Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (559) < ... 554 555 556 557 558 [559] > ( Go to first unread post )
Brblj 36, jer ga zasluzujete jos vise :wub:
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
elrond
Posted: Feb 22 2018, 11:01 AM 1245754

Vala

Group: Members
Member No.: 29

QUOTE (Wotan @ Feb 22 2018, 09:50 AM)

Spominješ Plenkovića, te sam prilično siguran kako si u pravu da ne bi dobio kaznu kada bi ga uhvatili. Međutim, pitam se bi li ju dobili May? Merkel? Juncker? Guterres?

Ne znam, ne mogu biti stoposto siguran, ali nekako sumnjam. Jako sumnjam...

po tom pitanju, i Bandić bi mogao što-šta reći, pa onda Čačić,
pa onda "sikopirani lovac Talijana po Jadranu"...
imamo mi svojih "autohtonih specifičnosti", kojima je jako teško naći pandam ne samo u EU, nego i šire....i, dalje rofl.gif

Wotan
Posted: Feb 22 2018, 11:39 AM 1245755

Hoist the Black...

Member No.: 2005

QUOTE (elrond @ Feb 22 2018, 11:01 AM)
imamo mi svojih "autohtonih specifičnosti", kojima je jako teško naći pandam ne samo u EU, nego i šire....i, dalje rofl.gif

Ne pretjerano teško. sleep.gif

Čak ni punih pet minuta Googla nas dovede do ovakvih bisera:

Joshua Walde - Mrtav otac četvero djece i osam osoba ozlijeđeno. Pušten slijedeći dan, nikada vidio ni dana zatvora. Diplomatski imunitet.

Bill Janklow - Mrtav motociklist zbog debelo prebrze vožnje i ne stajanja na znak stop. Koliko je vrijedio taj život? 3 mjeseca zatvora. Razlog? Ovo će te, mislim, lijepo nasmijati. Nije sinkopa, al' eto, ni šećerna bolest nije za odbaciti kad si u 'gužvi'. roflmao.gif

Želio bih samo ovim putem istaknuti Anamil kako je isti tip prije tragedije zaustavljen 16 puta od strane policije zbog prebrze vožnje, a znaš koliko kazni je dobio od tih 16 puta? Hoćeš pogađati? tongue.gif A hoćeš pogađati zašto? 'due to "respect for his authority", and out of a "fear of retribution".' tongue.gif

Ajmo dalje...

Ted Kennedy - zbog nedozvoljenog načina vožnje sletio u kanal, isplivao, ostavio 28-godišnju suvozačicu da se utopi, bukirao sobu u hotelu, prespavao, javio policiji što se dogodilo, i? Dva mjeseca uvjetno. rofl.gif

Rene Levesque - kanadski premijer pokrajine Quebec koji je pijan pregazio 62-godišnjeg ratnog veterana. Untaoč tome što je bio u vidno alkoholiziranom stanju na povratku sa zabave, kanadska policija je prije smrti uspjela alkotestirati žrtvu, ali ne i njega. roflmao.gif

No da pravda ipak bude zadovoljena, treba istaknuti kako mu je nakon par mjeseci na kućnu adresu ipak stigla zaslužena kazna od 25 dolara zbog vožnje bez naočala. rofl.gif

I tako, kazališe apsurda... veliki.gif

elrond
Posted: Feb 22 2018, 11:41 AM 1245756

Vala

QUOTE (Aldarion @ Feb 21 2018, 04:21 PM)
Ha dobro, s tom pričom nisam previše upoznat jer sam bio star tek godinu dana kad je poginula, tako da nisam pratio proces popularizacije kao moja roditeljska generacija, no čini mi se da je Dijana jednim većim dijelom i sama kriva za takvu medijsku pažnju, budući da je prilično rado zajahala na valu popularnosti koji ju je ponio.

Da su mediji prečesto odvratni lešinari, o tome nema spora. Dovoljno je vidjeti kako jurcaju za onim štrkljavim Justinom Bieberom i sličnim nebitnim nazovi-pjevačima (hm, je li on još uvijek aktivan uopće), a kamoli da ne bude jadno vidjeti ih kako teroriziraju odraslu ženu i majku dvoje djece.

o medijima filmu preko kojeg smo gradili sliku o lady Di, puno je toga napisano,
malo ili nimalo dobroga, s čime se slažu biografi i bolji poznavatelji Dianinog i Charlesovog života veze, braka i naponon Dianine smrti:
TEŠKE KRITIKE NA RAČUN FILMA
'Film o Diani je gori od prometne nesreće te je ovo nova smrt princeze'

