Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (77) < ... 72 73 74 75 76 [77] > ( Go to first unread post )
Povijest, there and back again...
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Wotan
Posted: Jan 21 2018, 06:12 PM 1245415

Brenin Amra

Group: Members
Member No.: 2005

Aldarione, da nastavim ono o čemu smo govorili prije koji tjedan, svakako si uzmi vremena pogledati Darkest Hour, ako već nisi.

Gotovo sam siguran kako će te se dojmiti daleko snažnije od Churchilla.

Iako, razumljivo, postoji par upitnih, te iznimno dječje naivnih scena, radi se o daleko inormiranijem i realnijem prikazu njegovog lika i djela, skupa sa svim vrlinama i manama koje su ga krasile, bez uljepšavanja onih lijepih ili daljnjeg nepotrebnog poružnjivanja onih ružnih.

Također su, po meni, lijepo uhvaćene bit i atmosfera, kao i aura nepovjerenja i opći dojam 'neprivlačnosti' koje je širio oko sebe, a koje su uglavnom bile izravna posljedica njegovih prijašnjih političko-ratnih neuspjeha (koji su također spomenuti doslijedno kontekstu filma i bez rezerve).

S obzirom na ograničenost filmskog medija pri opisivanju događaja ovakve magnitude, te osoba koje su se našle u njihovom središtu, moram reći kako sam ostao oduševljen prikazom Halifaxa i Chamberlaina,
te redateljevom nesklonošću jasnoj crno-bijeloj karakterizaciji i podjeli likova na dobre i loše.

Svjestan sam kako ovo uvijek spominjem kao veliki plus svakom umjetničkom djelu, ali malokada smatram kako je takav pristup realniji, svrsishodniji, i usudim se reći, potrebniji od ovakvih i sličnih situacija, kada filmaši ulože iskren i zaista vrijedan napor u svrhu ekraniziranja jedne ovakve kronike.

Ne želim ti više pretjerano spoilati, pa se, ako želiš, čujemo kada pogledaš film. Baš me zanima tvoje mišljenje.

Također, svakako preporuka i ostalima.

Edited by Wotan - Jan 21 2018, 06:15 PM

Aldarion
Posted: Jan 22 2018, 03:17 PM 1245421

The Young Wolf

Member No.: 2014

Replicirat ću na sve čim mi prođe ovaj kolokvijalno kritični tjedan.
Bez zamjerke zbog čekanja, molim. blush.gif

Naišao tražeći materijal za seminar:
Petnaestak prekrasnih slika rimskih ostataka u Dalmaciji

Wotan
Posted: Jan 22 2018, 04:15 PM 1245422

Brenin Amra

Member No.: 2005

Ma nemaš frke, samo bez žurbe.

Nisam ja ni očekivao da odmah sad trčiš u kino zato da bi mogao meni tu odgovoriti. rofl.gif

Tek preporuka za nešto za što sam, kažem, gotovo siguran da će ti super sjesti.

Čujemo se onda. booyah.gif

1142 replies since Nov 8 2008, 11:47 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (77) < ... 72 73 74 75 76 [77] >
Back to Ostalo