Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (290) < ... 276 277 278 279 280 [281] 282 283 284 285 286 ... > ( Go to first unread post )
Ostali filmovi, sve osim Lotra
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Wotan
Posted: Jan 14 2018, 03:12 PM 1245280

Iconoclast

Group: Members
Member No.: 2005

D.D. Lewis se povlači iz glume. cry.gif

Ne sjećam se kada sam zadnji puta pročitao nešto iz filmskog svijeta da me iskreno tako malo rastužilo.
Vjerojatno kada sam čuo da je Alan Rickman umro, iako to, naravno, nije usporedivo.

U svakom slučaju, ima novi (i navodno posljednji) film (vrijeme je, prošlo pet godina).
Setting i tema mi se čine pomalo čudnim izborom (svijet visoke mode u Londonu '50-ih.), ali hej, ništa ne treba iznenaditi kada je P.T. Anderson u pitanju.
Čovjek kao da se si je postavio za cilj izabrati za svaki slijedeći film nešto što se barem na prvu čini kao izrazito neatraktivan koncept, te ga pretvoriti (uz znatnu pomoć izvrsnog castinga) u remek-djelo.

Ali vidjet ćemo.

Phantom Thread

Meni će svejedno (DDL) zauvijek ostati u najboljem sjećanju kao John Proctor iz one alegorije mekartizma Crucible.
Kako bilo, stvarno šteta. Zaista velik glumac i veliki umjetnik, što se ne podrazumijeva uvijek nužno.

Telperion Laurelin
Posted: Jan 14 2018, 03:18 PM 1245282

Anar kaluva tielyanna

Member No.: 2172

Jel netko pogledao "Shape of water"? Planirala sam pogledat potencijalne nominante za Oscar,barem prema ovim prognozama. Jel itko gledao ijedan od navedenih?

Telperion Laurelin
Posted: Jan 14 2018, 03:24 PM 1245283

Anar kaluva tielyanna

Sad sam se sjetila da sam čitala da ste o Dunkirk-u dosta pozitivno pisali,pogotovo ti Wotane. Koji drugi?

Wotan
Posted: Jan 14 2018, 03:25 PM 1245284

Iconoclast

QUOTE (Telperion Laurelin @ Jan 14 2018, 03:18 PM)
Jel netko pogledao "Shape of water"?

Gle, znam da se ne slažemo baš u filmskim preferencijama i ukusima, ali iskreno ti mogu reći kako je ovaj film genijalan.

Svakako ga trebaš pogledati. Ja i inače obožavam Del Tora, ali bez imalo problema mogu reći kako, meni osobno, dugo nije snimio nešto ovako dobro.

Gledao sam ga u relativno lošoj kvaliteti, te jedva čekam da dođe u kina ili na torrente da ga pogledam barem još jednom. Sjajno nešto.

A Dunkirk? Samo riječi hvale.
Nemam što dodati onome što sam prije koji mjesec (dvije-tri stranice unazad) napisao, ali Shape of Water, ponavljam, svakako pogledaj.

Edited by Wotan - Jan 14 2018, 03:26 PM

Telperion Laurelin
Posted: Jan 14 2018, 03:30 PM 1245285

Anar kaluva tielyanna

Nekako me po sadržaju najviše zaintrigirao od svih. Ajde hoću booyah.gif

Wotan
Posted: Jan 14 2018, 07:24 PM 1245298

Iconoclast

Nda, u prošlosti sam imao mnogo i premnogo nesporazuma u vezi toga, pa bih ti, ako nije problem, želio samo napomenuti jednu sitnicu i staviti mali disclaimer do znanja.
Postoji velik broj pripadnika Del Torovog kruga fanova (i sam ih poznajem nekoliko, štoviše, prijatelji su mi) koji smatraju kako su određeni njegovi filmovi neka vrsta vrlo dubokoumne i revolucionarne političke alegorije, kritike društva, državnih režima, vjerskih struktura i čegatisvene,
te preferiraju njegove uratke prvenstveno zato što odražavaju njihova lijevo-liberalna politička uvjerenja.

