Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Eä - hrvatski Tolkien portal
Soulsaver
Pages: (119) < 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... > ( Go to first unread post )
GRRM - unfinished tales, a bogami i serija, spojler fri zona, ne ulazi ako ne gledas
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Meneldil
Posted: May 30 2011, 02:26 PM 1182040

Perfection.

Group: Members
Member No.: 261

QUOTE (Tulkas Andhrimnirson @ May 30 2011, 02:58 PM)
http://i.imgur.com/7mjCW.gif
menel ovo me podsjetilo na tebe i morrigan  roflmao.gif  roflmao.gif

Strašno, Tulkas sleep.gif Pa ne bih nikada udario ženu silly.gif sick.gif
Gurnuo bi ju u bunar sleep.gif

@Nessa: Aye. And I'll stand by it, dok ne dokaže suprotno, iako je u 7. bila bolja nego u 6. A šesta je bila grozna po tom pitanju wildlinga općenito. Ne bi li vajldlinzi trebali biti ponosni, slobodni ljudi, a ne kreveljeći i mumljajući golumoidi? Istina je da su "necivilizirani", ali to ne znači da nisu kad su im preci sišli sa drveća počeli hodati uspravno, umjesto da budu cjelo vrjeme pogrbljeni i mrnđaju si u bradu! silly.gif
Hence i moj komentar o uzimanju glumaca iz Pottera, u kojem se gluma osim par časnih iznimaka ionako sastoji većinom od kreveljenja i prenemaganja rofl.gif
Ako ovako misle napraviti sve wildlinge, a vi koji znate na koje mislim, znate na koje mislim, I will *not* be amused sleep.gif
Mogu onda uzeti i Siska za Mancea, to bi bilo genijalno! roflmao.gif

Tulkas Andhrimnirson
Posted: May 30 2011, 02:31 PM 1182043

The Deserter

Member No.: 256

QUOTE (Meneldil @ May 30 2011, 03:26 PM)
Strašno, Tulkas sleep.gif Pa ne bih nikada udario ženu silly.gif sick.gif
Gurnuo bi ju u bunar sleep.gif

Mogu onda uzeti i Siska za Mancea, to bi bilo genijalno! roflmao.gif

Ma nije u udaranju stvar, nego mi je ovo takav "glupa zheno" trenutak. rofl.gif

Nda slazemo se oko vajldinga yes.gif

Edited by Tulkas Andhrimnirson - May 30 2011, 03:31 PM

Nessa
Posted: May 30 2011, 03:00 PM 1182054

Have coffe - Will travel

Member No.: 341

Danas sam malo razmišljala za ručkom i zaključila da je Ned Stark jedina osoba u cijeloj ASOIAF sagi koju treba žalit huh.gif on jedini to zaslužuje, svi ostali ili su totalno nedostojni te časti (pun perhaps intended roflmao.gif ) ili su kompenzirali to na neki način. Point: prvo Ned je drugi sin koji je da je sve pošlo po planu trebao bit vitez ili otić u Noćnu stražu ili nešto tako. Međutim kako je to Martin je l' te tongue.gif čovjeku Ludi kralj muči (tila sam napisat mučki ubije roflmao.gif ) i ubije ćaću i brata, pa mu Rhaegar otme sestru (a svatko upoznat s narodnim pričama zna šta znači kad se djevojka otela sleep.gif ) koja isto ubrzo umre (nakon što je vjerojatno porodila Johna "Ofendija sam se" Snowa. Mislim svi mi fanovi sumnjamo da je ona njegova mater, a Rhaegar njegov ćaća osim ako Martin opet nešto generalno ne zahebe i da na kraju zbilja ispadne da je Sveti Ned njegov ćaća onda ću se zbilja bacit s balkona drama.gif thud.gif (OK neću, ali you get the picture tongue.gif) Uglavnom sa sad smatram nemogućim da je Ned njegov ćaća jer mislim hello to je Ned. Ako je iko častan čovjek u tom društvu onda je to Ned, a plus niko nikad nije vidio onu ženu s kojom je on navodno začeo Ofendija sam se-a. So dok ne vidim vlastitim očima ne virujem a_ne.gif Nevin dok se ne pokaže krivim.). Ajme majko đe sam stala... Ah sestra koja umire... Onda se oženi s C. Tully za koju počinjem sumnjati da ga uopće ne voli blink.gif ili bolje rečeno nešto je trulo u državi Danskoj veliki.gif tu, uglavnom ljubav je tu upitna, uostalom žena je prvotno bila namjenjena njegovom bratu pa ako te hand me downs ne deprimira ja zbilja ne znam silly.gif Nakon mnogo godina i peripetija dođe mu njegov najbolji prijatelj kralj pijandura i uvali ga u govna (with friends like these who needs enemies) i last but not least odrube mu glavu vlastitim mačem thud.gif Ono jadnog li života drama.gif E zaboravila sam ima Sansu za ćer, ne znam što čovjeku more bit veća trauma neg da ima tu spodobu za dite roflmao.gif

