Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (16) < ... 11 12 13 14 15 [16] > ( Go to first unread post )
Serija GP, Dok čekamo seriju ...
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Telperion Laurelin
Posted: Feb 17 2022, 03:59 PM 1249863

Anar kaluva tielyanna

Group: Members
Member No.: 2172

QUOTE (elrond @ Feb 17 2022, 03:35 PM)

1. a što se tiče tvog pitanja i na njega si već odavno dala odgovor, pa onda čemu pitanje?
2. nažalost kako sam napisao, to da su takve likove autori serije nazvali trollovima nije moje,
već njihovo, što je napisano učlanku koji je linkan na prethodnoj stranici.

3.a što se mene tiče, ja se samo slažem s rečenim, da, trollovi ste.

1. Nemam pitanje, niti sam postavila pitanje think.gif

2. Naravno da će ih nazvati tako, pa ne slažu se s njima rofl.gif

3. Naravno da se ti slažeš s njima, jer se ne slažeš s "nama" excl.gif
4. Nije važno tko se s kim slaže, nego što kaže rječnik o definiciji trolanja. Znači, opet ću, da se ne mučiš tražiti - "Trolanje je pisanje grubih, uvredljivih i podjarujućih poruka ili namjerno odvlačenje pozornosti od glavne teme, u cilju dosađivanja ili zavade."
Čovjek dakle ne trola. Nego piše osvrt na teaser. Tako da ne brini cool.gif wink.gif

Edited by Telperion Laurelin - Feb 17 2022, 04:41 PM

elrond
Posted: Feb 17 2022, 06:07 PM 1249864

Vala

Member No.: 29

QUOTE (Telperion Laurelin @ Feb 17 2022, 02:59 PM)

1. Nemam pitanje, niti sam postavila pitanje  think.gif

2. Naravno da će ih nazvati tako, pa ne slažu se s njima  rofl.gif

3. Naravno da se ti slažeš s njima, jer se ne slažeš s "nama"  excl.gif
4. Nije važno tko se s kim slaže, nego što kaže rječnik o definiciji trolanja. Znači, opet ću, da se ne mučiš tražiti - "Trolanje je pisanje grubih, uvredljivih i podjarujućih poruka ili namjerno odvlačenje pozornosti od glavne teme, u cilju dosađivanja ili zavade."
Čovjek dakle ne trola. Nego piše osvrt na teaser. Tako da ne brini  cool.gif  wink.gif

1.
Telperion Laurelin
Posted: Feb 17 2022, 02:08 PM 1
Pitam se pitam, imamo li nekog drugog trola whistling.gif

tvoje riječi. odgovorio sam u kontekstu.
2. ne. nikad nećeš shvatiti.
riječ je o ljudima koji su napravili seriju prema tolkienovim djelima.
o njima sude oni koji nisu pogledali seriju, nego prema teaserima generaliziraju i uopćavaju, i koji pod milim bogom nisu NIŠTA napravili osim onoga što sad rade i zovu pretenciozno "svojim mišljenjem", a radi se, zapravo o
unaprijed donesenim sudovima temeljem vlastitih paranoja i predrasuda.
Serija može biti puno bolja, može biti dozlaboga loša, ali osim teasera nitko u CJELINI nije ništa pogledao.
3. jesam li ti lijepo napisao ključne riječi na koje se odnosi trollanje,
citiram:
....pa pročitaj i promisli što je time rečeno, u kontekstu teme:"
dakle u KOTEKSTU TEME.
naravno da to nisi citirala s prošle strane zato što to smatraš nebitnim ZA SVOJ KONTEKST.
definicija koju ponavljaš poput papagaja je OPĆENITA definicija trollanja.
mada možemo i u toj dozlaboga ortodoksnoj definiciji razmisliti od, cit: "namjernom odvlačenju pozornosti s GLAVNE teme", u vašem cilju usmjeravanja čitatelja na sudove donesene u vlastitoj paranoji i pozivanja na obranu Tolkienova djela.
To je, naime sve na što se svodi vaše uvaženo mišljenje.
Dosad su svi filmovi o Tolkienovim djelima pretrpjeli kritike,
a koliko vidim najveća zamjerka filmova je što nikad neće moći biti knjige i što zapravo postoje.
Za mene, bilo bi ne nerazumno, nego van svake pameti složiti se, sad u ovom trenutku s bilo kojim vašim "mišljenjima, zato što su dupkom puna predrasuda.
pročitaj vaša "mišljenja" od početka diskusije i vidjet ćeš, ako želiš, da se na jako puno mjesta ne odnose samo na teasere nego da u iznesenom ima toga puno mračnijeg, ogorčenijeg i zločestijeg nego što je OBJEKTIVAN osvrt na teser.