Ja nisam jedan od tih. U tom kontekstu političke opredijeljenosti, Del Toro mi je, iako mu je poslovično srce na pravom mjestu, posve običan, vrlo nesuptilan i krajnje trivijalan.
Misim da je moguće kako si dosada shvatila da se referiram primarno na Pan's Labyrinth, koji je sam po sebi jedan od najboljih fantasy filmova koji sam ikada gledao.

Mene se ne tiče što je u tom filmu glavni negativac zli satnik frankovske fašističke Španjolske (koji po karakterizaciji graniči sa demonom iz Egzorcista), što ima komunističkih partizana koji se smucaju po španjolskim brdima i sabotiraju zlu, zlu vlast, niti bilo što slično.

Volim ga zato što sam dobrim dijelom fantasy geek, te smatram kako je u žanr filmske fantastike donio jedan poseban stilski izričaj i mračnjački štih, što mi se vrlo sviđa.
Primjerice, 'njegov' koncept vilenjačke vrste iz Hellboy II mi je nešto fenomenalno, te smatram kako trenutno nema boljeg fantasy filmaša na sceni.

On je mainstream filmski redatelj, što implicira populističku (bez negativnih konotacija), komercijalnu zabavljačku vrstu umjetnosti, te nema apsolutno nikakvog razloga zašto bih njegove povijesne interpretacije uzimao išta ozbiljnije nego, štajaznam, Scottovog Gladiatora.

Tek toliko...

Pretpostavljam, vjerojatno se čudiš kako je ovo bila ničim izazvana mantra, ali vjeruj, nije tako.
Ne dao ti Bog mojih iskustava i besmislenih rasprava koje sam vodio zbog toga. rofl.gif

Edited by Wotan - Jan 14 2018, 07:36 PM

Telperion Laurelin
Posted: Jan 14 2018, 08:09 PM 1245299

Anar kaluva tielyanna

Baš sam te htjela pitati za Panov labirint,tj.za usporedbu ta dva filma. Ja naime nisam gledala Panov labirint blush.gif jer sam u jednom momentu (nakon što me Krug isprepadao),odlučila da više neću gledati ništa s primjesom horora,a taj film je žanrovski izmiješan,mislila sam da će biti scary...
Nedavno,kad sam se zainteresirala za Shape sam ponovno čitala o Panu i poželila ga pogledat. I sad si ga ti pohvalio,pa bi mogla pogledati oba.
Što se tiče alegorije u fantasy-u,mislim da sam vrlo blizu tvom doživljaju,tj.nemam potrebu pridodavati dublje značenje gdje ga nema, pogotovo što se tiče politike ili povijesnih činjenica. Don't worry wink.gif

Edited by Telperion Laurelin - Jan 15 2018, 08:39 AM

Telperion Laurelin
Posted: Jan 15 2018, 08:29 AM 1245300

Anar kaluva tielyanna

Evo pogledali sinoć film. Sad kužim zašto si napisao da ne tražim poveznicu sa redateljevim stavovima....nije mi promaklo da je šef instituta psihopat a citira sv.Pismo koje mu služi kao "inspiracija" za zlodjela. Al dobro,ni prvi ni zadnji takav lik. Mislim da je Del Toro htio karakterizirati fanatika,a ovaj put je izbor pao na kršćanina. Toliko je karikiran, pretpostavljam da je del Toro na isti način demonizirao tog satnika iz Pana o kojem si pisao. A i Rusi,pa i onaj general su prikazani okrutnima. Tako da sad bi se moglo protumačiti da redatelj ima predrasude i prema vojsci,i po nacionalnoj osnovi. Na to si ciljao?