Uglavnom čoviku baš u životu ne ide, vječno žrtveno janje sigh.gif Stoga predlažem peticiju Martinu da ga beatificiraju u sagi sleep.gif mislim ako imamo Baelora Blaženog što ne i Svetog Neda tongue.gif

No dobro, on to other things: @ Vanya: yes.gif slažem se oko portretiranja Wildlinga yes.gif ali ako si primijetio u seriji malo previše stvari doslovno shvaćaju wacko.gif pa me ni ovo nije začudilo... Al' ajde, prožvakat ću i to. roflmao.gif za Potter glumce roflmao.gif

Ajme Sisko roflmao.gif e to bi pak bila sprdačina roflmao.gif upc mellow.gif a možda oni ovo čitaju mellow.gif Don't give them funny ideas mellow.gif

ixidor
Posted: May 30 2011, 03:04 PM 1182055

.

Member No.: 561

ko mu je kriv, što nije učio u školi. tongue.gif

nije čovjek bio glup, al je bio rigidan, poput leda.
naučiš nešto od njega.

Meneldil
Posted: May 30 2011, 03:04 PM 1182056

Perfection.

@Nessa:
Editirao sam ti post luuuud.gif
Spojler, jelte silly.gif tongue.gif

Nessa
Posted: May 30 2011, 03:07 PM 1182057

Have coffe - Will travel

QUOTE (Meneldil @ May 30 2011, 04:04 PM)
@Nessa:
Editirao sam ti post luuuud.gif
Spojler, jelte silly.gif tongue.gif

Upuc mellow.gif hehehe zaboravila na taj dio mellow.gif Krivit ću S. B. zbog ovoga sleep.gif

@ ixi: Ko? unsure.gif

ixidor
Posted: May 30 2011, 03:09 PM 1182058

.

franz kafka ko.
ned. biggrin.gif

Nessa
Posted: May 30 2011, 03:12 PM 1182059

Have coffe - Will travel

Aa eureka.gif mislila sam da misliš na Roberta i bitch slapanje žene roflmao.gif

The Horse And The Rider
Posted: May 30 2011, 03:23 PM 1182063

Ixiev mali vojnik

Member No.: 1811

QUOTE (Meneldil @ May 30 2011, 02:26 PM)
Ne bi li vajldlinzi trebali biti ponosni, slobodni ljudi, a ne kreveljeći i mumljajući golumoidi? Istina je da su "necivilizirani", ali to ne znači da nisu kad su im preci sišli sa drveća počeli hodati uspravno, umjesto da budu cjelo vrjeme pogrbljeni i mrnđaju si u bradu! silly.gif

Agreed. sad.gif

Lijepa je ona i sve to skupa, ali su mi scene s wildlinzima bile.. njah. sigh.gif

Meneldil
Posted: May 30 2011, 03:32 PM 1182067

Perfection.

@Nessa: mislim da to ovisi koliko sažaljenja imaš rofl.gif Možeš jako puno osoba tamo žaliti.
A Catelyn ga je sigurno zavolila kasnije. silly.gif Pretpostavljam da puno ljudi nju zbog koječega ne voli kao lika, al ono. U knjigama imamo njen POV i prilično je očito da joj je Ned uz djecu najbitnija stvar u životu.

Anyway da, svakako je jedan od najmoralnijih likova u sagi. Može mu tko god hoće prigovarat koliko god hoće zbog recimo "let's warn Cersei" scene, ali činjenica je da je čovjek bio dosljedan i zaslužuje respekt zbog toga. sleep.gif Mislim da mu je bilo dosta jednom u životu vidjeti izmrcvarena trupla Aegona i Rhaenys da ne bi htio bit imalo direktnije kriv za reprizu nečeg sličnoga sick.gif
Dakako, to što je bio moralan ne znači da je "u pravu", što god u pravu značilo. Znači da se držao svojih načela, a ona mogu biti svakakva rofl.gif
Recimo, meni je svakako draže ono morala što je potaklo Jaimija da prikolje Aerysa, nego što su Kingsguardovci i Ned mislili da nikada nije smio prekršiti svoju zakletvu. F*ck the oath. Čovjek je volio kuhati ljude sleep.gif
U globalu je svakako žrtva svojih principa, ali je pitanje jel to bolje nego da mu principi budu žrtva okolice sleep.gif Wouldn't know, ali respekt tongue.gif

Tulkas Andhrimnirson
Posted: May 30 2011, 03:32 PM 1182068

The Deserter

Member No.: 256

Ned je toliko castan da je to necasno rofl.gif cjeli onaj bullshit oko "rajtful heir" i nedavanja podrske Renlyu samo zato sto je mladi brat. Ko mu je ono rekao, da su se drzali prava nasljeda jos bi Ludi vladao...

