Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (8) < ... 3 4 5 6 7 [8] > ( Go to first unread post )
Serija GP, Dok čekamo seriju ...
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
elrond
Posted: Jul 1 2019, 10:42 AM 1248379

Vala

Group: Members
Member No.: 29

QUOTE (Thranduil Elvenking @ Jun 30 2019, 01:49 PM)
Koliko sam ja upucen u razvoj, a i iz informacija koje su za sada iznijete, radnja serije ce
biti smjestena u Drugoom dobu Medjuzemlja. Cak se moze vidjeti i na njihovom twitter nalogu.

Sta mislite o smjestanju radnje u buducnost?
Sam Tolkien je krenuo malo razradjivati tu ideju i odustao.
Ne kazem da je dobra ideja, ali nije bas ni TOLIKO lose.
"Not great, not terrible" roflmao.gif

nije mi baš najjasnije pitanje, ali pokušati ću barem djelomično dati mišljenje.
(osobito onaj dio o smještaju radnje u budućnost?, točnije na što se točno odnosi?)
kažem djelomično, jer je podataka zasad doista malo, ono, štono kažu na kapaljku.
riječ je o pet sezona serije, koliko ukupno epizoda još nije poznato.
dakle, puno, puno materijala, što obzirom na dugački vremenski period Drugog doba,
i nije puno.
o Drugom Dobu Tolkien je u odnosu na Prvo i Treće Doba puno manje objašnjavao,
osobito se to odnosi na općepoznate podatke iz Silmarilliona ili GP.
ipak, riječ je o događajima prebogatom vremenu i tu ne mislim samo na Prstenje, njihovo kovanje, nego i na narode prije svega Numenorejce, pa i gradnju poznatih nam luka i gradova Umbar, Pelargir, sukob Numenorejaca i Valara oko besmrtnosti,...pa sve do završne bitke koja otvara nam Treće Doba Posljednji Savez vilenjaka i ljudi...
vjerojatno će šira i uža, ako govorimo o Aragornu, pa onda i elrondu i Gladriel...,
rodbina doći na ekrane putem serije, samo ovisi tko u kojoj sezoni.
o povijesti negativaca očekujem puno, puno više uprizorenja, itd...
bilo bi, mislim, bolje da se zapitamo što za svakog od nas radoznalaca i nestrpljivaca
znači Drugo Doba Međuzemlja?
naravno, IMHO.

Wotan
Posted: Jul 5 2019, 02:53 PM 1248382

Gwynbleidd

Member No.: 2005

Serija je dobila redatelja, iako - pomalo čudno (ili možda ne, nemam nikakvog pojma o procesu snimanja serija rofl.gif) - samo za prve dvije epizode.

LotR series Director

Gledao sam njegov 'The Orphanage' i 'A Monster Calls' i ono, meni se čini da bi uz pravi scenarij lik stvarno mogao napraviti odličan posao. Naročito su me se dojmili duh i atmosfera u 'The Orphanage'.

Ponavljam, ne znam ništa o tome kako se snimaju serije i koliko je redatelj ključan u cijeloj priči (budući da ga se očito može mijenjati iz epizode u epizodu),
ali ako - uz dosljednost predlošku, naravno - donese dašak originalnosti i kreativnosti kakve je demonstrirao u gore navedenom filmu, sklon sam biti optimističan.

Aldarion
Posted: Jul 5 2019, 07:33 PM 1248383

The Young Wolf

Member No.: 2014

Možda bude riječ o kronološko-tematskom ispresijecanju pa je on uzet samo za neku radnju za koju misle da će mu dobro sjesti, a koja će se 'raditi' samo u dvije epizode. conf44.gif

mellon
Posted: Jul 10 2019, 01:26 AM 1248390

Lady of Rohan

Member No.: 212

Iščekujući ovu seriju, ne mogu se ne pribojavati ishoda.
Kad se samo sjetim koliko sam čekala Hobita, da bi na kraju
meni bio doslovce negledljiv. Jednostavno sav taj
CGI ubija filmsku umjetnost upotpunosti. O manjkavostima
Hobita u ostalim segmentima da ne pričam sad, ali ne može se
ne strepiti. Jedan PJ je uspio toliko "promašiti" s Hobitom, a što li će nam tek serija iznjedriti. Još CGI-a? Još šaljivosti? Dodavanja nepotrebnih izmišljenjih likova? Bildanje nekakvih borbenih scena bez smisla?

Pravi duh LOTR-a uvijek meni se osobno očitovao u Fellowshipu, u načinu njegova snimanja, u njegovoj da tako kažem, "sporosti". Pa sjetite se samo kad družina uđe u Moriju, ona napetost mraka.. gotovo da možes i sam namirisati te rudnike. Dijalozi, ma nema onog koji nije sjeo, koji nije izazvao trnce. Mogu li nam današnji redatelji, za koje se ponekad pitam zašto od svakog filma rade videoigricu, donijeti taj pravi duh Međuzemlja? Kamo sreće! I dan danas bi mnoge stvari mijenjala zauzvrat da mogu obrisati svoje sjećanje i još jednom doživjeti prvo gledanje Fellowshipa.
Ostaje nam nadati se..

