Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (72) < ... 66 67 68 69 70 [71] 72 > ( Go to first unread post )
Poruke, Citati i mudre misli.
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Stormcrow
Posted: Jan 11 2018, 06:18 PM 1245198

El Duderino

Group: Members
Member No.: 2241

Mrzim vojsku i sve što ima veze s ratom, pogotovo ove gluposti.
A ti što se furaju na muževnost, vojni rok, imam poruku da emigriraju više napokon.

Edited by Stormcrow - Jan 11 2018, 06:18 PM

elrond
Posted: Jan 12 2018, 10:13 AM 1245209

Vala

Member No.: 29

QUOTE (Stormcrow @ Jan 11 2018, 05:18 PM)
Mrzim vojsku i sve što ima veze s ratom, pogotovo ove gluposti.
A ti što se furaju na muževnost, vojni rok, imam poruku da emigriraju više napokon.

a, ne, oni svoju djecu "čuvaju" u inozemstvu,
a kmetovi su dužni ići u vojsku za svoje feudalne gospodare,
200 najbogatijih obitelji koje će po Franji upravljati Hrvatskom.
ta gdje ste vidjeli da djeca velikaša idu u vojsku ako to ne žele?
zato i napisah da su to poruke za razmisliti.

Stormcrow
Posted: Jan 12 2018, 10:45 AM 1245212

El Duderino

Svaki rat je travestija, i neprirodno stanje za čovjeka.

elrond
Posted: Jan 12 2018, 11:03 AM 1245215

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Jan 12 2018, 09:45 AM)
Svaki rat je travestija, i neprirodno stanje za čovjeka.

u proteklih sto godina rat je bio svakih 33,3 godine,
što znači da je SVAKA generacija imala svoj rat. (Prvi, Drugi, agresija na Hrvatsku).
što logično dovodi do zaključka da su oblici života na balkanu
plod neprirodne travestije.
ništa nismo naučili, jer ponavljamo iste ili slične pogreške.

Stormcrow
Posted: Jan 12 2018, 11:05 AM 1245217

El Duderino

Balkan je proklet ja sam to uvijek tvrdio.
Koliko je krvi proliveno, tisućama godina prije, evo 3 km od mene je za vrijeme Narone u rimsko doba bila tržnica robova, prokleta zemlja.

Edited by Stormcrow - Jan 12 2018, 11:06 AM

elrond
Posted: Jan 12 2018, 11:14 AM 1245222

Vala

QUOTE (Stormcrow @ Jan 12 2018, 10:05 AM)
Balkan je proklet ja sam to uvijek tvrdio.
Koliko je krvi proliveno, tisućama godina prije, evo 3 km od mene je za vrijeme Narone u rimsko doba bila tržnica robova, prokleta zemlja.

od rimskog doba do zadnjih 100 godina malo je poveći vremenski razmak.
problem je u tome što su vremenski intervali između ljudskih klanja sve kraći i kraći....matematika 16k3pzb.gif

Stormcrow
Posted: Jan 12 2018, 11:41 AM 1245224

El Duderino

Uvijek je Balkanom bilo lako manipulirati, lako je manipulirati nepismenim čobanima, primitivnim i zatucanim.

Telperion Laurelin
Posted: Jan 16 2018, 10:07 AM 1245348

Anar kaluva tielyanna

Member No.: 2172

Evo jedan židovski midraš koji je povezan i s mojim boardovskim imenom. Ako netko ne zna što je midraš,to su priče kojima Židovi poučavaju svoju djecu o vjeri i Bogu.