Edited by elrond - Feb 17 2022, 05:11 PM

Telperion Laurelin
Posted: Feb 17 2022, 06:38 PM 1249865

Anar kaluva tielyanna

QUOTE (elrond @ Feb 17 2022, 06:07 PM)

Pitam se pitam, imamo li nekog drugog trola whistling.gif[/QUOTE]
tvoje riječi. odgovorio sam u kontekstu.
2. ne. nikad nećeš shvatiti.
riječ je o ljudima koji su napravili seriju prema tolkienovim djelima.
o njima sude oni koji nisu pogledali seriju, nego prema teaserima generaliziraju i uopćavaju, i koji pod milim bogom nisu NIŠTA napravili osim onoga što sad rade i zovu pretenciozno "svojim mišljenjem", a radi se, zapravo o
unaprijed donesenim sudovima temeljem vlastitih paranoja i predrasuda.
Serija može biti puno bolja, može biti dozlaboga loša, ali osim teasera nitko u CJELINI nije ništa pogledao.
3. jesam li ti lijepo napisao ključne riječi na koje se odnosi trollanje,
citiram:
....pa pročitaj i promisli što je time rečeno, u kontekstu teme:"
dakle u KOTEKSTU TEME.
naravno da to nisi citirala s prošle strane zato što to smatraš nebitnim ZA SVOJ KONTEKST.
definicija koju ponavljaš poput papagaja je OPĆENITA definicija trollanja.
mada možemo i u toj dozlaboga ortodoksnoj definiciji razmisliti od, cit: "namjernom odvlačenju pozornosti s GLAVNE teme", u vašem cilju usmjeravanja čitatelja na sudove donesene u vlastitoj paranoji i pozivanja na obranu Tolkienova djela.
To je, naime sve na što se svodi vaše uvaženo mišljenje.
Dosad su svi filmovi o Tolkienovim djelima pretrpjeli kritike,
a koliko vidim najveća zamjerka filmova je što nikad neće moći biti knjige i što zapravo postoje.
Za mene, bilo bi ne nerazumno, nego van svake pameti složiti se, sad u ovom trenutku s bilo kojim vašim "mišljenjima, zato što su dupkom puna predrasuda.
pročitaj vaša "mišljenja" od početka diskusije i vidjet ćeš, ako želiš, da se na jako puno mjesta ne odnose samo na teasere nego da u iznesenom ima toga puno mračnijeg, ogorčenijeg i zločestijeg nego što je OBJEKTIVAN osvrt na teser.

Ne da mi da prijeđem u Brblj....oh well....
Da,retoričko pitanje je bilo u pitanju, sorry smilie.gif
Pa da, rekla sam da čovjek ima osvrt na teaser....zašto ga ne bi imao? I bio je uljudan, samo malo zabrinut za ekranizaciju...
Nije trolao excl.gif
Mislim da nitko nije bio mračan i zločest u komentiranju. Ogorčen da, s obzirom na sve ono što se događa s filmskom industrijom.
Zašto si ti toliko ogorčen? Zašto imaš predrasude prema drugim fanovima Tolkiena?
Ti uživaj u svemu nekritički,al dopusti drugima da raspravljaju booyah.gif
Nemoj biti trol excl.gif

elrond
Posted: Feb 17 2022, 07:25 PM 1249866

Vala

ma ne radi se o JEDNOM osvrtu na teaser no.gif
tipa za kojeg tvrdite da ima zanimljiv članak
radi se o svekupnom dojmu.
zašto sam ogorčen?
zato što ste čista negativa, nigdje ništa pozitivno, čak ni u naznakama, sveukupno gledajući.
i, da se razumijemo radi se više o VAŠIM reakcijama ne samo na vama zanimljiv članak nego općenito.
sve je čisti mrak. nigdje svjetla na kraju tunela".
jednostavno ne želim sudjelovati u takvom razmišljanju, jer je kao što rekoh čista paranoja,
zasnovano na strahovima, što će biti kad će i ako će biti...
drugim fanovima Tolkiena?
ma ti to ozbiljno ili me zaj**vaš, vulgaris?
tako se samo oni sami pred ogledalom mogu nazvati i to mantarati sve dok to za njih ne postane istinom?
njihove "kritike" u ne malom broju slučajeva su slučajevi za psihijatra, opterećeni predrasudama,
ma čisto ludilo i zloća.
slobodno raspravljajte to i jest svrha boarda, i neme šanse da bi ikom išta i ikad branio.
ali kad to čitam, pitam se isuse bože kakvi likovi stoje iza tih riječi, sudova, stavova....whatever!!??
Knjiga je jedno, film i serija drugi medij i nema šanse da ikojom alkemijom sudimo isto o jednom i drugom.
Osobito ne kod Tolkiena.
koji medij, koji film koja serija može biti Tolkienovo djelo, knjiga?
ali, zar je to razlog da filmovi i serije po tolkienovim djelima uopće ne postoje?
Po mom mišljenju, ne samo da je razlog, da postoje, nego kao što davno rekoh toga će biti sve više,
i, filmova i serija.
pomirite se s tim, živite s tim. TO će vam biti najveća "kazna".
Što se mene tiče, sve ću s užitkom pogledati, što više to bolje, i opet Tolkienove knjige pročitati.
Naravno da se razlikujemo, i svak ima svoje mišljenje, ali TOLIKO negative, straha....mraka
ne vidjeh odavno.
i, zato sam, između ostalog ogorčen.

