Amerika, mogli bi snimiti Natashu i Hawkeye crazy.gif

Stormcrow
Posted: Aug 6 2018, 11:23 AM 1247040

Paganian

Member No.: 2241

QUOTE (Wotan @ Aug 5 2018, 08:09 PM)
Prema njegovim vlastitim riječima (i svemu ostalome) Kingova inspiracija za Rolanda:

LINK 1

LINK 2

A što nam se PC Hollywood (uz autorov blagoslov, treba istaknuti) pobrinuo da dobijemo:

LINK 3

I da, zapravo JE važno tko ga glumi, budući da zapravo JE bitno da Roland bude bijelac.
Bitno je i za priču, bitno je za narativnu dinamiku, bitno je za Rolandov ljubavni život, te općenito za njegov odnos sa jednom od najvažnijih heroina sage.

Koja ga, usput budi rečeno, u knjizi zove nadimkom 'white boy'.

Ali dobro, navikli smo na holivudske dvojake standarde kada su takve stvari u pitanju.

Zato me nije nimalo briga ako ću ispasti baš jako pakostan kada kažem kako mi je iznimno drago što je film bio popljuvan i od kritike i publike.

Jedan od najiščekivanijih filmova pretvorio se u jedan od najgorih filmova ikada.
STvarno su pretjerali sa političkom korektnošću, prevršili su svaku mjeru.
Roland je bijelac, čemu preinake zaboga?

elrond
Posted: Aug 12 2018, 04:17 PM 1247158

Vala

Member No.: 29

Gledao "Nemoguću misiju 6" i "MAMMA MIA 2 Here We Go Again",
dojmovi?
iduća Nemoguća misija snimati će se u staračkom domu, podnaslov arkadni odlazak na wc silly.gif
uz dužno poštovanje "zub vremena" ostavio je traga kako na glavnom liku Tomu Cruisu, tako i na dobrom djelu sporednih glumaca,
Ving Rames (Luther), hoda kao da ima kilu, film jedino drže fenomenalni negativac Sean Harris (Solomopn Lane), i "bivši" Supermen Henry Cavill.
nemojte me krivo shvatiti, film nije dosadan, daleko od toga,
ali je daleko i od standarda koji su postavile ranije "nemoguće misije"(IMHO).
"MAMMA MIA 2 Here We Go Again", isplati se gledati samo iz tri razloga,
prvi je ako volite pjevušiti stare hitove,
drugi je fenomenalna Cher, koja s takvom elegancijom i lakoćom izvodi svoje glazbene djelove u filmu, da je daleko iza sebe ostavila sve druge pjevače i pjevačice, respect, yes.gif
i, treći je predivna priroda, vatromet i ekipa koja se očito jako dobro zabavljala tijekom snimanja fima.
laka ljetna rabibriga, niša više, ništa manje, na momente dosadna, ali ako niste cjepidlaka,
može se pogledati.

jedva čekam Bohemian Rhapsody, ako ništa drugo, onda, zbog muzike. yes.gif

Edited by elrond - Aug 12 2018, 03:24 PM

Wotan
Posted: Aug 17 2018, 01:44 PM 1247216

Gwynbleidd

Member No.: 2005

Nekidan je na TV-u bio 'Eyes Wide Shut'.
Nisam ga gledao godinama, pa rekoh ajd...

Suvišno je i napominjati da mi je sada (sa gotovo 31 godinom i 13 godina monogamne veze iza sebe) bio daleko bolji nego prije 10-ak godina kada sam ga posljednji puta gledao.
Nešto zaista vrhunski genijalno, kao što je i za očekivati od Kubricka.

Također, imam jednu toplu preporuku, ako možete zanemariti sitne nelogičnosti što se tiče toga kako je u filmu prikazan pravosudni sustav.
Mene obično takve stvari znaju strava smetati, ali kada je film ovakva filmčina, onda mogu progutati puno toga.

Shot Caller

Telperion Laurelin
Posted: Aug 19 2018, 08:32 AM 1247217

Anar kaluva tielyanna

Gledala "Game's night" s Jasonom Batemanom i Rachel McAdams. Stvarno ne znam da li je Bateman iritantan čovjek sam po sebi ili uvijek tako dobro glumi takve likove. Baš mu paše uloga, al stvarno ga ne volim conf44.gif
Film je zabavan i pun obrata, na kraju mi je ostao malo nedorečen ili nedovršen. Neizbježna mi je usporedba s filmom "Game" (Michaelom Douglas), ali taj je ozbiljniji i kvalitetniji, dok je ovaj novi komedija i puno je "blesaviji". Sve u svemu, dobra razbibriga booyah.gif

Edited by Telperion Laurelin - Aug 19 2018, 08:33 AM

Telperion Laurelin
Posted: Aug 26 2018, 08:06 AM 1247220

Anar kaluva tielyanna

Gledala "Children of heaven" iz 1997. Dobio je Oscara za najbolji strani film. Bas simpatican, topao film o bratu i sestri i njihovoj ljubavi prema roditeljima. Samo sto sam ocekivala jos vise s obzirom da su ga toliko nahvalili na Imdb i Rotten tomatoes.
Svakako preporucam, i za roditelje i za djecu.

