Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (162) < ... 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 > ( Go to first unread post )
Serije 4, Imaginarni bez kojih stvarno ne mozemo
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Stormcrow
Posted: Jan 11 2018, 01:35 PM 1245181

Imrahil

Group: Members
Member No.: 2241

biggrin.gif
Ali bogami što je je žene u turskim sapunicama su najljepše, rekao bi jedan narodni pjevač:

Šeherezada, Šeherezada uzroku moga jadaaaa...

Ali bolje su mi turske sapunice od naših domaćih serija, to je užas, grozno, smeće. Toliko preglumljivanje i loš humor ima jedino sabor.

elrond
Posted: Jan 11 2018, 02:06 PM 1245183

Vala

Member No.: 29

QUOTE (Stormcrow @ Jan 11 2018, 12:35 PM)
biggrin.gif
Ali bogami što je je žene u turskim sapunicama su najljepše, rekao bi jedan narodni pjevač:

Šeherezada, Šeherezada uzroku moga jadaaaa...

Ali bolje su mi turske sapunice od naših domaćih serija, to je užas, grozno, smeće. Toliko preglumljivanje i loš humor ima jedino sabor.

iskreno, ne gledam niti jedne, niti druge no.gif
gledam kad imam vremena ponajviše treći program htv-a, najkvalitetniji mi je
dosad,
dokumentarce svih vrsta, boja i oblika, star trek, koncerte ozbiljne glazbe,
filmove, zalagoaonicu na rtl2, i sl emisije, na domatv mentalista, kosti, još uvijek dva i pol muškarca, športske prijenose kad ih ima,
od atletike, do nogometa, rukometa (sutra na rtl-u počinje fešta od rukometa klap.gif i tako.
serije tipa varijacije ljubavi bilo turske, bilo domaće ne gledam, hvala bogu ima daljinac i dovoljno programa....

Anamil
Posted: Jan 11 2018, 02:48 PM 1245192

Member No.: 1801

Bakice u doba najveće gužve, na marendi i škola i radni ljudi, a one traže preko reda da ne
zakasne na sapunicu 16k3pzb.gif ne znaš da se smiješ ili plačeš

elrond
Posted: Jan 11 2018, 02:58 PM 1245193

Vala

QUOTE (Anamil @ Jan 11 2018, 01:48 PM)
Bakice u doba najveće gužve, na marendi i škola i radni ljudi, a one traže preko reda da ne
zakasne na sapunicu 16k3pzb.gif ne znaš da se smiješ ili plačeš

teme koji ih seže i veže.... cool.gif

Stormcrow
Posted: Jan 15 2018, 08:51 PM 1245340

Imrahil

Jel itko gledao seriju Lucifer?
Odlična je, ima humora i jednostavna je.
Nova sezona Vikinga, beh nije loša ali moglo i bolje.

Anamil
Posted: Jan 30 2018, 08:01 AM 1245485

Ova nova HBO serija Britanija obećava. Danas je druga epizoda. Radnja serije je u doba osvajanja
Britanije od strane Rima, podijeljena plemena Kelta, a umiješaju se i Druidi sa svojom magijom.....

"Kad Rimljani napadnu Britaniju 43. g. n. e., Kerra (Kelly Reilly), kći kralja Cantiija,
prisiljena je zanemariti svoja neslaganja sa suparničkom kraljicom Antedijom (Zoë
Wanamaker) kako bi se suočile sa svojim osvajačima. Rimljani, na čelu s generalom Aulom
Platijem (David Morrissey), odlučni su uspjeti u onome u čemu Julije Cezar nije i osvojiti
ovu mitsku zemlju na dalekom rubu Rimskog Carstva. Aulo je jak i žilav vođa, ali ima
duboku tajnu koja prijeti njegovoj misiji. Plemena i druidi ujedinjuju se u borbi protiv
Rimljana, a Kerri je dodijeljena najvažnija uloga u životu kao predvodnica otpora protiv
moćne rimske vojske. Premijera serijala “Britanija” (Britannia) je 19. siječnja, od kada će u
ponudi HBO GO-a biti cijela sezona, dok će na kanalu HBO premijera biti 23. siječnja u 20
sati."

Prva epizoda djelovala mi je zanimljivo, nasilja ima, ali nije prenaglašeno, a naravno da ga
mora biti kada Rimljani sijeku sve pred sobom. Druidi su zastrašujući sa izgledom, a o njihovom
djelovanju tek imamo svjedočiti. Mislim da će ovo biti jedna zanimljiva serija.

Stormcrow
Posted: Jan 30 2018, 09:47 AM 1245486

Imrahil

Britanski populizam na djelu, pet milijuna serija o Britaniji, Viktorija (ratni zločinac), a samo rijetke serije o Rimu najveličastvenijem carstvu ikad, cijela Britanija bila je tvornica brabonjaka, ovcojebina, gdje su konzuli slati kada su bili u nemilosti Cezara.

Bila je super serija Marko Polo ukinili su je, zašto nema serije o Matiji Korvinu, Friedrichu Barbarossi, opsadi Beča, bila je super serija Borgias, ukinili su je, Medici, ali neee, opet serija bazirana o Britaniji, najgorem Imperiju u povijesti čovječanstva.