Edited by elrond - Feb 17 2022, 06:37 PM

Telperion Laurelin
Posted: Feb 17 2022, 07:42 PM 1249868

Anar kaluva tielyanna

QUOTE (elrond @ Feb 17 2022, 07:25 PM)

1. Zato što ste čista negativa, nigdje ništa pozitivno, čak ni u naznakama, sveukupno gledajući.
i, da se razumijemo radi se više o VAŠIM reakcijama ne samo na vama zanimljiv članak nego općenito.
sve je čisti mrak. nigdje svjetla na kraju tunela".
jednostavno ne želim sudjelovati u takvom razmišljanju, jer je kao što rekoh čista paranoja,
2.zasnovano na strahovima, što će biti kad će i ako će biti...
drugim fanovima Tolkiena?
ma ti to ozbiljno ili me zaj**vaš, vulgaris?
tako se samo oni sami pred ogledalom mogu nazvati i to mantarati sve dok to za njih ne postane istinom?

1. A ti točno takav u međuljudskim rofl.gif
I to godinama....
Ima nešto što mi se svidjelo, numenorska luka Romenna ima prekrasnu arhitekturu sličnu Sivim lukama, krajolici su predivni i Gil-galad mi je super.
2. Al Christopher Tolkien je bio najveći fan svoga oca, i nikad nije bio zadovoljan s ničim na ekranu. Ja naprotiv, obožavam Lotr filmove, iako ima manjkavosti. Ali to su mi filmovi života wub.gif

Imrahil
Posted: Feb 17 2022, 08:36 PM 1249869

Stormcrow

Member No.: 264

Meni ne smetaju likovi druge boje kože i rase. Dapače volim raznolikost, i ja ne razumijem zašto to ikome smeta, meni ne. Meni smeta alegorija modernog svijeta, protiv toga je bio sam Tolkien

A i više mi je preko glave isticanje katolicizma pa onda ateizma, pa razna prepucavanja tko je veći katolik ili ateist. Tko je rasist, tko nije rasist. Pa što ako imamo crnog vilenjaka, azijatskog, latinosa, zar pigment kože nije određen prema staništu ljudi, ishrani i kakve veze to ima sa važnijom karakterizacijom likova, i prikaza Međuzemlja?

U animiranom filmu Ralpha Bakshija Aragorn je prikazan kao Američki Indijanac što je meni dosta orginalno i zanimljivo.

Edited by Imrahil - Feb 17 2022, 05:39 PM

Aldarion
Posted: Feb 17 2022, 08:49 PM 1249870

The Young Wolf

Member No.: 2014

Došla si i ti na red, Telperion, a? roflmao.gif

elrond
Posted: Feb 18 2022, 10:51 AM 1249871

Vala

QUOTE (Telperion Laurelin @ Feb 17 2022, 06:42 PM)

1. A ti točno takav u međuljudskim  rofl.gif
I to godinama....
Ima nešto što mi se svidjelo, numenorska luka Romenna ima prekrasnu arhitekturu  sličnu Sivim lukama, krajolici su predivni i Gil-galad mi je super.
2. Al Christopher Tolkien je bio najveći fan svoga oca, i nikad nije bio zadovoljan s ničim na ekranu. Ja naprotiv, obožavam Lotr filmove, iako ima manjkavosti. Ali to su mi filmovi života wub.gif

1. međuljudski, žuganje, politiku da ne spominjem itd...i tolkien, postoji razlika,
barem za mene.
meni se sviđa galadriel tongue.gif , pomalo i mlađahni elrond, i općenito kostimi, prirodu da ne spominjem, fantastična je!
Christopher je priča za sebe, ali, da, lova je kao i obično imala presudnu ulogu,
kad imaš takav budžet kakav imaju, sva vrata se otvaraju.