SUNCE I MJESEC

Bog je stvorio Sunce da osvjetljava dan,a mjesec da osvjetljava noć. Ali mjesec nije bio zadovoljan i mislio je da on treba biti važniji i veći,i više osvjetljavati.I zbog toga je stalno mrmljao, žalio se, bio nezadovoljan. I Bog je čuo njegovo mrmljanje. "Ti nisi zadovoljan kako sam ja stvorio stvari, s onim što sam ja odredio? Zbog toga ću učiniti da sjajiš manje. Tako da ćeš od sada nekada svijetliti na pola, nekada trećinu, a nekada još manje. " Nakon toga je mjesec bio još nezadovoljniji i još više se bunio i govorio kako nije pravedno itd. Tada mu je Bog rekao :" Sada ne samo da ćeš manje svijetliti nego te ponekad neće uopće biti na nebu. " I mjesec se žalostan povuče.
Jedne noći kad je mjesec sjajio u punom sjaju, kada je bio najveći vidio je kako je sve predivno obasjano, sve je izgledalo kao srebro. I tada je prvi put u svome srcu osjetio zahvalnost prema Bogu, i tako dao Bogu slavu. Tada mu priđe Bog i reče mu : Vidio sam da si meni dao slavu za moje djelo koje sam učinio radi tebe. I zbog ovoga,od svega onoga što sam ti uzeo, od svih tvojih dijelova koji ne svijetle,od njih ću napraviti zvijezde po čitavom nebu,da noćni sjaj bude još ljepši.

Edited by Telperion Laurelin - Jan 16 2018, 10:12 AM

Anamil
Posted: Jan 16 2018, 11:46 AM 1245350

Member No.: 1801

Priča mi se baš svidjela klap.gif klap.gif

Wotan
Posted: Jan 16 2018, 01:32 PM 1245351

Brenin Amra

Member No.: 2005

QUOTE (Telperion Laurelin @ Jan 16 2018, 10:07 AM)
Evo jedan židovski midraš koji je povezan i s mojim boardovskim imenom...

U kontekstu suvremenog čovjeka i općenito današnjice, što nam ovaj midraš govori?

Jednom kada se izuzmu 'moj je veći od tvog' egomanijakalni pristup ukorijenjen u apsolutnom autoritetu i bolno očigledna osvetoljubivost zbog kršenja istog, što su manje-više aspekti zajednički svakoj svjetskoj religiji,
sadrži li glavnica poruku kako bismo trebali biti zadovoljni onime što jesmo i ne ulagati daljnji trud i želje usmjerene ka kontinuiranom poboljšavanju i usavršavanju sebe, te pomicanju granica svojih vještina, mogućnosti i znanja,
ili da, kada već tome stremimo, ne bismo o tome smjeli samo prigovarati i 'nezadovoljno mrmljati', već actually i učiniti nešto po tom pitanju, što bi, primjenjeno na konkretni slučaj iz tvoje priče, bilo izrazito problematično, s obzirom kako bi impliciralo mjesečev izravni 'udarac' protiv Boga?

Sva sreća pa se tamo u Brblju pisalo o upravljanju masama putem medija i slično.
Ne, sorry, ali kako god da pokušavam izvrnuti priču i izolirati isključivo pozitivne aspekte, pouka mi je nakazna. Jebiga.
Ne radi se o provokaciji, niti sam zainteresiran za poticanje neke opsežne rasprave, već me iskreno zanima koja bi trebala biti pouka priče.

No ajde, zbog Yes, Prime Minister sam ustvari došao.

"Sir Humphrey: The only way to understand the Press is to remember that they pander to their readers' prejudices.

Jim Hacker: Don't tell me about the Press. I know *exactly* who reads the papers.

The Daily Mirror is read by the people who think they run the country.
The Guardian is read by people who think they *ought* to run the country.
The Times is read by the people who actually *do* run the country.
The Daily Mail is read by the wives of the people who run the country.
The Financial Times is read by people who *own* the country.
The Morning Star is read by people who think the country ought to be run by *another* country.
The Daily Telegraph is read by the people who think it is.

Sir Humphrey: Prime Minister, what about the people who read The Sun?

Bernard Woolley: Sun readers don't care *who* runs the country - as long as she's got big tits."

U svim američkim sitcomima i humorističnim serijama zajedno nisam uspio vidjeti toliko inteligencije, pronicljivosti i zdravog razuma koliko se može naći u dvije-tri britanske iz '80-ih.