Edited by Stormcrow - Jan 30 2018, 09:48 AM

Aldarion
Posted: Jan 30 2018, 11:06 AM 1245488

The Young Wolf

Member No.: 2014

Pa neka Mađari i Hrvati snime seriju o Matiji Korvinu, što prozivaš Britance za to? Kakve oni veze imaju sa Zemljama Krune sv. Stjepana? Oni se ponašaju sasvim prirodno glede svog Imperija. Ne bi valjda trebali javno čupati kosu i ispričavati se svakome koga sretnu sad zbog nečega iz 18. ili 19. stoljeća. K tome ne vidim razloga da se baš Britansko Carstvo izdvoji kao najgori imperij.

Pogledaj Rusiju i njezine pogrome Židova početkom stoljeća, kao i utjecaj koji je to imalo na budući Holokaust. Ili francusko ponašanje u kolonijama prilikom dekolonizacije. Ili belgijsku koloniju Kongo za Leopolda I. Ili japansko silovanje Nankinga, što je samo izdvojeni "incident" o nizu. O ostalima da se ni ne govori, posebice ne o onim imperijima koji jesu to, mada nisu imali cara na svom čelu (Treći Reich, SSSR i ostali). Meni je više stalno ponavljanje te floskule o "najgorem imperiju" populizam, nego što su britanske serije, hm.

P.S. "Najveličanstveniji Rim" je uveo genocid u praksu. Toliko o ratnoj zločinki Viktoriji.

Stormcrow
Posted: Jan 30 2018, 02:20 PM 1245489

Imrahil

Ajd bogati smiri se, šta si se raspištoljio ko krme u Teheranu??

Tko uopće govori o britanskim produkcijama, nego čitav filmski estamblišment je vezan za britansku povijest kao da je jedina u Zapadnoj Europi.
Tako je i sa serijama, imaju najviše love, i vezani su na Hollywoodski utjecaj a i Ameri očito pate za Britancima.

Najveća carstva su nastala na genocidu i pljački resursa od pokorenih naroda, ni Britansko carstvo nije iznimka, nego pravilo.

Aldarion
Posted: Jan 30 2018, 02:36 PM 1245491

The Young Wolf

Member No.: 2014

Imrahile, ako imaš probleme u životu zbog kojih si nervozan i svadljiv, molim te da ih rješavaš kod sebe doma, a ne na internetskim portalima. Možda ti Wotan to nije htio napisati kada si prema njemu bio bezobrazan, ali ja ne osjećam takve obzire.

Stormcrow
Posted: Jan 30 2018, 02:48 PM 1245492

Imrahil

QUOTE (Aldarion @ Jan 30 2018, 02:36 PM)
Imrahile, ako imaš probleme u životu zbog kojih si nervozan i svadljiv, molim te da ih rješavaš kod sebe doma, a ne na internetskim portalima. Možda ti Wotan to nije htio napisati kada si prema njemu bio bezobrazan, ali ja ne osjećam takve obzire.

E moj prijatelju, bogami dok niste došli ti, Wotan i takvi , Board je imao membera, i bilo je rasprava, sad sam ja neki agresivni luđak?
Pogledaj prvo sebe, i svoju agresivnost a onda osuđuj druge.
Nije slučajnost otkad ste vi došli, svi se razbježaše, ja bi se zapitao zašto.
Bogami nije nitko otišao radi mene, a ode sam ohoho.

elrond
Posted: Feb 2 2018, 04:31 PM 1245502

Vala

kažu, noć punog mjeseca, svi luđaci navalili na "!plavi mjesec!" kolo.gif

Stormcrow
Posted: Feb 2 2018, 06:09 PM 1245506

Imrahil

Vikinzi, počelo ić nabolje, ho tim Ajvar, Ajvarrr

Anamil
Posted: Feb 5 2018, 08:09 AM 1245533

QUOTE (Stormcrow @ Feb 2 2018, 06:09 PM)
Vikinzi, počelo ić nabolje, ho tim Ajvar, Ajvarrr

Govoriš o ovoj zadnjoj sezoni? Jer Ajvar je gadan na kraju zadnje koju sam gledala, ne znam
više koja je to bila.

Stormcrow
Posted: Feb 5 2018, 02:22 PM 1245544

Imrahil

Da zadnja sezona a Ivarr (Ajvar) jest gadan, ubojit sociopat, ali je li toliko zao?
Želi priznanje, osvetu majke, i postojan je u svojoj ubojitosti.
On ne želi moć radi moći same, već želi moć da bi se dokazao svijetu i osvetio majku. Lagerthu je moć izjela, i dovela do čina zbog kojeg je poludjela (Astrid).
Ivarr je najiskreniji od sviju, a istina je bolna i tamna; Njegova Tama je ono što ga pokreće, i jedini tko ga može obuzdati je Bjorn.

2416 replies since Jun 18 2010, 07:47 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (162) < ... 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 >
Back to Ostalo