Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (71) < ... 66 67 68 69 70 [71] > ( Go to first unread post )
[[ J. R. R. Tolkien ]], *John Ronald Reuel Tolkien*
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Anamil
Posted: Feb 22 2018, 07:56 AM 1245749

Group: Members
Member No.: 1801

Mislim da Aldarion kaže dobro. Postoji realna opasnost da sve to krene u nekom krivom smjeru, pa nije loše imati kontrolu nad produkcijom svega što ima veze sa djelima Tolkiena. Sa druge strane, vidimo što tržište traži , pa bi se moglo desiti da prođe baba sa kolačima.
Podosta književnih predložaka se ekranizira, i rijetko koji je prenesen u potpunosti.

elrond
Posted: Feb 22 2018, 10:52 AM 1245753

Vala

Member No.: 29

nekako, sadašnju situaciju s ekranizacijom Tolkienovih djela gledam
s osobnog stajališta, "pozitivnog egoizma", uvjetno rečeno,
nastane li (a već sad pomalo jest...), hiperprodukcija filmova i multimedijalnog materijala vezanog uz Tolkienova djela,
po zakonu velikih brojeva, vjerujem da će iz "hrpe blata i smeća niknuti cvijeće" kolo.gif ,
te da će kad-tad biti stavljeni na uvid javnosti filmovi koji se itekako pridržavaju tolkienove riječi i djela.
da, biti će i ima smeća, to je nažalost nužan "nuzproizvod", ali pošto je tolkienovo djela, ostavština itekako kvalitetna, vjerujem da ima nekamo, negdje fanova, režisera koji će napraviti hvalevrijedne filmove po tolkienovim djelima.
s druge strane, ne mogu se ne zapitati, koliko ću imati godina, spomenutug 2. rujna 2043. godine?
tako da, što se mene tiče, kažem, što više filmova po Tolkienovim djelima, to bolje.
i, puno prije spomenutog datuma. yes.gif
sloboda odabira, pitanje selekcije gledatelja uvijek je dano, otvoreno na biranje,
pa svatko može za sebe odlučiti hoće li odlaziti u kino ili gledati na tv film po tolkienovom djelu s dozom optimizma ili dozom skepse.
ja sam za optimizam...uvijek za optimizam, čak i kad se gorko razočaram.
kad boje razmislim, onda pogotovo...

Edited by elrond - Feb 22 2018, 09:57 AM

Wotan
Posted: Feb 22 2018, 07:10 PM 1245761

Brenin Amra

Member No.: 2005

QUOTE (elrond @ Feb 22 2018, 10:52 AM)
1. s druge strane, ne mogu se ne zapitati, koliko ću imati godina, spomenutug 2. rujna 2043. godine?

2. ...ali pošto je tolkienovo djela, ostavština itekako kvalitetna, vjerujem da ima nekamo, negdje fanova, režisera koji će napraviti hvalevrijedne filmove po tolkienovim djelima.

1. 55 za mene. Ali očekujem i nadam se kako će Tolkien i njegov svijet i dalje posjedovati onaj mladenački aspekat energije i poletnosti koji ima potencijal da me ponovno i ponovno očara,
bez da pritom žrtvuje onu, recimo to tako, tradicionalističku komponentu koji nadrasta okvire vremena unutar kojega sam rođen i unutar kojega ću ostarjeti, zbog koje je nemoguće osporiti čvrsti karakter njegovog djela, te zapravo onaj ključni dio koji me istome privukao in the first place.

Jer pogotovo danas postoji ogroman izbor fantastične literature, ali ne baš tako ogroman broj autora koji su svoju viziju realizirali tako... hm, neiskvareno se meni čini kao prikladna riječ za upotrijebiti u ovom slučaju.

2. Ne znam kakvo je tvoje mišljenje o tom ostvarenju, ali meni je The Hunt for Gollum nešto izrazito genijalno, te se ne usudim ni nagađati za što bi takva visoko motivirana ekipa ljudi koja ga je snimila bila sposobna uz financijsku podršku čak i neke osrednje filmske kuće.

Edited by Wotan - Feb 22 2018, 07:16 PM

Anamil
Posted: Feb 23 2018, 08:42 AM 1245766

Member No.: 1801

The Hunt of Gollum da je sniman sa dobrim budžetom mogao je biti i te kako tražen u kinima.
I to sa ovim glumcima jer su sasvim solidno odglumili. U stvari, kada gledamo tko je glumio
u Lotru, dosta glumaca bilo je nepoznato. Svi hobiti su nam strahovito prirasli srcu baš sa tim
"novim" glumcima.

elrond
Posted: Feb 23 2018, 10:43 AM 1245767

Vala

Member No.: 29

QUOTE (Wotan @ Feb 22 2018, 06:10 PM)
2. Ne znam kakvo je tvoje mišljenje o tom ostvarenju, ali meni je The Hunt for Gollum nešto izrazito genijalno, te se ne usudim ni nagađati za što bi takva visoko motivirana ekipa ljudi koja ga je snimila bila sposobna uz financijsku podršku čak i neke osrednje filmske kuće.

imali smo o filmovima "The Hunt for Gollum" i "born of Hope", raspravu na boardu negdje polovicom 2009. godine ako me sjećanje služi,
i bili smo doista prekritični što se tiče oba filma,vjerojatno i zato što su naša očekivanja
bila prevelika.
Sjećam se da je film, "The Hunt for Gollum" trajao oko 40-tak minuta i bio mi prekratak.
Danas, mislim da je film radila ekipa čija želja i htijenje nadoknađuje manjak novčanih sredstava i ostalih potrepština što današnji film čini filmom.
gledam sad i kroz prizmu činjenice da je film koštao negdje oko 3000 funti, što bi odokativno danas bilo oko 26 000 kuna.
Za tu i takvu lovu napravili su čudo excl.gif , obzirom da su film radili entuzijasti, tolkienovi fanovi, i ne mogu se ne zapitati što bi napravili da su imali budžet jednog PJ-a!!?!
Film je rađen u šumama Sjevernog Walesa koje itekako dobro zamjenjuju Novi Zeland.
Glumci, obzirom da su amateri napravili su u cjelini fenomenalne uloge.
Bilo je u ono vrijeme puno kritika na fizički izgled Arwen, prvenstveno njezinog nosa i ušiju,
ali to je zanemarivo u odnosu na konačni rezultat filma.
Ekipa, je napravila vrhunski posao kao pravi entuzijasti i skidam im kapu, ljubav prema LOTRu se vidi u svakom kadru i detalju, dokaz da se i sa malo može napraviti puno. ekipi svaka čast.
Kratko rečeno, nadam se da će biti ovakvih filmova i ubuduće, što je dokaz da Tolkienova kvaliteta uvijek nađe put do gledatelja upravo iz razloga je sveveremena i bezvremena.

1054 replies since May 1 2004, 11:22 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (71) < ... 66 67 68 69 70 [71] >
Back to Knjige J.R.R. Tolkiena