Edited by Wotan - Jan 16 2018, 01:33 PM

Telperion Laurelin
Posted: Jan 16 2018, 02:01 PM 1245352

Anar kaluva tielyanna

QUOTE (Wotan @ Jan 16 2018, 01:32 PM)
QUOTE (Telperion Laurelin @ Jan 16 2018, 10:07 AM)
Evo jedan židovski midraš koji je povezan i s mojim boardovskim imenom...

1. U kontekstu suvremenog čovjeka i općenito današnjice, što nam ovaj midraš govori?

Jednom kada se izuzmu 'moj je veći od tvog' egomanijakalni pristup ukorijenjen u apsolutnom autoritetu i bolno očigledna osvetoljubivost zbog kršenja istog, što su manje-više aspekti zajednički svakoj svjetskoj religiji,
sadrži li glavnica poruku kako bismo trebali biti zadovoljni onime što jesmo i ne ulagati daljnji trud i želje usmjerene ka kontinuiranom poboljšavanju i usavršavanju sebe, te pomicanju granica svojih vještina, mogućnosti i znanja,
ili da, kada već tome stremimo, ne bismo o tome smjeli samo prigovarati i 'nezadovoljno mrmljati', već actually i učiniti nešto po tom pitanju, što bi, primjenjeno na konkretni slučaj iz tvoje priče, bilo izrazito problematično, s obzirom kako bi impliciralo mjesečev izravni 'udarac' protiv Boga?

Sva sreća pa se tamo u Brblju pisalo o upravljanju masama putem medija i slično.
Ne, sorry, ali kako god da pokušavam izvrnuti priču i izolirati isključivo pozitivne aspekte, pouka mi je nakazna. Jebiga.
Ne radi se o provokaciji, niti sam zainteresiran za poticanje neke opsežne rasprave, već me iskreno zanima koja bi trebala biti pouka priče.

2.No ajde, zbog Yes, Prime Minister sam ustvari došao.

"Sir Humphrey: The only way to understand the Press is to remember that they pander to their readers' prejudices.

Jim Hacker: Don't tell me about the Press. I know *exactly* who reads the papers.

The Daily Mirror is read by the people who think they run the country.
The Guardian is read by people who think they *ought* to run the country.
The Times is read by the people who actually *do* run the country.
The Daily Mail is read by the wives of the people who run the country.
The Financial Times is read by people who *own* the country.
The Morning Star is read by people who think the country ought to be run by *another* country.
The Daily Telegraph is read by the people who think it is.

Sir Humphrey: Prime Minister, what about the people who read The Sun?

Bernard Woolley: Sun readers don't care *who* runs the country - as long as she's got big tits."

U svim američkim sitcomima i humorističnim serijama zajedno nisam uspio vidjeti toliko inteligencije, pronicljivosti i zdravog razuma koliko se može naći u dvije-tri britanske iz '80-ih.

1. Stvarno nisam imala namjeru tumačiti midraš,mislila sam da je očito biggrin.gif
Kažeš u kontekstu suvremenog svijeta i današnjice,ali kontekst je nebitan. Poruka je bezvremenska-prihvatiti sebe onakvog kakav jesi,prihvatiti svoju ulogu i biti zadovoljan i zahvalan za ono što imaš. Glavna poanta priče je da Bog zna što je najbolje za svako stvorenje.
E sad,znam da tebi neće biti prihvatljiv ovakav odgovor,jer ipak je ovo pitanje vjere. Ne mogu ti to "objasniti". To su spoznajne stvari koje nisu pitanje naravne inteligencije ili znanja,koje tebi naravno ne manjka,ni najmanje biggrin.gif
Raditi na sebi je širok pojam. Svašta se tu može nadrobiti,čak i ulaganje u plastične operacije rofl.gif
Uglavnom,da sažmem-DANAS,SADA biti zadovoljan. Iako misliš da nisi dovoljno dobar,dovoljno važan,da sve može biti puno bolje,da to nije važno, jer Bog vodi tvoj život.
2.
biggrin.gif