Aldarion
Posted: Jul 14 2019, 11:00 PM 1248402

The Young Wolf

Member No.: 2014

Barem neće biti 3D. Neki dan mi baš došla na um misao koliko je nepotrebnih i čak i u fantastyju stvarno nerealnih skokova (npr. Legolas i onaj hod po padajućem tornju) i glupave dinamičnosti radnje dodano samo da se dobije tih nekoliko umjetnički bezvrijednih 3D efekata pri filmskoj projekciji. Ima nade da će serija upravo zbog izostanka toga biti već za nijansu bolja.

mellon
Posted: Jul 14 2019, 11:09 PM 1248405

Lady of Rohan

Ako cast i scenariji bude više išao na "dramu i dijalog",
a manje na bildanje akcije, možda nešto i bude od te serije.
No, čini mi se da je bolje ne nadati se, pa se ugodno
iznenaditi.

mellon
Posted: Jul 14 2019, 11:27 PM 1248409

Lady of Rohan

QUOTE (Wotan @ Jul 5 2019, 02:53 PM)
Serija je dobila redatelja, iako - pomalo čudno (ili možda ne, nemam nikakvog pojma o procesu snimanja serija rofl.gif) - samo za prve dvije epizode.

To su vjerojatno pilot epizode, pa zato.
Poslije obično bude više redatelja.

Wotan
Posted: Jul 14 2019, 11:39 PM 1248410

Gwynbleidd

Member No.: 2005

QUOTE (mellon @ Jul 14 2019, 11:27 PM)
QUOTE (Wotan @ Jul 5 2019, 02:53 PM)

To su vjerojatno pilot epizode, pa zato.
Poslije obično bude više redatelja.

Moguće. U tom slučaju, mislim da - unutar granica realnih očekivanja, naravno - nisu mogli bolje izabrati.

Taj čovjek zaista posjeduje neporeciv talent, te ako će mu jedan od zadataka biti i formiranje atmosfere koja će dominirati daljnjim tijekom serije, ponavljam, izrazito sam optimističan.

Zaista se nadam da će imati važnu riječ u predstavljanju i uvođenju Saurona u priču, jer nekako baš imam osjećaj da će njemu taj aspekt priče odlično odgovarati.

mellon
Posted: Jul 14 2019, 11:43 PM 1248411

Lady of Rohan

QUOTE (Wotan @ Jul 14 2019, 11:39 PM)

Zaista se nadam da će imati važnu riječ u predstavljanju i uvođenju Saurona u priču, jer nekako baš imam osjećaj da će njemu taj aspekt priče odlično odgovarati.

Samo da Saurona načine onako mračnim i mističnim
.da ne igraju na prvu

elrond
Posted: Jul 16 2019, 10:18 AM 1248415

Vala

Member No.: 29

ovaj dio o Sauronu ovisi o tomu koju Sauronovu fazu žele uprizoriti, ranu ili kasniju.
razlika u izgledu je ogromna.

Thranduil Elvenking
Posted: Jul 22 2019, 01:56 PM 1248420

King of the Woodland Realm

Member No.: 2188

QUOTE (elrond @ Jul 1 2019, 10:42 AM)
nije mi baš najjasnije pitanje, ali pokušati ću barem djelomično dati mišljenje.
(osobito onaj dio o smještaju radnje u budućnost?, točnije na što se točno odnosi?)
kažem djelomično, jer je podataka zasad doista malo, ono, štono kažu na kapaljku.
riječ je o pet sezona serije, koliko ukupno epizoda još nije poznato.
dakle, puno, puno materijala, što obzirom na dugački vremenski period Drugog doba,
i nije puno.
o Drugom Dobu Tolkien je u odnosu na Prvo i Treće Doba puno manje objašnjavao,
osobito se to odnosi na općepoznate podatke iz Silmarilliona ili GP.
ipak, riječ je o događajima prebogatom vremenu i tu ne mislim samo na Prstenje, njihovo kovanje, nego i na narode prije svega Numenorejce, pa i gradnju poznatih nam luka i gradova Umbar, Pelargir, sukob Numenorejaca i Valara oko besmrtnosti,...pa sve do završne bitke koja otvara nam Treće Doba Posljednji Savez vilenjaka i ljudi...
vjerojatno će šira i uža, ako govorimo o Aragornu, pa onda i elrondu i Gladriel...,
rodbina doći na ekrane putem serije, samo ovisi tko u kojoj sezoni.
o povijesti negativaca očekujem puno, puno više uprizorenja, itd...
bilo bi, mislim, bolje da se zapitamo što za svakog od nas radoznalaca i nestrpljivaca
znači Drugo Doba Međuzemlja?
naravno, IMHO.

Zapravo sam samo razmišljao o onoj malom dijelu knjige "The New Shadow", ili
bolje rečeno trinaest stranica koje je napisao i odsuta.
Mislim... ipak eto imao je on nekih idejica za nastavak od kojih je, kako napisah, odustao na kraju.
Ali to nije važno, samo misao i sama ideja nije bajna i sjajna, imaju i više nego dovoljnog
i zanimljivog materijala koji zaslužuje da bude kvalitetno ekranizovan biggrin.gif

Anamil
Posted: Jul 23 2019, 07:22 AM 1248423

Member No.: 1801

Evo, tek da nam zagolica maštu ... biggrin.gif
Navodno prvi castinzi, ali za sporedne uloge LOTR serie taps for role ...

116 replies since May 22 2018, 01:02 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (8) < ... 3 4 5 6 7 [8] >
Back to O filmu "Gospodar prstenova"