Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (62) < ... 57 58 59 60 61 [62] > ( Go to first unread post )
Ostale knjige
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Aldarion
Posted: Dec 30 2017, 11:56 AM 1245069

The Young Wolf

Group: Members
Member No.: 2014

Kupio je ove jeseni, čeka na polici bolja vremena.
Drago mi je vidjeti pozitivan osvrt, pomaknut ću ju naprijed na listi prioriteta.

Anamil
Posted: Jan 22 2018, 08:53 AM 1245418

Member No.: 1801

Čitam trenutno knjigu "Dječak kakvog nema", jedna dirljiva i topla priča o prijateljstvu starice
i 11-godišnjeg dječaka. Preporuka svima koji vole čitati takve knjigu (ne, nije srcedrapajuće
kao npr. Čuvarica sestre svoje crryyy.gif ), već prava divna priča o prijateljstvu, izgubljenim
snovima, boli, mene je osvojila brzo, uostalom najbolje da pročitate osvrt.

Dječak kakvog nema

Anamil
Posted: Apr 26 2018, 07:58 AM 1246180

Tko voli povijesne romane, svakako Conn Iggulden sa svim ormanima o Džingis Kanu. Čita se
bez predaha, izvrsno napisano, dok čitamo imamo osjećaj da jašimo sa njima, ulazimo u
njihove jurte, skoro da osjećamo smrad životinja booyah.gif Vidim da je stigla i peta knjiga,
i do sada sam prezadovoljna sa pročitanim. booyah.gif

Anamil
Posted: May 18 2018, 07:07 AM 1246307

Evo još prijedloga za čitanje

Sarah Lark:
U zemlji bijelog oblaka
Pjesma Maora
Ljubav na kraju svijeta

Helen, guvernanta iz Londona, već je gotovo izgubila nadu da će zasnovati vlastitu obitelj
kad je naišla na oglas u crkvenom listu. Zajednica u Christchurchu na Novom Zelandu traži
žene za usamljene članove „na dobrom glasu". Nakon kratkog dopisivanja sa „seoskim
džentlmenom" Howardom O'Keefeom, Helen odluči otputovati, a za putovanje zarađuje
prateći djevojčice iz sirotišta.
Na brodu upoznaje Gwyneiru Silkham, mladu plemkinju iz Walesa, koja putuje na Novi
Zeland s budućim svekrom Geraldom Wardenom. Gwyneira putuje prvim razredom i vodi sa
sobom psa i konje - i na prvi pogled nema ništa zajedničko s Helen. No i ona putuje
suprugu kojega još ne poznaje, a njezin je brak dogovoren pod još čudnijim okolnostima
nego Helenin: Gerald Warden dobio je njezinu ruku - na kartama!
Naravno, Gwyneira je to mogla odbiti, ali nije jer je tražila pustolovinu. Dok Helen mašta o
mirnom životu, Gwyn sanja o uzbudljivim danima koje će provoditi s budućim mužem. No
hoće li im se snovi ostvariti?

Ovo je samo par riječi o početku ove trilogije koja opisuje sudbinu dviju obitelji čije
prijateljstvo počinje na putu za Novi Zeland. Nova, tajanstvena i još nedovoljno naseljena
zemlja gdje uz ljude koji su došli trbuhom za kruhom, dolaze i razni pustolovi, kao i ljudi
koji u svojim domovinama bježe od nečega. Lagano napisano, radnja teče, likovi ulaze i
izlaze iz priče cry.gif
Kao što su meni preporučili ove knjige, tako ih i ja preporučujem svima vama koji volite čitati.

Anamil
Posted: Aug 3 2018, 08:59 AM 1247016

Nadam se da čitate, barem upola kao ja tongue.gif
Prijedlozi za vruće dane, nekoliko krimića:

Robert Bryndza: Žena u ledu

Sara Blaedeer: Zaboravljene djevojke

Lee Child: koju god da njegovu uzmete, ne gine vam dobra priča

Jussi Alder Olsen: također, kao za Childa

Telperion Laurelin
Posted: Aug 16 2018, 02:30 PM 1247171

Anar kaluva tielyanna

Member No.: 2172

Aldarione, ne znam da li inače čitaš romane iz naklade Verbuma. Htjela sam ti preporučiti kraći roman od Jeana Merciera "Kad župniku prekipi". Bio mi je dirljiv i zanimljiv i nekako mi je pogodio srž kršćanskog poziva i opraštanja. Ako ga već nisi pročitao...