Edited by Telperion Laurelin - Jan 16 2018, 02:28 PM

Wotan
Posted: Jan 16 2018, 07:37 PM 1245356

Brenin Amra

QUOTE (Telperion Laurelin @ Jan 16 2018, 02:01 PM)
1. Raditi na sebi je širok pojam. Svašta se tu može nadrobiti,čak i ulaganje u plastične operacije rofl.gif

2. Kažeš u kontekstu suvremenog svijeta i današnjice,ali kontekst je nebitan.
Poruka je bezvremenska-prihvatiti sebe onakvog kakav jesi,prihvatiti svoju ulogu i biti zadovoljan i zahvalan za ono što imaš. Glavna poanta priče je da Bog zna što je najbolje za svako stvorenje.
E sad,znam da tebi neće biti prihvatljiv ovakav odgovor,jer ipak je ovo pitanje vjere. Ne mogu ti to "objasniti". To su spoznajne stvari koje nisu pitanje naravne inteligencije ili znanja,koje tebi naravno ne manjka,ni najmanje  biggrin.gif

1. Ne, zapravo, ne može se svašta nadrobiti. Ne znam za tebe, ali ja nisam sklon relativizaciji.

U konkretnom slučaju razgovaramo ti i ja, a oboma nam dajem toliko kredita da znamo točno što objektivno podrazumijevamo pod 'raditi na sebi', te, kako sam ja to sročio, kontinuirano se poboljšavati i usavršavati.

To što je svijet sve puniji intelektualno-karakternih tabula rasa koje smatraju kako cijeli koncept također obuhvaća granice koje podrazumijevaju ubrizgavanje pol' kile plastike u sise ili odstranjivanje dijelova rebrenog koša,
to nema (ili ne bi smjelo imati) apsolutno nikakvog utjecaja na razgovor dvoje odraslih, razumnih ljudi, zar ne? biggrin.gif

Dakle, pojam zapravo i nije toliko širok koliko bi se to ponekad (u ovom oh-tako-politički-korektnom svijetu) htjelo prikazati, te se kladim kako u barem 9 od 10 slučajeva tebi podrazumijeva isto što i meni, te obratno.

I ja volim tu i tamo zaigrati kakav kvalitetan naslov iz repertoara video igara, ali ne ubrajam takve aktivnosti u poboljšavanje svoje osobnosti, intelekta, fizičkih sposobnosti i zdravlja ili bilo čega četvrtoga, što se mnogi neće složiti,
budući da danas postoji cijela gamerska supkultura koja gaji tendenciju početi se ponašati poput hrpe uvrijeđenih osjetljivih pahuljičastih tratinčica pokušaš li samo insinuirati kako postoje na svijetu i veća postignuća od postajanja sve boljim u Call of Duty.
Eto, tek da i ja doprinesem jednim primjerom u duhu ovoga što si ti navela.

2. Imaš pravo, nije mi prihvatljiv. Zvuči izrazito feudalno, te nema nimalo smisla. rofl.gif

Ali unatoč tome, cijenom iskrenost, kao i odsutnost licemjerja u tvojim stavovima, te sam izrazito zahvalan na činjenici kako barem nisi od mene pokušala napraviti magarca jalovim umatanjem cijele problematike u vrlo prozirni pseudo-humanistički 'celofan' suvremene primjenjivosti,
što je, primjetio sam, uobičajeni MO među vjernicima (osim par iznimaka koje znam uz tebe i Aldariona) jednom kada 'zagusti'.

Telperion Laurelin
Posted: Jan 16 2018, 08:57 PM 1245358

Anar kaluva tielyanna

QUOTE (Wotan @ Jan 16 2018, 07:37 PM)
QUOTE (Telperion Laurelin @ Jan 16 2018, 02:01 PM)
1. Raditi na sebi je širok pojam. Svašta se tu može nadrobiti,čak i ulaganje u plastične operacije rofl.gif