Film je zanimljiv,drugačiji. Nije me oduševio toliko kao tebe al dovoljno je dobar. Usamljenost glavnih likova je stvarno dobro prikazana,i sumornost njihove svakodnevice. Nisu me odmah uvjerili u ljubavnu priču (u samo tri susreta),nekako mi se Eliza prebrzo povezala sa čovjekolikim stvorom (mislim da mu nisu dali ime puzzled.gif ),da bi odlučila riskirati sve i spasiti ga. To mi je bila zamjerka,al mogu pripisati to njenoj empatiji i čežnji za ljubavlju. Super što je sretan završetak,moram priznati da me to malo iznenadilo. Očekivala sam smrt glavnih likova,tako da booyah.gif
Sve u svemu 4/5.

Edited by Telperion Laurelin - Jan 15 2018, 08:30 AM

Wotan
Posted: Jan 15 2018, 02:17 PM 1245306

Iconoclast

Znao sam da ćeš shvatiti zašto sam osjetio potrebu distancirati se čim pogledaš film.
Nisam želio da pomisliš kako mi je, s obzirom na moje ateističke svjetonazore, film dobar zato što je glavni negativac, između ostalog, kršćanski fanatik koji na kraju dobije zasluženo, što je Del Toru pomalo standardni modus operandi.
Prerastao sam ta infantilna sranja davnih dana. Čudno mi je da on nije, budući da se ne radi o tome kako je, što ti kažeš, samo ovaj puta izbor pao kršćanina. Spomenuti satnik iz Pana je čvrsti slijedbenik falangizma,
a kažem ti opet, o koliko se vrhunski nijansiranoj karakterizaciji radi, i onaj demon što je malu opsjeo bi od njega pobjegao, ne bi morali zvati svećenika.

To je, recimo, stavka koja mi je kod njega izuzetno odbojna i nezrela.
Nije dovoljno što je podjela tako jasno definirana (što u stvarnom životu nipošto ne funkcionira po tako 'čistom' principu), već se zbog nekog razloga javlja nezatomiva potreba otići u drastičnu krajnost.

Moguće je kako time pokušava postići da mu antagonisti, s obzirom na, kako si i rekla, cijelo more sličnih, ne budu 'nebitni' i lako zaboravljivi, ali što se mene tiče, takvim kontra-učinkovitim pristupom postiže upravo suprotno, te ih sam svodi na trivijalizirane karikature.

To je što se tiče tog političkog aspekta u njegovim ostvarenjima.
Što se tiče zanatskog dijela, ponavljam, radi se o filmaškom genijalcu, te mi je izuzetno drago što je fantasy geek, pa imamo nekoga tko će i dalje snimati kvalitetne uratke u konkretno tom žanru.
Stoga mi je drago što ti se film ipak svidio. biggrin.gif booyah.gif

Telperion Laurelin
Posted: Jan 15 2018, 02:37 PM 1245310

Anar kaluva tielyanna

QUOTE (Wotan @ Jan 15 2018, 02:17 PM)
1.Nisam želio da pomisliš kako mi je, s obzirom na moje ateističke svjetonazore, film dobar zato što je glavni negativac, između ostalog, kršćanski fanatik koji na kraju dobije zasluženo, što je Del Toru pomalo standardni modus operandi.
Prerastao sam ta infantilna sranja davnih dana. Čudno mi je da on nije, budući da se ne radi o tome kako je, što ti kažeš, samo ovaj puta izbor pao kršćanina. Spomenuti satnik iz Pana je čvrsti slijedbenik falangizma,
a kažem ti opet, o koliko se vrhunski nijansiranoj karakterizaciji radi, i onaj demon što je malu opsjeo bi od njega pobjegao, ne bi morali zvati svećenika.

2.To je, recimo, stavka koja mi je kod njega izuzetno odbojna i nezrela.
Nije dovoljno što je podjela tako jasno definirana (što u stvarnom životu nipošto ne funkcionira po tako 'čistom' principu), već se zbog nekog razloga javlja nezatomiva potreba otići u drastičnu krajnost.