Aldarion
Posted: Aug 16 2018, 09:23 PM 1247172

The Young Wolf

Oh, nagledavao sam ga prošlog Interlibera, ali su tada imali ogroman popust na tvrdo ukoričena izdanja Dostojevskoga (Bjesovi; oba dijela po cijeni manjoj od cijene jednoga) pa ga nisam uzeo. Pročitao sam preporuke i jedva čekam uživati u njemu. smilie.gif

Anamil
Posted: Aug 17 2018, 12:08 PM 1247189

QUOTE (Telperion Laurelin @ Aug 16 2018, 03:30 PM)
Aldarione, ne znam da li inače čitaš romane iz naklade Verbuma. Htjela sam ti preporučiti kraći roman od Jeana Merciera "Kad župniku prekipi". Bio mi je dirljiv i zanimljiv i nekako mi je pogodio srž kršćanskog poziva i opraštanja. Ako ga već nisi pročitao...

Pokušavam doći do njega duže vrijeme, kad tad ću naletiti da je slobodan, ali kako sam shvatila to je humoristični roman puzzled.gif
Od Verbuma sam čitala Buđenje gospođice Prim, i tri romana Tesse Asfhah, ona piše teme iz Biblije, ali kao romane.

Aldarion
Posted: Aug 17 2018, 12:46 PM 1247202

The Young Wolf

Kojim se biblijskim temama bavi u knjigama koje si čitala?

Anamil
Posted: Aug 17 2018, 12:54 PM 1247208

Biser u pijesku - priča o padu Jerihona i Rahabi
Polje milosti - priča o Ruti
Mjesto tišine - o jednoj ženi koja se spominje u priči u Bibliji koja je dotaknula Isusove haljine i ozdravila

Te su prevedene, a vidim da je žena napisala ih još.

U izdanju Verbuma je i knjiga Putovanje na Alphu Centauri, koju sam spomenula u SF knjigama.

Telperion Laurelin
Posted: Aug 17 2018, 12:55 PM 1247210

Anar kaluva tielyanna

QUOTE (Anamil @ Aug 17 2018, 12:08 PM)

Pokušavam doći do njega duže vrijeme, kad tad ću naletiti da je slobodan, ali kako sam shvatila to je humoristični roman puzzled.gif
Od Verbuma sam čitala Buđenje gospođice Prim, i tri romana Tesse Asfhah, ona piše teme iz Biblije, ali kao romane.

Ima humornih elemenata, ali ipak je "ozbiljan" u suštini. I poučan. Sastavljen je od kratkih poglavlja i svega 130-ak stranica, a kako ja brzo čitam, progutala sam ga u dva ipo sata.
Ja sam od Verbuma čitala puno toga, ali čini mi se da nisam ovo što si ti navela. Proguglat ću da vidim jesam li zaboravila po naslovu...

Edited by Telperion Laurelin - Aug 17 2018, 12:58 PM

Telperion Laurelin
Posted: Aug 17 2018, 12:57 PM 1247212

Anar kaluva tielyanna

QUOTE (Anamil @ Aug 17 2018, 12:08 PM)

Ima humornih elemenata, ali ipak je "ozbiljan" u suštini. I poučan. Sastavljen je od kratkih poglavlja i svega 130-ak stranica, a kako ja brzo čitam, progutala sam ga u dva ipo sata.
Ja sam od Verbuma čitala puno toga, ali čini mi se da nisam ovo što si ti navela. Proguglat ću da vidim jesam li zaboravila po naslovu...

Edited by Telperion Laurelin - Aug 17 2018, 12:59 PM

926 replies since Nov 8 2008, 05:31 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (62) < ... 57 58 59 60 61 [62] >
Back to Ostalo