2. Kažeš u kontekstu suvremenog svijeta i današnjice,ali kontekst je nebitan.
Poruka je bezvremenska-prihvatiti sebe onakvog kakav jesi,prihvatiti svoju ulogu i biti zadovoljan i zahvalan za ono što imaš. Glavna poanta priče je da Bog zna što je najbolje za svako stvorenje.
E sad,znam da tebi neće biti prihvatljiv ovakav odgovor,jer ipak je ovo pitanje vjere. Ne mogu ti to "objasniti". To su spoznajne stvari koje nisu pitanje naravne inteligencije ili znanja,koje tebi naravno ne manjka,ni najmanje  biggrin.gif

1. Ne, zapravo, ne može se svašta nadrobiti. Ne znam za tebe, ali ja nisam sklon relativizaciji.

U konkretnom slučaju razgovaramo ti i ja, a oboma nam dajem toliko kredita da znamo točno što objektivno podrazumijevamo pod 'raditi na sebi', te, kako sam ja to sročio, kontinuirano se poboljšavati i usavršavati.

To što je svijet sve puniji intelektualno-karakternih tabula rasa koje smatraju kako cijeli koncept također obuhvaća granice koje podrazumijevaju ubrizgavanje pol' kile plastike u sise ili odstranjivanje dijelova rebrenog koša,
to nema (ili ne bi smjelo imati) apsolutno nikakvog utjecaja na razgovor dvoje odraslih, razumnih ljudi, zar ne? biggrin.gif

Dakle, pojam zapravo i nije toliko širok koliko bi se to ponekad (u ovom oh-tako-politički-korektnom svijetu) htjelo prikazati, te se kladim kako u barem 9 od 10 slučajeva tebi podrazumijeva isto što i meni, te obratno.

I ja volim tu i tamo zaigrati kakav kvalitetan naslov iz repertoara video igara, ali ne ubrajam takve aktivnosti u poboljšavanje svoje osobnosti, intelekta, fizičkih sposobnosti i zdravlja ili bilo čega četvrtoga, što se mnogi neće složiti,
budući da danas postoji cijela gamerska supkultura koja gaji tendenciju početi se ponašati poput hrpe uvrijeđenih osjetljivih pahuljičastih tratinčica pokušaš li samo insinuirati kako postoje na svijetu i veća postignuća od postajanja sve boljim u Call of Duty.
Eto, tek da i ja doprinesem jednim primjerom u duhu ovoga što si ti navela.

2. Imaš pravo, nije mi prihvatljiv. Zvuči izrazito feudalno, te nema nimalo smisla. rofl.gif

Ali unatoč tome, cijenom iskrenost, kao i odsutnost licemjerja u tvojim stavovima, te sam izrazito zahvalan na činjenici kako barem nisi od mene pokušala napraviti magarca jalovim umatanjem cijele problematike u vrlo prozirni pseudo-humanistički 'celofan' suvremene primjenjivosti,
što je, primjetio sam, uobičajeni MO među vjernicima (osim par iznimaka koje znam uz tebe i Aldariona) jednom kada 'zagusti'.