https://tabloid.rtl.hr/zabava/893154/film-o...-smrt-princeze/

Princ Charles je aristokrat koji se u doslovnom smislu nije znao samostalno ni odjenuti i obući.
Najbliža slika o njemu je ako si pratio koju epizodu izvrsne humoristične serije "Zvonili ste milorde", onaj lord što se "palio" na miris sapuna sobarica, t.j. običnog puka.
Diana je prije svega bila i ostala emocionalno nestabilna osba, bulimičarka, do ludila ljubomorna na vezu svog muža Charlesa s dvije godine starijom Camillom, koju je usput budi rečeno varao i njezin muž.
Rijetki su Charlesovi prijatelji bili protiv njihove veze, i to zato što su mislili da nemaju zajedničkih interesa i prerazličiti su. Diana je voljela ljubavne romane i općenito lijepu literaturu, dok je princ čitao isključivo publicistiku - najviše povijesne i filozofske knjige, a povremeno bi uzeo Shakespearea. No, Charles je vjerovao samo Camilli.
Nakon prvobitnog ushita i zaljubljenosti, princ Charles je, citiram:
No, tek je kasnije otkrio da je Diana naivna i nezrela djevojka koja nije potpuno shvatila što ju čeka kad postane princeza od Walesa."
"Napravio je golemu pogrešku. Naravno da treba suosjećati s Dianom, Charles je bio autor te katastrofe. On nije imao dovoljno suosjećanja, nije znao razumjeti njezine osjećaje jer ga je oduvijek više zanimala objektivnost. Nije se znao nositi sa svojim, a kamoli s njezinim osjećajima. Osim vremena na sveučilištu, cijeli život su ga samo služili i nije se morao brinuti za sebe. Nije se ni oblačio sam! Nitko se nikad nije derao na njega, osim možda oca. Zato se nije znao svađati s Dianom i nije znao reagirati na njezine ispade", ispričao je Charlesov bliski prijatelj. Posebno je to došlo do izražaja u mjesecima prije vjenčanja, kad je Diana postala jako nesigurna i počela ju je mučiti ljubomora. Bolovala je od bulimije i to je utjecalo na njezino raspoloženje, ali nitko to nije znao. Bila je opsjednuta Camillom pa se ona povukla i prestala komunicirati s Charlesom.
...
Dianini ispadi bijesa u njemu su samo produbili osjećaj samoće i počeo se sve više izolirati od nje i njihovog odnosa. Koliko god je Diana bila nesigurna, on ju nikako nije uspio uvjeriti da se nema zbog čega brinuti. Charles ju nije planirao varati, ali bio je potpuno izgubljen i već slab na živcima. Njegovi su se prijatelji počeli brinuti za njega. Izbjegavao je Dianu i nekoliko puta zaposlio svog asistenta Michaela Colbornea da ju "zabavlja" dok on obavlja druge obaveze.
"Bili smo u Škotskoj u dvorcu Balmoral. Diana ga je prezirala. Jedno poslijepodne šest sati sam ju slušao kako plače i žali se na Charlesa. Udarala je po namještaju, bacala stvari po sobi, ridala... Bilo je užasno, nije se mogla zaustaviti", rekao je Colborne. Charles se u pismu prijatelju požalio kako se osjeća kao da je u kavezu.
"Žudim za slobodom. Kako je strašna nekompatibilnost, i kako je užasno destruktivno za sve glumce u ovoj drami. Sve podsjeća na grčku tragediju. Osjećam da ću trebati neku vrstu pomoći, i sramim se zbog toga. Kako sam mogao tako pogriješiti? Očajan sam i potpuno nemoćan, gubim samopouzdanje. Ne vidim svjetlo na kraju tunela", napisao je.

da ne duljim, Diana je inače nestabilna osoba, (po prirodi), potaknuta ljubomorom postala za Charlesa luda ku*ka",
ostatak možete pročitati:
https://100posto.hr/scena/u-braku-s-dianom-...la-nije-nazvala

elrond
Posted: Feb 22 2018, 11:44 AM 1245757

Vala

QUOTE (Wotan @ Feb 22 2018, 10:39 AM)

Ne pretjerano teško. sleep.gif

koliko čitam, "konkurencija" je žestoka roflmao.gif
ajde dobro, barem smo negdje pri vrhu, ako ne može po dobrom,
uvijek ostaje "linija manjeg otpora", loše, lošije, loše u tri bip, bip...

Anamil
Posted: Feb 22 2018, 02:26 PM 1245758

Member No.: 1801

Mislim da je Diana bila premoderna za onaj uštogljeni dvor. Ako sada izaberu mladog kralja, ima nade da i taj dvor izađe iz ropotarnice. Komonvelt tajno određuje nasljednika ako je ovaj članak točan, šanse ima i mlađa generacija, a i Charles je prekršio pravila da se ne smije ženiti razvedenom osobom i osobom koja nije plave krvi. Meni osobno Charles nikada nije bio simpatičan, a što se tiče ljubomore lady Di, svatko neka se stavi u situaciju da budući supružnik ima ljubavnika/cu silly.gif

Wotan
Posted: Feb 22 2018, 06:32 PM 1245760

Hoist the Black...

QUOTE (Anamil @ Feb 22 2018, 02:26 PM)
Ako sada izaberu mladog kralja, ima nade da i taj dvor izađe iz ropotarnice. Komonvelt tajno određuje nasljednika ako je ovaj članak točan, šanse ima i mlađa generacija...