1. To mi uopće ne bi palo na pamet,really. Da si Elrond,možda i bi wink.gif Nisam te doživjela isključivim u tom pogledu.
Znači satnik isto katolik (falangist). Ajd' i to ću pogledat. Znači Guillermo u principu ima nešto protiv think.gif ,ma dobro....
2.Da,ovog lika će biti teško zaboraviti. U koju god situaciju ga je smjestio,čak i kad je sa obitelji,psihozaaa... panic.gif

Telperion Laurelin
Posted: Jan 17 2018, 09:31 PM 1245376

Anar kaluva tielyanna

Link
roflmao.gif rotfl.gif
Dođe mi da ih pogledam...

Edited by Telperion Laurelin - Jan 17 2018, 09:32 PM

Wotan
Posted: Jan 17 2018, 10:01 PM 1245377

Iconoclast

Plan 9 je nešto najlegendarnije iz svijeta trash filmova što sam ikada gledao. Lik s plaštom je... ma sve na svijetu. rofl.gif roflmao.gif

Room sam zaspao na pola koliko je nezanimljivo glup, i uopće ne rezumijem odakle sav publicitet koji je film uspio generirati. zjev.gif

Wicker Man je žestoko njesra koje po meni nije vrijedno truda da se dočeka tih par minuta Cageovog histeričnog overactinga, budući da ostatak filma ima očite pretenzije biti ozbiljan uradak. I ne uspijeva na svakom koraku.

Battlefield: Earth sam gledao ko klinac, te mi je, ko i svakom klincu kada su u pitanju SF filmovi, bio super cool. Tek sam nedavno ponovno uhvatio par scena, kad su ga reprizirali na TV-u i nisam mogao doći sebi od siline idiotizma. rofl.gif

Ostale nisam gledao, ali ovaj Samuraj i Miami izgledaju obećavajuće. rofl.gif

Stormcrow
Posted: Jan 18 2018, 12:35 PM 1245380

Paganian

Member No.: 2241

Uh treeeeeš, koliko ima groznih filmova koji su toliko grozni da su dobri.

Flash Gordon:

Queen, Ornella Muti, kult

Surf Ninjas

Leslie Nielsen kao negativac

Turski Rambooooooooo notworthy.gif

Turski Supermeeeeeeeen

ali najgori film svih vremena je Batman i Robin i točka.

Nicholas Cage je INSTITUCIJA

user posted image

Boooooooooooooooooooooooooog

Edited by Stormcrow - Jan 18 2018, 12:43 PM

Anamil
Posted: Jan 22 2018, 08:46 AM 1245417

Member No.: 1801

Sinoć na nekom od programa počela gledati izvrstan film, Sakrivene brojke (The Hidden
Figures). Od poznatijih glumaca tu je Kevin Costner i Octavia Spencer, i dosta njih kojima ne
pamtim imena, i da jumpy.gif Sheldon tongue.gif . Film prati tri crnkinje u NASA-i, izvrsne matematičarke
i analitičarke. Vrijeme je osvajanja svemira, IBM sa svojim velikim kantama ulazi u poslove,
još uvijek postoje odvojeni dijelovi prostorija za obojene, posebni WC-i za obojene, posebni
gradski prijevoz za obojene.... Borba protiv predrasuda u znanstvenom području Amerike. A
one su još i žene ....
Film mi je izvrstan, ako ga netko ugleda na programu, svakako preporučujem pogledati.

Telperion Laurelin
Posted: Jan 23 2018, 03:48 PM 1245444

Anar kaluva tielyanna

Nominacije-nema iznenađenja...

4341 replies since Jun 15 2010, 09:00 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (290) < ... 276 277 278 279 280 [281] 282 283 284 285 286 ... >
Back to Ostalo