Aldarion Posted on Feb 17 2022, 07:49 PM
Došla si i ti na red, Telperion, a? roflmao.gif

kolo.gif

Edited by elrond - Feb 18 2022, 09:53 AM

Telperion Laurelin
Posted: Feb 18 2022, 01:03 PM 1249872

Anar kaluva tielyanna

Eto malo smo živnuli, bar u ovom topicu rofl.gif dance.gif koki.gif

Meni Galadriel je čist ok, mislim da su mogli i dalje tražiti al nije mi loša. Elrond izgleda isto ok.

Imrahile,nije problem boja kože sama po sebi, nego forsiranje crnih glumaca tamo gdje u povijesnom kontekstu nisu bili, forsiranje ženskih glumica u vidu "me too" pokreta, lgbt. Sad ne govorim o Tolkienu, nego općenito o trendingu u kojem ide Holywood.
To je Wotan detaljno i duhovito elaborirao par stranica prije....
I ti si više puta iskazao bojazan usporedbe s Edwardom iz Sumraka...mislim da smo se valjda razumjeli...
Bude li najveći problem serije crni vilenjak, problema za mene nema cool.gif

Anamil
Posted: Feb 18 2022, 03:04 PM 1249874

Member No.: 1801

Galadriel mi je na prvu čist u redu booyah.gif vidjeti ćemo kakva je uživo.
Elrond mi malo izgleda prebalavo ph34r.gif ali tako mora očito biti, još je tu bio mladac ...
Da će biti izmišljenih likova, a to smo znali conf44.gif što i kako će se uklopiti, to će biti
zanimljivo za vidjeti. Samo molim bez ljubavnih muka bonk.gif

Imrahil
Posted: Mar 18 2022, 09:06 PM 1249915

Stormcrow

Woke fašizam je našao otpor i to od Tolkienovih fanova.
Amazon nije očekivao toliku reakciju, kada su otpustili Tom Shipeya eksperta za Tolkiena i postavili aktivisticu Maldonado kao savjetnicu za seriju obznanili su svoje namjere.
Njene izjave o Poboljšanju, Nadogradnji Tolkiena, podcastovi sa lažnim Tolkienovim fanovima koji su zapravo aktivisti Woke i Cancel culture, i koji su razotkriveni kao lažni fanovi i ne poznaju materiju, i čije se izjave svode na aktivizam digli su na noge sve fanove Tolkiena. Ljut sam Shirea mi!

Evo linkova:
https://youtu.be/1bCPCZ4VjpE

https://youtu.be/51qSaiv0B8s

https://youtu.be/elYNaOa-D6k

Edited by Imrahil - Mar 18 2022, 06:36 PM

Imrahil
Posted: Mar 18 2022, 09:16 PM 1249916

Stormcrow

Fašisti, tirani idu mijenjati dijelo čovjeka koji je odbrusio nacistima da mu je žao što nije Židov, pripadnik tog kreativnog naroda i zvati ga rasistom!!!??

Pa šta su uradili J.K Rowling, Loisu C.K, Dave Chapelleu, Rusellu Brandu, ali kod Tolkiena su naišli na tvrd orah radi nas.

Onaj tiranin Bezos je zavapio da hoće svoj GOT. Tu bljuvotinu od serije on uspoređuje sa monumentalnim djelom našeg profesora, no pasaran.

Kad jedan od onih jazavaca u onom podcasu izjavi da želi vidjeti Saurona kao zgodnog i da ga želi promjeniti, odmah sam shvatio da to nije pravi fan već Amazonov woke SS plaćenik. Sauron kao emo gothic super hot vampir ?
Koji jazavci!!!

Edited by Imrahil - Mar 18 2022, 06:24 PM

Imrahil
Posted: Apr 10 2022, 08:54 AM 1249932

Stormcrow

Rings of Power uzvitlao je dosta prašine pogotovo na internetu. Ž
Ide se dotle da Tolkienove fanove zovu rasistima.

Amazon je ciljano napravio promociju ali nije očekivao burnu reakciju nas fanova.

elrond
Posted: Apr 10 2022, 02:57 PM 1249933

Vala

istina. ali istina je i to da se danas svatko zove i smatra fanom.
slično kao s mišljenjima, svi ga imaju ko *upak, ali malo tko zna točno o čemu govori.

238 replies since May 22 2018, 01:02 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (16) < ... 11 12 13 14 15 [16] >
Back to O filmu "Gospodar prstenova"