Edited by Telperion Laurelin - Aug 26 2018, 08:51 AM

Stormcrow
Posted: Aug 28 2018, 01:04 PM 1247224

Paganian

Member No.: 2241

Čuo sam za taj film da je dobar, na temu kršćanstva je li?

Telperion Laurelin
Posted: Aug 28 2018, 05:09 PM 1247229

Anar kaluva tielyanna

QUOTE (Stormcrow @ Aug 28 2018, 01:04 PM)
Čuo sam za taj film da je dobar, na temu kršćanstva je li?

Pa i nije. Ova obitelj je muslimanske vjere. Ali nije to vazno u filmu. Vise su u pitanju neke univerzalne vrijednosti, kao ljubav,postovanje,zajednistvo,zrtvovanje za druge.
Poceli smo gledat kultni mjuzikl ovjencan Oskarima- "Fiddler on the roof". Dug je pa smo stigli tek na trecinu...Zasad mi je ok,ali nisam nesto toliko odusevljena kao prijatelj koji ga je preporucio. Jel ga jos netko pogledao?

Telperion Laurelin
Posted: Sep 8 2018, 03:28 PM 1247292

Anar kaluva tielyanna

Gledala sam J.J.Abramsov "Super 8" iz 2011.godine. Super zabavan i napet film, koji me u puno elemenata podsjeca na "Stranger things". Stvarno,ono shocking2.gif
Preporuke svakako booyah.gif

Telperion Laurelin
Posted: Sep 16 2018, 03:41 PM 1247300

Anar kaluva tielyanna

Nisam uhvatila Han Sola u kinu,pa sam ga tek danas pogledala. Super je,nekako mi je sav tečniji i dinamičniji i smisleniji od Posljednjeg jedija.
Svaka čast Ronu Howardu. Iako,moram priznati da mi ipak malo nedostaje Harrison Ford wub.gif

Anamil
Posted: Sep 17 2018, 07:06 AM 1247302

Member No.: 1801

Kažeš da je dobar ohmy.gif a svi tvrde suprotno. Nadam se da ću ga imati skoro prilike pogledati, pa i sama ocijeniti.
Samo je jedan Han Solo - Harrison Ford je bio stvoren za tu ulogu, i još ne mogu doći sebi od
onakve smrti. Ima teorija da je ipak živ, ali mislim da ne drži vodu. Što se tiče Last Jedi mislim
da je film mogao biti pola sata kraći i da bi se sve reklo. Nakon drugog gledanja zaključila sam
da je ipak gledljiv, ali slabiji mi je od Force Awakeing ili od Rogue One.

Neki dan sam pogledala Jumanji rofl.gif dobro za dva sata zabave rofl.gif opuštajuće i bez
previše neke filozofije.

Telperion Laurelin
Posted: Sep 17 2018, 03:46 PM 1247303

Anar kaluva tielyanna

QUOTE (Anamil @ Sep 17 2018, 07:06 AM)
1.Kažeš da je dobar  ohmy.gif  a svi tvrde suprotno. Nadam se da ću ga imati skoro prilike pogledati, pa i sama ocijeniti.
2.Samo je jedan Han Solo - Harrison Ford je bio stvoren za tu ulogu, i još ne mogu doći sebi od
onakve smrti. Ima teorija da je ipak živ, ali mislim da ne drži vodu.
3.Što se tiče Last Jedi mislim
da je film mogao biti pola sata kraći i da bi se sve reklo. Nakon drugog gledanja zaključila sam
da je ipak gledljiv, ali slabiji mi je od Force Awakeing ili od Rogue One.

Neki dan sam pogledala Jumanji  rofl.gif  dobro za dva sata zabave  rofl.gif  opuštajuće i bez
previše neke filozofije.

1. Svi? Iz mog okruženja svi kažu što i ja biggrin.gif valjda ovisi o tome što se očekuje...
2. Da,on je nezamjenjiv,ali radnja i scenarij baš se uklapaju u njegov "svemir".
3. Pisala sam o Last Jediju,dobar je,ali nepotrebno produzen, kao što si i rekla, kao što sam i ja pisala prije. "Han Solo" se gleda u jednom dahu...ali dobri su mi svi filmovi iz serijala,kad bolje razmislim.
Jumanji mi je skroz ok,mislim da sam ga vec dvaput pogledala. Zabava za cijelu obitelj
smilie.gif

Edited by Telperion Laurelin - Sep 17 2018, 03:47 PM

4348 replies since Jun 15 2010, 09:00 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (290) < ... 285 286 287 288 289 [290] >
Back to Ostalo