Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (62) < ... 57 58 59 60 61 [62] > ( Go to first unread post )
Ostale knjige
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Aldarion
Posted: Dec 30 2017, 11:56 AM 1245069

The Young Wolf

Group: Members
Member No.: 2014

Kupio je ove jeseni, čeka na polici bolja vremena.
Drago mi je vidjeti pozitivan osvrt, pomaknut ću ju naprijed na listi prioriteta.

Anamil
Posted: Jan 22 2018, 08:53 AM 1245418

Member No.: 1801

Čitam trenutno knjigu "Dječak kakvog nema", jedna dirljiva i topla priča o prijateljstvu starice
i 11-godišnjeg dječaka. Preporuka svima koji vole čitati takve knjigu (ne, nije srcedrapajuće
kao npr. Čuvarica sestre svoje crryyy.gif ), već prava divna priča o prijateljstvu, izgubljenim
snovima, boli, mene je osvojila brzo, uostalom najbolje da pročitate osvrt.

Dječak kakvog nema

Anamil
Posted: Apr 26 2018, 07:58 AM 1246180

Tko voli povijesne romane, svakako Conn Iggulden sa svim ormanima o Džingis Kanu. Čita se
bez predaha, izvrsno napisano, dok čitamo imamo osjećaj da jašimo sa njima, ulazimo u
njihove jurte, skoro da osjećamo smrad životinja booyah.gif Vidim da je stigla i peta knjiga,
i do sada sam prezadovoljna sa pročitanim. booyah.gif

Anamil
Posted: May 18 2018, 07:07 AM 1246307

Evo još prijedloga za čitanje

Sarah Lark:
U zemlji bijelog oblaka
Pjesma Maora
Ljubav na kraju svijeta

Helen, guvernanta iz Londona, već je gotovo izgubila nadu da će zasnovati vlastitu obitelj
kad je naišla na oglas u crkvenom listu. Zajednica u Christchurchu na Novom Zelandu traži
žene za usamljene članove „na dobrom glasu". Nakon kratkog dopisivanja sa „seoskim
džentlmenom" Howardom O'Keefeom, Helen odluči otputovati, a za putovanje zarađuje
prateći djevojčice iz sirotišta.
Na brodu upoznaje Gwyneiru Silkham, mladu plemkinju iz Walesa, koja putuje na Novi
Zeland s budućim svekrom Geraldom Wardenom. Gwyneira putuje prvim razredom i vodi sa
sobom psa i konje - i na prvi pogled nema ništa zajedničko s Helen. No i ona putuje
suprugu kojega još ne poznaje, a njezin je brak dogovoren pod još čudnijim okolnostima
nego Helenin: Gerald Warden dobio je njezinu ruku - na kartama!
Naravno, Gwyneira je to mogla odbiti, ali nije jer je tražila pustolovinu. Dok Helen mašta o
mirnom životu, Gwyn sanja o uzbudljivim danima koje će provoditi s budućim mužem. No
hoće li im se snovi ostvariti?

Ovo je samo par riječi o početku ove trilogije koja opisuje sudbinu dviju obitelji čije
prijateljstvo počinje na putu za Novi Zeland. Nova, tajanstvena i još nedovoljno naseljena
zemlja gdje uz ljude koji su došli trbuhom za kruhom, dolaze i razni pustolovi, kao i ljudi
koji u svojim domovinama bježe od nečega. Lagano napisano, radnja teče, likovi ulaze i
izlaze iz priče cry.gif
Kao što su meni preporučili ove knjige, tako ih i ja preporučujem svima vama koji volite čitati.

918 replies since Nov 8 2008, 05:31 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (62) < ... 57 58 59 60 61 [62] >
Back to Ostalo