Ovo nije članak o biranju kralja, već budućeg čelnika nacija Commonwealtha, što je isključivo simbolično-ceremonijalna pozicija bez ikakve realne moći i funkcije, te ima vrlo malo do nimalo veze sa naslijednim sustavom britanske krune, a apsolutno nikakve veze s time tko se kime oženio.
Onda je valjda i William prekršio 'pravilo' o plavoj krvi.

Ono što se sigurno neće dogoditi je da će 'titula' preći nekome od Chrlesovih sinova, jer se radi o funkciji koja je nadrasla svoju 'tradicionalističku' ulogu, budući da su većina zemalja koje se nalaze u sastavu organizacije odavno samouređene nezavisne republike koje nemaju više nikakve
administrativne (a jedva i kulturološke) veze sa britanskom krunom, te od kojih su mnoge prestale priznavati vrhovnu vlast britanskog monarha još tamo '50-ih.

Iako tradicionalisti još uvijek zagovaraju kako bi Charles ipak trebao preuzeti titulu, daleko je vjerojatnije kako će izbor pasti na nekog karizmatičnog političara, vođu državnika ili nešto slično, pri čemu je izrazito malo vjerojatno kako će izabrani biti mlađi od, ajmo reći, 45-50 godina.

The Guardian smatra kako bi funkciju nakon kraljice trebao obnašati Barrack Obama, ali dobro, s obzirom na dobro poznato lijevo orijentirano političko stajalište tog dnevnog lista, to i nije neko iznenađenje. A ni sama ideja, maram priznati, se meni osobno ne čini loša.

The Guardian view on the next head of Commonwealth

Edited by Wotan - Feb 22 2018, 06:47 PM

Aldarion
Posted: Feb 22 2018, 08:41 PM 1245762

The Young Wolf

Member No.: 2014

Bojim se da bih i ja prije bio za Charlesa nego za nekoga van kraljevske kuće.
Eventualno William, ako je već 'stari' antipatičan.
Ali nikako ne netko ne-britansko-kraljevski. Ako je već, kako kažeš, čisto ceremonijalna uloga, onda neka bude napravljena kak' spada.

A sad, pitanje modernizacije dvora je škakljivo.
Do koje mjere možeš modernizirati instituciju koja ogromnim dijelom živi upravo na tradiciji?
Do koje mjere možeš ostati tradicionalan, a da te moderni svijet potpuno ne izbriše?

Puno više me takve stvari brinu glede Katoličke Crkve, nego britanske kraljevske kuće, no stalo mi je (koliko mi već može biti stalo za nekoga tko nema baš nikakve veze sa mnom niti ja s njim) da ipak i tamo bude nešto dostojno naziva i onoga što bi on, po mojem konzervativnijem pristupu, trebao značiti.

Wotan
Posted: Feb 22 2018, 09:02 PM 1245763

Hoist the Black...

QUOTE (Aldarion @ Feb 22 2018, 08:41 PM)
Puno više me takve stvari brinu glede Katoličke Crkve...

Za to se ne bih pretjerano brinuo.

Kako se meni čini, unatoč tome što su se u (relativno govoreći) posljednje vrijeme znala događati 'isplivavanja' nešto socijalno 'progresivnijih' papinskih figura, RKC je u svojim temeljima, te tamo gdje je zapravo bitno još uvijek duboko tradicionalna i konzervativna institucija,
kako je, na kraju krajeva, i ispravno da bude, te mi se ne čini kako je na obzoru tako skora promjena stanja.

A ako ikoja svjetska institucija zapravo i posjeduje potencijal oduprijeti se modernizaciji, onda je to svakako, samom magnitudom svoje organizacije, raširenošću i dubokom ukorijenjenošću tradicionalističkih vrijednosti i povijesne sveprisutnosti, Katolička crkva.

Ako išta, čini mi se kako uz sve ove silne podivljale političko-socijalne pseudo-progresivne struje i vrijeme povampirene političke korektnosti, RKC kao takva zapravo dobiva na, uvjetno rečeno, popularnosti, a ne gubi.

Edited by Wotan - Feb 22 2018, 09:08 PM

Aldarion
Posted: Feb 22 2018, 09:12 PM 1245764

The Young Wolf

Member No.: 2014

Ne znam, googlaj isusovca Jamesa Martina i pogledaj na kojem se položaju trenutno nalazi. Mene to ne čini previše optimističnim. Nisu više ona vremena u kojima su bila potrebna stoljeća da se nešto promijeni. Bojim se da je sada dovoljno samo nekoliko papa za redom (ili jedan dovoljno dugo živući i dovoljno uporan) koji udaraju u istom smjeru pa da unesu dovoljno rasula da sljedeći pontifikati budu provedeni samo u saniranju štete. A svijet samo čeka da mu se i posljednja prepreka nečemu što želi ukloni. Puno je lakše srušiti branu, nego ju ponovno podići. Postajem veliki pesimist.

8378 replies since Nov 22 2011, 06:51 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (559) < ... 554 555 556 557 558 [559] >
Back to Drustveni zivot Boarda