Da moze ga se zalit, zbog nesretnih karata koje su mu podjeljenje ali cak i s tim ne sretnim kartama mogao je postici daleko vise samo da se nije toliko slijepo drzao te svoje glupe vizije casti.

Edited by Tulkas Andhrimnirson - May 30 2011, 04:34 PM

Valarauco ramainen
Posted: May 30 2011, 03:35 PM 1182069

Far over Misty Mountains cold, to dungeons deep and caverns old

Group: Admin
Member No.: 8

Jao jao ljudi moji, zasto se, o zasto, meni cini da ce vam bas Sansa biti kost u grlu dugo dugo vremena? roflmao.gif

Pazite, Martin je zao pisac eureka.gif On ne tetosi svoje citatelje... on procijeni kojeg najvise volite i onda ga smakne cool.gif Stvorio si je hordu rabid fanova koji sjede po forumima i razglabaju kojeg ce sljedeceg ubit... i naravno da ubije bas onog kojeg ne zele tongue.gif Ne bi me cudilo da ne pise sada dalje zato jer ko pauk i on cuci po forumima i proucava si trziste roflmao.gif

Sansa, njegov uvjerljivo najbolji lik, ima poman, pripremljen i stalan napredak kroz sve knjige ( iako se vecine mutno sjecam... ali sjecam se dojma) - u sto veliko ce se ona razviti... e to je zapravo jedina stvar koja me kod Martina dalje i zanima tongue.gif

Mark my words, young ones

Anduril Ulair
Posted: May 30 2011, 03:37 PM 1182071

Le Chef

Member No.: 110

QUOTE (Valarauco ramainen @ May 30 2011, 04:35 PM)
Mark my words, young ones

Osim ako Martin ovo ne procita i zezne te tongue.gif

Meneldil
Posted: May 30 2011, 03:45 PM 1182074

Perfection.

QUOTE (Tulkas Andhrimnirson @ May 30 2011, 04:32 PM)
Ned je toliko castan da je to necasno  rofl.gif cjeli onaj bullshit oko "rajtful heir" i nedavanja podrske Renlyu samo zato sto je mladi brat. Ko mu je ono rekao, da su se drzali prava nasljeda jos bi Ludi vladao...

Nije jedini razlog. Ne sjećam se točno kako je izgledalo u knjizi doh.gif Tj. ne znam traži li tamo Renly uopće od Neda to unsure.gif Možda... ali u svakom slučaju, Ned u prvom redu odbija Renlyjevu ponudu da zauzmu dvorac, jer ne želi otimati djecu iz kreveta po noći, bla bla. To mu je stvarno bilo glupo, no dobro drama.gif

A što se tiče Stanisa i Renlyja, Ned ni nema toliko razloga vjerovati da bi Renly bio dovoljno bolji kralj od Stanisa da bi to zasluživalo podupiranje njega u izdaji i izazivanju građanskoga rata, što bi se sigurno dogodilo, jer Stanis to ne bi prihvatio blink.gif Dakako da Renly je jedan od najboljih kandidata za kralja (Renly iz knjige, ne iz filma bigsadeyes.gif iako bi nasljednici mogli biti mali problem, al dobro... rofl.gif), al ono, sve i da nevjeruje u rightful hair bullshit, a vjeruje, Ned ima itekako dobrih razloga ne izdavati Stanisa samo zato jer se malom oće bit kraljem conf44.gif

ixidor
Posted: May 30 2011, 03:47 PM 1182075

.

pa izuzev gorostasa, svi njegovi likovi imaju neku progresiju karaktera.
moja pretpostavka je da će sansa izrast u pravu dvorsku vučicu, ipak je učila od cersei i maloprstog.
s obzirom da je izgubila strahovučicu, mislim da joj planira drugačiji smjer od ostatka starkova. naslijednica pauka možda?

yet again, a možda i umre rofl.gif

1771 replies since May 27 2011, 01:10 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (119) < 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... >
Back to Ostalo