1. Ma u biti htjela sam malo se našaliti jer sam a) nedavno čula da je netko koristio taj izraz za upravo estetske korekcije,pa mi je bilo smiješno i cool.gif jer mi se činilo predugo objašnjavati mogućnosti i nemogućnosti rada na sebi,pa sam posegla za tim,eto,trivijalnim rješenjem. Nije baš dobro sjelo,ha?
Što se tiče rada na sebi u smislu znanja i vještina,pa ja poznajem puno vjernika koji su vrhunski stručnjaci u onom što rade,načitani,elokventni,zainteresirani za učenje novih jezika, filozofije,za povijest (!),za teološke rasprave itd itd.
Ne znam zašto bi ih vjera spriječila u tome. Međutim,to im nije na prvom mjestu. Hoću reći ponekad,ili,često se dogodi da si onemogućen da se baviš svime što želiš,ili da si pristao biti onemogućen zbog "višeg cilja". Npr.jedan otac obitelji će iz ljubavi prema Bogu i prema djeci,sebe zakinuti. Možda će radije posvetiti vrijeme djeci i odreći se nekakvih hobija,recimo crtanja. Tako da se on više neće dovoljno usavršavati u crtanju nego u nesebičnoj ljubavi. I neće biti nesretan zbog toga. Ili recimo jedan čovjek koji je htio biti uspješan glazbenik,a nema sluha. Može raditi na svom glasu i može napredovati,ali urođeni sluh nikad ne može steći. Kršćanin će to prihvatiti kao volju Božju. Valjda sam to dobro objasnila.
Sad,već te vidim kako mi pišeš da ljudi mogu to i sami prihvatit,jer nemaju izbora i jer trebaju biti realni,ali ja ne govorim o prihvaćanju tipa rezignacije,već o tome da ti vidiš Boga i u tim činjenicama koje ti se ne sviđaju. Vidiš da te Bog preko lijepih i manje lijepih stvari odgaja. I prihvatiš taj odgoj. Može se usporediti s roditeljstvom. Ni djeca nisu zadovoljna sa svim odlukama i izborima roditelja,i ne mogu ih razumjeti,ali nakon pobune obično prihvate da ih roditelji vole i da čine najbolje za njih.
A sad što se tiče rada na sebi u smislu karakternog izgrađivanja. Znači, ja vjerujem da postoji grijeh i oproštenje. Vjerujem da je dobrota dar Božji. Znači,rad na sebi bi podrazumijevao pustiti Boga da radi na meni,jer ne mogu sama. Stoga sakramenti, euharistija,Riječ Božja mi pomaže u tome. Na taj način upoznaješ svoje slabosti pa lakše prihvaćaš tuđe,pa imaš više razumijevanja općenito. Tako bi to u teoriji išlo. U praksi zaškripi nekad....
2. Osjećaš li se u feudalnom odnosu kad tebi ili drugima prijete prirodne katastrofe,neizvjesnost života i svakog novog dana?! Malo mi je irealno toliko se oslanjati na samog sebe dok svatko od nas živi život u kojem nam planovi propadaju,stvari se kompliciraju,ljudi se razbolijevaju itd. Samo što ja ne mislim da je to slučajno i mislim da je dio "većeg plana".
Ovo si me nešto pohvalio jumpy.gif

Wotan
Posted: Jan 16 2018, 09:23 PM 1245360

Brenin Amra

QUOTE (Telperion Laurelin @ Jan 16 2018, 08:57 PM)
1. Valjda sam to dobro objasnila.
2. Ovo si me nešto pohvalio  jumpy.gif

1. Ma bez brige. Sve i da nisi sad dodatno pojasnila, meni bi bilo jasno na što ciljaš i, kako Ameri kažu, 'odakle dolaziš'. Sve pet, i poštujem. booyah.gif

2. Da, jesam. Stoput sam (čak i ovdje Aldarionu) rekao; kredit dajem gdje je, po mome, zaslužen. A ovdje je zaslužen.

Osim toga, zar nisi i ti mene? Ili je to bio sarkazam pa je moja taština odradila ostalo? rofl.gif

U svakom slučaju, nisam toliki samodostatni tough guy seronja pa da mi (poglavito intelektualni) komplimenti ne gode i ne uljepšaju dan (mojoj ženi i dan danas uspijeva, iako gajim određene sumnje kako se tu ponekad radi i bezazlenoj manipulaciji tongue.gif),
a niti sam toliko neodgojen i nekulturan pa da ne znam isti vratiti jednakom mjerom. Naravno, ne zbog pristojnosti same po sebi (nisam ni licemjer, ni ulizica), već ako je isti zaslužen, podrazumijeva se.

Telperion Laurelin
Posted: Jan 16 2018, 09:30 PM 1245361

Anar kaluva tielyanna

Nije,stvarno sam te pohvalila biggrin.gif
Možeš misliti koliko tek onda manipuliram (khm khm) ,odnosno hvalim muža biggrin.gif
Trenutno gubimo pa ništa ne pomaže cool.gif

Edited by Telperion Laurelin - Jan 16 2018, 09:32 PM

1069 replies since Nov 11 2008, 07:44 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (72) < ... 66 67 68 69 70 [71] 72 >
Back to Ostalo